Sign in to follow this  
Followers 0
SAMM

In Atentia AISS !

54 posts in this topic

Avand in vedere ca:

Mai recent dati comunicate in care afirmati ca cei care nu il injura pe Becali nu sunt stelisti (ar trebui sa va cereti scuze pt asta)

si

Va erijati in aparatori ai echipei Steaua

poate ar trebui sa luati in considerare sa emiteti si un comunicat despre:

1. Marele jucator stelist Marius Lacatus

2. Marea panarama de antrenor Marius Lacatus

3. Persoanele care au adus Steaua in sapa de lemn, Marius Lacatus + Becali

4. Antrenorul "prostituata" Marius Lacatus

5. Antrenorul care nu face fata nici in divizia judeteana Marius Lacatus

6. Antrenorul care in 2 ani nu a reusit sa faca nicio schema de joc, Marius Lacatus, asta e record mondial

cred ca la momentul actual ar trebui sa va preocupati de panarama asta de antrenor, gg e acolo unde ii e locul asa ca indreptati-va atentia spre tiganul asta fara creier

bafta

spor la injuraturi

Daca ai fi membru AISS ai avea dreptul sa ceri tot ce vrei de la reprezentantii asociatiei. Asa, nu ma intereseaza parerea ta din punct de vedere oficial.

Din punct de vedere personal, citeste mai bine comunicatul si daca nu il intelegi nici a 3-a oara roaga pe cineva sa ti-l explice.

"Suporterii" care si-au manifestat sprijinul fatis fata de Gigi Becali la meciul de sambata seara NU sunt suporteri stelisti.

nu mi se pare greu de inteles, negru pe alb, un comentariu jignitor, pentru care repet, asociatia asta de apartament ar trebui sa-si ceara scuze public si apoi sa se desfiinteze

nu e o cerere oficial si nici personala, e doar o observatie

Edited by SAMM

"Suporterii" care si-au manifestat sprijinul fatis fata de Gigi Becali la meciul de sambata seara NU sunt suporteri stelisti.

Mai recent dati comunicate in care afirmati ca cei care nu il injura pe Becali nu sunt stelisti (ar trebui sa va cereti scuze pt asta)

Deci faptul ca iti manifesti sprijinul fatis este acelasi lucru cu a nu il injura pe Becali?

Toate aceste persoane au fost si cele care au dat tonul huduielilor la adresa suporterilor din peluze, lasand impresia ca in Ghencea suporterii de la tribune sunt pro-Becali si in acelasi timp pro-echipa.

aceleasi persoane care nu sunt suporteri stelisti, nu l-au injurat pe Becali

Nu mi-ai raspuns la intrebare... Te rog sa imi raspunzi cu DA sau NU si astfel vom purta un dialog. Tine minte ca acesta nu este unul oficial pentru ca tu nu ai nicio legatura cu AISS si nici nu poti demonstra ca ai , de altfel, vreo legatura cu echipa Steaua Bucuresti sau cu suporterii acesteia.

Te rog, inainte sa mai comentezi sa citesti si cuvintele posterioare citatului pe care l-ai dat tu din comunicat. Repet, daca iar nu intelegi, roaga-ma si am sa-ti explic.

Asa cum o buna parte a presei a relatat deja, cu cateva zile inaintea partidei oficiali ai clubului Steaua au impartit gratuit bilete la tribuna I si a II-a unor persoane (de regula, membri PNG) din localitati si zone de referinta precum Stefanesti, Voluntari sau Bolintin. Aceste persoane au fost aduse la meci cu scopul declarat de a-l sustine pe Gigi Becali, ca urmare a arestarii acestuia, de a bruia protestele celorlalti suporteri stelisti si de a crea impresia ca fanii Stelei sunt alaturi de Gigi Becali.

Toate aceste persoane au fost si cele care au dat tonul huduielilor la adresa suporterilor din peluze, lasand impresia ca in Ghencea suporterii de la tribune sunt pro-Becali si in acelasi timp pro-echipa.

