fcsteaua.ro

Pandurii - Steaua: 2 - 0 (1 - 0)

173 posts in this topic

un marlan Lacatus asta.. sa se ia de mana cu Jiji, daca nu-si da demisia... macar sa se duca sa-i tina de urat oierului la mititica sa ne lase.... glumeam cu ce am spus mai sus...logic ca sunt slabe sansele sa scoatem mai mult de 3 puncte acasa cu rapid dinamu si CFR , maxim 3 puncte la cum se joaca...sunt penibili de la primul antrenor la ultimul jucator

pt ce naibii isi mai doresc unii sa prindem macar UEFA...chiar nu pot sa-mi inchipui....poate doar de dragul de a participa...de a fii inregistrati in competitie....ca altceva decat umilinte..sa luam nu avem ce face acolo... sa numai spunem de CL...suntem zdrente la ora asta chiar si pt UEFA sa fim seriosi.. probabil la sfarsit pe locul 6 vom termina..si mai bine...cu asemenea scursuri de la staful technic pana la jucatori..nu avem cum sa facem..treaba..scursuri cu caracter mizer si manelist afara cu scursurile , vrem oameni seriosi.. ma uitam acum la un video pe net..cum ingenuncheau jucatorii lu bayern dupa ce au castigat in nnu stiu ce meci... si vb aia..ce echipa si ce jucatori sunt acolo.si ma gandeam..ce diferenta..imensa.. ai nostri ne injura.. ne ingnora...ce sa mai vb..de scuze si de stat in genunchi..

Edited by Adrian

Buna ziua,

nu am mai vorbit de mult, as vrea sa spun situatia asa cum vad eu de la Steaua.

Exista mai multe aspecte ale acestei situatii :

1. in primul rand trebuie precizat ca declinul de la Steaua a inceput odata cu numirea lui Hagi apoi ceilalti.Desi mari jucatori din punct de vedere al antrenorului nu spun mare lucru acestia.

2. Psihicul elevilor (jucatorilor) este foarte afectat, valoarea acestora este aceeasi, sunt aceeasi jucatori care au facut performante uluitoare in anii precedenti.

3. Schemele de joc sunt scheme ce se practicau acum 10 ani sunt foarte invechite.

Ca si solutii eu vad : aducerea in primul rand la echipa a unui psiholog precum si a unui alt antrenor.

Atunci cand pregatesti un meci, o alta echipa in lume nu exista decat cea cu care urmeaza sa jopci, trebuiesc vizionate zeci de ore de partide ale aceleiasi echipe astfel incat jocul Stelei sa fie fie un fel de antidot personalizat care sa contracareze jocul acelei echipe.Este foarte important acest aspect.

Rezolvare este usoara, iar situatia nu este asa de critica.Va multumesc ca ati citit ce am scris

Mult succes W.Z.

Ciao Walter! ;)

Vezi poate te duci la Lazio. Am auzit ca esti in "carti"! :)

forzateaua

Stau si mã uit la scorul ãsta si pur si simplu nu îmi vine sã cred . Suntem sub orice criticã , a venit timpul ca Lãcãtus sã plece , tot respectul pentru el dar nu se mai poate asa :wall: Ar trebui sã îi cerem demisia , credeti-mã cã tin foarte mult la Lãcã , dar nu mai suport atmosfera asta de circari !

DEMISIA de la antrenor pânã sus, la cel mai înalt grad al conducerii ! Chiar o sã stãm si o sã ne uitãm ca la msini strãine?

trebuie fãcut ceva , am fost mereu la greu alãturi de echipã , dar deja gluma se îngroasã

Edited by Guardian

Stau si mã uit la scorul ãsta si pur si simplu nu îmi vine sã cred . Suntem sub orice criticã , a venit timpul ca Lãcãtus sã plece , tot respectul pentru el dar nu se mai poate asa :wall: Ar trebui sã îi cerem demisia , credeti-mã cã tin foarte mult la Lãcã , dar nu mai suport atmosfera asta de circari !

DEMISIA de la antrenor pânã sus, la cel mai înalt grad al conducerii ! Chiar o sã stãm si o sã ne uitãm ca la msini strãine?

trebuie fãcut ceva , am fost mereu la greu alãturi de echipã , dar deja gluma se îngroasã

S-a ingrosat de mult acum sta sa explodeze.

