fcsteaua.ro

Pandurii - Steaua: 2 - 0 (1 - 0)

173 posts in this topic

Ce a zis Lacatus la conferinta de presa:

Douã șuturi pe poartã ale celor de la Pandurii au fost goluri. Trebuie sã ne schimbãm atitudinea și sã scoatem maximum din ocaziile pe care le vom avea. Jucãtorii sînt afectați de situația patronului, dar nu din cauza asta am pierdut noi azi. Cine a greșit primul a pierdut. Nu putem spune cã am tratat de sus adversarul, ci mai degrabã am avut o zi nefastã. Am avut cîteva situații bune de a marca, dar nu ne-a ieșit. Nu am vãzut faza golului doi prea bine ca sã știu dacã a fost de vinã Zapata, nu trebuie sã-l scoatem țap ispãșitor. Este problema mea sã vãd cine a fost vinovat, nu presa sau altcineva

La sfârșitul primei reprize, forțele de ordine au evacuat cinci suporteri ai echipei Steaua, dupã ce aceștia au avut o altercație cu câțiva fani ai echipei Pandurii Târgu Jiu de la tribuna I.

La câteva ore dupã încheierea partidei, aproximativ 100 de suporteri ai Stelei au încercat sã intre în hotelul unde erau cazați favoriții lor, pentru a le cere socotealã.

Aceștia au scandat "Mergem peste tot cu voi, voi vã bateți joc de noi!", "Mercenarii!" și "Rușine sã vã fie!".

Ce dreaq sa batem ???? ne bat toti in Ghencea la cum jukam ..... NU AVEM ANTRENOR ... clar .... Unii jucatori sunt foarte buni ... dar nu are cine sa ii pregateasca

Ai dreptate!Este inadmisibil sa nu-l invete pe Dayro cum se baga o minge in poarta de la 4m si sa-i nu-i traga fermoarul lui Zapada inainte de a-l baga in teren. A gresit enorm ca nu l-a legat pe Marin de un par in lateral sa nu ajunga in centru, iar pe partea lui sa intre ala ca-n branza ciobanului....si acuzele pot continua....

Edited by xray_rom

Daca nu-l arastau pe Becali mai speram ca Steaua sa ajunga pe un loc de CL,asa fara Becali...Mare pacat ca a fost arestat acest om

Frate mars la capsuni in sevilla sau de unde esti sunteti cu totii niste sclavi la acest cioban care ne-a tocat timp de ani de zile. Lasati-ne in durerea noastra.

Iar o dai la scos bai raza ics?

Dayro era golgeter pana sa vina la Steaua. O baga in ate de oriunde.

Apoi a incaput pe mana lui Laca, a schimbat postul si a devenit un ratat.

A fost vina lui Zapata la gol?

Da' ce? Trebuia sa mai aibe o mana? Aaa.... ca Piturca si brazilianul ala au facut varza apararea Stelei, asta nu conteaza.

Asta e. "A fost o zi nefasta."

Cam multe zile nefaste de cand a venit Laca.

Si acum nu mai are scuza ca ii face becalii echipa.

Nu are rost sa mai vorbim despre Lacatus.

Marius "Fiara" Lacatus a murit!

Da' ce? Trebuia sa mai aibe o mana? Aaa.... ca Piturca si brazilianul ala au facut varza apararea Stelei, asta nu conteaza.

La multi ani! :)

Steaua nu mai are de mult timp zile nefaste ci are luni nefaste, ani nefasti, jucatori ghinionisti, antrenori ghinionisti, suporteri nedrepti si finantator nedreptatit ... De ce Doamne, de ce?...

din pacate eram sigur ca i-au bataie de la Pandurii nici la egal nu ma asteptam. pe langa Becali si toti din conducerea actuala a Stelei trebuie sa plece si Lacatus. ca sincer nu e antrenor de Steaua chiar nu e. daca a fost, este si va ramana pt totdeauna cel mai iubit jucator al Stelei si pe drept vorbind, ca antrenor nu fac de Steaua. rusine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! isi bat joc ce cel mai titrat si cel mai iubit club de fotbal din Romania.rusine!!!!!!!!!!!!!!!!!

nu cred ca mai trebuie sa mai adaug ceva. ba da piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu.......................

