Ronnie

Viitorul Selectioner

Noul selectioner   44 members have voted

1. 1. Crezi ca numirea lui Razvan Lucescu ca antrenor al nationalei este una buna?

• Foarte buna
      18
    • Este o decizie proasta
      14
    • Nu stiu
      12

Please sign in or register to vote in this poll.

94 posts in this topic

Pe cine vreti la naționalã în locul lui Victor Pițurcã?

Personal, Razvan Lucescu.

Edited by Ronnie

Boloni, de departe. E un superprofesionist. A reconstruit echipa nationala in mai putin de un an, si jucau aia de mama focului.

Cosmin Olaroiu. Unu' care traieste pentru fotbal, capabil sa faca din rahat bici.

Pe acelasi loc, Dan Petrescu. Pentru mine este un miracol ce-a facut la Urziceni.

In niciun caz careva din clanul Lucescu: aia doi, Andone, Rednic sau alti de-astia. M-AM SATURAT sa jucam defensiv cu echipe de calibru cel putin egal cu al nostru. M-AM SATURAT!!! Astia o sa ne bage iara cu curu'n poarta, o sa vedem fotbal cu pipeta, jucatori vopsiti si alte de-astea.

Oricum, degeaba de agitam. Se ocupa Lupescu de chestia asta, asa incat va dati seama ce-o sa iasa...

Edited by Lari

Mah, voi v-ati tampit de tot la cap?

Ce va trebe ma tigan la nationala?

Ba nu, tigani.

lucestii nu au ce cauta la nationala Romaniei. Sunt amandoi antrenori mediocri.

Sahtiorul e si acum pe 3 in Ucraina. Probabil ca ati uitat ca in CL Sahtiorul a fost aproape la fel de penibil ca Steaua.Si daca punem investitiile facute la echipa, ajungem la concluzia ca a fost mult mai penibil decat Steaua.

Pe Mircea stra-Lucescu zis blat, pe asta il vreti la nationala?

Sau poate pepuradelu' lui. Nu v-ati saturat deja de meciuri la Constanta?

Vreti sa vedeti meciuri ale nationalei in amiaza mare pe motiv de lipsa de generator la nocturna?

Familia asta de tigani si-a facut cu ajutorul presei o super imagine. E imaginea asta asa de mare incat lumea nici nu mai vede adevarul adevarat.

Hagi?

Cum sa vina Hagi cand Gica Popescu e in razboi deschis cu Sandu?!

De Olaroiu nu cred ca au ei bani. Si Dan Pertescu nu cred ca accepta sa mearga la o nationala unde altii fac legea.

Singurul care ar putea sa faca schimbarea de generatie ar fi Boloni, singurul antrenor roman de nivel mondial din acest moment.

Boloni are un caracter infect si a dovedit asta de fiecare data cand a fost bagat in seama de cineva din tara; ala ca sa vina trebuie sa-i cumperi "onoarea" si e scumpa, si el e mofturos si rezultatele lui cam medii, da a facut multe asa cum spuneti, dar cu ce jucatori, si pe unde se duce, ce jucatori are?.....

Lucescu ...a avut rezultate bune pe unde-a fost dar nu e cam batran? trebuie sa ia de la 0 totu iar sahtiorul scartaie, noroc care cativa jucatori de mare clasa...

Petrescu e din generatia tanara, are rezultate, e ofensiv, tacticos si e si al dracu' de ambitios,asta ar fi perfect, dar cred car prefera sa antreneze la un club bine cotat (gen Steaua :)) decat sa ia nationala acum.

Razvan Lucescu iarasi foarte bun, dar defensiv, a venit din b cu brasovul dar e prea defensiv , (pe criteriul tigan: daca Razvan e tigan atunci Piturca e un hot, un profitor si un las).

Olaroiu iarasi bunut,sub Petrescu si Razvan,defensiv, tacticos, fara multa imaginatie, dar scump, a plecat de la Steaua pentru bani si cred ca tot pentru bani ar lua nationala.

