fcsteaua.ro

Iar si-au dorit altii mai mult victoria

25 posts in this topic

Din ce in ce mai des acuzam propriile greseli, din ce in ce mai des este invocat ghinionul propriu sau norocul adversarilor. Mai grav, acuzam arbitrii. Sa fim seriosi, a cadea in aceasta capcana este sinonim cu o sinucidere in plan fotbalistic. Echipa pur si simplu se chinuie sa castige meciurile de acasa, iar deplasarile reprezinta motive serioase de teama.

De vreo trei ani, jocul stelistilor era incadrat intr-un tipar pe care-l defineam simplu: ocazii marunte si rare, primul sut periculos pe poarta venea dupa pauza, atacuri lente pana la venirea golului adversarului si automat prabusirea. De ceva vreme asistam la un adevarat dezastru pentru ca favoritii nostri se misca atat de lent incat aproape orice aparare adversa reuseste sa isi aduca autocarul din parcare si sa-l puna in fata portii proprii. Cu alte cuvinte, cand ajunge mingea la Toja, Semedo, Lovin, Petre sau Nicolita, un tren reuseste sa faca curba mai repede decat urmatorul moment al pasarii balonului sau al centrarii. Timp in care Henry, Messi sau Adriano si-ar prepara o cafea, iar Inzaghi ar marca un gol si cu - ma scuzati - parti sensibile ale trupusorului.

Doua sunt problemele existente la echipa si au fost mentionate de mii de ori. Una de care nu scapam - un finantator irational care a facut ce-a vrut din proprii jucatori, simboluri si suporteri si o echipa tehnica slaba ce contrasteaza serios cu "monstrii" Zenga, Protasov sau Olaroiu. Pe seama nebuniei lui Becali punem si cele doua numiri ale lui Lacatus, prima data pentru a le inchide gura suporterilor, iar a doua pentru a-l inlocui pe un antrenor Munteanu fara de noroc, cu un calendar competitional infernal, dar si fara de jucatori de valoare. Ceea ce se intampla la echipa este un bulgare imens de zapada care s-a format pentru ca nu s-a gasit nimeni sa-i opreasca traiectoria pe care l-a impins un singur om.

In clipa de fata Steaua reprezinta un punct de atractie pentru orice microbist provincial pentru ca reuseste sa faca mare orice echipa din Romania care se bate pentru evitarea retrogradarii. Un soi de boxeur fost campion mondial nevoit sa se lupte in prezent cu un brat amputat, deci prada usoara in fata oricarui challenger de sex feminin cu doua brate si ceva rezistenta.

Glumind putin, ar trebui sa ne rugam ca Becali sa fie eliberat cat mai repede de la mititica (Doamne, unde am ajuns) ca sa-l dea cat mai repede afara pe actualul antrenor al echipei si sa puna in loc orice meserias care ar putea purta numele de Stoichita sau Dumitriu. Apoi sa lase echipa in grija unuia care ar putea gandi mai mult si vorbi mai putin si sa dispara din peisajul fotbalistic din aceasta tara.

Problema antrenorului? Asa cum am mai scris in nenumarate randuri, nu este vina sa ca a fost numit de doua ori pe banca tehnica a echipei. Nu este vina sa ca si-a dorit sa reuseasca in Ghencea si nu poate fi invinuit pentru dragostea curata pentru acest club. Totusi, ce n-a inteles pana acum antrenorul Lacatus este faptul ca o demisie reprezinta un act demn, curaj si onoare si nicidecum o rusine.

Este un moment greu pentru Steaua, inca unul - un serial horror care nu se mai termina. Asa cum am aflat cu stupoare in urma cu ceva timp - si de la unul care se autointituleaza stelist!!! - ca acum este mai usor pentru altii sa castige campionatul decat sa-l castigam noi, acum aflam ca in general, jucatorii carora le iese mai bine jocul, care sunt mai rapizi si primii la minge se gasesc de cele mai multe ori in tabara adversarului.