Edited by noname_fu

m-am referit la pasaje cheie care demonstreaza cat de penibil si lipsit de respect este comunicatul unei asociatii fara nicio legatura cu clubul Steaua si nerecunoscuta oficial de club

ati dat un comunicat la betie, sau poate sub influenta narcoticelor, si acum incercati sa va legati de "virgulele" din comunicat ca sa rasuciti sensul acestuia

eu nu inteleg de ce nu sunt stelist pentru ca i-am huiduit pe cei din peluze pentru ca injurau un om abuzat in cel mai grav sens posibil, ale carui drepturi au fost flagrant incalcate

as putea face o analogie, voi dupa ce o vedeti pe una violata ii mai faceti unul, asta faceti voi in cazul asta

mi-e greata de voi

90% din suporterii Stelei au votat pe toate site-urile ca este un abuz

PS

omule imi doresc din tot sufletul ca Becali sa renunte la Steaua, insa in fata acestui abuz basescian nu il mai pot blama si intr-un fel il compatimesc, asta inseamna ca nu sunt stelist ?

in plus habar n-aveti sa scrieti, nici scoala n-aveti, vai de capul vostru

inchideti topicul asta v-am facut de ras asociatia de doi bani

"Tot aceste persoane" e formularea corecta

vai de voi, cu 4 clase

cand scriam eu pe forumul asta acum 5 ani, multi astia tari in tastatura acum nici nu stiau unde e Ghencea, am parasit forumul pentru ca era o cenzura extrema, ceea ce ma astept si acum sa se intample

Edited by SAMM

E a 3-a oara cand iti explic. Daca ai fost PLATIT de catre apropiatii lui Becali ca sa il sustii si ca sa faci atmosfera favorabila lui la meciul cu Bistrita atunci, DA, esti vizat de comunicat. Daca nu , nu ai motive ca sa te simti jignit. Nu ma leg de virgule, asta scrie in comunicat. Tu confunzi comunicatul cu parerea unor useri de pe site-ul asta...

Despre faptul ca i-au fost incalcate drepturile domnului Becali putem discuta cat vrei, insa pe stadion nu ne intereseaza calitatea juridica a lui Becali ci calitatea sa de finantator al echipei. Noi am decis ca este in interesul Stelei sa protestam impotriva lui Becali, inainte de a stii vreunul ca o sa ajunga unde a ajuns. Protestul, pentru ca NU are legatura cu calitatea de invinuit a dlui Becali, a continuat!

PS. TOATE aceste persoane. TOATE persoanele aduse din Stefanesti, bolintin si Vadu Rosca! TOATE, nu tot aceste persoane. Tot ar presupune ca ar fi facut o actiune preliminar actiunii de a "da tonul".

Te rog frumos , incearca sa CITESTI ce am scris. Va rog, romanilor, duceti-va la scoala! Puneti mana pe carti! Va rog frumos!

Edited by noname_fu

deja ai progresat

dupa ce ai categorisit 4-5 milioane de stelisti in 50 de stelisti adevarati si restul doar becalisti acum indemni si tot poporul sa faca scoala

bravo, tine-o tot asa

bafta, continuam maine daca nu se inchide topicul

Edited by SAMM

Pai nu crezi ca il inchideam pana acum daca nu aveam o urma de speranta ca vei intelege limba romana? Din pacate, vad ca m-am inselat. Nu intelegi limba noastra, topicul se poate inchide...

De fapt nu il inchideti... II ROG PE CEI CARE CITESC CE S-A SCRIS AICI SA LASE UN COMENTARIU EXPRIMANDU-SI PAREREA IN PRIVINTA ACESTUI SUBIECT. NU STIU EU SA EXPLIC SAU NU VREA SAMM SA INTELEAGA?

