Virgil

CS Otopeni - FC Steaua 0 - 1 (0 - 0)

171 posts in this topic

ce panarama e Stancu ala... ce teapa i-a dat Bucsaru ciobanului :))))

deci nu am tipat la gol ma bufnit rasu =)))) in halu asta am ajuns

Tiago , Toja si Marin ceau mai jucat ... restu nulitati ... kapetanos trebuie notat dupa minutul 80 .. deci a facut un meci excelent =))

@Marius: Teapa sunt toti jucatorii Stelei. Doar Kapetanos si Petre Marin ce mai merita un pic de lauda.

Edited by Robinson Rufay Zapata

Teapa sunt toti jucatorii Stelei. Doar Kapetanos si Petre Marin ce mai merita un pic de lauda.

mai robinson rufay zapata, de data asta ai vazut meciul? credeam ca iar ai vazut doar rezultatul, ca te invidiam, pe bune!

iar mi-am otravit sufletul cu fotbalul asta de rahat al unei echipe antrenate de CEL MAI PROST ANTRENOR al vreunei echipe de fotbal din toate timpurile, l-am numit aici pe afonul Lacatus.

subscriu celui ce i-a trimis pe Lacatus si Gigi sa-l pupe-n p..a pe kapetanos, care i-a scos pentru a x-a oara. fara golurile lui eram vecini cu buzaul si in clasament, nu doar ca joc prestat!

oare cat va mai dura agonia asta? oare Lacatus chiar nu vede ca mai rau face ca ramane? sau a prins gustul banilor pe criza asta?

nustiu despre voi dar eu parca de la meci la meci imi doresc tot mai mult sa scapam de conducere , antrenor , jucatori si sa o luam DE la 0 din B !!!iar la cum jucam e foarte posibil sa ajungem in b dar cu aceeasi conducere catalogata drept CIUMA

mai robinson rufay zapata, de data asta ai vazut meciul? credeam ca iar ai vazut doar rezultatul, ca te invidiam, pe bune!

iar mi-am otravit sufletul cu fotbalul asta de rahat al unei echipe antrenate de CEL MAI PROST ANTRENOR al vreunei echipe de fotbal din toate timpurile, l-am numit aici pe afonul Lacatus.

subscriu celui ce i-a trimis pe Lacatus si Gigi sa-l pupe-n p..a pe kapetanos, care i-a scos pentru a x-a oara. fara golurile lui eram vecini cu buzaul si in clasament, nu doar ca joc prestat!

oare cat va mai dura agonia asta? oare Lacatus chiar nu vede ca mai rau face ca ramane? sau a prins gustul banilor pe criza asta?

Cand am vazut doar rezultatul si nu si meciul?

Un meci de toata jena!!!

Sa joci,asa penibil,cu o echipa deja retrogadata,sa ajungi sa tragi de timp in fata unor astfel de echipe................

Unde este fotbalul,caci eu am vazut un fel de turca de maidan?!

Cand am vazut doar rezultatul si nu si meciul?

ala cu gazul parca... nu te intrebai tu daca sa te bucuri ca nu ai vazut meciul? daca si azi faceai la fel, al dracu' sa fiu de nu muream de invidie!

Edited by mountytoma

ala cu gazul parca... nu te intrebai tu daca sa te bucuri ca nu ai vazut meciul?

In sensul asta zici. Credeam ca zici ca eu vad doar rezultatul si nu inteleg jocul. Pai desi Steaua joaca asa cum joaca , ma risc si pierd doua ore din zi pentru a ma plictisi fortat. Stiu ca invidia omoara :P

Edited by Robinson Rufay Zapata

:thumbdown::ce_oameni::cursing::cursing::wall::shit:

Asta-i parerea mea despre meciul asta.

Despre Laca ,a fost salvat pt inca o saptamana de grec.

Ii doresc sa aiba parte toata viata de atata fericire si bucurie cata ne-a adus el noua de cand "antreneaza" Steaua!

Sa-i dea Domnul durerile de cap pe care le avem noi dupa fiecare meci al Stelei!

Sa-ti fie rusine,Lacatus!

ciobanul a distrus Steaua , asta e clar ....

si cum nu vrea sa vanda Steaua eu ma rog sa moara

ca e mai simplu

Retrospectiva din punctul meu de vedere, rog sã nu fiu criticat dur, așa am vãzut eu meciul:

Rufay - șomer 90 % din partidã, 1 intervenție salvatoare cu pieptul, nimic notabil, nu a primit gol e bine.