Suporterii trebuie sa fie uniti. Stelismul nu s-a nascut odata cu Goian sau Nicolita. Nici odata cu Lacatus desi Steaua inseamna o parte buna din aceasta. Orice vanatoare individuala de vinovati ar reprezenta o mare greseala. A urla in gura mare indicand cu degetul doar spre un jucator anume si spre antrenor nu poate avea rezultate pozitive pentru ca doar asta facem de vreo trei ani, iar schimbarile in bine nu au aparut. A crede ca doar o inlocuire de oameni reprezinta o solutie reprezinta o mentinere a declinului.

Se impune o reasezare a valorilor, o refacere structurala a echipei de fotbal Steaua Bucuresti, pe baza unei analize competente, un proiect fundamentat pe adevaratul spirit stelist si profesionalism. Desi nu sunt de acord cu ceea ce i se intampla in clipa de fata finantatorului Becali (la fel cum am scris si-n cazul tiparului arestarii lui Piturca) si condamn cu tarie circul la care suntem martori, sunt in continuare de parere ca Steaua Bucuresti nu va mai fi niciodata o echipa mare in Romania atata vreme cat acest domn va fi implicat in orice forma de sustinere a acesteia.

Iar combinatia jegoasa care ni se toarna "stelistii joaca prost pentru ca patronul lor a fost arestat" reprezinta o imensa prostie si o capcana in care nu ar trebui sa cadem. Pentru ca Steaua a renuntat la fotbalul total de mult timp, iar acum nici sa-l mimeze nu mai stie.

Forza Steaua

CLAR NU AVEM ANTRENOR !!! ..... asta e ... Lacatus DA`TI DEMISIA .... as vrea sa vina Ilie Dumitrescu .... :)

As avea si eu totusi o nevinovata intrebare pentru cei care vor veni vineri seara pe Ghencea, una pur ipotetica, dar care poate demonstra conceptia suporterului de rand daspre fotbal si Steaua :

Daca am avea in fruntea clubului un om integru, sufletist pentru Steaua, ce mai, patronul perfect, dupa un meci ca acesta si in actuala situatie din clasament, ati striga DEMISIA antrenorului Marius Lacatus ? Sau ar fi devina jucatorii pentru ca "nu mor pe teren" ? Sau subtirimea lotului ?

La ultima chestiune m-as permite sa vin cu precizarea ca Zenga sau Protasov nu s-au bucurat nici ei de un material uman mai calitativ. Si totusi...

Astept niste raspunsuri sincere.

THE RADICAL ..... nu prea cred ca suporterii o sa strige Demisia pt Lacatus .... normal ... si jucatorii sunt de-vina .... si Lacatus .... ( mai mult e Lacatus ) dar si conducerea ..... parerea mea .... cand ceva nu merge ... ca acuma ... TOATA ECHIPA E VINOVATA ... de la Antrenorul al 3-lea ...(antrenor secund ) ... pana la patron ...

As avea si eu totusi o nevinovata intrebare pentru cei care vor veni vineri seara pe Ghencea, una pur ipotetica, dar care poate demonstra conceptia suporterului de rand daspre fotbal si Steaua :

Daca am avea in fruntea clubului un om integru, sufletist pentru Steaua, ce mai, patronul perfect, dupa un meci ca acesta si in actuala situatie din clasament, ati striga DEMISIA antrenorului Marius Lacatus ? Sau ar fi devina jucatorii pentru ca "nu mor pe teren" ? Sau subtirimea lotului ?

La ultima chestiune m-as permite sa vin cu precizarea ca Zenga sau Protasov nu s-au bucurat nici ei de un material uman mai calitativ. Si totusi...

Da-mi voie sa cred cu tarie ca daca am avea un patron cu ceva cap (cum l-ai descris tu sa zicem), n-am ajunge pe locul 8 in urma unui joc atat de penibil.

In acelasi timp, un patron cu cap isi pune o persoana extrem de capabila si de profesionista ca manager, in care are incredere deplina, manager care stie ca Lacatus nu e antrenor de Steaua, si chiar daca ai gresit prima data prin aducerea lui, nu-l mai aduci si a doua oara doar pentru a inchide gura suporterilor, pentru ca n-ai de ce sa inchizi gura suporterilor, ei fiind multumiti de situatia clubului.

Si totusi, daca s-ar ajunge la scenariul tau (desi, repet, niste oameni capabili nu s-ar insela atat de mult si in privinta antrenorului, cat si a tutror sau majoritatii jucatorilor), cred ca s-ar gasi metode mai "suave" prin care sa-i sugeram lui Lacatus sa-si dea demisia, avand in vedere ca e simbolul nostru.

