fcsteaua.ro

Comunicat AISS in legatura cu meciul Steaua - Bistrita

130 posts in this topic

sunt suporter stelist de la 6 ani,am jucat fotbal la Steaua de pe timpul lui cuba(Dan Petrescu),am abonament la tribuna a-II-a,dar ce ati facut voi,cei din galerii nu este omenesc.nu am nimic cu Gigi,nu-l simpatizez,dar ca om regret ce i se intampla.nu ar fi trebuit sa luati atitudinea asta fata de el,oricare ar fi fost motivul,chiar daca bodyguarzii lui v-au urcat pe garduri sau v-au alergat.lasati-l macar acum in pace si veti vedea ca va fi un alt om.

salut, eu stau la T1 si vreau sa va spun ca nu cei de la zmarandescu au adus acel banner ci niste machedoni care stateau la 0,, probabil s-a vazut acest lucru pt ca la un moment dat cei de la zmarandescu au luat acel banner si l-au dus nu stiu exact unde, iar dupa aceea l-au inapoiat machedonilor care l-au pus pe gar in partea stanga a tribunei langa Peluza Sud.

salut, eu stau la T1 si vreau sa va spun ca nu cei de la zmarandescu au adus acel banner ci niste machedoni care stateau la 0,, probabil s-a vazut acest lucru pt ca la un moment dat cei de la zmarandescu au luat acel banner si l-au dus nu stiu exact unde, iar dupa aceea l-au inapoiat machedonilor care l-au pus pe gar in partea stanga a tribunei langa Peluza Sud.

Si probabil acei machedoni erau din png sau voiau sa-i vada ciobanu poate le da si lor niste bani.

lasati-l macar acum in pace si veti vedea ca va fi un alt om.

Pana acum a fost lasat in pace si s-a comportat din ce in ce mai rau.

@Azazelo

Orice om care accepta un personaj ca Jiji(care aproape zilnic mai distruge putin din respectul si notorietatea de club cinstit a Stelei) nu poate fi numit stelist. Pentru ca, daca esti stelist, te intereseaza binele Stelei, nu rezultatele pe termen scurt.

Gresit.

Nimic mai adevarat!

Doar stelistilor adevarati le pasa de Steaua. Si daca iti pasa de Steaua, nu ai cum sa nu fii anti becalii.

Logica ta e buna doar pana la un punct. Da, stelistilor adevarati le pasa de Steaua. Dar nu conditioneaza nimeni "stelismul adevarat" de anti-becalism. SI ASTA ESTE MAREA TA EROARE. Dupa acesta logica (eronata) eu as putea sa spun ca esti anti Steaua pentru ca esti anti Lacatus. Dar nu e asa. Poti sa nu-l agreezi pe Lacatus si sa fii la fel de stelist ca unul care-l considera idol.

Stelismul adevarat nu se masoara in cat de tare il injuri pe finantator, in cate torte arunci pe teren, in fluierarturi si huduieli....Se masoara in durerea pe care o simti la infrangeri, in bucuria victoriilor, in nelinistea unei faze, in fiorul scandarilor. Pentru mine asta e stelism. Nimic altceva nu ma intereseaza.

Eu imi iubesc clubul si jucatorii. Nu le conditionez dragostea de un salut sau de o iertare in genunchi. Eu îi sustin si pe locul sapte...si din cate vad se pare ca tie nu-ti prea arde sa faci asta...Si atunci cine e suporter de rezultat ?

De ce conditionezi dragostea ta pentru culori? De ce ceri recunostinta pentru ca esti stelist ?

Edited by Azazello

lasati-l macar acum in pace si veti vedea ca va fi un alt om.

sunt sigur de asta...

tocmai asta a fost greseala,ca multi probabil au crezut ca poate cu timpul se va schimba... a fost si un pic de ignoranta. Dar nu se mai poate,gata!