Tudose - nesigur, alerga dupã "Negrul" cela, ft multe dueluri pierdute la cap prin neinspirația unui plasament mai bun. Degajarea din repriza a 2-a spune tot.

Baciu - la fel, se vede cã joacã 1 datã la cîteve partide, este nesigur, dar e bine cã joacã.

P.Marin - Felicitãri pt nr. de selecții, ai jucat bine, dar fãrã o oarecare ofensã, ai avut 1 șut, în rest, ai urcat sus.. e bine.

Ogãraru - Nu înțeleg, Lãcãtuș a vãzut cã a fost praf cu CFR, sau ce credea Lãcã, cã daq a jucat slab cu CFR, va juca super-mega cu alde Otopeni? Raportul centrãrilor este pe departe negativ. În apãrare a fost ca o curcã chioarã, întors pe toate pãrțile. Golansky fã te rog un meci mare cu Oțelul și aratã-i lu' Lãcã cã se amãgește cu Ogãraru.

Bicfalvi - are scuza cã nu a jucat pe un post prielnic, k-tare sincer nici nu știu postul sãu de bazã, mijlocaș ofensiv? Un fel de Ionescu .. Nu prea a strãlucit în pase și recuperãri.

Tiago - Pe departe un jucãtor de care avem nevoie, al 2-lea meci consecutiv dus 90 min cu capul sus și cu o luciditate ce Lovin nu o va avea nici dupã 300 de ani de existențã. Pase filtrante, recuperãri, driblig-uri reușite (3 am notat). Bravo! - Notãm - Nu a luat Galben al 2-lea meci (180 min) - Mijlocaș la închidere.

Toja - La fel, bravo, recuperãri, a ajutat în defensivã, a încercat, a trecut, a scos fault-uri. A jucat extremã, și s-a discurcat, deci a devenit polivalent, și pe pãrți deja joacã bine, și în centru.

Semedo - A jucat peste media sa din prima parte a camnpionatului, a fãcut cîteva mingi, l-a faultat pe Bogdan Stancu ce avea o poziție perfectã aproape, a fãcut de toate :)

Stancu - ªters, lipsit de idee, dovada este aprox minutul 80 cînd el și Ogãraru au ajuns pe partea dreaptã și nu știau ce sã facã, s-au blocat.. pasau unul altuia.. ca sã scape de minge.. Trezește-te.

Kapetanos - ªters, preluãri gen - "Se lovește mingea ca de iapã" dar este Eroul aceste seri, un șut slab ca și cel a lui Dayro din meciul anterior, greșealã de portar, Gol. 3 Puncte.

Ionescu - Nu s-a vãzut.

Lițu - s-a vãzut ocazia din minutul 93. nu a putut evita off-side-ul apoi a tras slab. Jucãtor de Steaua 2.

Toate bune.

pe aproape :)

Oarecum previzibil,pentru ca grecul s-a obisnuit sa ne scoata din rahat pe final de meci.

Tocmai am facut un mic calcul matematic, legat de golurile decisive marcate de grecul nostru. Sper sa nu fiu singurul care gaseste acest lucru interesant.

Iata meciurile in care a marcat Kapetanos cate un gol, precum si numarul de puncte pe care le-au adus in plus reusitele sale:

TUR:

Farul: golul n-a contat la puncte;

Gaz Metan: idem;

Otopeni: 1 punct;

dinam0: 1 punct;

Urziceni: 2 puncte;

RETUR:

Arges: 1 punct;

Bistrita: 2 puncte;

Gaz Metan: 2 puncte;

CFR: 1 punct;

Otopeni: 2 puncte.

Total: 12 puncte aduse doar de reusitele despre care aminteam.

Scadeti 12 din 45, numarul actual de puncte pe care-l avem, si raman 33. Adica, fara sa-l avem pe Pantelis, astazi am fi fost pe un fatidic loc 13, cu un punct in urma Pandurilor, la doar 6 puncte peste un loc retrogradant.

Las comentariile la latitudinea fiecaruia dintre voi.

Tocmai am facut un mic calcul matematic, legat de golurile decisive marcate de grecul nostru. Sper sa nu fiu singurul care gaseste acest lucru interesant.