Poate ca n-are legatura cu articolul, dar, Gabi Safta (suporter Stelist, din cate imi aduc aminte), la Telesport, a spus ca astazi, la Targu Jiu, galeria Stelei a incurajat PENTRU PRIMA DATA echipa in acest retur. Mai mult decat atat, a spus ca la meciul cu Bistrita, echipa a fost incurajata pentru putin timp doar de tribune, in rest pauza. Adica eu, care am stat la PN cu Bistrita, si chiar am incurajat echipa, n-am fost auzit de "marele" Safta, care acum vede doar ce vrea ... ca antenistii? :| INCREDIBIL !!!

PS: Sa nu mai spun ca am incurajat echipa si cu Vaslui si cu Poli Iasi, dar bineinteles, Safta o fi fost ocupat cu meciurile Urziceniului ....

Edited by Astristul

1. Ipotetic vorbind, nu am fi in situatia asta. Din aproape toate pct de vedere.

2. Mi-a fost rusine pana acum sa ma gandesc sa-i strig "demisia", si ma gandesc in continuare daca merita umilinta asta. Ma uit la imagini cu meciurile Stelei din anii '90 si innebunesc.

3. Ce facem vineri ? "Trebuie sa fim uniti", nu ? Vorbesc ca un PN-ist : mi-e jena cand vad ca PS este lasata, uneori, sa duca greul, chiar daca avem aceleasi idealuri, mai mult sau mai putin.

Stiu ca e un subiect tabu dat fiind ca antrenorul Stelei se confunda cu simbolul Lacatus, dar nu se mai poate. Cu tot respectul pentru carierea lui, ajunge! Asa ca:

DE-MI-SI-A! DE-MI-SI-A! DE-MI-SI-A!

Jucam din ce in ce mai prost; am ajuns sa ne bata toate echipele de la retrogradare in deplasare. Cu tot respectul pentru marele jucator care a fost Lacatus, cred ca este vremea sa plece de la Steaua

".......Atat Hagi cat si Lacatus sunt DEPENDENTI de Steaua, niciodata nu au fost INDEPENDENTI!........."

Tocmai de asta mi se pare normal ca Lacatus sa-si prezinte demisia!

Daca nu-si da demisia,nu o face pentru ca Steaua mai are sanse la titlu,ci pentru a nu-i mai administra inca o lovitura iubitului patron.

Parerea mea!

Demisia lui Lacatus nu pot sa o concep ca o dovada de "onoare si respect". Cum sa dezerteze omul, acum cand Steaua e la pamant?!

@Andreea,

Ai si tu dreptate.Lacatus trebuie sa ramana . Lacatus trebuie sa salveze Steaua. :w00t:

Lacatus este un adevarat stelist.Stie ca doar el poate salva Steaua. Si a reusit partial s-o faca. Daca nu era Lacatus,poate Steaua ar fi castigat campionatul fara sa apeleze la valize. Povestea de la Cluj nu ar fi existat,Becali nu ar fi fost luat la ochi de DNA,nu ar fi urlat peste tot ca e facatura lui Arpy si Basescu.Poate ar fi stat in banca lui si nu ar fi ajuns la racoare. Dar,pentru ca Lacatus este incompetent ;pardon! un mare stelist; Steaua nu a ajuns exact unde si-ar fi dorit Becali. Din fericire pentru noi,Lacatus s-a apucat de tamplarit si i-a batut cuie in sicriu lui Becali si continua sa-i bata prin rezultatele Stelei. Ciobanul cu siguranta va renunta la echipa Steaua,nu-i va mai aduce imagine o echipa de pluton.

Nu ai cum sa nu-l iubesti pe Lacatus . Fara sa vrea ,a contribuit si el la situatia lui Becali de acum. Si sper sa mearga pe aceasi linie. Nu-mi doresc sa retrogradeze Steaua pentru a scapa de oier.Este suficient sa nu prinda nicio cupa europeana si vom scapa cu siguranta de infectul de Becali.

Dupa aceea,logic ca oricine va veni va incepe restructurarea la Steaua. Primul lucru pe care il va face orice om intreg la cap este sa ii spuna "la revedere " si lui Lacatus.

