fcsteaua.ro

Miracol de primãvarã

45 posts in this topic

Pacat ca suntem putini si suntem inconjurati de prosti si oi ...

oricat de impotriva lui as fi, arestarea asta mi se pare un abuz. pe moment m-am bucurat: "ia uite, i s-au intors toate impotriva lui, asa merita" dar pe urma daca te gandesti, parca nu prea iti vine sa te bucuri de raul altuia, mai ales modul in care i s-a facut rau.

de fapt, este un razboi cu persoana Becali sau cu conducatorul Stelei Becali? daca e vorba despre a 2a parte, asa cum cred ca este, arestarea lui nu este deloc motiv de bucurie. ar fi cu adevarat motiv de bucurie daca ar vinde echipa si in locul lui ar veni abramovici sau vreun seic inimos plin de bani.

de ce sa ne dorim sa intre la inchisoare, daca Steaua nu este avantajata deloc de pe urma acestei chestiuni? personal nu am nimic cu Becali, dar cu patronul Becali, da! sa faca o schimbare la echipa, sa plece, sa ne lase in pace, in rest, este treaba lui ce face cu viata personala, daca nu are legatura cu echipa la care tin.

deviem din ce in ce mai mult de la fotbal inspre politica si alte subiecte.

deocamdata Gigi e departe de stadion, de jucatori, de antrenor, de biletele cu titularii sau telefoane la pauza. cred ca e printre ultimele lucruri la care se mai gandeste acum, din camera aia cu gratii la geam. voua v-ar mai arde de fotbal in situatia asta?

de ce sa nu profitam de luna asta de liniste si sa nu incurajam echipa?

PS:ca tot era vorba intr-un articol despre categorii de oameni care vin pe stadion, dupa parerea mea, cele mai importante sunt urmatoarele doua:

->SUPÓRTER, suporteri, s.m. Susținãtor, simpatizant al unui sportiv sau al unei echipe sportive. – Din engl., fr. supporter. (dexonline.ro)

sau

SUPÓRTER s.m. (Sport) Susținãtor înflãcãrat al unui jucãtor sau al unei echipe. [< engl. supporter]. (dexonline.ro)

->A fi ultras inseamna a-ti incuraja in cel mai bun mod cu putinta echipa iubita si a fi mai bun decat adversarii tai din peluza opusa(..).

A fi ultras inseamna a fi constient ca mesajele, cantecele si coregrafiile tale sunt parte integranta a fotbalului si ca ele imping echipa ta spre victorie.

A fi ultras inseamna a nu avea prea multe legaturi cu cei din conducerea societatii si a ramane autonomi in propriile alegeri, gandiri si manifestari.

(romanianultras.net)

PPS:sa nu se inteleaga ca sunt pro-Becali, pentru ca in ultimul timp, toti cei care vor sa incurajeze echipa sunt considerati astfel. iubesc Steaua si fac tot ce pot pentru binele echipei, indiferent ce ar implica acest "tot".

PPPS(cam multi de P deja): detest expresia "samantarii de la tribune". s-a vazut si auzit cum "samantarii" si "cetatenii" au scandat pro-Steaua, iar "adevaratii suporteri" ii huiduiau. am privit amuzat scena.no comment.

PPPPS: ...glumesc:P

Fratilor, ascultati aici la mine : va fi crunt cand va iesi, caci va iesi. Tare mi-e sa nu avem vreo surpriza cu Farul, de genul 300 gorile pregatite de omor, care sa sara pe noi cand il injuram mai tare. Va fi din nou zavera cu tribunele, vor fi din nou bannere, fumigene, etc., deci un pretext nemaipomenit. Chiar ma astept la asa ceva din partea babuinului, sau, mai rau, alu Argatu' No. 1, ca acuma vrea sa impresioneze.Acuma da, ar fi gigea sa nu-l bage nimeni in seama pe bou, sa ne vedem de echipa, cu ocazia asta castigam de partea noastra pe cei din tribune pe care i-am bagat in aceeasi oala cu frijiji.Sa inteleaga toata lumea ca acum poate fi ignorat.

Ciobane, ai sugeat-o !

Nu mai au tupeu. Maimuțelor le-au intrat frica în oase la auzul zornãitului de lanțuri și al scrâșnetului ruginit și rece al cãtușelor. Acum este momentul radicalizãrii protestului, acum este momenrul sã tãiem țâțânele cancerului din rãdãcinã.

@Azazello:

Stai maicã liniștit, cã doar nu ți-a murit pãstorul. Doar ce a fost pus puțintel la fezandat, la loc de rãcoare cu mucegai la colțuri și closet lângã geam. Da' o sã iasã, și-o sã te bucuri mulți ani de el și de realizãrile lui.

Pentru noi ãștialalți o sã rãmânã cum am zis la sfârșitul articolului: „un crâmpei de cer senin în cenușiul întunecat din acest loc uitat de lume și de Dumnezeu.“

Edited by LDS

@Ionut,

Eu sunt "oaia ta". :worthy:. Esti la inaltime cu articolul.

