fcsteaua.ro

Pandurii - Steaua: 2 - 0 (1 - 0)

173 posts in this topic

Steaua nu mai este echipa de altadata. Ne trebuie alti jucatori si poate alt antrenor... Poate mai pridem Cupa UEFA

Ne trebuie ALT ANTRENOR si poate alti jucatori.

ba,eu m am prins de cea pierdut echipa......din cauza golanilor de la Peluza Sud,sunt sigur ca din cauza lor nea Jiji interlopu ie la mititica,maestrul Lacatus nu stie sa antreneze echipa iar sarmanul Banel Nicolita nu stie sa centreze.......huoooo huliganilor...iei e vinovati

In sfarsit un comentariu pertinent pe forumu asta de vreo 2 ani ... si din cate am inteles tot astia de la ps au pus biletu la turu stadionului 50 ron, de se plang vanzatorii din piata ca nu pot sa mearga sa mai sparga niste nutline prin muzeu ...

Buna ziua,

nu am mai vorbit de mult, as vrea sa spun situatia asa cum vad eu de la Steaua.

Exista mai multe aspecte ale acestei situatii :

1. in primul rand trebuie precizat ca declinul de la Steaua a inceput odata cu numirea lui Hagi apoi ceilalti.Desi mari jucatori din punct de vedere al antrenorului nu spun mare lucru acestia.

2. Psihicul elevilor (jucatorilor) este foarte afectat, valoarea acestora este aceeasi, sunt aceeasi jucatori care au facut performante uluitoare in anii precedenti.

3. Schemele de joc sunt scheme ce se practicau acum 10 ani sunt foarte invechite.

Ca si solutii eu vad : aducerea in primul rand la echipa a unui psiholog precum si a unui alt antrenor.

Atunci cand pregatesti un meci, o alta echipa in lume nu exista decat cea cu care urmeaza sa jopci, trebuiesc vizionate zeci de ore de partide ale aceleiasi echipe astfel incat jocul Stelei sa fie fie un fel de antidot personalizat care sa contracareze jocul acelei echipe.Este foarte important acest aspect.

Rezolvare este usoara, iar situatia nu este asa de critica.Va multumesc ca ati citit ce am scris

Mult succes W.Z.

Ciao Walter! Sempre avanti!

astept un comunicat al suporterilor stelisti si in cazul Lacatus!!!ar fii de un bun simt spun eu,de ce sa ajungem sa-l injuram,sa se procedeze ca in cazul Becali,nu?sunt sigur ca la meciul cu Farul peluzele ii vor scanda numele!pur si simplu ne-a terminat,e praf,trebuie sa recunoastem asta.ce urziceniul are echipa mai buna?nu,au ANTRENOR!cit despre Zapata......astept iar un articol de incurajare pt el,merita!indiferent de greseala fundasilor,golul l-a luat pe coltul scurt din unghi imposibil!!!repet,astept incurajari pt "Rufay".

Edited by marius7879

Cei care lati aclamat tot timpul,haideti aratativa coltii:Lacatus,Lacatus Lacatus,datii mai departe cu emblema Stelei......e o cizma,nu inteleg dece nu pleaca.Asta nu are rusine.Eu nu mai pot purta rusinea asta.Lacatus fi domn si fa odata gestul .Nu ai nici o treaba cu antrenoratul.Fotbalul a devenit o meserie al dracului de pretentioasa....nu e pentru tine.Ma minca toti viermi cind il vedeam pe Cirtu cum se zdrobea cum se zbatea iar cele doua FATALAIE de antrenori ai nostri si-au lungit fata .leau iesit ochi din orbite,si se uitau cum zburda panduri pe teren.Disperati,speriati,tot timpul alergam dupa egalare,nici un cap limpede,imprastiati,acelas stil de joc:o pasa inainte 3 in spate.Nicolita asta parca joaca cu piciorul taiat de la genunche si nu vede nimeni.Doi antrenori ORBI......Hai ca va ajunge.PLECATI ODATA.,iar cel ce va veni sa faca curatenie urgent(vezi Cirtu)

la cum jucam mi-e teama ca ne umilesc toate.

Sincer, mi-e groaza.