Probabil ca trebuie sa iau un ciocan si sa va dau in cap cu el ca sa intelegeti ca Lacatus e anti Steaua in acest moment.

Voi nu vedeti cat de mult se face de rusine in presa? Nu vedeti ce sclav e? Aia e fiara voastraa? Ala e simbolul Stelei?

Lacatus, prin comportamentul lui, a facut Steaua de rusine.

V-am prevenit de mult ca aici se va ajunge. V-am prevenit ca vom fi batjocoriti de rivali din cauza lui si ca vom fi de rasul curcilor. Pacat ca am avut dreptate.

Se masoara in durerea pe care o simti la infrangeri, in bucuria victoriilor, in nelinistea unei faze, in fiorul scandarilor. Pentru mine asta e stelism.

Da' nu te doare cand numele Stelei e tarat prin rahat de jegul ala cu testicole in loc de barba?

Nu iti da fiori cand maimuta aia ii injura pe fostii mari Stelisti?

Nu te supara cand face ce vrea cu Steaua?

Eu îi sustin si pe locul sapte...si din cate vad se pare ca tie nu-ti prea arde sa faci asta...Si atunci cine e suporter de rezultat ?

Inca nu pricepi ca ceea ce facem noi nu tine de locul ocupat de echipa in clasament?

Daca echipa asta retrogradeaza si scapa de cioban, tot cei ca mine vor fi in peluza scandand pro Steaua. Tu?

Tu o sa stai atunci sa te uiti la sport.ro, daca te trezesti la timp.

De ce conditioneyi dragostea ta pentru culori? De ce ceri recunostinta pentru ca esti stelist ?

Cine, ce conditioneaza ma?

Tu gandesti inainte sa vorbesti?

Am zis eu ca nu mai tin cu Steaua pana nu pleaca becalii? A zis careva dintre noi astaa?

BA! Tocmai, ca noi mergem la stadion si ii cerem boului aluia sa plece. Nu ca tine sau ca cei ca tine care merg la meci sa sparga o seminta, sa bage un "**** dinam0", sa faca o poza pentru haicinci si sa scandeze "Forza Steaua" daca echipa marcheaza vreun gol.

Te-ai trezit tu sa vorbesti despre stelism cand tu, la meciul de la Brasov, ai fost in tribuna brasoveana, intre brasoveni, departe de Stelisti.

Pentru tine stelism inseamna locul 2, intrarea in CL si datul mare in fata prietenilor ca echipa ta a intalnit pe real si ca s-a facut de rusine. Asta e stelismul pt tine.

Foarte bine ca se vine cu astfel de comunicate in calea tavalugului de dezinformare, manipulare si indobitocire in masa. Acolitii ciobanului isi joaca toate cartile si pana la urma vor ramane fara ele.

Altfel, cei care n-au reusit nici pana la ora asta sa inteleaga rostul protestelor, asa cum sunt ele posibile, nu cred c-o vor face nici de acum inainte.

Edited by sabin1307

eu pe asta nu o stiam. :hmmm:

www.AISS.ro. Daca nu stiai, dam si bomboane la intrarea in stadion. Tricouri cu free Gigi (bah asta nu e o promovoare a drogurilor prin state??) nu mai avem.

Si ce te lauzi? Crezi ca ma intereseaza pe mine sau pe altii ca mine ce faceai tu? Etapa urmatoare acasa: **** Gigi!!!

vezi ca s-ar putea sa aveti o problema - 3.000 contra 15.000 - eu unul n-as miza pe asta:)

vezi ca s-ar putea sa aveti o problema - 3.000 contra 15.000 - eu unul n-as miza pe asta:)

o peluza in Ghencea are 6000 de locuri. O tribuna... tot cam atat.. ;)

si tu, voi, astia din 15.000 de ce nu sunteti in deplasari? de ce nu incurajati voi echipa? de ce preferati goarna si semintele? :D

Pana acum a fost lasat in pace si s-a comportat din ce in ce mai rau.