Hagi nu e antrenor, pe unde-a fost a pierdut vestiarul, s-a certat cu conducerea,tactica inca nu am vazut la el decat declaratii, acolo le are, el vrea un joc "la sentiment" gen Lacatus, ori fotbalul nu e numai sentiment... fara creier nu se face...

Boloni are un caracter infect si a dovedit asta de fiecare data cand a fost bagat in seama de cineva din tara; ala ca sa vina trebuie sa-i cumperi "onoarea" si e scumpa, si el e mofturos si rezultatele lui cam medii, da a facut multe asa cum spuneti, dar cu ce jucatori, si pe unde se duce, ce jucatori are?

Cred ca uiti cum s-a comportat Sandel cu el in primul mandat. Asta daca ai stiut vreodata.

Eu propun sa lasam coada noastra raioasa ceva mai jos, ca avem pretentii cel putin de nivelul Braziliei.

indiferent k e tigan sau nu Mircea Lucescu este cel mai bun antrenor roman...a avut rezultate pe oriunde a mers chiar daka nu erau echipe f mari...in fine,nu conteaza cine va fi noul selectioner atata timp cat va construi o nationala care sa joace FOTBAL...

Cred ca uiti cum s-a comportat Sandel cu el in primul mandat. Asta daca ai stiut vreodata.

Eu propun sa lasam coada noastra raioasa ceva mai jos, ca avem pretentii cel putin de nivelul Braziliei.

Pai nu stiu... stiu si eu ce stie lumea, ca si-a reziliat contractul si a fugit la banuti, tu ce stii? ..., si nu avem coada raioasa daca avem pretentia ca un roman sa antreneze natioanala, iar daca e asa de jmecher si de mare si de tare de ce nu are longevitate pe unde se duce si semneaza numai pe la francezi si numai pe un an, doi iar pe urma pleaca, de bun ce e, se plictiseste? .... era vorba de celelalte cluburi din tara care au incercat sa negocieze recent cu el si pe care le-a dus cu vorba, si l-am si auzit azi cand a fost sunat si intrebat de aia de la realitatea de nationala... il cam durea undeva, spunea numai vorbe goale...ii e cald si bine unde e iar pe la noi nu o sa-l vezi cat se va pune problema de bani. Si nu am coada raioasa am pretentii, iar pretentiile fac lumea un loc mai bun... propunerea ta cade...

Edited by dalexandru20

Mircea Lucescu...

Il vroiam pe Olaroiu la nationala... da, dupa ultimele rezultate ale echipei... il vreau la Steaua.

Cu siguranta Boloni!

Dan Petrescu e preferatul meu , iar ca varianta de rezerva ar fi un antrenor strain si foarte probabil niciuna din variante nu va fi pusa in aplicare.

Ce frumos ar fi un Emerich Jenei! :laugh:

Acum,serios,Boloni,de departe.

Ladislau Boloni ar fi cel mai potrivit selectioner pentru nationala de fotbal a Romaniei.

Personal, Razvan Lucescu.

Razvan Lucescu este oficial noul antrenor al Romaniei!

Sa vedem ce o sa faca puradelul lui tata la nationala!

p.s oricum, Lupescu e fericit, mai ales dupa intalnirea pe care a avut-o cu il muce la Marseille...cine stie, isi da seama despre ce vorbesc. :greedy:

Sper sa nu ne trezim cu panarame gen Maftei, Constantin sau Herea la nationala...

Sper sa nu ne trezim cu panarame gen Maftei, Constantin sau Herea la nationala...

Maftei nu cred,dar ceilalti 2 sunt inca tineri.Are un an si jumatate numai de amicale,deci are timp sa selectioneze multi.Ar fi bine sa renunte la Cocis, Codrea,Contra sau Fl.Petre.

Poate are asta destula minte sa nu ii ia pa Banel ,cocis , contra si pe Marius niculae la nationala.