Sign in to follow this  
Followers 0
SAMM

In Atentia AISS !

54 posts in this topic

Cum sa nu poti persista? In greseli, in fapte revoltatoare, in a-ti bate joc, in a plictisi pe cineva... Mai zic?

Pai asta zicea omul ... In sustinerea ideilor lui m-a facut incult pentru ca am folosit verbul "a persista" (in prostie) in loc de "solutia corecta" , "a insista".

Fraza aia este o maxima oferita de acest SAMM pe forum cu care sper sa mai vorbim pentru ca nu m-am mai distrat asa de tare de f mult timp :).

P.S.: verbul a persista este impersonal! daca asa a zis SAMM inseamna ca asa este, nu te mai contrazice!

Nu se pune problema de a corecta greseli gramaticale insa un om al carui argument in asertiunea ca AISS-ul este o banda de cocalari drogati care scrie comunicate este o presupusa greseala de sintaxa trebuie readus cu picioarele pe pamant prin reliefarea propriilor aberatii cognitive.

Edited by noname_fu

@ Marmota

Raspuns negativ. Insa, aprecierea asupra memoriei tale este pozitiva. Eu pur si simplu nu-mi mai amintesc. A fost probabil un moment cu o semnificatie aparte pentru tine. Dar spune-mi, compari un topic cu un biet post de cateva cuvinte? Hai mai Marmotico...

@ noname_fu

Excuse me.

Urasc jocurile de cuvinte si nedreptatile...in mod sigur nu a avut o semnificatie aparte pentru mine doar ca acum mi-am amintit, vazand aceasta dezbatere.

N-are sens sa mai continui..

Edited by [email protected]

Urasc jocurile de cuvinte si nedreptatile...in mod sigur nu a avut o semnificatie aparte pentru mine doar ca acum mi-am amintit, vazand aceasta dezbatere.

N-are sens sa mai continui..

Hehe, fetii ii e cam greata de Virgil....

... si mie! :finger:

PS. Marmo, cand ti-o fi sete sa iei numarul de la prietenii comuni si sa ma suni ... ca-ti aduc fresuri/ berule/ eviane cate poti tu bea! :beer2:

Edited by novac