Nu poti fi atat de rau-intentionat sa nu accepti ca raul Stelei il face doar Becali. Aceiasi suporteri ,care sunt facuti derbedei ,sunt tot suporterii de o viata ai Stelei.Cei care au fost intotdeauna langa echipa. Cei care au bagat mai multi bani decat Oierul in Steaua,ca sa raspund si celor care il divinizeaza si spun ca el a bagat bani ca nimeni altul.

Edited by vlad

In primul rand, un articol excelent, doi, Gigi nu va iesi pe cautiune si cand va iesi dupa 29 de zile va fi o leguma, va fi terminat si ii va termina intre timp si pe altii din anturajul lui, va turna destule, procurorii au dovezi importante despre el...acum este faza de "fishing", nimic nu va mai fi la fel pt mogulii care pana nu demult ne spuneau "intariti-va statul"!Pentru prostimea indobitocita nu conteaza nimic, ne lovim zilnic de ei, astia sunt , dar bine ca sunt in lesa cu freeze Gigi.

Sa ne bucuram sau sa nu ne bucuram. Asta e intrebarea acum,sa strigam in continuare impotriva ciobanului sau sa "apreciem" gestul de justitie executat? Din punct de vedere al cetateanului este CLAR si fara echivoc un ABUZ. Puteti sa ma injurati cat vreti voi, puteti sa imi dati exemple de mafioti cati vreti voi, ca nu mai merge. Sunt pentru un act de justitie corect iar ce se intampla in Romania zilelor noastre numai asta nu e. Fiecare alege sa isi traiasca ignoranta cat de liber vrea,eu aleg sa vad ce se intampla in jurul meu si sa incerc sa fac parte din viata. Va spun sincer,Steaua nu e viata mea si nici gibonul dusmanul meu de moarte. Nu ii aprob tehnicile lui,nu ii aprob prostia crasa de care da dovada uneori insa pentru viitorul meu si al eventualilor mei copii, nu aprob nici actele de justitie care se fac sau nu. Miracole nu exista prietene, e un miracol atunci cand un copil vine pe lume iar o mama il tine strans la piept,asta e un miracol...se numeste miracolul vietii si nu are nimic de a face cu ignoranta in care se zbat unii.

p.s minunat spus: "moartea regelui,bucuria nebunilor"

Ne bucuram, te asigur, toti cei care ne-am simtit umiliti de acest cancer al Stelei, care ne-am saturat de comportamentul si de actele lui, SUNTEM FERICITI!!!

Eu unul voi striga in continuare impotriva lui, chiar daca as fi in mijlocul Tribunei 1, alaturi de machedonii si coalitii lui.

Deocamdata stau in PN, dar dupa meciul cu Bistrita ma gandesc serios sa ma tirez spre PS. In PN e ciudat, rau de tot: cetatenii ne injurau, 1/2 il injuram pe Gigi, 1/4 tacea si 1/4 ne condamnau, calmi.

La PS lumea vrea Steaua libera, vrea raul alungat, vrea oprirea abuzurilor lui Dragomir, jandarmeriei, vrea binele Stelei.

Imi doresc din suflet ca in scurt timp STELISTII din PN sa migreze, sau cetatenii sa dispara.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!!

BASARABIA PAMANT ROMANESC!!!

Frumos, frumos de tot! Un articol care mi-a mers direct la suflet, peste tot ce-am citit pe siteul asta de ceva vreme incoace.

Putin imi pasa de vinovatia lui Becali, habar n-am cat o sa mai stea la mititica, daca iese pe cautiune sau nu, daca va fi condamnat sau nu, dar savurez fiecare secunda in care stiu ca e ACOLO, departe de orice camera TV, cu o audienta de 2 oameni - colegi de celule (poate si amanti - n-avem cum sti).

Fara Becali la televizor aerul pare mult mai respirabil. Sper sa stea acolo mult si bine.

Poate nu intamplator, primul meci cu Becali arestat a fost o victorie. Daca ne-ajuta Domnul, Steaua o sa inceapa sa joace si fotbal daca pe jucatori nu mai are cine sa-i injure dupa fiecare meci.

un singur cuvant pentru articol: EXCEPTIONAL !!!

orice alt comentariu este in plus...

Ne trebuie nishte tricouri cu "FREE Steaua" si "FREE BASARABIA"

Sa ne bucuram sau sa nu ne bucuram. Asta e intrebarea acum,sa strigam in continuare impotriva ciobanului sau sa "apreciem" gestul de justitie executat? Din punct de vedere al cetateanului este CLAR si fara echivoc un ABUZ.

Nu e vorba de niciun ABUZ. Infracțiunea de sechestrare de persoanã sau de instigare la sechestrare de persoanã este cu mult mai gravã decât furtul. Dacã imbecilul ar fi avut un dram de minte, ar fi sesizat și Poliția în timpul în care gorilele lui cutreierau strãzile la vânãtoare de ciorditori. Dar imbecilul a afișat aceeași atitudine arogantã de vãtaf de stânã, de Dumnezeu ovin hotãrâtor de destine. A ales sã-i grațieze el, într-un complet de judecatã constituit pe barul crâșmei, cu martori și avocați smãrãndești, dupã care s-a mai lãudat în gura mare, trâmbițându-și bravura în tuburile catodice, punându-și SINGUR capul pe tavã, iar adevãrații rechini au avut, practic, cina servitã murã-n gurã, folosind cazul ca pe un as din mânecã, la un moment în care au considerat cã e necesar.