Ole,ole....multumim tamplarule!

Edited by vlad

din tot sufletul as striga, pina la epuizare. Dar nu este nevoie de acel patron virtual, voi striga si vineri seara, pentru ca nu mai pot sa asist cum acest individ, fost mare fotbalist, nul ca antrenor, se complace in incompetenta si pune serios umarul la distrugerea definitiva a Stelei.

Stelisti jucau prost pentru ca era Becali liber si spunea tampenii! Si mai si facea echipa!

Acum joaca prost pentru ca Becali e inchis! Sunt afectati!

Baliverne si rahat! Nu e antrenor bai baieti! Si asta ca si Piturca fac la fel! Nu-mi dau bai demisia!

Si stiti de ce??? A spus-o el! Nu are ce sa faca acasa! Doar piata si se plictiseste toata ziua! Asta ne spunea cand era Dorinel antrenor! Acum nu se mai plictiseste el, ne plictiseste pe noi! E clar de ce a fost dat Dorinel afara! Nu a fost de acord Giovane! Si l-a facut praf la toate emisiunile! Ba, dar macar Dorinel avea creier! Lacatus ce dracu are??? El e cu freza aia de copil mucos de doi ani, dar are 45, si mai e cu niste injuraturi infioratoare la adresa oricui, timpul injuraturii nepermintand acestui antrenor sa vada meciul! Si chiar daca-l vede, cat dracu sa vezi ca Banel NU BATE NICIO FAZA FIXA la ai nostri, nici unam si tu tot pe el il pui sa bata??? Ce dracu o trece prin creierul lui, in afara de aer, nu stiu! Daca as intreba un nou nascut, iesit din ma-sa: "Bai, bebelusule, joc ba cu Banel??". el ar spune "NUUUUUUU, MAAAAAAAAMMAAAAAAAA, NUUUUUUUUUUUUUUUU!" E, vedeti ca si un bebe e mai destept ca Maestrul Lacatus???

Eu am fost avertizat acum de moderatori acum un an, cand l-am facut praf pe Maestrul Lacatus! Cica l-am jignit!!! Pai, e vina mea ca omul e prost si ne prabuseste??? Si asta cand era sirul ala de victorii din returul trecut, cand la fel, nu jucam nimic, dar era Mendoza si nu Banel, care centra! Acum fug fundasii aiurea dus-intors la toate fazele fixe ca sa bata Banel aiurea tot! Pai cum dracu sa faci fata adversarului, cand ai limba scoasa de alergat aiurea la centrarile lui Banel!

De Zapata, am mai spus! Nu are tehnica portarului! El vede bine, nu cum spun alti afoni, dar nu are tehnica! Pai cum dracu are reflexe si respinge in situatii imposibile, iar la mingile normale, nu le prinde?? E tehnica aici! Dar, Zapata e chiar ultima problema! Daca am fi dat 4-5 goluri pe meci, si am fi primit 6 pe gafe, atunci da! Dar noi ne chinuim sa dam un gol! Si poti sa-i aduci pe Eto'o, Henry, Berbatov sau Torres, daca echipa o face tot Lacatus si ii baga tot pe Baciu, Ovidel, Lovin sau Banel, tot aia e! Plus ca nu stie sa-i faca sa joace si nici sa-i motiveze! Sa speram ca pierdem cu Farul si atunci poate pleaca dracu, ca se va alege praful si pulberea si de simbolul Lacatus! Pentru ca antrenorul Lacatus este deja ingropat, in mediocritate! Vesnica lui Pomenire! Amin!

PS: Am vazut ca cineva mai sus spune: "Cum sa dezerteze omul cand Steaua e la Pamant!"

Pai daca omul nu dezerteaza acum, chiar ca o baga IN PAMANT! Deci, nu ne ajuta cu nimic ca ramane el alaturi de echipa, atata timp cat cele mai slabe echipe din campionat ne bat fara sa se incordeze! Trebuie schimbat aerul, urgent, si adus unul care sa se priceapa putin! Si nu Stoichita, care nu are nicio treaba cu antrenoratul! Stoichita care era sa ne piarda campionatul din '98! Stoichita e prietenul lui Lacatus si ar fi la fel! El e de Panama, Armenia, Kuweit si alte echipe minunate ca astea!

