fcsteaua.ro

Becali ramane in arest !

123 posts in this topic

30 de milioane sunt bani putini pentru cineva care are nevoie de imagine.

Nici nu ma gandeam ca un roman ar putea sa-i cumpere clubul.

Cred ca doar Patriciu sau Vantu sa fie interesati...

Gandeste-te ca un rus a vrut sa-i dea 60 de milioane!

tin minte de faza cu rusu(daca o fi adevarata).desi nu-i prea inghit pe rusi,ar fi fost o chestie cu tipul ala.unul care da 60mil trebuie sa bage cel putin pe atit ca sa faca o echipa de c.l. si sa-si recupereze banii.

poate exagerez aici dar cred ca Steaua daca ar avea o conducere efectiv profesionista,ca-n premier league de ex.,ar produce destui bani.brandul Stelei,folosit inteligent,ar fi o mina de aur.pe linga milioane de fani din tara si mai ales cei din strainatate care au bani,Steaua are o istorie,are un nume(inca) in europa,deci poate vinde chiar si la straini.

la mijlocul anilor 90,am petrecut vreo 2 ani in grecia.n-am intilnit nici-un microbist acolo care sa nu fi auzit sau sa nu vorbeasca cu respect de Steaua.un prieten mi-a cerut(si crede-ma,nu mint)sa-i aduc din Romania un tricou si fular cu Steaua(el fiind fan inrait PAOK)si un propietar de bar,avind puse pe pereti fulare cu cele mai renumite echipe din europa,tot asa mi-a cerut sa-i fac rost de un fular cu Steaua.

ca sa nu o mai lungesc,Stelei nu-i trebuie neaparat un finantator super bogat,ci unul care sa stie cum sa faca performanta si bani cu ia.

UN ABUZ INCALIFICABIL! ESTE STRIGATOR LA CER CE SE INTAMPLA IN TARA ASTA!

RUSINE JUSTITIEI ROMANE!

JOS BASESCU!

auzi prietene, dar cand suporterii Stelei erau impuscati pe Stefan cel Mare, tu unde erai ? Atunci de ce nu tipai ca e un abuz, ca e strigator la cer ?

:steag_cruce_invers:

Poate ca ne inchide peluzele Argaseala...... :) )

Sper sa nu.....

beton!

mergem la tribune

marea curatenie a inceput

la urmatorul meci acasa veti avea o mica mare surpriza

peluzele vor fi goala si tribunele pline

suntem in cautare de tricouri cu "free Gigi"...si de multe alte senzatii tari

va asteptam sa il sustineti cu frenezie pe idolul prostilor din Romania...

vom fi acolo...printre voi

va asteptam cu drag

semnat peluzele

ar fi ceva, dar da-mi voie sa nu cred pana nu vad.

hai sa spun acuma si faza nasoala sa fii la T1. Din cauza ca esti in centru, vezi tot, ai foarte multe relatii si cunostinte si de multe ori primesti invitatii la unele meciuri, ale "dusmanilor" , in logia lor. Cea mai mare umilinta, daca pot sa-i spun asa a fost sa stau la meciul CFR-Steaua, undeva f sus,la logii. Pentru ca tot timpul sunt ocupata, n-am apucat sa-mi iau bilet, eram in criza de timp, am pus mana pe telefon, ca deh' ( e bine sa castigi respectul altora) si am cerut ajutorul cuiva. Am ajuns la stadion in a 2-a repriza, ca venisem de la Oradea si am ramas socata cand am vazut ce "loc" am. Noroc ca ma uitam mereu pe diagonala si mi-am revenit :-) era rusinos sa refuz, din moment ce omul respectiv, mi-a cedat unul din locurile rezervate de dansul. Adica l-as fi jignit, dupa ce m-a ajutat. Tot T1, e locul ideal, nici prea sus, nici prea jos :-)))