Edited by noname_fu

omule sintaxa propozitiei e total gresita

"Toate" + "si" nu pot aparea in contextul ala in acelasi timp

dar cu educatie in peluza e mai greu

Samm, daca e un comunicat emis de o asociatie, cu siguranta mesajul transmis este unul pozitiv, nu unul care sa condamne pe cineva!

Deci, incearca sa te gandesti ca in tot raul este si un bine. Ca o asociatie nu are dreptul sa condamne pe cei care nu sunt membri ei, ci doar isi atentioneaza membri, iar ei insisi trebuie sa constientizeze ca au gresit.

Suporteri este scris la figurat, deci asta inseamna ceva, nu? e o particularizare, nu o generalizare. Apoi apare scris Gigi Becali si nu patronul Stelei, George Becali.

@no_name

fiecare intelege ce vrea si daca concluzia e buna si omul se corijeaza, ce mai conteaza cum a gandit?

ca l-am inteles si pe Samm, insa e destul de dificil de decriptat textul, nici eu nu l-am perceput ca si tine, insa titlul imi certifica cui este adresat acest comunicat. Nu-i pentru mine sau pentru Samm! deci Samm, nu te mai stressa inutil, sau esti membru AISS de te-ai simtit ofensat? daca vezi un comunicat AISS, nu te mai simti ofensat, ca NU tu esti vizat. Ca si eu am citit de 10 ori comunicatul ala de la meciul cu Bistrita,pana mi-am dat seama ca e o pierdere de timp sa ma gandesc la ce au vrut oamenii sa transmita, ca si eu m-am simtit vizata (m-am identificat cu o parte din cei condamnati), dar e gresit, pentru ca noi doi, nu facem parte din AISS.

Edited by dee

Din Asociatie fac parte in genere persoane care stau la Tribuna, nu la Peluza.

Sper ca observi ca iti tolerez jignirile din fiecare postare. Cica nu e bine sa te pui cu nebunii, ii lasi in pace. Majoritatea celor care iau loc in peluza te-ar ingroapa cu studii si diplome.

SAMM, hai sa iti explic pe intelesul tau. Stiu ca e greu, lipsa de educatie si munca la ciordit prin 41 probabil ti-au ars neuronii.

Deocamdata AISS este o asociatie care a reunit cateva sute de suporteri platitori, lucru care nu s-a mai facut in Romania si cu atat mai putin prin ghenele de gunoi de Crangasi prin care-si desfasoara veacul un anonim care-si permite sa-si scurga balele pe un forum pe care, ai ghicit, tot Asociatia asta l-a facut cand tu inca te jucai cu aia mica prin nisip.

Tot Asociatia aia a facut pentru fostele glorii mai mult decat balosul de patron la a carui icoana te inchini probabil in fiecare seara, si culmea, fara sa cerseasca sutele de euroi sau recunoasterea clubului prin cateva limbute bine intentionate.

Tot Asociatia aia a organizat deplasari afara pentru sute de suporteri in timp ce tu-ti organizezi orarul autobuzelor si tramvaielor la ore de varf astfel incat sa colectezi cat mai multe celulare ca doar nah, nea Gigi e acolo unde merita si fara el mori de foame.

Tot Asociatia aia a facut mai multe pentru spectacolul din tribune decat orice taran coclit a carui principala indeletnicire e sa posteze anonim, profitand de libertatea totala de exprimare pe care am oferit-o pe forum.

Nu intelegi si nu o sa intelegi niciodata de ce toti taranii din Bolintin adusi cu autobuzele la stadion si platiti sa huiduie nu sunt stelisti, pentru ca a ta capacitate de intelegere se rezuma la rationamente simple, de genul intins mana la oficiala si mers la judecatorie alaturi de interlopi si babe nebune.