Edited by alexmk17

Ole,ole....multumim tamplarule!

pai poti striga tot ceea ce doresti, ca doar de aceea exista patron ca sa-l concedieze pe angajat si nu invers? Daca angajatul nu doreste sa plece, nimeni nu-l scoate afara cu forta, atata timp cat patronul care l-a angajat il vrea.

Cu siguranta va pleca si Lacatus,( ca doar constientizeaza cum e) insa va pleca dupa prima victorie la scor, ca e si el om si vrea sa plece cu demnitate si nu pe usa din dos, iar stelistii, daca spun ca sunt stelisti ar trebui sa stie ca omul Lactusi face parte din "marca Steaua", deci sa-l lase sa plece cu demnitate. Doar si Hagi s-a retras cu demnitate, fiind aclamat de unii, blamat de altii, insa s-a retras pentru un scop nobil. ( sa nu dezbine mai mult relatiile dintre suporteri, club, jucatori,patron) caci asta ar inseamna ca pateze marca "Steaua" care e una superioara.

Edited by dee

Cu siguranta va pleca si Lacatus,( ca doar constientizeaza cum e) insa va pleca dupa prima victorie la scor, ca e si el om si vrea sa plece cu demnitate si nu pe usa din dos!

Va pleca dupa un amical cu o echipa de juniori sau o judeteana???

Altfel nu vad cum sa plece daca mergem pe acest considerent! :wall:

Edited by vlad

Demisia lui Lacatus nu pot sa o concep ca o dovada de "onoare si respect". Cum sa dezerteze omul, acum cand Steaua e la pamant?!

Steaua se afla acum in cadere libera, si unul din motivele pentru care se intampla acest lucru e antrenorul Lacatus. Pentru a-i fi mai bine Stelei, una din conditii ar fi sa plece Lacatus. Deci, da, in momentul asta, daca reusesti sa iti dai seama ca tu esti una din problemele pe care le are Steaua, si pleci, cred ca dai dovada de onoare.

Daca Lacatus ar fi venit antrenor de 2 etape si si-ar fi dat seama ca nu poate face nimic bun la echipa, si ar pleca, atunci te-ai putea indoi de onoarea lui, desi si in cazul asta n-ar face decat sa plece pana nu e prea tarziu.

Lacatus e antrenorul echipei de un an jumate...

Cer un sondaj: "Credeti ca Marius Lacatus ar trebui sa-si dea demisia??"

Pe alte siteuri este un procent de 80da si 20nu! Dar pun pariu ca aia 20% sunt adversarii, care il vor la Steaua sa o faca praf si pulbere!

...si o echipa tehnica slaba ce contrasteaza serios cu "monstrii" Zenga, Protasov sau Olaroiu.

Eu chiar nu pricep de ce se tot încãpãțâneazã unii și-l tot lipesc pe Olãroiu alãturi de Protasov. Cu el pe bancã Steaua a îndurat cele mai mari umilințe din istorie, semifinala - catastrofã de la Middlesbrough, acel umilitor 2-4 cu Dinamo chiar în sâmbãta Paștelui, meci la care am spart o plasmã la care plãtesc și acum rate, iar dacã nu ar fi fost acel accident fericit de la Kiev, mandatul Olãroiului ar fi fost un mare vax albina. De la el am început sã practicãm jocul bolovãnos și constipat, dus acum la o perfecțiune a ridicolului de Lãcãtuș, el a fost cel care CEREA SFATURI voievodului, care i-a insuflat pasiunea bilețelelor și a imixtiunii în viața echipei.

Atâta timp cât Steaua va fi sub tutela acestui dement latifund, pe mine unu chiar nu mã mai intereseazã cine stã pe banca tehnicã, cã oricum frâiele echipei sunt ținute din lojã. Aveți în vedere cã și piperiotul tânjește abitir dupã dezmoștenitul saudit! Așadar, șansele ca Oli de la Poli sã revinã pe banca Stelei sunt destul de mari.

Chiar îmi doresc sincer sã se întâmple acest lucru, numai ca sã vãd ce vor mai comenta atunci înfocații sãi fani cu memoria scurtã. Ce vor mai zice? Ce scuze, ce alibiuri tehnico-tactice îi vor gãsi? Sã vinã domn'e și Oli, cã doar atâta timp cât e Gigi, Steaua oricum se duce de râpã...