Unora am vazut ca le place in peluza, insa , v-am spus, cred ca e si un defect profesional pe care-l am, mie nu-mi place perspectiva la un singur punct de fuga (conica), ci perspectiva la doua puncte de fuga. Si-s mai mioapa de felul meu , apai si mor de nervi de nu vad golurile din partea opusa, adica le vad, insa ma deranjeaza cum bat reflectoarele si ma dor ochii, trebuie sa ma concentrez :P. De aceea nu-mi place in peluza, macar de-ar da astia pe ecran meciul live. Ca la T1 si de mai pierzi o faza, stii sigur ce s-a intamplat ca doar asa se vocifereaza si se comenteaza ca la un proces. Ar trebui ca cei de la T1 sa incheie procesul, iar cel de la peluza ( nu toti, asa doi, trei) sa vina sa le puna sentinta, dandu-le tonul, ca va asigur ca este suficient, nu sa-i condamne, sa-i reabiliteze, sa le spuna ca gresesc, ca nu-s la piata , ca degeaba apara Steaua ca si niste soldati adevarati, daca nu si lupta pentru Steaua ca niste soldati adevarati. E democratie, deci : drepturi si obligatii in egala masura!

2,3 din peluza sa mearga sa-i invete cum sa lupte pentru Steaua pe cei din tribuna, iar 2, 3 din tribuna sa mearga in peluze sa-i invete cum sa apere Steaua, ca sa fie echitabil, democratic! asta e, intotdeauna unii trebuie sa se sacrifice , sa-si piarda locul, dar daca exista o rotativa printre cei din peluze si cei din tribune, cu siguranta "umilinta" pierderii locului nu va fi atat de mare, ca va fi doar un exercitiu militar, un antrenament.

bihoreanco despre ce kkt vorbesti ca pare fara noima....chiar crezi ca ceea ce visezi tu se poate intampla in viitorul apropiat???scuze....clujeanco.....imi erau murdari ochelarii

Edited by napster-madrid

bihoreanco despre ce kkt vorbesti ca pare fara noima....chiar crezi ca ceea ce visezi tu se poate intampla in viitorul apropiat???scuze....clujeanco.....imi erau murdari ochelarii

da, daca ai incerca sa-i intelegi si pe ceilalti, sa ii cunosti, sa mergi si sa vorbesti cu ei, sa nu ai impresia ca oamenii aceia iti vor raul si intotdeauna sa nu ii jignesti. Ca de multe ori se simt jigniti si voi nici macar nu realizati "de ce".

abia dupa ce va cunoasteti cu totii si comunicati, atunci puteti incepe o campanie de mobilizare, de strangere de randuri, prin revista "Steaua suntem noi", care sa fie scrisa intr-o maniera simpla, accesibila pentru toata lumea si mai ales, nimeni sa nu se simta lezat.

ar trebui sa studiati putin niste norme si regulamente, ar trebui sa studiati cum este organizat un stadion, ar trebui sa studiati modul in care se utilizeaza anumite "arme" , sa le spun asa, ca gasiti destule articole de tehnica militara, ar trebui sa studiati regulamentul ligii, UEFA ca sa vedeti in ce conditii se poate intrerupe un meci ( ca de l-ati intrerupt, v-ati fript), apoi sa va impartiti in grupuri si sa detaliati. Cei din peluze care sa spunem ca-s axati mai mult pe "lupta", in sensul ca-si incurajeaza echipa, pun foarte mult suflet si investesc timp, bani etc ar trebui sa mediteze putin si sa-si dea seama ca degeaba vrei sa faci multe, daca nu gandesti putin mai profund si in primul rand, trebuie sa te gandesti la siguranta colectiva. Ca daca s-ar fi gandit legea lui Mitica nu s-ar fi dat. E grav daca voi credeti ca cineva va vrea raul, din moment ce s-a dat a existat sigur un motiv si ar fi bine sa va ganditi ce ati facut. Va zic sigur ca ati facut :P nu atat voi, ca voi sunteti soldati, insa caini, is caini, nu-s oameni ... au comis-o de cele mai multe ori dintr-o rivalitate prost inteleasa. Nu oricine poate folosi fumigenele alea, alea trebuiau de la mijloc in sus, pt siguranta! ca daca folositi multe in primele 2, 3 randuri si-si schimba vantul directia, portarul nu mai vede, deci, arbitrul ar putea opri meciul si iarasi v-ati ars! (stadion suspendat etc) Apoi, iarasi, sunt reguli si cu tortele alea, sau cel mai grav sunt "bombele alea"... ar trebui ca cei din peluza sa fie mai organizati, adica, chiar daca sunt brigazi, ele macar o data pe luna sa se intalneasca , liderii lor sa desfasoare un plan al peluzei si sa fixeze niste reguli care vizeaza siguranta. Din pacate legea s-a dat nu ca vor sa va faca rau, ci pt ca voi sa nu faceti rau altora sau sa interupeti meciul. Dar ati fi putut evita daca ati fi studiat putin o peluza, cum e organizata, ce cerinte se impun, norme de pompieri, conditii de vizibilitate, de evacuare si alte tampenii... Cei din tribune la fel. Acolo se pot folosi insa sunt ALTE REGULI ce se impun, ca-i diferita o tribuna de o peluza, ca acolo apar si sectorul oficialitatilor etc.