Asa ca te invit sa-ti reiei locul in cutiile de carton de sub podul Giulesti, sa te uiti in jurul tau inainte de a face pe cineva tigan, si eventual sa vezi daca-ti mai plateste o data nea Gigi biletul la meci. Iar daca ti-l plateste, spune-i macar sa ti-l plateasca la Peluza a 2-a, ca sa poti sa-mi explici fata in fata cum e cu drogatii si betivii care au scris comunicatul.

Edited by andyro

ok, tu esti cel mai cult si cel mai civilizat, mi-ai tolerat jignirile dar ma faci nebun

tot in atentia AISS

poate dati un comunicat despre un alt distrus din club, stafful medical in frunte cu Radu Paligora, care a reusit recordul mondial ca in ultimii 5 ani Steaua aiba tot timpul cel putin 5 accidentati, dupa meciul de aseara s-au accidentat si Ov Petre si Szekely stand pe banca de rezerve

nu e Becali singura probleme, mai sunt si alti distrusi la club, de aia nu merge echipa

Despre stafful medical poti scrie cel mult un articol. Comunicatele s-au folosit, in general, cand s-a dorit exprimarea unei pozitii a suporterilor membri AISS (cateodata si nu numai) fata de anumite evenimente.

Si din asociatie fac parte oameni care stau si la tribuna si la peluza si acasa. Dar asta e irelevant. As prefera sa nu mai catalogam oamenii sau gradul lor de cultura si civilizatie dupa locul de unde vad meciul.

dar tu chiar simti nevoia de comunicate...incearca sa intelegi ca Jiji,arga(t),gheorghi, paligora si restul sunt toti niste distrusi pentru ca cine se aseamana se aduna! si de curiozitate sa fie doua comunicate separate sau doar unul in care sa fie vizati cei care nu-ti plac? :ce_oameni:

n-am mai scris de cativa ani aici si nici macar nu prea am mai intrat pe site insa am citit pe stelisti.ro comunicatul asta plin de jeg si de prostie scris de niste anonimi fara niciun pic de respect si m-am simtit scandalizat, am vrut sa trag un semnal de alarma

bafta, pana la urmatorul comunicat AISS scris sub influenta narcoticelor nu o sa mai dau pe-aici, poate va cumintiti si nu va mai expuneti la mistouri cu comunicate penibile

oricum dupa cum spuneam si pe alt topic aici nimic nu s-a schimbat, tot cenzura, incultura, jigniri, etc

Pa pa SAMM. Spor la vizitat site-uri comerciale, create de ziaristi pentru bani.

uite ca anonimii de care pomenesti mai fac si cate ceva! si cine iti da tie dreptul celebritate sa cataloghezi oamenii? nu te-a jignit nimeni si poate daca aveai un alt ton si mod de a transmite un mesaj era altceva..eu unul promit ca nu ma cumintesc si daca e, las in grija ta cultura, "cultule" ! atat te duce capul atat faci..si nu esti obligat sa citesti/intri pe site. e o tara libera si logic indreapta-ti atentia spre comercial si imagine..hai "succesuri"!

LOL, incep sa regret din ce in ce mai mult ca mi s-a sters postul de ieri de aici.

SAMM, prietene, tu ne acuzi pe noi de jeg si incultura, ne faci betivi si drogati si tot tu te simti jignit, desi ti se raspunde in limitele decentei. Nu ti s-a sters nici un post de aici, desi meritai doar pentru cuvintele de mai sus, si tot tu ne acuzi de cenzura.

Hai sa iti explic pe scurt. Cand tu o sa faci o asociatie cu sute de membri cotizanti, chestie care nu mai exista la nici o echipa de fotbal din Romania, cand tu vei organiza deplasari pentru sute de suporteri la meciuri din afara tarii consumandu-ti din banii si timpul tau pentru asta, cand tu vei oferi fostelor glorii mai mult respect decat le-am oferit noi prin actiunile desfasurate, cand tu vei face pentru suporterii de pe stadion si pentru spectacolul de acolo macar atat cat am facut noi, cand vei face toate astea fara sa te milogesti la club pentru nici macar 1 RON, atunci o sa te iau in considerare.

Pana atunci nu noi, ci tu ramai doar un anonim putin frustrat care scrie pe un site (apropo, facut de aceeasi Asociatie de betivi si de drogati cand Romania nici nu auzise de idolul tau) si pe care nimeni nu-l baga in seama, pentru simplul motiv ca postarile sale sunt prea subiective si prea departe de realitate pentru a fi combatute.

Pentru detalii te astept sa-mi comunici si fata in fata parerile de mai sus. Ma gasesti printre "drogatii si betivii" din Peluza Sud, cei care erau acolo si atunci cand afara erau -20 de grade si cand ploua, cei care si-au pierdut zile intregi prin microbuze imputite si trenuri inghetate, cei care si-au dat ultimii bani ca totul sa iasa bine intr-un derby, si cei care inteleg ca cel mai mare rau acum nu este o infrangere cu Pandurii, ci un om josnic si gretos a carui condamnare nu poate sa imi produca decat bucurie indiferent de conditiile in care se face.

omule sintaxa propozitiei e total gresita

"Toate" + "si" nu pot aparea in contextul ala in acelasi timp

dar cu educatie in peluza e mai greu

În clipa în care te învârtoșezi sã te avânți pe tarlaua criticii gramaticale, asemeni unei veritabile reîncarnãri a lui George Pruteanu, ai face bine sã folosești scriitura româneascã, cu sedilã, și nu pãsãreasca sâsâitã de mess, de mirc sau de globu' lu' Mary Andrieș. "Toate + si", la care faci trimitere, nu este una și aceeași cu "Toate + și". "Si"este o notã muzicalã, "ªi" este o conjuncție, adicã una-i una ș-alta-i nașpa atunci când aperi cauza analfabeților din Zãbrãuți, scremându-te cu icnete de budoar sã te dai cult în cap.

Sfatul meu prietenesc ar fi s-o lași în sânge. Sunt atâtea situri unde poți sã-ți exersezi cunoștințele despre limbi cu profa' de francezã, unde poți vota fundașe și înaintașe, lasã-i pe omenașii ãștia în durerea lor, sunt puțini, insignifianți, VOI aveți puterea, marea turmã...

Edited by LDS

ai depasit limita bunului simt, tu esti autorul comunicatului sa inteleg

spre deosebire de voi eu n-am trimis un comunicat la presa cu greseli gramaticale evidente, chiar daca am scris in stil messenger cum zici tu

nu m-am referit generic la membrii AISS ca fiind betivi sau drogati, nicidecum, m-am referit doar la desteptii care au compus comunicatul cu pricina, lipsit de respect, necivilizat, fara bun simt

nu e problema, in loc sa vedeti fondul problemei, va legati de maruntisuri cum ca am scris eu in stil messenger

nu stiu la ce turma te referi, oricum tre sa recunosc ca tu mai ales dar si inca 2-3 care tot imi combat jignitor ideile sunteti cei mai stelisti, cei mai destepti, cei mai frumosi

ca si cum daca esti membru AISS esti deodata mai bun, sau mai important, sau mai cunoscut

@andyro

nu v-am acuzat pe "voi" de chestiile alea, m-am referit cu termenul "jeg" la comunicat nu la o persoana anume

iar despre banii cheltuiti de asociatia voastra (apropo in ce apartament isi are sediul ?) e penibil sa zici ca v-ati cheltuit banii proprii cand pe acest site exista un topic in care idemnati oamenii sa doneze acei 2%

ce sintagma interesanta folositi, dati-ne noua ca stim noi mai bine decat statul ce sa facem cu ei, m-a bufnit serios rasul cand am citit asta, va apucati de facut strazi ? o sa finantati scoli si spitale ? construiti voi autostrada pana la Brasov ?

oricum e bine ca sunteti uniti, ce mai conteaza ca nu mergeti pe drumul cel bun, apropo voi ati vrut sa-l mituiti pe Jean Pavel ?