Iar te bagi in seama, "bai" autorule? Vezi-ti de articolul tau, ca nu l-am comentat. Nici despre ce ai scris si nici despre Lactus. Pentru mine nu existi!

Edited by xray_rom

hai Adriane,nu vorbi la cald.hai sa asteptam sa-si dea omul singur demisia.din respect pt el hai sa suportam inca putin,nu l-as crede pe Lacatus in stare sa tina cu dintii de scaun.Asta e,acum ce mai putem face?

icsrei

Nu ai comentat articolul?

Pai, atunci esti offtopic. Vezi ca te apropi de a treia sanctiune in mai putin de 30 de zile.

p.s.

Salut-o pe doamna icsrei din partea mea.

Zaraza

Nu poate fi vorba de "la cald" in cazul asta.

Lacatus e la echipa de un an jumate.

Numai la cald nu sunt aceste vorbe.

icsrei

Pai, atunci esti offtopic. Vezi ca te apropi de a treia sanctiune in mai putin de 30 de zile.

p.s.

Zaraza

Nu poate fi vorba de "la cald" in cazul asta.

Lacatus e la echipa de un an jumate.

Numai la cald nu sunt aceste vorbe.

nu stiu ce sa mai zic,e delicata situatia,cred ca nimanui nu-i place situatia in care am ajuns,dar trebuie sa fim optimisti,vor veni si vremuri mai bune,deocamdata trebuie vazut cum o scoatem la capat

icsrei

p.s.

Vezi sa nu te apropi tu de altceva in mai putin de 30 de secunde!

Edited by Adrian
Ma...tu faci offtopic sau iar incerci sa ma santajezi? :))

Pandurii - Steaua: 2 - 0 ...

... macar eu am facut sex, acum vreo 1h - 1.30 h.

Pe bune .

Cu o femeie, 20 - 21 ani.

Pe bune. Si buna.

Vineri iar ma duc pe stadion.

ba,eu m am prins de cea pierdut echipa......din cauza golanilor de la Peluza Sud,sunt sigur ca din cauza lor nea Jiji interlopu ie la mititica,maestrul Lacatus nu stie sa antreneze echipa iar sarmanul Banel Nicolita nu stie sa centreze.......huoooo huliganilor...iei e vinovati

Ne trebuie un seic ca patron\finantator si sa dea afara toate infectiile de jucatori\conducere de la staful tehnic la mai toti jucatorii..unii jucatori pur si simplu nu au cu ce sa joace si ii trag cei slabi in jos , de ex Lovin,Baciu,Dayro, Banel cu centrarile lui de maidan , in zapata am incredere...isi va revenii.

*Ah da si un adebayor sau Henry in atack :)

Edited by Grenada

Steaua nu mai este echipa de altadata. Ne trebuie alti jucatori si poate alt antrenor... Poate mai pridem Cupa UEFA

prindem UEFA si ce? vine ciobanu din parnaie si zice ca el nu vrea sa se oboseasca jucatorii in UEFA, ci locul 1 sau hai.. merge si 2 pt a juca la anul in CL. sa nu mai vorbim de cupa Romaniei ca la aia o sa ajunga sa ne bata prima echipa din Liga a3a pe care o s-o intalnim..

ati uitat ce a facut anul asta in ultimul meci de CL ? ati uitat ce rusinos am pierdut cu Fiorentina acasa (fara niciun atacant in teren) desi ne bateam cu ei direct pt locul 3 si o calificare mai departe in UEFA? ati uitat ca jucatorii nostri au petrecut alatrui de Mutu aka sniffing_coke dupa acel meci?

de fapt cred ca ati uitat unde traim si cine conduce echipa asta.. :hypocrite:

Edited by floppy2001

free Gigi tata

M u he la managementu' clubului si niste hamei sa le pun in loc de creieri la toti.

free Gigi tata

puterea e la noi

Lacatus e o varza murata din punct de vedere al antrenoratului

Ce antrenoru' pi z mazare fasole mai e si asta? O facut ceva scoala de antrenori prin budele din Pipera?