Crede-ma cu bombele de pe teren poate venii si Ferguson la Steaua , nu ai ce face cu infectiile gen Lovin Dayro Baciu Semedo si inca cativa , NU AI CUM ...

Crede-ma cu bombele de pe teren poate venii si Ferguson la Steaua , nu ai ce face cu infectiile gen Lovin Dayro Baciu Semedo si inca cativa , NU AI CUM ...

Bine ca ai cum sa faci ceva cu Alex Piturca, Tremolo, sau ce pana mea de fotbalisti are Pandurii!!! Asta ca sa nu ii mai enumar pe cei ai Unirii Urziceni!

Ole, ole, CE-AI FACUT SIMBOLULE??!!!??!!!!

Edited by Piece of Mind

Bine ca ai cum sa faci ceva cu Alex Piturca, Tremolo, sau ce pana mea de fotbalisti are Pandurii!!! Asta ca sa nu ii mai enumar pe cei ai Unirii Urziceni!

Ole, ole, CE-AI FACUT SIMBOLULE??!!!??!!!!

Pe langa cei enumerati de mine Piturca si Tiago sunt cu 3 clase peste ei.Degeaba ai 30 de ocazii si nu inscrii , s-au vazut ca sunt concentrati cand sunt pe contra-atac din 3-4 faze au dat 2 goluri...Macar nu mai vad p`aici cum se ia lumea de zapata...mi se pare normal sa te demoralizeze cand il vezi pe finticu ala de Dayro ca da in portar din 2 metrii...

Cand a fost arestat Becali erati cei mai fericiti ca acuma se joaca fotbal si ca isi poate face Lacatus treaba cum trebuie !

Ce treaba a facut Lacatus ? va zic io nimik in primu rand ca nu prea are nici jucatori si nici nu prea le are ca antrenor !

La Dinamo si la Rapid cand le merge prost nu zice nimeni sa vanda clubu Turcu , Borcea sau Copos suporteri cer demisia antrenorilor !

Si in primu rand nu cred ca a reusit vreo echipa din Romania ce a reusit Steaua decand a preluat Becali clubul

Asa ca nu il mai invinovatiti pe Gigi pt ca banii a bagat anul mai mult decat toate echipele ! Nu el a fost de vina pt cumpararea unor bombe de jucatori iel de cat a dat banii .

Menegeri si antrenori se ocupa de cumpararea jucatorilor.

Cand a ajuns Steaua in semifinala UEFA toti suporteri erau cu Becali acuma nu mai e nici unu .

Daca reuseste sa fie pe locul 2 3 si apuca in Europa si ajunge departea iar zice ca Becali e cel mai tare !!

:ce_oameni:

Ati vazut la Rapid a venit Taher omu nu a vrut sa investeasca a vrut sa castige deaia nu au primit aia nici salarile nici nimik

Asa ca nu o sa vina nimeni nici odata sa investeasca in Steaua care nici macar nu are stadionu ei !

Nu il mai criticati pe Becali chiar daca e el mai prost de gura cate odata

Cum poate echipa sa joace ca voi injurati defiecare data si daca mai apuca vre unu sa dea gol in min 85 mai strigati si voi HAI Steaua si apoi va credeti suporteri adevarati !!!

:steag_cruce_invers:

Atentie la limbaj !

Edited by Fane

Este jenant ce se intampla la Steaua. De prin 82-83 nu am mai patit asa ceva. Poate si in anul in care nu am mai prins Europa cu pitzi la timona. L-am prins pe Laca in toata cariera lui de jucator si din aceasta cauza mi-e greu sa dau in el, dar ar fi onorabil sa isi dea demisia. Sa nu i se para ca lasa echipa la greu. Cateodata asta e un lucru bun. E un soc pentru jucatori. Si n-ar fi primul antrenor care si-ar da demisia. Si nici ultimul. pentru ce a facut/insemnat el pentru istoria Stelei ma doare ca trebuie sa treaca prin aceasta situatie. Sper sa aiba demnitatea sa se retraga fara sa fie injurat pe stadionul pe care a facut istorie.