@ Ovidiu, Elvis si toti ceilalti lacatusisti sau nehotarati

De ce sa nu fie posibil ca avand un patron competent sa fim si pe locul 8? Uitati-va la Inter si Moratti, omul a adus cei mai buni antrenori, cei mai buni jucatori, a cheltuit cei mai multi bani din Il Calcio si totusi 15 ani a stat in anonimat. Deci, omul si-a facut treaba, dar altii au fost de vina ca nu se apropiau de titlu.

Ce am vrut sa spun este ca, daca am avea la Steaua un Moratti dambovitean, si la un moment dat, sesnibil la ochii iesiti din orbite ai ultrasilor care, in imensa lor pricepere la fotbal, striga Lcatus! Lacatus!Lacatus ! , omul l-ar pune antrenor. Si ghiciti ce ? Tot pe locul 8 vom fi ! Ce vor face atunci inchinatorii la statuia simbolului ?

Vor recunoaste ca au gresit si i-ar batea obrazul legendei, ?lasa-ne tata, ramai pe soclu dar acum lasa-ne? ? Nici vorba. Vor veni la meci in continuare si, in dese accese de dementa si isterie, dublate evident de un vid mental, il vor aclama si mai tare pe cel ce l-au ales sa le fie chip cioplit. Pur si simplu nu vad nici o diferenta intre acesti suporteri si oamenii cavernelor, care la un moment dat al existentei lor isi gaseau un copac, o piatra, un animal sau chiar o persoana in fata carora sa se prosterneze neconditionat, desi era evident ca nu le aduce nici un fel de beneficiu. Din experienta o spun, daca la intamplare iei deoparte 10 indivizi d-astia si ii intrebi foarte calm si logic, : ?auzi, dar voi de ce sunteti asa frenetici? ?, de la noua nu ve primi decat rapunsuri halucinante de genul ?pai....e simbol!? . ?pai uite, cifrele spun ca jucam mizerabil, avem un gul pe meci samd ? ? la care ti se zice : ?nu conteaza , poa sa ne duca si in B, noi tot il iubim?.

Astia sunt in mare parte lacatusistii de pe stadion. Tot 9 din 10 nici nu l-au vazut jucand, dar...au citit ei o stasistica cu trofeele Stelei in a carei echipa a fost si el si...e de ajuns.

Ma gandesc ca, intr-un anumit fel, diferenta dintre acesti oameni si derbedeul de cioban nu e prea mare. Daca-i pui astuia problema ? uite Gigi, Virgil Becali si Marius Ianuli, angajatii tai, sunt 2 incompetenti, nu-si fac treba si domeniile lor de activitate-s la pamant! ? ,ti-ar raspunde : ?si ce vrei bey, e nepota-miu, e var-miu, ce sa le fac ??

P.S. Soldatino, te-as ruga sa nu mai fi naiv si sa propagi ideea ca Lacatus, din dragoste de Steaua, a venit pe banca si mai ales, a acceptat sa se reintoarca. Acest antrenor nu mai intereseaza pe nimeni din prima Liga, si poate chiar din cea de-a doua. Timpul ne va dovedi asta. Dupa cum se vede, toti patronii prefera sa angajeze antrenori tineri, entuziasti, iubitori de meserie, care, chiar daca nu au experienta fiindca abia au pus ghetele in cui, stiu sa foloseasca un laptop iar seara , acasa, se uita la meciuri de afara si baga la cap, nu alaturi de sotie la telenovele. ( nu ma contraziceti, cunosc detalii si a recunoscut si el asta intr-un interviu mai de mult)

Edited by bodanelu

Nu doresc sa jignesc ci doar sa spun adevarul.

Omul Marius Lacatus are nevoie de o lectie de maturitate si psihologie....ambele in acelasi timp.

Lacatus e inca in faza de negare,negociere cu el insusi.

Masca sociala pe care o poarta de fiecara data cand apare la televizor este grav contrastata cu ceea ce vedem noi,cei care mai mergem pe la antrenamente.

Simbolul nostru este unul fals...iar noi ne pierdem pe zi ce trece religia...."Steaua religion".