Pacat ca nu sunteti mai organizati si asta e din cauza ca refuzati sa intelegeti ca cel din fata, din brigada Nucleo, sau din Triada sau x, sau y, sau z etc etc ( de la sud acuma-mi scapa, ca eu am o oarecare preferinta pentru nord, no offens) nu este agresiv, poate are o atitudine mai "mandra", ca sa nu rada cateii de el , sa para dur, insa asta nu inseamna ca el nu e stelist, din contra e stelist, deci poti sa te intelegi si cu el. Daca aveti un scop nobil sigur gasiti maniera sa colaborati. Eu, personal as fi onorata sa-l cunosc pe domnul Mustata, pentru ca nu ma intereseaza viata privata, deci ce face in afara stadionului, e absurd asta, ci ce face pe stadion. Fiecare intelegem ce vrem din declaratiile sale pentru ca nu exista unitate si-l suspectati aiurea. Ca domul Mustata de nu iubea Steaua, nu era pe Ghencea, ca doar exista si Borcea si Copos, nu??? Nu mai faceti comparatii comparatii niciodata intre Gh. Mustata, Bogdan si alti reprezentanti de la N sau de la S cu Jean Pavel ca marea majoritate vorbiti fara sa judecati profund. NU Jean Pavel e erou national, Jean Pavel e un stelist ca si voi, insa oamenii din peluza din perioada lui Jean Pavel NU erau ca voi, sunt oameni care acum au 28-30 de ani, sau mai multi, deci, oameni care au cunoscut si celalalt regim, cand scoala era scoala, adica DISCIPLINA. De aceea Jean, care avea aptitudini organizatorice, i-a mobilizat pe toti , pentru ca baietii aia, oricat de rebeli erau, cand stiau ca au un scop comun, adica Steaua, stiuat sa asculte si sa fie disciplinati, deci "toti pentru unu, unu pentru toti". E o diferenta mare intre generatii si e pacat ca din cauza unor orgolii, sa nu vedeti peluza si dincolo de orgoliu.

daca nu intelegeti ceva, meregeti direct la el, nu fugiti, ca doar nu sunteti lasi, nu schimbati peluza, cu tribuna, sau peluzele intre ele. Stati acolo ca de aia sunteti "soldati" si va duceti direct la liderii de la N, ca ma indoiesc ca oamenii aia va vor raul, daca voi ii respectati ca si oameni, asa cum si ei or sa va respecte ca si oameni. Nu am dorit niciodata sa comentez "fenomenul migrarii" dintr-o peluza in alta ca nu e tocmai bine, tinand cont ca nu stiu efectiv despre ce e vorba, insa in general, o masa mare de oameni e ffff greu de controlat, daca nu exista respect intre voi si intelegere. Ca admirati sudul, insa uitati ca ei sunt mult mai putini,pai daca toti migrati de la nord la sud , inseamna ca sudul o sa devina un fel de nord, unde-s multi apar si "desteptii" si s-ar putea sa va certati etc etc. Aia de la nord care au ramas pana la final o sa se inteleaga ca acuma ei au ramas mai putini :P. Stati fiecare pe locurile voastre ca "fuga" de responsabilitate nu e o solutie! Sunt si multi oameni in tribuna care poate ar vrea sa participe si ei, insa poate simt ca "nu-i bagati in seama", deci, n-ar strica ca un grup mic sa mai mearga si prin tribuna, sa le dea tonul la scandari etc.