@PLM . PNG-istule 1. Becali inca poate decide cariera lui Lacatus la Steaua si din puscarie, deaia exista vaca-bou de Argaseala

2.Sunt curios de cate ori ai fost tu in tribuna la un meci ...oricum nu`mi raspunde . chiar nu ma intereseaza

Cand a fost arestat Becali erati cei mai fericiti ca acuma se joaca fotbal si ca isi poate face Lacatus treaba cum trebuie !

Ce treaba a facut Lacatus ? va zic io nimik in primu rand ca nu prea are nici jucatori si nici nu prea le are ca antrenor !La Dinamo si la Rapid cand le merge prost nu zice nimeni sa vanda clubu Turcu , Borcea sau Copos suporteri cer demisia antrenorilor e el mai prost de gura cate odata Cum poate echipa sa joace ca voi injurati defiecare data si daca mai apuca vre unu sa dea gol

hombre hai sa iti spuna mosu ceva

Ce scrisesi matale mai sus sunt niste scuze penibile, argumentele pro-Becali pe care le invoci au fost demult spuse si demult combatute, asa ca fa un pustiu de bine si scuteste-ne. Ceea ce se intampla la Dinamo si rapid nu e relevant pentru noi, din mai multe motive:cluburile alea nu au nici istoria, nici preformrmantele, nici suporterii pe care ii are Steaua. Conducerea lor arata in unele momente a conducere acceptabila (chiar daca sunt si aia la fel de mafioti ca Jiji) isi lasa antreonrii, managerii, jucatorii sa evolueze cum stiu acestia nu cum vor actionarii.

Hai sa iti mai spun una-daca ai fost sambata la meci sa stii ca am fost unul dintre aceia care ti-au dat m*ie si te-a facut sclav.

Edited by Le reseau pansant

Cand am vazut cum a ratat Dayro din 4 metri si cum a luat gol Zapata, mi-am bagat p*** in el de fotbal si am inchis televizorul.

Cred ca daca era Zapata la ocazia respectiva pe care a avut-o Dayro ar fi inscris. Si la fel, daca era Dayro in poarta, nu lua gol niciodata din unghiul respectiv.

@PLM Croncaneste in alta parte.

PNGista` este mama ta cu tatal tau iar u ti cu Basescu sau cu cine plm ti ?

O singura intrebare am si ies

Daca vinde ciobanu Steaua si ala care o cumpara nu face nimik ?

Atunci ce mai ziceati ?

ba in primu rand nu sunt probecali in al 2 lea rand daca a fost arestat si e vinovat sa stea la puscarie pe viata !

dar problema e ca u esti prea prost si mai sigur de atat 99% esti tigan borat si ordinar !

Ooopa, se pare ca avem de-a face cu un individ din specia cocalar de Stefanesti membru PNG.

In primul rand bai frustratule cu replici de hi5 veti ca ti-ai cam luat nasul la purtare, cum iti permiti sa ma jignesti fara sa stii nimic despre mine? prost esti tu pentru ca nu stii sa raspunzi cuiva cu argumente, se vede ca esti instabil psihic din moment ce la prima replica incepi cu jigniri si cu invective la adresa altor stelisti.

Borat esti tu, ca tu ii ridici osanale si vezi in raul lui Jiji realizari si fapte pe care nimeni inaintea lui nu le-a mai avut.

Intru rar, de obicei in momente de criza: ciobanul doarme pe tambal si maninca magiun cu piine la o tabla cu vietasii, la Chisinau romanii se lupta in strada cu comunistii, ciobanul are sanse sa ajunga europarlamentar (how immensely funny!), echipa nu joaca NIMIC, iar Lacatus ar trebui sa faca rocada cu Dan Petrescu (de exemplu). Nu m-am simtit niciodata mai umilit in calitate de suporter stelist, si tin cu Steaua din 1981... Dom'ne, cind ai idei putine da' fixe si titularizezi meci de meci specimene gen Banel si Lovin, atunci pentru tine antrenoratul are complexitatea fizicii cuantice. WTF! Si by the way, coane Kerato, ar fi recomandabil sa iti schimbi avatarul - stii cum era poreclit maresalul Antonescu de catre subalterni? Ciinele rosu... LOL! In rest, tot respectul pentru personalitatea istorica a maresalului (poate daca antrena el, Banel era rezerva - la Bug). Hai Steaua! Va pup pe toti pe inima ros-albastra!