Eu zic sa ne retragem din campionat

Buna ziua,

1. in primul rand trebuie precizat ca declinul de la Steaua a inceput odata cu numirea lui Hagi apoi ceilalti.Desi mari jucatori din punct de vedere al antrenorului nu spun mare lucru acestia.

2. Psihicul elevilor (jucatorilor) este foarte afectat, valoarea acestora este aceeasi, sunt aceeasi jucatori care au facut performante uluitoare in anii precedenti.

3. Schemele de joc sunt scheme ce se practicau acum 10 ani sunt foarte invechite.

Ca si solutii eu vad : aducerea in primul rand la echipa a unui psiholog precum si a unui alt antrenor.

Atunci cand pregatesti un meci, o alta echipa in lume nu exista decat cea cu care urmeaza sa jopci, trebuiesc vizionate zeci de ore de partide ale aceleiasi echipe astfel incat jocul Stelei sa fie fie un fel de antidot personalizat care sa contracareze jocul acelei echipe.Este foarte important acest aspect.

Rezolvare este usoara, iar situatia nu este asa de critica.Va multumesc ca ati citit ce am scris

Mult succes W.Z.

O echipa mare cum e Steaua in Romaniia trebuie sa stie sa dea multe goluri,ceva gen barca de azi,nu sa vizioneze casete cum sa opreasca echipa adversa ,ci sa faca cumva ca ea sa fie de neoprit,pt ca atunci nu mai conteaza adversarii.un antrenor mare asa face,crede-ma.Doar sir alex ferguson pt sambata nu le va arata la m.u vreo 10 casete cu sunderlend,ci le va spune ce au gresit aseara cu porto si ce trebuie sa inlocuiasca ca sa joace mai bine.atat.Ne trebuie antrenor.doar atat!jucatorii sunt aceeiasi,cu mici exceptii.

sal toturor fanilor.sant cateva luni de cand nu am lasat nici un mesaj,am spus-o de cateva ori si mai spun si atunci.erau multi care spuneau ca echipa nu merge ba din cauza antrenorului ba din cauza lui Jiji.eu repet:echipa nu merge din cauza jucatorilor.de fapt dak nu ai jucatori buni nu faci nimika nici pe plan intern nici afara.avem noi in Romania vreo echipa sa faca fatza in cupele europene?nici una.k sa nu mai vb de echipa nationala,e acelasi lucru.Forza Steaua!!!

sal toturor fanilor.sant cateva luni de cand nu am lasat nici un mesaj,am spus-o de cateva ori si mai spun si atunci.erau multi care spuneau ca echipa nu merge ba din cauza antrenorului ba din cauza lui Jiji.eu repet:echipa nu merge din cauza jucatorilor.de fapt dak nu ai jucatori buni nu faci nimika nici pe plan intern nici afara.avem noi in Romania vreo echipa sa faca fatza in cupele europene?nici una.k sa nu mai vb de echipa nationala,e acelasi lucru.Forza Steaua!!!

mai bine l-ati lasa pe Lacatus sa termine sezonul asta pe banca, oricum nu mai avem sanse la UCL, poate la UEFA daca avem noroc..in vara ar putea sa-l schimbe si daca e baiat destept sa aduca si niste jucatori noi:)Tanase de la Arges imi place dar nu cred ca vine el la Steaua.Totusi cred ca ar trebui sa fiti alaturi de echipa si-n momentele astea grele:)Presupun ca toti ati fost bucurosi cand au batut pe valencia s-au cand s-au calificat in grupele cl..... :hai_steaua:

Buna ziua,

Mult succes W.Z.

Walter ? :worthy::worthy: :worthy:

Edited by Urli

Este foarte clar unde ne-au dus lipsa de profesionalism si de seriozitate : la dezastru .Steaua nu a fost niciodata pe un asemenea loc rusinos .Daca pana acum toata lumea striga numai impotiva lui Becali ( care desigr este principalul vinovat pentru ceea ce se intampla acum cu Steaua ) ,acum ar fi bine sa recunoastem si faptul ca Lacatus nu este antrenor de Steaua .El poate antrena UTA ,Otelul adica echipe de pluton ,dar nu echipe de top.

Steaua de cativa ani nu mai castiga titlul ,a fost abonata la locul 2 ,dar acum sa vezi Craiova,Vaslui ,etc inaintea noastra este o mare rusine.