Impartiti-va responsabilitatile pe brigazi, in mod echitabil, insa nu uitati nici de cei din spate, ca si ei sunt stelisti si gata, ce-i asta de dificil?! Mai lasati din orgoliu, ca din cauza orgoliului ati ajuns aici, si dati-le pace la caini, ca aia is inferiori, ca de aia is caini si nu oameni superiori. Daca tot va luati dupa ei, adica "vai, ce or sa zica ca noi la meciul asta n-am avut torta si 15 mesaje kilometrice", nu reusiti sa intelegeti lucrurile de baza. Astea deja sunt detalii. Organizati-va voi si dupa le dati clasa la caini! asta e umilirea suprema a cainilor si o vor tine minte toata viata! nu-i mai bagati in seama o perioada, treaba lor ce zic si ce posteaza pe unele site-uri, grupati-va voi si sigur o sa va recastigati toate drepturile ce va apartin. Ca asa nu rezolvati nimic!

Ei, cainii, o sa ramana tot la stadiul asta, cu legea lui Mitica pe cap, voi, veti obtine o derogare de la ea, aratandu-i lui Dragomir ca ati inteles ce ati gresit si stiti cum sa va organizati. Ca si Mitica e om, doar vrea sa vada si el spectacol, insa din moment ce e seful ligii, el e tras la raspundere de aia de la UEFA cand vad ce se intampla in Romania... deci, i se poate solicita si lui sa ia masuri drastice.

LATER EDIT:

NU IL MAI RIDICATI IN SLAVI PE JEAN PAVEL PT CA SI VOI SUNTETI EXACT CA SI JEAN PAVEL, NU SUNTETI CU NIMIC INFERIORI! Fiecare dintre voi, din moment ce merge pe stadion, este pentru ca iubeste Steaua! Fiecare insa se manifesta in mod diferit, deci are o calitate mai dezvoltata decat celelalte. In general, cei din peluza sunt trup si suflet, traiesc atat de intens meciul incat se exteriorizeaza la fel de intens, adica dau din ei totul- fie la bucurie, fie la dezamagire. Deci, ei simt intens ceea ce vad, asta e calitatea superioara si din cauza asta sunt respectati, ca fac mai multe lucruri vizibile, pentru ca perceptia lor e asta simt ceea ce vad! deci calitatea superioara este ca sunteti niste creatori, faceti "ceva" concret, vizibil.

Altii, gen Jean Pavel, vad ceea ce simt! Adica au o viziune, daca vad ceva prima data simt "ce" nu e in regula si "ce " nu e bine, insa intotdeauna se gandesc la nivel colectiv, nu doar la el ca persoana. Jean stia ca daca el nu se controleaza si cei de langa el vor face la fel! Insa el anticipa ceea ce va urma, daca se comporta asa! calitatea lui superioara era factorul de creatie, amprenta personala. Adica degeaba esti creator, daca nu ai ceva "specific", ceva distinctiv care sa fie marca Stelei, Armatei si nu ceva inspirat de la altii. Insa Steaua inseamna Unitatea creatiei in diversitatea creatorilor.