@Azazelo

Orice om care accepta un personaj ca Jiji(care aproape zilnic mai distruge putin din respectul si notorietatea de club cinstit a Stelei) nu poate fi numit stelist. Pentru ca, daca esti stelist, te intereseaza binele Stelei, nu rezultatele pe termen scurt.

serios? postez de cateva zile in ideea ca multi veti intelege ca deja s-a facut prea mult rau echipei prin acest protest...

dar deja e prea mult, ma lasa nervii: de unde stii tu ma ca pe el nu il intereseaza 'binele' Stelei - si de unde stii tu in ce consta acel bine - de ce plm va erijati unii din voi si vorbiti in numele Stelei si al "Stelismului" - cine plm iti da tie dreptul sa indici altora cum sa se comporte in si in afara stadionului???

am mai spus-o: eu vin la meciuri din 85 de la 12 ani in plm - si in ultimii 6-7 ani si in cupele europene si in campionat aproape la fiecare meci acasa - cu abonament la zero etc. - [nu am timp k as merge si-n deplasari] si nu am pretentia k sunt mai stelist k altu' - u de ce plm ai ma???

recapitulam :

multi dintre voi sunteti suporteri de conjunctura / de rezultat , sunteti dispusi sa faceti compromisuri , sa fiti toleranti cu oricine ne-ar conduce , fie el si un handicapat , oier , incult , sfidator , arogant , impotent verbal ...daca Steaua e fruntasa nu va intereseaza celelalte aspecte complementare imaginii si jignirile , ofensele si tiganeala cu care ne-a improscat pe multi dintre noi (nu stiu daca va simtiti) si mai ales comportamentul mizerabil vis-a-vis de valorile care au scris istorie . Nu mai e nevoie sa dau sutele de exemple...mi-e scarba !

Eu zic sa va strangeti bani pentru ca e timpul sa va faceti un implant de coloana vertebrala !

Sa va ... !

Edited by lucvald-1902

o peluza in Ghencea are 6000 de locuri. O tribuna... tot cam atat.. ;)

si tu, voi, astia din 15.000 de ce nu sunteti in deplasari? de ce nu incurajati voi echipa? de ce preferati goarna si semintele? :D

ma cunosti si m-ai vazut tu cu goarna si seminte? te-nseli si cataloghezi aiurea; nu k te-ar interesa dar am 35 ani si sunt avocat de profesie [nu din aia care-i apara pe Gigi] si mai si cant cand merg la stadion - nu merg in deplasari pt k nu am timp; pt asta sunt pustanii k tine, care [inka] mai au timp s-o arda prin deplasari - asa va fi mereu

dar de ce ti place sa jignesti aiurea? sa-ti raspund in acelasi registru de caterinca: vad k scrie aici ca esti din rm. valcea/Bucuresti - cum vine asta: faci naveta cu microbuzu' k sa vii in Ghencea? va lasa cu pachet pe autocar?

@crishornzz

pai tu nu ai nicio pretentie,de-aia gandesti asa... pretentia ta e ca Steaua sa existe,indiferent cine o ineaca in noroi pana la gat...

Edited by puyol

recapitulam :

multi dintre voi sunteti suporteri de conjunctura / de rezultat , sunteti dispusi sa faceti compromisuri , sa fiti toleranti cu oricine ne-ar conduce , fie el si un handicapat , oier , incult , sfidator , arogant , impotent verbal ...daca Steaua e fruntasa nu va intereseaza celelalte aspecte complementare imaginii si jignirile , ofensele si tiganeala cu care ne-a improscat pe multi dintre noi (nu stiu daca va simtiti) si mai ales comportamentul mizerabil vis-a-vis de valorile care au scris istorie . Nu mai e nevoie sa dau sutele de exemple...mi-e scarba !

Eu zic sa va strangeti bani pentru ca e timpul sa va faceti un implant de coloana vertebrala !