Hai ca dupa ureche toti suntem antrenori ce hameiu meu ...

free Gigi !

puterea e la noi

NU avem antrenor, nu avem manajeeer, nu avem antrenor de portari, nu avem maseuri, nu avem nimica. Doar o familie. Familia Steaua si familia Becali -- sau o fi acelasi lucru.

Oricum a fi ... free Gigi !!!!

Edited by hypno

Lacatus trebuie sa plece, dureros este faptul ca a intrat in pielea, in tipul de manifestare a clanului de penali din Pipera. Lacatus este un mare ZERO ca antrenor. Lacatus pleaca!!!!!!!!!!!!! Te rugam!

Laca nu e antrenor.-asta pentru sustinatorii lui

toate meciurile pierdute in campionat au fost pierdute cu el pe banca. tot cu el neam facut de ras in meciurile cu echipele de mana a doua.

urmeaza meciurile cu Dinamo, rapid, Cluj, Craiova, Timisoara, Urziceni

nu stiu ce se va intampla.

Munteanu a prins aceste meciuri pe banca Stelei si a iesit foarte bine.

stau si ma intreb unde va ajunge Steaua dupa ce va juca si cu echipele astea.

despre Becali? sa vazut cat de mult il intereseaza Steaua in iarna, cand nu a adus nici un jucator.

el este responsabil pentru locul Stelei. el a rotit antrenori, a caracterizat evolutia jucatorilor. a destabiliz\at tot ce insemna Steaua.

trebuie sustinut Becali, nu?

cred ca o sa ne batem la retrogradare

Cu tot respectul pentru Lacatus, pentru ce a facut el ca jucator la Steaua dar acuma trebuie sa-si dea demisia

A avut destul timp sa arate ce poate ca antrenor dar nu va fi niciodata antrenor mare

1)Terbuie sa fii orb sa nu vezi ca Banel nu e in stare sa dea o centrare care sa treaca de primul om dar il lasi sa execute in continuare toate fazele fixe.

2)Nu se poate sa il folosesti pe Semedo pe partea stanga in speranta ca poate isi va da drumul.

3)Zapata trebuie tinut pe banca pentru ca acuma vad ca gafeaza la fiecare meci.

Acuma eu as sacrifica cupele europene si m-as apuca de recontructie cu tinerii care ii avem la Steaua II:Rusu, Lazar, Filip si mai ales Cezar Lungu in poarta

DEMISIA DE ONOARE A LUI Lacatus

Buna ziua,

nu am mai vorbit de mult, as vrea sa spun situatia asa cum vad eu de la Steaua.

Exista mai multe aspecte ale acestei situatii :

1. in primul rand trebuie precizat ca declinul de la Steaua a inceput odata cu numirea lui Hagi apoi ceilalti.Desi mari jucatori din punct de vedere al antrenorului nu spun mare lucru acestia.

2. Psihicul elevilor (jucatorilor) este foarte afectat, valoarea acestora este aceeasi, sunt aceeasi jucatori care au facut performante uluitoare in anii precedenti.

3. Schemele de joc sunt scheme ce se practicau acum 10 ani sunt foarte invechite.

Ca si solutii eu vad : aducerea in primul rand la echipa a unui psiholog precum si a unui alt antrenor.

Atunci cand pregatesti un meci, o alta echipa in lume nu exista decat cea cu care urmeaza sa jopci, trebuiesc vizionate zeci de ore de partide ale aceleiasi echipe astfel incat jocul Stelei sa fie fie un fel de antidot personalizat care sa contracareze jocul acelei echipe.Este foarte important acest aspect.

Rezolvare este usoara, iar situatia nu este asa de critica.Va multumesc ca ati citit ce am scris

Mult succes W.Z.

vineri avem meci cu o adversara directa pentru evitarea retrogradari, Lacatus pleaca de la echipa ca esti vai de capul tau ca antrenor

Edited by bodanelu