Nu trebuie sa existe o ierarhie militara, ierarhia militara e in gandul vostru, adica daca vorbiti cu ala din stanga, cu ala din dreapta, cu ala de sus si cu ala de jos este suficient. Insa fiecare sa faca asta, nu sa se opreasca la granita dintre doua brigazi. De asemenea mai vorbiti si cu aia de sus de la loje, indiferent care sunt si cum sunt, ca aia sunt instanta suprema, din moment ce clubul e privat, insa tratati-i cu respect si ei o sa va respecte pe voi si o sa va multumeasca prin gesturi ( poate va ajuta cu unele mijloace) si asta nu e tradare, e starea de normalitate! Pai eu ca si sef, nu dau bonusuri la angajati daca acestia sunt angajati model si firma mea are profit (atat material, insa mai ales este recunoscuta international). Angajatii nu-mi cer bonusuri, ca sunt multumiti de salar ( care in cazul vostru e voluntariatul- ca doar veniti pentru Steaua), insa eu ca si patron imi arat respectul pentru tot ceea ce oamenii fac voluntar, sprijiniundu-i cum pot. Sper ca nu va asteptati ca patronul sa vina in mijlocul vostru sa vopseasca o panza, nu? omul acela are un alt statut, deci trebuie sa-si mentina o anumita pozitie si o anumita eticheta! Nu intra asta in atributiile lui, ci a altora. E ca si pe vremuri, cand erau organizate munci patriotice. Nimeni nu ne impunea, nici macar tovarasul Ceausescu, ci oamenii de la o scara, daca vedeau ca e mizerie in fata blocului, unul lua initiativa, punea un anunt, se intalneau toti vecinii si-i programau ca in ziua x, la ora y, toti iasa afara, voluntar, pun mana si fac curatenie! Nu era nimeni obligat, insa daca unul vedea de la geam cum vecinii luni strang mizeria, omul ala fiti sigur ca iesea si el de bunavoie.Asta nu inseamna ca esti comunist, esti civilizat si-ti place ordinea, insa in primul rand esti disciplinat!

Edited by dee

nu stiu daca sunt singurul dar mie imi provoaca o stare de disconfort dee,toate acele randuri fara nici o noima in care isi da cu parerea de la peluza pana la menstruatia lui magda ciumac imi provoaca scarba

p.s. http://www.220.ro/p1AjId1XNz/Din-Dragoste-...sul-Gigi-Becali

suporterii lui Becali

Edited by nemilosul

mai dee, da ce logoree ai.... pacat ca nu-ti irosesti talentele pentru o cauza mai buna. dar no, fiecare cu placerile lui

CITAT(korps @ Apr 7 2009, 01:12 AM) marea curatenie a inceput

la urmatorul meci acasa veti avea o mica mare surpriza

peluzele vor fi goala si tribunele pline

suntem in cautare de tricouri cu "free Gigi"...si de multe alte senzatii tari

va asteptam sa il sustineti cu frenezie pe idolul prostilor din Romania...

vom fi acolo...printre voi

va asteptam cu drag

Eu ma duc pe stadion sa-mi sustin echipa daca tu mergi numai sa injuri si sa provoci scandal e problema ta. Apropo daca tot esti tu asa tare in gura te astept la tribuna a doua.Cu atitudinea asta a ta m-ai convins sa port si eu un tricou din ala cu free Gigi

tofi22 exact oameni cu atitudine ca a ta cautam

considera-ne pe noi departamentul de resurse umane al suporterilor stelisti

te rog indica locul si sectorul unde vei sta

violenta nu face parte din armele noastre ci prezentarea adevarului pe o cale mai directa

mai cheama si niste prieteni cu tine poate facem o prezentare de grup...

nu urmarim sa facem victime fizice ci mai degraba psihice...

de ce nu ai purtat tricou cu Gigi cand oierul flutura fularul cainilor in groapa...cand Hagi a plecat cu capu jos din Ghencea...cand Laca a demisionat?

sunt intrebari care fac parte din interviul tau..la care sincer sa iti spun ai esuat lamentabil..tu si restul care sunt ca tine

un suflet de stelist adevarat nu ar purta nicioadata acel tricou...un taran poate

sunt foarte sincer cand va spun ca

va asteptam cu drag

Un stelist adevarat se duce la meci sa sustina echipa nu sa injure in stanga si in dreapta

Da ca tu ai zis ca numai taranii ar purta tricoul ai dreptate.Sunt un taran dar un taran mandru pentru ca port in suflet culorile ros-albastre ceea ce despre tine nu poate fi vorba

bai dee despre ce Dumnezeu vorbesti ?