Iata meciurile in care a marcat Kapetanos cate un gol, precum si numarul de puncte pe care le-au adus in plus reusitele sale:

RETUR:

CFR: 1 punct;

Cînd a marcat Kapetanos cu CFR? :)

Nu neg meritul grecului la pozitia actuala pe care se gaseste echipa in clasament, insa daca tot e sa o dam pe calcule, ar trebui mentionat faptul ca, poate, daca era altul in locul lui, ar fi dat 15 goluri si am fi avut in loc de 12 puncte, 18 puncte in plus. Adica, ceea ce ai calculat tu, minus cele 12 puncte aduse de el, ar fi valabil in cazul in care am fi jucat toate acele meciuri in 10, fara un inlocuitor pentru grec. Care inlocuitor, repet, ar fi putut fi mai prolific. Sau mai slab, desigur, nu avem de unde sti. Calculele sunt de prisos.

Oricum cert e ca ne-a scos din rahat de multe ori. Dar din punctul meu de vedere, un astfel de jucator ar trebui sa fie rezerva la Steaua. A se citi "Steaua ar trebui sa aiba atacanti titulari peste ceea ce este Kapetanos la ora asta".

Edited by weeezer

Nu neg meritul grecului la pozitia actuala pe care se gaseste echipa in clasament, insa daca tot e sa o dam pe calcule, ar trebui mentionat faptul ca, poate, daca era altul in locul lui, ar fi dat 15 goluri si am fi avut in loc de 12 puncte, 18 puncte in plus. Adica, ceea ce ai calculat tu, minus cele 12 puncte aduse de el, ar fi valabil in cazul in care am fi jucat toate acele meciuri in 10, fara un inlocuitor pentru grec. Care inlocuitor, repet, ar fi putut fi mai prolific. Sau mai slab, desigur, nu avem de unde sti. Calculele sunt de prisos.

Oricum cert e ca ne-a scos din rahat de multe ori. Dar din punctul meu de vedere, un astfel de jucator ar trebui sa fie rezerva la Steaua. A se citi "Steaua ar trebui sa aiba atacanti titulari peste ceea ce este Kapetanos la ora asta".

Daca exista un jucator in lume care poate sa dea 15 goluri pentru Steaua cred ca e cel mai bun jucator care a existat in toate timpurile.

Adica, fara sa-l avem pe Pantelis, astazi am fi fost pe un fatidic loc 13, cu un punct in urma Pandurilor, la doar 6 puncte peste un loc retrogradant.

Las comentariile la latitudinea fiecaruia dintre voi.

Pai fotbalul nu e matematica... Din fericire!

Cu un atacant ca Thereau sau Pepe Moreno am fi fost astazi mult mai sus...

Daca exista un jucator in lume care poate sa dea 15 goluri pentru Steaua cred ca e cel mai bun jucator care a existat in toate timpurile.

Daca a dat Kapetanos 9, care in tur juca din an in paste... de ce n-ar da mai multe altul gen Danciulescu (asta ca sa ramanem cu picioarele pe Pamant)?

Oricum, inteleg ce zici ;)

Edited by weeezer

Daca a dat Kapetanos 9, care in tur juca din an in paste... de ce n-ar da mai multe altul gen Danciulescu (asta ca sa ramanem cu picioarele pe Pamant)?

Oricum, inteleg ce zici ;)

Inteleg. Numai ca un jucator ca Danciulescu s-ar da cu capul de pereti daca ar juca cu asemenea jucatori care dau pase numai inapoi , nu pe atacant.

e .. uite ca de data asta am castigat si noi cu un pic de noroc. Dupa ce ne-am minunat de cat de bine trageau de timp Ogararu si Stancu, face Kapetanos o faza geniala si Nae ne lasa si pe noi.

Pacat ca nu jucam nimic, dar macar acum avem moral si poate vom juca pana la sfarsit toate meciurile.

Kapetanos e sub Thereau,dar mai eficient decat Pepe Moreno. Oricum el marcheaza goluri in momente foarte importante si in conditiile unui joc foarte slab,mult sub cel de anul trecut....deci e de apreciat.Merita sa ramana si la anul.

@ BNQ, da, ai perfecta dreptate, imi cer scuze, ora e inaintata si pentru mine, disperarea cauzata de jocu' din aceasta seara e de asemenea intr-un stadiu inaintat. Scuze si lui Dayro, desi nu cred ca se uita pe aici, pentru ca i-am atribuit reusita unui coechipier de-al sau. :)

Cu un atacant ca Thereau sau Pepe Moreno am fi fost astazi mult mai sus...

Personal, cred ca era de ajuns un servant ca Mendoza sa avem cu cel putin 15 puncte mai mult in momentul de fata. Nu atacantii ne lipsesc, ci oamenii care sa le puna mingi utile. Linia noastra de mijloc in general atarna de forma in care se afla Tiago, Ov. Petre sau Toja. Restul...e cancan. :)