Oricum, cazul în sine, nolens - volens, este BETON ARMAT. Cu rezerva cã, totuși, trãim în România, iar lucrurile se pot schimba subit. Dar dacã lucrurile vor decurge NORMAL, berbecuțul nãtâng se va plictisi de câtã pârnaie va face, iar ãștia care îl tot tânguiți cu lacrimi de telenovelã vã veți convinge în clipa în care recursul sãu va fi respins și la Curtea Europeanã a Drepturilor Omului.

Puteti sa ma injurati cat vreti voi, puteti sa imi dati exemple de mafioti cati vreti voi, ca nu mai merge. Sunt pentru un act de justitie corect iar ce se intampla in Romania zilelor noastre numai asta nu e. Fiecare alege sa isi traiasca ignoranta cat de liber vrea,eu aleg sa vad ce se intampla in jurul meu si sa incerc sa fac parte din viata. Va spun sincer,Steaua nu e viata mea si nici gibonul dusmanul meu de moarte. Nu ii aprob tehnicile lui,nu ii aprob prostia crasa de care da dovada uneori insa pentru viitorul meu si al eventualilor mei copii, nu aprob nici actele de justitie care se fac sau nu.

Stai liniștit, cã nu te înjurã nimeni. Dupã felul în care te exprimi, se vede cã nu faci parte din vreun trib de la Zãbrãuți sau din vreo gintã de Bolintin. Dupã pãrerea mea, ești o victimã de bunã credințã a manipulãrii lacrimogene a mass-media. Sympathy For The Devil, cum ar zice rapsozii de la Rolling Stones. Eu unul nu pot avea astfel de afinitãți pentru cã pe parcursul vieții mele de pânã acum, am avut de-a face cu rãul, cu prefãcãtoria, cu șarpele rãnit care zãcea neajutorat în mijlocul drumului. Am avut milã, i-am întins mâna și am plãtit un preț teribil. De aceea, sfatul meu prietenesc ar fi: Niciodatã, în viața vieților tale, sã nu ai milã de omul rãu, de omul parșiv, de șarpele aflat la ananghie. Dacã vei vedea vreodatã un șarpe doborât, sã nu faci prostia sã verși vreo lacrimã pentru el, pentru cã dupã asta vei vãrsa însutit lacrimi și sânge pentru tine. Keep that in mind...

Miracole nu exista prietene, e un miracol atunci cand un copil vine pe lume iar o mama il tine strans la piept,asta e un miracol...se numeste miracolul vietii si nu are nimic de a face cu ignoranta in care se zbat unii.

Am sã-ți dau o veste: În ziua de azi copii se fac și în eprubetã, sau sunt folosite mame-purtãtoare, mame-surogat. Așa cã nici mãcar ãsta nu mai e un miracol.

p.s minunat spus: "moartea regelui,bucuria nebunilor"

Într-adevãr. Minunat spus. Mirobolant. Mirific. Mioritic. Meteahnã din vechime. Omu' trebuie sã trãiascã în turmã, iar pãstorul, oricât de bolnav, de degenerat, de dement ar fi, se vor gãsi întotdeauna oameni, chiar de bunã-credințã, care sã stea chezași pentru tembelismele sale...

Edited by LDS

Superb articol, dar mi se pare dezgustator cum auzim de gibon chiar si in puscarie.70% din stiri au in componenta lor cuvintele Gigi Becali.Este chiar nesimtire din partea mass-mediei.

M-a surprins declaratia lui Dan Petrescu : "...pentru binele fotbalului romanesc, GB ar trebui sa fie liber" !!!!! De la Bursuc ma asteptam la mai multa decenta. Oare asa gandeste si suntem noi deplasati, cei care savuram zilele astea fara mizerie in loja, sau are si el interesele lui ?

TE SUPARA ADEVARUL DE AI SI STERS MESAJUL?COMUNISTULE!!!!!!!! NU STIU CINE TE-A PUS SI PE TINE SA SCRII ARTICOLE SI NU STII NICI CUM TE CHEAMA!!!

..cand o sa existe antrenor,conducator si jucatori (in orice ordine o iei ) ! ..cand o sa existe si scheme de joc si cand ..nu o sa mai construim cu Lovin si Petre Marin , atunci m-as declara multumit !

TE SUPARA ADEVARUL DE AI SI STERS MESAJUL?COMUNISTULE!!!!!!!! NU STIU CINE TE-A PUS SI PE TINE SA SCRII ARTICOLE SI NU STII NICI CUM TE CHEAMA!!!

Eu nu pot șterge comentarii, mãi dizidentule. Da' dacã ții neapãrat sã-mi comunici ceva, vreo umoare a sufletului, îmi poți trimite un mesaj într-o sticlã, pe Gârla Oii...

frijiji!