Asa cum Piturca nu pleaca de la nationala tot asa si Lacatus tine de scaun.Lacatus antrenorul este foarte diferit de Lacatus jucatorul.Daca cel de-al doilea este un simbol al Stelei ( si asa trebuie sa ramana ) ,primul este o rusine.Si tocmai pentru ca el trebuie sa ramana un simbol trebuie sa aiba putin bun simt si sa demisioneze .

El nu stie sa aseze echpa in teren,le da sarcini de joc gresite ,nu e in stare sa faca modificari utile in timpul jocului si daca schimba ceva o face abia spre finalul meciului .La toate acestea daca mai adaugam si starea psihica a jucatorilor e normal sa fim aici .Degeaba s-ar putea acuza valoarea lotului (sigur si acesta este un motiv ),dar ganditi-va la Urziceni ce jucatori are (asa numitii refuzati de la alte echipe si inscrie 5 goluri pe meci).Steaua nu joaca nimic ,nu inscrie si mai noi are o aparare varza.

Lacatus ,te rugam ai putina demnitate si da-ti demisia.Lasa pe altcineva mai bun care poate antrena o echipa de tot .Nu astepta sa fii injurat pe Ghencea !Ar fi pacat.

Inima de Stelist

Daca nu-l arastau pe Becali mai speram ca Steaua sa ajunga pe un loc de CL,asa fara Becali...Mare pacat ca a fost arestat acest om

Așa e! Unde mai pui cã dacã, Doamne ferește, vine inundațiile, cine mai ajutã sinistrații?

Edited by LDS

Surprinzator de putine comentarii pe marginea unui nou dezastru din mandatul Lacatus!

Se pare ca acest IMPOSTOR a luat mintile marii mase a suporterilor stelisti, incapabila sa rationeze elementar, disociind imaginea grandioasa de fotbalistului Lacatus, de cea ridicola a antrenorului Lacatus.

DEMISIA!!!!!!!!!!

P.S. La cat de ingenios a fost micutul Lacatus in a scuza prestiile jenante ale echipei pe care o conduce de aproape un an si jumatate, ma asteptam sa dea vina pentru esecul rusinos de aseara pe impactul arestarii lui Becali. Dar inca nu e timpul trecut....

Mult succes W.Z.

off: Marsh d-aici javra

on: Hai ca in ritmul asta o sa ne lupta cu Pandurii si Farul.

ma uit in reluare la meci... Nicolita parca ar fi legat la ochi si lasat sa alerge, Semedo la fel iar aranjarea in teren nu se vede decat cand facem marcaj la jucatorii lor, cand fac marcaj la jucatorii lui cartu, altfel arata ca oile: unele pasc pe teren, altele zburda, fotbal nu joaca mai nimeni.pe Lacatus il vedem toti, speram numai ca si el isi vede limitele dar... ori chiar nu vede ori e egoist...

Dupa parerea mea, Marius Lacatus ne ajuta sa scapam mai repede de cioban. Sa nu-i cerem demisia, pentru ca si-o va da el la sfarsitul sezonului.

forza Steaua! speram sa ne clasam pe primele 2 locuri la sfarsitul sezonului! fular-campionii mandru ca sunt stelist! batem Farul si trece supararea

forza Steaua! speram sa ne clasam pe primele 2 locuri la sfarsitul sezonului! fular-campionii mandru ca sunt stelist! batem Farul si trece supararea

Si eu sper sa castig la loto. Da astept de ani buni.

oricum avem acasa si cu rapid si cu Dinamo si cu CFR asa ca... batem tot acasa incepand cu Farul..si suntem pe locu 2 cel putin, forza Steaua, mandru ca sunt stelist

oricum avem acasa si cu rapid si cu Dinamo si cu CFR asa ca... batem tot acasa incepand cu Farul..si suntem pe locu 2 cel putin, forza Steaua, mandru ca sunt stelist

si marmota invelea ciocolata in staniol...

Buna ziua,

....

Mult succes W.Z.

Hai sa fim seriosi, nu scrie Zenga pe site-ul asta, iar daca ar scrie nu ar ataca alt antrenor.

Stire "bomba": candideaza Fecalul la euro-parlamentare. Asta mai lipsea, sa ne faca maimuta de ras si in Europa.