Virgil

Gaz Metan Medias - FC Steaua 0 - 1 (0 - 1)

145 posts in this topic

Steaua va disputa urmatorul meci de campionat la Medias, in compania echipei Gaz Metan.

Mediesenii, aflati momentan pe locul 16, vor juca vineri 17 aprilie 2009, incepand de la ora 16:00, o carte foarte importanta contra Stelei. O victorie ar insemna pentru ei un adevarat balon de oxigen, in tentativa de a urca in clasament mai sus de locul 15.

Gaz Metan este o echipa ambtioasa, condusa de Cristian Pustai, un antrenor extrem de bine pregatit si de ambitios. In cele 7 etape din retur au reusit rezultate surprinzatoare, cum sunt 0-0 si 1-0 cu Dinamo, respectiv Unirea la Medias, si un 1-1 la Timisoara cu FC. Au pierdut insa puncte importante in fata contracandidatei la retrogradare, Pandurii.

Din echipa gazda ii amintim pe Cosmin Vatca, Doru Dudita si Rafael dos Santos. Stadionul Municipal are o capacitate de 5.000 de locuri.

La Steaua vor reveni Goian si Kapetanos, astfel incat apararea va prezenta mai multa siguranta, iar atacul se va intari.

Pronostic Gaz Metan - Steaua: x, 2.

Edited by Virgil

Gaz Metan este o echipa ambtioasa, condusa de Cristian Pustai, un antrenor extrem de bine pregatit si de ambitios. In cele 7 etape din retur au reusit rezultate surprinzatoare, cum sunt 0-0 si 1-0 cu Dinamo, respectiv Unirea la Medias, si un 1-1 la Timisoara cu FC. Au pierdut insa puncte importante in fata contracandidatei la retrogradare, Pandurii.

1-1 cu dinamu la Medias si 0-0 la Timisoara.Probabil le-ai incurcat.

Galeria face deplasarea?

Meci de 1, clar. Parati baieti, bani moca.

meciul e in deplasare si dupa cum ne-a obisnuit Steaua va fi un meci greu...altadata cu echipe ca Pandurii,Farul,zbarnaiam pe teren...acum ne luptam sa nu luam bataie...

hai sa fim umpicut mai optimisti desi nu avem motive.......e grea pentru toata lumea starea asta in care ne aflam dar trebuie sa tinem capul sus desi toata lumea ne ia la misto.......

LUPTA Steaua :hai_steaua:

La meciul cu Farul am sperat intr-o oarecare logica a lui Laca in alcatuirea formatiei! Cum a fost...?Stim cu totii!

Acum nu-mi ramane decat sa sper ca va scapa Vatca mingea in poarta si arbitrul va interzice jucatotilor medieseni sa traga la poarta.

@Jderule, la meciul cu Farul echipa chiar a fost alcatuita logic. Semedo pe dreapta, Ochirosii pe stanga, Stancu si Moreno in atac. Singurul care nu avea ce sa caute in echipa aia era Lovin...

Lovin nu prea are ce cauta in fotbal.

Macar vom vedea un meci deschis, cu un fotbal de calitate aratat de echipa gazda.

Asta-i tot ce poti face in anii in care echipa ta nu mai alearga dupa vreun trofeu. Si anii aia abia au venit.

La cum jucam,sa nu va fie mare mirarea dragi stelisti daca o sa plecam cu un singur punct de la Medias......

Eu nu inteleg de ce cu aceeiasi jucatori si cu acelasi antrenor bateam Farul cu 4-1 in tur,si acum nu suntem in stare.Amcastigat cu 4-0 cu Mediasi,si acum tremura pantalonii pe noi

Eu nu inteleg de ce cu aceeiasi jucatori si cu acelasi antrenor bateam Farul cu 4-1 in tur,si acum nu suntem in stare.Amcastigat cu 4-0 cu Mediasi,si acum tremura pantalonii pe noi

Asta e Steaua , daca asa a ajuns ce putem sa facem? Nimic , Jiji nu vrea sa plece , Laca la fel , Argaseala nici pe atat , noi stam si induram...

Oameni incompetenti,fara caracer,toti cei amintiti mai sus!Dupa cum bine a zis MM,Argaseala tacea pe cand era el manager.Nici nu auzisem de el pana atunciExact acelasi lucru face si acum,tace si asculta de Jiji,iar de coban......deh,nici nu mai amintesc.No. 7 nu are demniate.Nu avea ce cauta inapoi pe banca Stelei dupa ce el si-a dat demisia.Eu,sincer,il regret pe Dorinel,care a DOMINAT Dinamo,a JUCA FOTBAL cu Bayern la acel 0-3 si a castigat cu Urziceni.Echipa lui Dorinel Munteanu era mult mai rezistenta,toti ucatori gandind ca o echipa,nu erau individualisti.Nu a avut omul timp.atentie!Nu zic ca Dorinel e mare antrenor,dar e mai mare antrenor ca Lacatus.

din pacate am ajuns sa fim multumiti daca Steaua obtine macar un punct in deplasare la o echipa ce se zbate sa scape de la retrogradare. subscriu postarilor de mai sus (Laca nu prea e antrenor si majoritatea jucatorilor nu au valoare de Steaua)

Deplasarea la Medias. Unde va sta "galeria" stelista?..

Sa nu nimeresc in gura lupului pe acolo pe stadion:|

tin minte inainte cand jucam cu altcineva decat Dinamo sau rapid nici nu se punea problema de egal... se punea problema daca le dam 3 sau 4 in prima repriza...

o mare tristete e in sufletul tuturor..si asta din cauza ciobanului ca a distrus echipa !

mai si intreaba CE-OR AVEA CU MINE DE MA INJURA

gaz metan - Steaua pronostic 2

sunt sigur de victoria echipei noastre! cred ca au vazut si ei in ce hal au ajuns si va incerca ceva frumos! nici eu nu stiu daca asta e parerea pe care o am sau pe care vreau sa o am :(

succes!

iar s-au trezit taranii astia destepti sa puna 50 de le biletul...

Macar Steaua inca se "vinde" la casele de bilete din provincie...

La cum joaca echipa cel mult 5 lei puneam bletul :look:

iar s-au trezit taranii astia destepti sa puna 50 de le biletul...

stai calm frate ca degeaba au pus 50 de ley biletu ca tot gol o sa fie stadionu;)si la 5 ley tot gool era;)se duce iubirea pentru Steaua in provincie;)au inceput alte echipe sa joace fotbal de 1000 de orii mai frumos ca noi...Exemple:Craiova,Timisoara,Brasovu...decand nu a mai fost la un meci in deplasare atmosfera care a fost la U.CRAIOVA2-0DINAMO????? :thumbdown:

Cel mai probabil este egalul, cu mult noroc o victorie. In conditiile de fata, as merge pe varianta:

---------------- Zapata ----------------

-- Ogararu - Goian - Ghionea - Marin --

-- Golanski - Tiago - Toja - Ochirosii ---

--------- Stancu - Kapetanos ----------