Mai bea si dee din cand in cand.

Mai bea si dee din cand in cand.

si inca cum :-)))))))) doar ca mie nu-mi plac tariile! efectiv, dupa un pahar ametesc, deci prefer altceva, o bautura mai slaba ca sa pot consuma, insa sa fiu, totusi constienta, ca sa nu dau motiv la altii sa rada pe seama mea. In general, e jenant ca o fata sa fie in coma alcoolica, e degradant in primul rand pentru ea, nu pentru ceilalti :P. Daca ei ii place, atunci asta e,insa mie nu-mi place sa ma cobor sub nivelul la care sunt, ci mai degraba sa urc, nici macar in gluma. Beau si eu din toate, insa numai in coma nu ajung, ca daca ajung in coma pierd toata distractia si dupa mi-e ciuda ca n-am participat si eu. Cam asta e ideea, sau cum gandesc femeile.

Sexul slab nu face fata bauturilor tari consumate excesiv ( intram in coma),asa cum voi, sexul puternic, nu faceti fata bauturilor slabe consumate excesiv! ( adica va este greata) Vedea-l-as pe Stanici dupa 10 pahare de cocktail alcoolic cu inghetata si alune :-) Eu consum 10 pahare din alea, pt ca alea imi dau tarie (ma mentin in echilibru), in timp ce Stanici va opta pentru 10 pahare de tequila si nu-s asa de sigura ca se va mentine. in cel mai bun caz suntem la egalitate (adica ametiti bine, dar nu in coma) , insa intotdeauna incerc sa fiu deasupra , adica sa rad eu de el, decat el de mine :-)

Edited by dee

Bai, voi sunteti nebuni? Duamne, nu ii mai cadeti in plasa nebunatecei, nu vedeti ca face variatiuni pe tema fixa ca sa dea exemplu de libera exprimare a unui U-ist pe FcSteaua? Derbedeilor!

exemplu de libera exprimare a unui U-ist pe FcSteaua? Derbedeilor!

da sunt U-ist si sunt mandra ca U este o marca locala, pe care e de datoria mea sa o apar, ca ea sa nu piara. Daca U piere, inseamna ca sunt sclava globalizarii. U ne reprezinta pe noi, clujenii si nu e o rusine sa o spun, ca doar eu m-am nascut si crescut in Cluj! daca eu nu tin cu U atunci cine? bucurestenii? Steaua reprezinta pe toti romanii, e marca nationala, si e de datoria mea sa o apar, ca ea sa nu se stinga! imi iubesc echipa de club si imi iubesc echipa Nationala!

nu o sa mai intervin, sunt si f grabita si nu mai e cazul sa stau pe aici, am stat suficient 2 ani astept, e o injuratura directa, dar la cat m-ati injurat (spunand ca trebuia sa citesc ideea, nu sa vad vulgaritatiile, nestiind cum gandesc altii) o sa spun doar atat pt FC Steaua, valabil si pt FC Universitatea:

- baga-mi-as picioarele in romanianultras.com ca v-ati indobitocit de tot! Din cauza ca mereu va intereseaza sa nu pierdeti trendul, sa nu rada unii, ati uitat ceea ce era mai important. Steaua, sunteti voi! Steaua e Nationala, restul, U Cluj, Dinamo, Sportul , Bistrita etc. sunt echipe locale! Ei trebuie sa se raporteze la voi, nu voi la ei! Voi dati tonul, ei preiau ce considera ca este bun si-l modifica, ca doar si ei sunt creatori si orginiali. Daca nu dati tonul, vor da altii in locul vostru, deci, alta echipa va ajunge Nationala, care un UNA singura! De ce nu se interzice ca un suportr stelist SA NU PUBLICE POZE DE LA PROPRIILE COREGRAFII, ci adversarii lui sa publice ce poze au apreciat si le-au placut! Asa esti sigur ca ti-ai castigat valoarea si respectul! La fel ar putea face si ceilalti! Ca aia din strainantate nu vin sa-si publice pozele, ci voi le publicati ca si exemplu! Cand restul de 17 oameni, ( adica un om desemnat de site de la fiecare echipa) gandesc la fel, inseamna ca , coregrafia aia intr-adevar merita sa fie publicata! Nu degeaba Timisoara e fruntea! Insa Soarele parca stiam ca rasare de la Bucuresti, nu? dar se pare ca ei sunt intr-adevar fruntea, si s-ar putea sa depaseasca planul constiintei si sa acceada mai sus, deci sa devina ei Soarele! ( soarele, simbolic vorbind e pulsatie sangelui, viata). Deci pulsul ( adica tonul) ar trebui sa-l dati voi, ca de pieriti voi, altii nu-s prosti sa se lase sa moara, inventeaza ceva si se salveaza!

Edited by dee

Un stelist adevarat se duce la meci sa sustina echipa nu sa injure in stanga si in dreapta

Da ca tu ai zis ca numai taranii ar purta tricoul ai dreptate.Sunt un taran dar un taran mandru pentru ca port in suflet culorile ros-albastre ceea ce despre tine nu poate fi vorba

Pentru tine Steaua inseamna Becali. Acest aspect e cu atat mai grav cu cat multi gandesc ca si tine.

Daca porti tricoul acela cu Free Gigi, nu porti in suflet culorile ros-albastre, ci mai degraba ceva maro...

Sa va fie clar: nu mai confundati sustinerea fata de Becali cu incurajatul echipei, cu atasamentul fata de club.

Cei care merg pe aceasta idee au tot dispretul meu...

Edited by Bogdan4Steaua

Inca 28 de zile de liniste :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

o informatie buna pe ziua de azi, sau de ieri...fara OAIE cat mai mult timp.

Ca sa ma folosesc de o idee de mai sus , ce-i cu free oaia, ar trebui sa se imbrace in MARO, e culoarea caracteristica, turma de oi care sustin un gun-oi.

sa mirositi [a branza], in continuare, BINE.

Edited by cristian86

Am si eu o propunere de tricou pt a-i contracara pe aia cu "FREE Gigi". Mai mult de atat, dat fiind ca 90% dintre ei habar n-au ce inseamna, vor crede ca suntem de-ai lor, deci e o strategie de invaluire, m-ati inteles? Deci, propun tricouri cu "FRY Gigi!"

Pe de alta parte insa, mi se pare total deplasat ce se intampla cu justitia din Romania. E prea subtire cazul, astfel incat in afara de zabrauteni, de partea lui Gigi s-a dat si marea majoritate a presei, ceea ce va duce clar la cresterea popularitatii la mai mult de faimosul 4%. Nu puteau sa-l prinda cu chestii mai serioase ? Au avut atatea ocazii...

O parte din mine se bucura ca Becali a ramas la parnaie si spera ca aici va avea loc si despartirea de Steaua.

Totusi, toata mizeria asta ma sperie si ma gandesc ca sistemul nostru judiciar este un mare fals. Sper doar sa nu am de a face cu el pentru ca nu stii niciodata ce se poate intampla.

Ca stelist ma bucur ca gunoiul e la puscarie, dar ca om imi vine greu sa cred ca avand dovada ca ai fost santajat culmea de niste hoti jegosi tot tu sa fii la parnaie.

Oare daca voi ati gasi pe cineva care tocmai v-a spart geamul la masina si incearca sa o fure nu ati face orice sa il bagati in spital ?

Repet, Becali merita ani grei de parnaie, dar nu in cazul acesta. E foarte grav ce se intampla si va doresc tuturor sa nu aveti treaba cu justitia Romana.

Am impresia ca Becali va castiga enorm dupa ce se va termina totul...pentru ca majoritatea Romanilor cred ca este o nedreptate. Daca nu va fi trimis cativa ani la racoare este foarte posibil sa iasa un mic erou in viziunea taranului roman.