Dragi colegi de forum nu va pot da un raspuns la intrebarea simpla si fireasca :pana cand vom mai suporta?

Va pot spune adevarul insa.

Va pot spune ca eu unul sunt satul si imi vine sa strig demisia cat pot de tare.

Va pot spune ca in jurul meu sunt multi care gandesc ca mine

Va pot spune ca nu tolerez incompetenta si urasc persoanele neputincioase.

Va pot spune ca nu avem tupeul necesar sa putem schimba lucruri..ci doar de a aseza schimbarile pe o foaie sau printr-un forum de exemplu...

Va pot spune ca anul asta campioni vor fi dusmanii nostri de o viata

Va pot spune ca la finalul campionatului noi toti vom primi niste scuze si justificari penibile

Va pot spune clar ca Marius Lacatus...........mai bine ma opresc aici....

In final ca o completare la toate frustrarile mele de mai sus tin sa adaug ca eu unul nu il mai consider simbol....motivul este pur si simplu unul de logica stelista...daca esti prieten cu dusmanul meu atunci imi devii dusman cu acte in regula...si cu totii stim cine este dusmanul

Succes Mariuse...fii penibil incontinuare ca o faci bine

Steaua suntem noi

Pe langa faptul ca a dovedit ca e incompetent ca antrenor, cel mai grav mi se pare ca il cam doare in cur de suporteri, si aici nu ma refer deloc la freegigisti. Singur nu e capabil sa realizeze ca nu mai e dorit de fani si faptul ca acele coregrafii si scandari (meci de meci) exista inca din respectul pe care i-l purtam ca jucator. Mai presus de toate, acest "bun-simt" al suporterului stelist pare sa dauneze. Daca mai adaugam si apropierea atat de stransa de cioban, chiar devine penibil. Cred ca si-a jucat sansa in Ghencea din postura de antrenor si am vazut cu totii de ce e capabil. Contrasteaza din ce in ce mai puternic cu Hagi.

@THE RADICAL

Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia ca as fi "lacatusit" sau nehotarat. N-am spus ca Lacatus e antrenor de Steaua, ba din contra.

Vinovatii pentru ce se intampla acum la Steaua sunt, in ordinea asta, ciobanu, antrenorul si jucatorii. Ciobanul in primul rand, pentru ca din cauza lui a ajuns Steaua in situatia asta, dupa un proces destul de lung, in care a murdarit Steaua prin actiunile si incopetenta lui. Apoi Lacatus e vinovat pentru jocul prestat de echipa, desi avem jucatori mai buni, as zice, decat aveam cand alti antrenori au facut treaba mai buna la Steaua. Iar in ultimul rand, jucatorii, care totusi au cea mai mica vina.

Nu poti sa-i ceri lui Nicolita sa dribleze ca Messi, nici lui Lovin sa suteze ca Lampard. E vina antrenorului ca astia inca mai apar in teren, desi avem alternative mai bune.

In acelasi timp, nu poti sa-i ceri lui Lacatus sa fie la fel de bun ca Arsene Wenger sau Alex Ferguson, pentru ca nu are competenta necesara. Astfel, e vina patronului ca l-a adus, nu doar o data, ci si a doua oara (pentru a inchide gura suporterilor). Si da, poate nu poti sa-i ceri nici patronului sa aiba "abilitati" in a alege un antrenor bun, dar pentru asta iti alegi un unul sau doi oameni capabili care sa viseze fotbal si sa poata propune antrenori, jucatori.

Edited by bodanelu

din pacate, e clar. Lacatus nu e antrenor de Steaua. :( si mi pare rau ca zic asta. sincer, l`as vedea pe Marius antrenor pe la echipa de juniori. trebuie sa se formeze ca antrenor. nu prinzi experienta pt banca tehnica a Stelei antrenand la UTA. se vede ca`si doreste performanta, isi doreste sa castige DAR NU POATE, NU STIE si nici NU`L AJUTA JUCATORII care`s mai mult cu gandu la cioban si daca`si vor lua primele ca au bagat tsoale mijto la Plaza Mall. :| Cu daruirea lu` Marius eu zic ca ar putea sa faca treaba buna pe la echipa de juniori. CU SIGURANTA, juniorii il vor asculta ca pe un tata si vor fi capabili sa se dezvolte foarte bine d.p.d.v. fotbalistic.

concluzionand, tre sa spun ca avem MAAAREEE nevoie de liniste la echipa si mai ales un MAAARREE antrenor.