LOVE & PEACE,

Rahoolio

Ooopa, se pare ca avem de-a face cu un individ din specia cocalar de Stefanesti membru PNG.

In primul rand bai frustratule cu replici de hi5 veti ca ti-ai cam luat nasul la purtare, cum iti permiti sa ma jignesti fara sa stii nimic despre mine? prost esti tu pentru ca nu stii sa raspunzi cuiva cu argumente, se vede ca esti instabil psihic din moment ce la prima replica incepi cu jigniri si cu invective la adresa altor stelisti.

Borat esti tu, ca tu ii ridici osanale si vezi in raul lui Jiji realizari si fapte pe care nimeni inaintea lui nu le-a mai avut.

ooopa esti tare prost ! u mai injurat primu

Si va zic io singura solutie care trebuie luata esti sa mai vine cel putin 2 3 investitori la Steaua si atunci nu o sa se mai bage nimeni o sa fie decat antrenoru si manageru

Dar daca o vinde si o va lua o singura pers atunci nu o sa se schimbe nimik

O singura intrebare am si ies

Daca vinde ciobanu Steaua si ala care o cumpara nu face nimik ?

Atunci ce mai ziceati ?

Speram ca nu o sa se intample asta.

Daca nu te intelegi cu nevasta/prietena nu te desparti de ea pentru ca o sa dai peste alta care te bate?

@danutzberceni si daca dam de unu\a care nu o face ?

@PLM dai dovada ca IQ-ul tau nu depaseste 50 ,

1.Nu ma intereseaza politica

2.Du-te tata pe alt forum!

3.Du-te tata pe alt forum!

Edited by Grenada

@PLM . PNG-istule 1. Becali inca poate decide cariera lui Lacatus la Steaua si din puscarie, deaia exista vaca-bou de Argaseala

2.Sunt curios de cate ori ai fost tu in tribuna la un meci ...oricum nu`mi raspunde . chiar nu ma intereseaza

Curiozitatea ta a luat sfarsit

Nu sunt din Bucuresti asa ca nu ma duc de foame la toate meciurile

Dar sa sti ca am fost la toate meciurile imp si nu nu mai alea de sau disputat in Bucuresti am fost si cand a jucat cu Realu , Valencia in Spania am fost si in Anglia cand a jucat acum cu Chelsea dar pt ca nu a jucat nimik nu a avut rost sa mai ma duc si la celelalte meciuri plm dar sa sti cand am fost la multe meciuri chiar daca nu stau in Bucuresti

pai trebuie luata de unul mai prost ca un cioban si, sincer , cam greu sa gasesti ... si nu-i nimic, daca, prin absurd vine unul mai rau (desi sunt destui care vor binele Stelei si ar vrea sa vina la Steaua) va pleca mai repede ca Gigi, cea mai mare greseala a fost faptul ca a fost lasat atata timp la Steaua dar cine stia ce poama e?

Curiozitatea ta a luat sfarsit

Nu sunt din Bucuresti asa ca nu ma duc de foame la toate meciurile

Dar sa sti ca am fost la toate meciurile imp si nu nu mai alea de sau disputat in Bucuresti am fost si cand a jucat cu Realu , Valencia in Spania am fost si in Anglia cand a jucat acum cu Chelsea dar pt ca nu a jucat nimik nu a avut rost sa mai ma duc si la celelalte meciuri plm dar sa sti cand am fost la multe meciuri chiar daca nu stau in Bucuresti

Prietene aici nu`i forumul CFR-istilor du-te invartindu-te....

pai trebuie luata de unul mai prost ca un cioban si, sincer , cam greu sa gasesti ... si nu-i nimic, daca, prin absurd vine unul mai rau (desi sunt destui care vor binele Stelei si ar vrea sa vina la Steaua) va pleca mai repede ca Gigi, cea mai mare greseala a fost faptul ca a fost lasat atata timp la Steaua dar cine stia ce poama e?

Scapi greu de prosti ! si de Gigi oricum nu o sa scapati :))

Cel mai bine ie sa vanda el din actiuni si sa mai vina cativa cum ie la Dinamo !