Am si eu o propunere de tricou pt a-i contracara pe aia cu "FREE Gigi". Mai mult de atat, dat fiind ca 90% dintre ei habar n-au ce inseamna, vor crede ca suntem de-ai lor, deci e o strategie de invaluire, m-ati inteles? Deci, propun tricouri cu "FRY Gigi!"

Ilumineaza-ma si pe mine ca nu prea inteleg... cu ce ne intereseaza pe noi sa creada cimpanzeii ca suntem de-ai lor?!

Am impresia ca Becali va castiga enorm dupa ce se va termina totul...pentru ca majoritatea Romanilor cred ca este o nedreptate. Daca nu va fi trimis cativa ani la racoare este foarte posibil sa iasa un mic erou in viziunea taranului roman.

Sa iasa pui de imparat, sa conduca prostimea 100 de ani de acum incolo, atata timp cat nu mai are treaba cu Steaua! Cei care vad in Jiji idolul si salvarea lor isi merita soarta cu prisosinta!

Edited by LoveSteaua4Ever

30 de milioane sunt bani putini pentru cineva care are nevoie de imagine.

Nici nu ma gandeam ca un roman ar putea sa-i cumpere clubul.

Cred ca doar Patriciu sau Vantu sa fie interesati...

Gandeste-te ca un rus a vrut sa-i dea 60 de milioane!

Sunt multi bani, pentru ca pe langa 30 mil mai trebuie sa bage vreo 40-60 mil sa-si faca echipa. Sa dai 100 mil pentru un club fara sediu si stadion e un act de curaj. Daca Armata "se supara" si nu mai prelungeste contractul de inchiriere, ramane cu echipa-n strada.

Atat timp cat Armata nu este dispusa sa cesioneze infrastructura pe 50-100 de ani sau sa o vanda, nici un investitor serios nu se va apropia de Steaua.

Aceeasi situatie este si la Rapid si de aceea nu se inghesuie nimeni sa-l cumpere. "Cearta" dintre Taher si Copos este ca Taher a luat teapa pe active. El a crezut ca macar baza pro Rapid este a clubului Rapid. Nu are ce executa pentru a recupera banii, pt ca infrastructura nu este a clubului Rapid.

Suntem tentati sa visam si sa comparam cu situatia unor cluburi din vest, unde au venit investitori straini (americani, rusi, arabi, etc). Uitam ca acolo, acele cluburi au stadioane si infrastructura proprie incluse in active si nu inchiriate.

Patriciu nu mai are nevoie de imagine, iar Vantul nici nu o cauta. Vantul detine un trust media, dar nu l-am mai vazut la TV de pe vremea cand il plimbau pe la procuratura cu FNI:)

Povestea cu rusul este o gogorita, menita sa umfle cota de piata a Stelei ca imagine. Se practica asta si-n cazul transferurilor de jucatori.

Oricum, mi-e teama sa ma gandesc ca Steaua va ajunge mai rau decat Rapid, sa supravietuiasca din mila publica.

Vor veni vremuri foarte grele peste club si implicit peste noi!:(

Ilumineaza-ma si pe mine ca nu prea inteleg... cu ce ne intereseaza pe noi sa creada cimpanzeii ca suntem de-ai lor?!

Cu absolut nimic. Era doar o tentativa de a imita povestile lui Gigi atunci cand vrea sa para mai destept decat este.

victorie....

sa fie primita!!

de-abia astept sa vad si eu vreun cimpanzeu cu free Gigi

kuru lu Gigi acum: o

kuru lu Gigi peste 1 luna: O

@dee

iar ai tras in vena?

bai,UNDE E Victor?OAIE,NU AI VENIT SA-TI APERI STAPINUL!RUSINE SA-TI FIE,jigodie mica,nu te-ai intors de la tribunal?!?!

la multi ani ciobane,vezi cum iti ciocnesc aia "oauale" pe sectie!sa te protejezi,pervers mic ! :hump: