Ronnie

Viitorul Selectioner

Noul selectioner   44 members have voted

1. 1. Crezi ca numirea lui Razvan Lucescu ca antrenor al nationalei este una buna?

• Foarte buna
      18
    • Este o decizie proasta
      14
    • Nu stiu
      12

Please sign in or register to vote in this poll.

94 posts in this topic

Sa vedem ce o sa faca puradelul lui tata la nationala!

p.s oricum, Lupescu e fericit, mai ales dupa intalnirea pe care a avut-o cu il muce la Marseille...cine stie, isi da seama despre ce vorbesc. :greedy:

"puradelu lu tata"sa fii mandru ca aii un tata cum are Razvan Lucescu;)

Daca il aduce pe Hagi la nationala nu facea nimic..nici la Steaua nu a facut nimic...:Dce'a mai buna alegere a fost Razvan:Psau Dan dar din cate am inteles Dan Petrescu e noul antrenor al Stelei din vara:-: :bananadance::bananadance::)

Acum ca a venit puradelu' la nationala, sper ca o sa schimbe sistemul de joc si sa trecem la trei fundasi pe fund, iar titular pe postul de libero sa joace inconfundabilul, nemaipomenitul si exceptionalul, Vasale Maftei. :bananadance:

Ma bucura decizia asta. Trecand peste anumite chestii Razvan imi pare un antrenor bun.

E clar ca pe mine nu ma mai intereseaza nationala de acum inainte.

Nu imi vine sa cred ca a ajuns pe mana fiului unui tigan. Si macar daca era doar atat. Dar e vorba de fiul lui mucescu, un rahat de antrenor ridicat la nivel de "Mourinho" de presa condusa de gaunoaia, finul tatalui sau, acelasi om care l-a ridicat si pe muce senior la nivel de antrenor de top.

Trebuie apreciat skillul lui Ioanitoaia.

Daca a reusit sa faca dintr-un blatist jegos si fara valoare un antrenor de top, e ceva.

Nationala e capitol inchis pentru mine.

Cei care credetica razvanel e antrenor bun, mai bine uitati-va la palmaresul lui: BULAN!

Fiul lui tata a mers pe bulan in UEFA.Dovada a fost anul exact urmator, an in care nici macar nu a trecut de grupe.

Oricum, acum am revenit la perioada de la inceputul anilor 80. dinamuismul o sa fie iar la putere in tara.

Are un an si jumatate numai de amicale.

1 an jumate ??? Urmatoru meci e pe 6 iunie cu Lituania :rolleyes:

LE: a, 1 an jumate pana la calificarile de la EURO 2012, acum m-am prins :D

Edited by Catalyn07

@Adrian... hai sa-l lasam sa-si faca treaba. Daca si-o face bine.. bravo lui.. daca nu si-o face.. demisia. Plus sa asteptam selectiile.

Nu ca e fiul lu` tata etc..

Sunt curios cati rrapidisti vor fi la nationala.

Sunt curios cati rrapidisti vor fi la nationala.

Cred ca la fel de multi cati erau pe vremea lui Piturca , adica vreo sase la fiecare selectie. Insa poate are si omul cap si nu se ia dupa sentimente si va face o selectie buna si reala. Eu cred in el ca antrenor , poate nu a fost cea mai buna varianta , dar e unul dintre cei mai buni care puteau fi alesi.

@Adrian... hai sa-l lasam sa-si faca treaba. Daca si-o face bine.. bravo lui.. daca nu si-o face.. demisia. Plus sa asteptam selectiile.

Nu ca e fiul lu` tata etc..

De acord.

Hagi nu și-ar fi permis încã un rateu la naționalã. Petrescu n-are nimic în palmares și a clacat la singurele echipe cu pretenții la care a fost - Rapid și Wisla. Cariera lui de pânã acum îmi seamãnã cu cea a lui Olãroiu de pânã a veni la Steaua a doua oarã. Pe Olãroiu multã lume nu-l vroia datoritã impresiei pe care a lãsat-o în ultima perioadã la Steaua. Bölöni ar fi incomod pentru multã lume, și oricum nu cred c-ar mai veni la naționalã cât fotbalul românesc e condus de miticã și de nașu'. Mircea Lucescu n-a vrut. Andone mi s-ar fi pãrut pe undeva o variantã mai bunã decât Rãzvan Lucescu.

ªi dupã ce Hagi, Iordãnescu și Pițurcã au plecat dupã rezultate rușinoase iar Bölöni este acuzat de mulți cã a trãdat naționala, cred cã e mai bine, mai ales pentru Steaua, cã n-a fost numit tot un selecționer cu trecut stelist.

Edited by 1on

Nationala e capitol inchis pentru mine.

