Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Locul lui Becali nu e la puscarie, ci la scoala ajutatoare (Curentul)!

15 posts in this topic

Gigi Becali comite în fiecare zi o mulțime de infracțiuni, prima dintre ele fiind aceea cã existã, și sigur merita o lecție usturãtoare, la cât se autoproclamase buricul pãmântului.

Dar tare mi-e teamã cã, ținându-l priponit acum, în apropierea Paștelui, paranoia o sã-i dezacordeze și mai tare mintea lui puținã, așa încât sigur o sã se creadã de-acum înainte un fel de mântuitor local, șef al punctului de lucru în România. Sincer sã fiu, pe mine omul ãsta mã plictisește și mã obosește de moarte, mai ales cã presa româneascã pare terenul lui agricol, vinovați de "becalitã" fiind șefii de gazete și de posturi TV, care-l pupã în fund cu o aprindere demnã de o cauzã mai bunã. Pentru cã am și eu un stomac, n-o sã-l disec azi pe Becali.

Altceva mã doare: lipsa de solidaritate a breslei gazetãrești, vizibilã în cazul lui Becali. Acea lipsã de solidaritate fãcea ca, în timp ce Becali îi golea lui Huidu pahare cu vin în cap, Radu Moraru sã-l cheme și sã-l perie la "Nașul". Cristian Tudor Popescu era amenințat și umilit de Becali în public, ceea ce nu-l împiedica pe Diaconescu sã-i caute a doua zi în coarne. Jurnaliști de la "Antena 1" erau poftiți de Becali sã-i facã sex oral, pentru ca seara sã aparã din nou pe post, ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat. Negrul ãla care fãcea reclamã la ciocolatã era curentat de Becali de-i zburau penele, iar peste o sãptãmânã mari editorialiști acceptau sã-i fie consilieri personali.

Nu știu cât de grave sunt faptele ilegale ale lui Becali. Dar știu cã nu Zmãrãndescu și ceilalți sunt principalii lui complici. Principalii lui complici sunt șefii organismelor de presã care-au fãcut din el o vedetã.

Nici n-o sã afirm cã Becali ar trebui internat nu într-o pușcãrie, ci într-un spital de nebuni, fiindcã ar însemna sã-i insult pe marii nebuni ai lumii, unii dintre ei artiști irepetabili. Cred cã Becali într-un alt loc ar trebui introdus: într-o școalã ajutãtoare. Cât privește scenariul cã Becali a fost arestat ca sã nu mai fie poporul atent la unele fapte jenante din familia Bãsescu, e posibil ca susținãtorii acestei teorii sã fi vãzut prea multe filme americane.

Cãtãlin Mihuleac

Curentul

bah.....asta chiar are dreptate...incet incet apar si gazetari care-i baga pumnul in gura lu fecali

Felicitari suporterilor!!!!!incet incet atragem si presa de partea noastra si odata castigata presa 80% e castigat razboiul cu fecali fular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campionii

Credeam ca odata intrat la parnaie nu vom mai vedea stiri cu Becali. Ce a fost luni, insa, intrece orice limita: Becali rade, Becali sta, Becali vorbeste, Becali se scuza... iar in pauza comenteaza meciul...

sunt fericit ca o iesi Jiji din puscarie, pt ca 30 de zile in nici un caz nu merita.

pt ce o facut la Steaua nu are respect meu, dar il respect pt ca o ajutat de 1000 mai multe pe oameni nevoiti, decat muiesti aia care lo bagat in cusca.

FREIHEIT FÜR Jiji

sunt fericit ca o iesi Jiji din puscarie, pt ca 30 de zile in nici un caz nu merita.

pt ce o facut la Steaua nu are respect meu, dar il respect pt ca o ajutat de 1000 mai multe pe oameni nevoiti, decat muiesti aia care lo bagat in cusca.

FREIHEIT FÜR Jiji

Mai bine scriai tot postul in germana, cred ca te-ai fi descurcat mai bine.

Adevarati graesti Sunny, nu merita 30 de tage, da 30 de jahri tot meriteste.

la scoala ajutatoare?la ce caracter are omul asta nici scoala ajutatoare nu-l poate scoate din prostie

FREIHEIT FÜR Jiji

de geaba traiesti in orasul bunicilor mei ca nu ai inteles nimic din ce inseamna spiritul german. Cu oameni ca voi niciodata Germania nu ajungea sa fie ce a fost si ceea ce este! mai bine nu mai spuneai ca esti din Reich.

de geaba traiesti in orasul bunicilor mei ca nu ai inteles nimic din ce inseamna spiritul german. Cu oameni ca voi niciodata Germania nu ajungea sa fie ce a fost si ceea ce este! mai bine nu mai spuneai ca esti din Reich.

am spus cunva ca sunt din reich [edit moderatori]?cu oameni ca tine o ajuns Romania unde este bai si tu vorbesti?? weißt du was deutsches reich bedeutet du misgeburt? REICH nu mai exista de mult.

Mai bine scriai tot postul in germana, cred ca te-ai fi descurcat mai bine.

mai bine nu incerca sa dai lecti la cineva, scriu cum imi place mie.nu pot bine romaneste problema mia....

Edited by Marius

am spus cunva ca sunt din reich [edit moderatori]?cu oameni ca tine o ajuns Romania unde este bai si tu vorbesti?? weißt du was deutsches reich bedeutet du misgeburt? REICH nu mai exista de mult.

mai bine nu incerca sa dai lecti la cineva, scriu cum imi place mie.nu pot bine romaneste problema mia....

bai **** vezi cum vorbesti si vezi sa nu calci pe grebla.

Pentru germani reich are o mare insemnatate-mai mult decat Bundesrepublik Deutschland, Reich este o notiune istorica, cu mare importanta pentru toti cetatenii, cuvantul are o conotatie istorica puternica, desemneaza Sfantul Imperiu, Germania fiind singura tara din Europa medievala care a fost imperiu.

Oricum pentru un **** ca tine fugit din Romania ce sa insemne istoria si trecutul acestei tari minunate, tu esti acolo la sapat santuri si spalat wc-uri, asta ca sa nu mai spun ca abia stii si tu 3 cuvinte in germana si de dai mare ca nu stii sa vorbesti romaneste.

Edited by bodanelu
usurel...

bai varza vezi cum vorbesti si vezi sa nu calci pe grebla.

Pentru germani reich are o mare insemnatate-mai mult decat Bundesrepublik Deutschland, Reich este o notiune istorica, cu mare importanta pentru toti cetatenii, cuvantul are o conotatie istorica puternica, desemneaza Sfantul Imperiu, Germania fiind singura tara din Europa medievala care a fost imperiu.

Oricum pentru un taran ca tine fugit din Romania ce sa insemne istoria si trecutul acestei tari minunate, tu esti acolo la sapat santuri si spalat wc-uri, asta ca sa nu mai spun ca abia stii si tu 3 cuvinte in germana si de dai mare ca nu stii sa vorbesti romaneste.

ba *****,

numai un *** ca tine s-ar putea da mare ca nu stie limba lui, eu macar am incercat sa invat cat de cat.

Deutsches Reich=se numea germania pe timpul Nationalistilor....**** si tu ma inveti istorie!!! daca as sapa santuri in germania tot as face cu 2.000,00? in plus ca un **** ca tine ... ***** ce esti...

Edited by bodanelu
mai usor

@Sunnyblack, LE roseau pensant pentru jigniri aveti privatul. Urmatoarea postare cu jigniri o sa fie avertizata!

Edited by bodanelu

SCRISOAREA LUI Gigi Becali...DIN AREST

Draga mea familie, dragelor mioare,

Rog scuzați-mi scrisul, cã e cam rãcoare

ªi-mi tremurã mâna… sufletul din mine…

N-am nici masã, scaun… vã scriu stând pe vine.

Pac-pac, cum vedeți… zdrențele mi-au tras-o!

Simt cã-s mic și negru, din Burkina Faso;

Vãd, de dupã gratii, cum apune Soare,

Rãzboinicul Luminii, încet, dar sigur, moare.

Stau ca mielușel în celulã strâmtã,

“Supãrat îs Doamne”, un coleg îmi cântã;

ªi vã scriu cu dor, versuri ce-s de jale,

Plâng ca Paraziții… “lacrimi și fecale”.

Plâng, cã nu e drept… mare grozãvie…

Nu-nțeleg… de ce mi se-ntâmplã mie?

Hahalere care m-au încãtușat,

Toate știu prea bine c-au fãcut un blat.

Apelez la veri, surori și cumnați,

Tot neamu` Becali, oi și avocați…

Faceți ce îț` face, cã-i pe banii mei;

Scoateți-mã afarã dintre derbedei!

Iooo, Gigi Becali, sunt nevinovat,

Cã pe proștii ãia nu i-am sechestrat!

Papagalii dracu`… hoți de meserie;

Ei în libertate… io fac pușcãrie!

Pân-o fi sã ies, vã scriu în rãvaș,

Sã-mi aduceți slanã, ceapã și un caș,

Cã-ãștia bagã-n mine ceai și marmeladã

ªi nu vreau stamina ca în jos sã-mi cadã.

Rog sã îmi aduceți și-un televizor,

Cã-s sãtul de table și privit în gol;

La barbut îs AS, i-am fãcut pe toți…

Chiar de-am în celulã cei mai trei din hoți!

Mai am o problemã, care mã cam doare,

Îi vorba de cele zece dragi mioare…

Sã le-aveți de grijã, nu uitați de ele,

C-altfel ies de-acilea și dați de belele.

Mergeți și la Athos, faceți rugãciune,

Zdrențele cu Dracu, Dumnezeu cu mine.

Pac-pac, asta-i tot, vã salutã Jiji;

Om cu Steaua-n frunte… și în fruntea ligii!

Deutsches Reich=sa numea germania pe timpul Natioanlistilor

cum spuneam ****** care a fugit din tara, a ajuns in Germania a dat si el de 2000? si acum vine sa se laude pe forum.

Daca si tu spui ca stii istorie esti penibil.

Aice, in istoria Europei medievale a fost un singur imperiu, o singura tara a avut calitatea de imperiu, anume Germania de astazi. Primul imperiu numit in germana Heiliges Römisches Reich a fost intre 962 si 1806, desfiintat de Napoleon Bonaparte printr-un ordin special. Din 1512, imperiul s-a chemat Heiliges Römisches Reich Deutscher Nation-Sfantul Imperiu Roman de Neam German.

In istoria Germaniei au mai fost inca 2 astfel de titulaturi, Deutsche Kaiserreich pentru perioada 1878-1918, si 1933-1945.

Ti-am spus, pentru un ignorant ca tine orice este posibil, in partea de nord a Germaniei, in Prusia in special, nemtii sunt foarte atasati de termenul asta, il utilieaza frecvent si nu cu o conotatie revizionista.

Off de ce oare Germania trebuie sa primeasca toti **** si toti **** nu stiu.

Edited by bodanelu

cum spuneam ****** care a fugit din tara, a ajuns in Germania a dat si el de 2000? si acum vine sa se laude pe forum.

Daca si tu spui ca stii istorie esti penibil.

Aice, in istoria Europei medievale a fost un singur imperiu, o singura tara a avut calitatea de imperiu, anume Germania de astazi. Primul imperiu numit in germana Heiliges Römisches Reich a fost intre 962 si 1806, desfiintat de Napoleon Bonaparte printr-un ordin special. Din 1512, imperiul s-a chemat Heiliges Römisches Reich Deutscher Nation-Sfantul Imperiu Roman de Neam German.

In istoria Germaniei au mai fost inca 2 astfel de titulaturi, Deutsche Kaiserreich pentru perioada 1878-1918, si 1933-1945.

Ti-am spus, pentru un ignorant ca tine orice este posibil, in partea de nord a Germaniei, in Prusia in special, nemtii sunt foarte atasati de termenul asta, il utilieaza frecvent si nu cu o conotatie revizionista.

Off de ce oare Germania trebuie sa primeasca toti **** si toti **** nu stiu.

nu ma dau mare cu bani, ca nu ma incalzesc, am vrut numa sa iti demonstrezi cat de penibil esti.

tu nu o sa dai in viata da de 2000? XXXX.

istorie sti, toti ce scri e de ne contestatat, dar nu are deloc aface cu ce am vb.

"Das Deutsche Reich", nu este pt majoriate nemtilor un symbol de mandrie, doar nationaliste se folosesc de denumire ca popaganda,

@Sunnyblack, LE roseau pensant pentru jigniri aveti privatul. Urmatoarea postare cu jigniri o sa fie avertizata!

stai linistit, ca am terminat.

Edited by Adrian
nu forta nota!

Sign in to follow this  
Followers 0