Pace.

Edited by LanDSharK

Stelisti jucau prost pentru ca era Becali liber si spunea tampenii! Si mai si facea echipa!

Acum joaca prost pentru ca Becali e inchis! Sunt afectati!

Baliverne si rahat! Nu e antrenor bai baieti! Si asta ca si Piturca fac la fel! Nu-mi dau bai demisia!

Si stiti de ce??? A spus-o el! Nu are ce sa faca acasa! Doar piata si se plictiseste toata ziua! Asta ne spunea cand era Dorinel antrenor! Acum nu se mai plictiseste el, ne plictiseste pe noi! E clar de ce a fost dat Dorinel afara! Nu a fost de acord Giovane! Si l-a facut praf la toate emisiunile! Ba, dar macar Dorinel avea creier! Lacatus ce dracu are??? El e cu freza aia de copil mucos de doi ani, dar are 45, si mai e cu niste injuraturi infioratoare la adresa oricui, timpul injuraturii nepermintand acestui antrenor sa vada meciul! Si chiar daca-l vede, cat dracu sa vezi ca Banel NU BATE NICIO FAZA FIXA la ai nostri, nici unam si tu tot pe el il pui sa bata??? Ce dracu o trece prin creierul lui, in afara de aer, nu stiu! Daca as intreba un nou nascut, iesit din ma-sa: "Bai, bebelusule, joc ba cu Banel??". el ar spune "NUUUUUUU, MAAAAAAAAMMAAAAAAAA, NUUUUUUUUUUUUUUUU!" E, vedeti ca si un bebe e mai destept ca Maestrul Lacatus???

Eu am fost avertizat acum de moderatori acum un an, cand l-am facut praf pe Maestrul Lacatus! Cica l-am jignit!!! Pai, e vina mea ca omul e prost si ne prabuseste??? Si asta cand era sirul ala de victorii din returul trecut, cand la fel, nu jucam nimic, dar era Mendoza si nu Banel, care centra! Acum fug fundasii aiurea dus-intors la toate fazele fixe ca sa bata Banel aiurea tot! Pai cum dracu sa faci fata adversarului, cand ai limba scoasa de alergat aiurea la centrarile lui Banel!

De Zapata, am mai spus! Nu are tehnica portarului! El vede bine, nu cum spun alti afoni, dar nu are tehnica! Pai cum dracu are reflexe si respinge in situatii imposibile, iar la mingile normale, nu le prinde?? E tehnica aici! Dar, Zapata e chiar ultima problema! Daca am fi dat 4-5 goluri pe meci, si am fi primit 6 pe gafe, atunci da! Dar noi ne chinuim sa dam un gol! Si poti sa-i aduci pe Eto'o, Henry, Berbatov sau Torres, daca echipa o face tot Lacatus si ii baga tot pe Baciu, Ovidel, Lovin sau Banel, tot aia e! Plus ca nu stie sa-i faca sa joace si nici sa-i motiveze! Sa speram ca pierdem cu Farul si atunci poate pleaca dracu, ca se va alege praful si pulberea si de simbolul Lacatus! Pentru ca antrenorul Lacatus este deja ingropat, in mediocritate! Vesnica lui Pomenire! Amin!

PS: Am vazut ca cineva mai sus spune: "Cum sa dezerteze omul cand Steaua e la Pamant!"

Pai daca omul nu dezerteaza acum, chiar ca o baga IN PAMANT! Deci, nu ne ajuta cu nimic ca ramane el alaturi de echipa, atata timp cat cele mai slabe echipe din campionat ne bat fara sa se incordeze! Trebuie schimbat aerul, urgent, si adus unul care sa se priceapa putin! Si nu Stoichita, care nu are nicio treaba cu antrenoratul! Stoichita care era sa ne piarda campionatul din '98! Stoichita e prietenul lui Lacatus si ar fi la fel! El e de Panama, Armenia, Kuweit si alte echipe minunate ca astea!

GENIAL....Chiar super comentariul tau...