Bravo...

Edited by SteauaB

Cei care credetica razvanel e antrenor bun, mai bine uitati-va la palmaresul lui: BULAN!

Fiul lui tata a mers pe bulan in UEFA.

Orice antrenor are nevoie si de bulan.Mie mi se pare ca are ceva mai mult decat atat.

A avut curajul sa se duca la o divizionara B,sa promoveze,ba mai mult,se lupta pentru un loc in cupe.

Are o sansa si trebuie sa demonstreze ca are valoare ca antrenor.Daca nu ........valiza si la gara.(nu valiza lui Becali!)

Orice antrenor are nevoie si de bulan.Mie mi se pare ca are ceva mai mult decat atat.

A avut curajul sa se duca la o divizionara B,sa promoveze,ba mai mult,se lupta pentru un loc in cupe.

La noi vad ca selectionerii sunt numiti in functie de cat bulan au.

Cat despre curajul de a se duce la cea mai bogata echipa din Liga a2a, cu cei mai buni jucatori, jucand in seria mai slaba(ca nu s-a bagat in seria 2 cu echipele din Ardeal, Banat, Arges si Oltenia) si promovand reusind sa ocupe acum locul 8 si cu ajutorul arbitrajelor(sa nu le uitam, totusi-meciul cu gazul), mai ramane de vazut daca e performanta sau nu. Eu zic ca nu.

p.s.

Am avut pana acum dreptate cu becalii, cu Lacatus, cu Piturca...

O sa am si cu asta.

Edited by Adrian

La nationala nu trebuia sa vina un antrenor care sa conduca antrenamentele zi de zi (asa cum este Petrescu), ci un om care sa stie cum sa scoata in 2-3 zile ce e mai bun de la jucatori. Eu cred ca acest antrenor este exact Razvan Lucescu. A avut rezultate pana acum pe oriunde a fost, si daca e sa fim cinstiti, nici lui nu cred ca i-a fost usor cu zgarcenia si demagogia lui Copos si cu toate astea a avut ceva rezultate.

@Adrian... o sa vedem. Daca n-ai dreptate te trag de urechi :D

ps: si pentru mine nationala e terminata... dupa 2-2-ul cu Danemarca :D

Edited by bodanelu

@Adrian

Se prea poate sa o nimeresti si cu Razvan,asa cum s-a intamplat cu ceilalati,dar pana la proba contrarie hai sa avem nitica rabdare.

De ce nu ii acorzi absolut nici o sansa?

Asa,daca stam sa ne uitam,toti au cate o hiba,dar nu te poti lamuri decat dupa ceva vreme ce le poate pielea.

Eu sunt de parere ca Dan Petrescu era mai potrivit,dar astept multe si de la Razvan.

Poate ma insel,poate nu!

De ce nu-i acorda Adrian nici-o sansa? E asa de greu de-nteles? Ca Lucescu e rapidist.Cand a spus acest baiat ceva frumos despre cineva care nu are legatura cu Steaua? Asa vede el ideea de a fi stelist si nu ai ce sa-i faci.

Edited by redondo

Bulan? Hm...Adriane,dar de cel batran,ce zici? A avut bulan in cariera?

Ia sa vedem...

La corvinu - nimic special

La nationala - a reusit performanta sa nu o califice la turneul final din 86 desi Steaua castigase CCE-ul in acel an.

La dinam0- blat peste tot.

La Brescia -Rapid al italiei- ABBA, ma intelegi? Si il avea pe Hagi in echipa.

La ciori - blat

La inter - umilit

La galata - a preluat o echipa gata formata de un antrenor adevarat: Terim

La Besiktas - l-au dat afara in suturi cand nu i-au mai mers smecheriile.(de bun ce era l-au zburat, asa-i?)

La sahtior - la cat a investit ucraineanul ala a avut performante submediocre. In Europa Steaua i-a intrecut sahtiorul, ca de obicei.

Clausblaus

Iti zic de ce nu ii acord nici o sansa. Noi nu mai avem nevoie de experimente la nationala.(nici la Steaua)

Ce sa caute puradelul asta acolo?

Acolo trebuie pus un om care stie sa construiasca echipe, un om care stie sa creasca jucatori, un om ca Boloni.

Razvan Lucescu?

Ce sa faca asta?

Sa ii aduca pe nae Constantin, pe maldarasanu si pe Daniel niculae?

Cu astia se face nationala?

Ce ochi are asta la tineri?

Asta o sa fie ca taica-so. O sa isi aduca "copii" si o sa preseze cu ei in locul jucatorilor care ar merita la fel cum a facut si tacsu cu panarame gen Gabor, panarame care ii tineau pe tusa pe tineri castigatori de CCE ca Lacatus.