Edited by SAMM

ai depasit limita bunului simt, tu esti autorul comunicatului sa inteleg

spre deosebire de voi eu n-am trimis un comunicat la presa cu greseli gramaticale evidente, chiar daca am scris in stil messenger cum zici tu

nu m-am referit generic la membrii AISS ca fiind betivi sau drogati, nicidecum, m-am referit doar la desteptii care au compus comunicatul cu pricina, lipsit de respect, necivilizat, fara bun simt

nu e problema, in loc sa vedeti fondul problemei, va legati de maruntisuri cum ca am scris eu in stil messenger

nu stiu la ce turma te referi, oricum tre sa recunosc ca tu mai ales dar si inca 2-3 care tot imi combat jignitor ideile sunteti cei mai stelisti, cei mai destepti, cei mai frumosi

ca si cum daca esti membru AISS esti deodata mai bun, sau mai important, sau mai cunoscut

@andyro

nu v-am acuzat pe "voi" de chestiile alea, m-am referit cu termenul "jeg" la comunicat nu la o persoana anume

iar despre banii cheltuiti de asociatia voastra (apropo in ce apartament isi are sediul ?) e penibil sa zici ca v-ati cheltuit banii proprii cand pe acest site exista un topic in care idemnati oamenii sa doneze acei 2%

ce sintagma interesanta folositi, dati-ne noua ca stim noi mai bine decat statul ce sa facem cu ei, m-a bufnit serios rasul cand am citit asta, va apucati de facut strazi ? o sa finantati scoli si spitale ? construiti voi autostrada pana la Brasov ?

oricum e bine ca sunteti uniti, ce mai conteaza ca nu mergeti pe drumul cel bun, apropo voi ati vrut sa-l mituiti pe Jean Pavel ?

Omule, tu ai facut scoala comunista de rastalmacire a cuvintelor. UNDE scrie ca lumea sa dea aia 2% pentru AISS?!!! Ai tras tu concluzia, la fel cum ai tras o gramada de concluzii dupa acel comunicat, fara niciun temei, acolo scrie ceva, tu ai deja o parere formata ca e altceva si o expui fara a avea nicio baza reala. Vrei sa ne explici ce nu facem bine? Hai sa ne intalnim, sa vorbim la o bere ca oamenii, fata in fata, fara jigniri si concluzii trase la botul calului pe net, urmate de acuze dintre cele mai nesimtite. Ca oamenii care au investit bani, timp si si-au facut si o gramada de nervi organizand actiunile facute de aceasta asociatie nu merita fierea ta revarsata aiurea in tramvai de un om care "e impotriva". Daca aveai intentii bune, nu faceai balacareala asta care seamana cu ridicatul poalelor in fata tribunalului.. dadeai, frumos, un PM si ajungeam sa discutam fata in fata, fara circ si flegme pe net.

Edited by Stanici

De la a indemna oamenii sa doneze acei 2% pana la actiune in sine este o cale lunga. Ca sa nu vorbesc de cuantumul acestei sume. Important pentru AISS este ca inceaca sa gaseasca cat mai multe metode de finantare si cat se poate de transparente.

Si acesti bani se intorc tot la suporteri. De actiunile noastre, beneficiza nu numai membrii AISS, ci toti suporterii, pentru ca acele deplasari s-au facut pentru toti, pentru ca particparea la coregrafii s-a facut pentru toti suporterii si tot asa.

Daca chiar te intereseaza de unde vin banii, ce se intampla cu ei, cati sunt, unde avem sediul si orice nelamuriri ai mai avea, eu cred ca ai putea sa participi odata la o intalnire a membrilor AISS. Ai avea ocazia sa le pui intrebari direct, ai avea ocazia sa vezi mai mult decat intr-un post pe site.

Invitatia este deschisa si nu este doar pentru tine, ci pentru toti suporterii.