Edited by Adrian

OK. Adriane,dar Boloni a fost la nationala.Si ce branza a facut?A sterso englezeste,pentru bani banuiesc.

Asa ca...........

Clausblaus

Tie iti trebuie un profesionist la nationala sau o cioara care tine de scaun?

Care e problema daca a plecat Boloni?

Ce voiai sa faca?

Sa stea in fotbalul infect condus de Sandu si sa ia ordine de la impresari?

Sau poate ai uitat ce perioada a venit dupa plecarea lui Boloni.

Boloni a dus nationala la baraj. A venit Hagi si am pierdut cu ghinion mare calificarea. Dar Boloni a facut cu succes schimbul de generatii. A bagat tineri ca Radoi in echipa. Nu a facut prostii.

A plecat la Sporting ca sa faca performanta. Si a facut. Ca sa nu mai vorbim de jucatorii pe care i-a scos.

Un antrenor profesionist care stie meserie e oricand mai bun ca un antrenor mediocru care tine de scaun.

puradelu mucescu o sa fie un fel de Lacatus al nationalei. Veti vedea.

Ia sa vedem...

La corvinu - nimic special

La nationala - a reusit performanta sa nu o califice la turneul final din 86 desi Steaua castigase CCE-ul in acel an.

La dinam0- blat peste tot.

La Brescia -Rapid al italiei- ABBA, ma intelegi? Si il avea pe Hagi in echipa.

La ciori - blat

La inter - umilit

La galata - a preluat o echipa gata formata de un antrenor adevarat: Terim

La Besiktas - l-au dat afara in suturi cand nu i-au mai mers smecheriile.(de bun ce era l-au zburat, asa-i?)

La sahtior - la cat a investit ucraineanul ala a avut performante submediocre. In Europa Steaua i-a intrecut sahtiorul, ca de obicei.

Nu sunt aparator al lui Mircea Lucescu insa ce ai scris aici e grav...

Corvinul - o echipa minora, cu Lucescu ajunge pe locul 3, intra in Cupa UEFA si ii da tarii pe un Rednic, pe un Misa Klein, pe un Andone, nu mai vorbesc de Romica Gabor, cel care castigase titlul de cel mai bun jucator la campionatul Mondial de Tineret. Corvinul a hranit Dinamo cu talente vreo 10 ani.

Nationala - a calificat-o la campionatul european din 84. 14 ani trecusera de la precedenta calificare la un turneu final. Sigur, nu prea baga in seama stelistii...

Dinamo - vorbesti de perioada cea mai dobitoaca din istoria campionatului asta al nostru, cand aveam in campionat o Flacara Moreni, o Victorie, un FC Olt, cand atat Dinamo (campioana la blaturi), cat si Steaua se bateau pentru suprematie cu mijloace deloc ortodoxe. Fara sa fiu rau, consider echipa Stelei din 87-89 cea mai buna din istoria noastra, dar meciurile ei nu s-au jucat mereu pe teren...

Brescia - l-a readus in nationala pe Hagi si e una din cauzele celui mai bun turneu final al nostru. Cu un Hagi exilat intr-o echipa ca Real Madrid, nu treceam in veci de grupa aia. Momentul Brescia e, cred, definitoriu pentru cel mai bun jucator stelist al istoriei

Rapid - primul lor titlu de dupa Revolutie. Stii cum e, cifrele raman, barfele se ingroapa.

Galatasaray - asta cu echipa deja formata imi aminteste de cei de la Poli... a trecut deja jumatate de retur iar Balint e tot mediocru, ca deh, "i-a facut echipa Uhrin si i-a lasat-o mostenire"... bine, si Halagian are deci dreptate sa tipe ca lui i se datoreaza CCE 1986, ca Jenei a venit la o echipa deja formata de el. Pai atunci de ce dracu il mai laudam pe Protasov cand e clar ca echipa aia era creatia lui Piti si Zenga?

Sahtior - e cam ironic ce spui din moment ce astia se bat acum in semifinalele Cupei UEFA, ca noi. Pentru Europa de Est, Sahtior e o echipa buna, nu extraordinara, asa cum si Lucescu e un antrenor bun, nu extraordinar. Asa cum nici fiul lui nu e extraordinar, nici Dan Petrescu (eu sunt fanul lui Dan, dar are si el destule esecuri in cariera)... nu avem antrenori buni romani. Daca nu ne permitem sa il luam pe Guus Hiddink, atunci tb sa ne multumim cu ce este...

Edited by Alexandru H.

Nationala din 84 a calificat-o dintr-o grupa cu Italia,Cehoslovacia si Suedia....La Rapid,corect,impreuna cu Vama,Sichitiu si Copos a facut multe blaturi.Iar despre faptul ca turcii l-au dat afara de "prost" iti amintesc ca aia fac asa cu orice antrenor...Del Bosque,Tigana...ca ex.Cu Besiktas a batut pe Chelsea cu 2-0 la Londra.

In rest,perfecta analiza lui Alexandru H.

Edited by redondo

Adriane,eu nu contest ochiul bun si toate celelalte calitati de antrenor,pe care le poseda Boloni.Ai inteles gresit.

Dar performanta se poate face si la nationala,daca iti doresti performanta.

Nu sunt avocatul lui Lucescu jr.,dar ceva mai sus il acuzai ca a plecat la o divizionara B bogata,cu jucatori buni si asa a facut performanta.

Mi se pare ca si Boloni a facut acelasi lucru.Un profesionist, doritor de performanta, ar fi ramas sa termine ce a inceput,cu bani ceva mai putini si cu jucatorii pe care ii avea,sau cu ce mai descoperea,pentru ca are ochi.

Nu vreau sa intru in polemica,dar suntem pe unde diferite!

Nu sunt aparator al lui Mircea Lucescu insa ce ai scris aici e grav...

Corvinul - o echipa minora, cu Lucescu ajunge pe locul 3, intra in Cupa UEFA si ii da tarii pe un Rednic, pe un Misa Klein, pe un Andone, nu mai vorbesc de Romica Gabor, cel care castigase titlul de cel mai bun jucator la campionatul Mondial de Tineret. Corvinul a hranit Dinamo cu talente vreo 10 ani.

Pai, gabor a ramas cu trofeul ala. Atat.

Cat despre faza cu locul 3. Ultima propozitie din acel paragraf iti explica de ce a ajuns corvinul acolo.

Nationala - a calificat-o la campionatul european din 84. 14 ani trecusera de la precedenta calificare la un turneu final. Sigur, nu prea baga in seama stelistii...

Aha, o calificare. Super tare.

Dinamo - vorbesti de perioada cea mai dobitoaca din istoria campionatului asta al nostru, cand aveam in campionat o Flacara Moreni, o Victorie, un FC Olt, cand atat Dinamo (campioana la blaturi), cat si Steaua se bateau pentru suprematie cu mijloace deloc ortodoxe. Fara sa fiu rau, consider echipa Stelei din 87-89 cea mai buna din istoria noastra, dar meciurile ei nu s-au jucat mereu pe teren...

Da' in europa ce a facut dinam0? Slavia praga,17 nentori,etc.

Brescia - l-a readus in nationala pe Hagi si e una din cauzele celui mai bun turneu final al nostru. Cu un Hagi exilat intr-o echipa ca Real Madrid, nu treceam in veci de grupa aia. Momentul Brescia e, cred, definitoriu pentru cel mai bun jucator stelist al istoriei

de aia zice Hagi ca regreta si azi ca s-a transferat acolo.

Rapid - primul lor titlu. Stii cum e, cifrele raman, barfele se ingroapa.

al 2lea. Da' tot cu blat.

Galatasaray - asta cu echipa deja formata imi aminteste de cei de la Poli... a trecut deja jumatate de retur iar Balint e tot mediocru, ca deh, "i-a facut echipa Uhrin si i-a lasat-o mostenire"... bine, si Halagian are deci dreptate sa tipe ca lui i se datoreaza CCE 1986, ca Jenei a venit la o echipa deja formata de el. Pai atunci de ce dracu il mai laudam pe Protasov cand e clar ca echipa aia era creatia lui Piti si Zenga?

Mai bine mi-ai spune ce a facut il muce la galata. A luat echipa aia buna a lui Terim si a distrus-o. hopa!

Sahtior - e cam ironic ce spui din moment ce astia se bat acum in semifinalele Cupei UEFA, ca noi. Pentru Europa de Est, Sahtior e o echipa buna, nu extraordinara, asa cum si Lucescu e un antrenor bun, nu extraordinar. Asa cum nici fiul lui nu e extraordinar, nici Dan Petrescu (eu sunt fanul lui Dan, dar are si el destule esecuri in cariera)... nu avem antrenori buni romani. Daca nu ne permitem sa il luam pe Guus Hiddink, atunci tb sa ne multumim cu ce este...

Pai nu ne-au intrecut. Si, la ce buget are sahtior, nu ar cam trebui sa aibe loc comparatii ;)

mucescu si-a facut singur imaginea. Mai bine zis, i-a facut-o finu-so, ioanitoaia.

Prin anii 80 il pupau in cur ca e antrenor modern. Ala a modernizat doar blatul atunci. In rest...

In anii 90 la fe, antrenor modern. Si acum se plange il muce ca Craiova a jucat corect atunci cu ei.