Sa va ... !

asa, fii tu intransigent, catalogheaza-i tu pe ceilalti ca fiind de conjunctura - doar, nu-i asa? suporterul 'adevarat' tb sa aiba un anumit profil pe care l-ai prefigurat tu in creierasul tau de mic 'tiran' intolerant [cred k la intrebarea de la testul psiho dk ai vrut sa ti suprimi cainele sau sa chinuiesti animale rasp. tau a fost pozitiv:)]

sunteti atat de orbiti de ura [as vrea sa cred k nu si de prostie] incat nu puteti disocia:

1. nici noi restul pe care ii acuzati NU il suportam pe cioban

2. si noi vrem sa plece

DAR

echipa trebuie sustinuta pentru ca e echipa noastra, cea care ne-a adus bucurii, suferinte, pentru care multi am cantat, am stat in ploaie si frig...nu tb sa va explic eu de ce, stiti cu totii.. hai sa o sustinem...

faceti diferenta de mentalitate intre noi si kktii de catzei sau altii...

Domnule Chris(goarna)zz dat fiind ca ti-ai ales horn nu pot decat sa te cataloghez ca gornist.Daca tot zici ca nu il suporti si vrei sa plece (ciobanu) de ce nu te exerciti?

@crishornzz

pai tu nu ai nicio pretentie,de-aia gandesti asa... pretentia ta e ca Steaua sa existe,indiferent cine o ineaca in noroi pana la gat...

DA - am pretentia ca Steaua sa existe si macar sa nu se autodistruga!

si da - am pretentia ca Steaua sa supravietuiasca acestui moment greu - si daca se poate pe un loc care sa ne permita accesul in Ch. League -

am pretentia sa supravietuiasca momentului istoric nefericit in care a intrat in zodia ciobanului...

am pretentia ca Steaua va exista si dupa acest patron

@chrishornzz

Ai venit degeaba pe stadion atatia ani, pentru ca nu ai inteles nimic. Nu are rost sa se contrazica lumea cu tine, tu traiesti in lume ta, vrei sa batem pe Farul, eventual sa mai ofere nea Gigi niste bani sa cumpere un meci, doua si sa ajunga in Liga si sa vezi atunci bucurie, goarne, poze hotdogi mancati 'ca afara' .

Stai jos, aplauda cand trebuie, nu comenta sport.ro te va indruma :)

Domnule Chris(goarna)zz dat fiind ca ti-ai ales horn nu pot decat sa te cataloghez ca gornist.Daca tot zici ca nu il suporti si vrei sa plece (ciobanu) de ce nu te exerciti?

modul insultator in care vorbesti denota ca te supara divergenta de opinii:) pot sa tac dk politica 'pumnului in gura' functioneaza la acest nivel

ideea mea era simpla si [ma] exercit in consecinta si la urmat. meci:

1. pot sa protestez sa plece Becali

2. asta nu-nseamna sa nu-ncurajez echipa si pe Laca, k - vezi doamne - nu merita, k-s slugile lui Becali

Voi nu vedeti cat de mult se face de rusine in presa? Nu vedeti ce sclav e? Aia e fiara voastraa? Ala e simbolul Stelei?Lacatus, prin comportamentul lui, a facut Steaua de rusine.

Nu iti da fiori cand maimuta aia ii injura pe fostii mari Stelisti?

Inca nu pricepi ca ceea ce facem noi nu tine de locul ocupat de echipa in clasament?

Daca echipa asta retrogradeaza si scapa de cioban, tot cei ca mine vor fi in peluza scandand pro Steaua. Tu?

Tu o sa stai atunci sa te uiti la sport.ro, daca te trezesti la timp.

Tu gandesti inainte sa vorbesti?

Am zis eu ca nu mai tin cu Steaua pana nu pleaca becalii? A zis careva dintre noi astaa?

BA! Tocmai, ca noi mergem la stadion si ii cerem boului aluia sa plece. Nu ca tine sau ca cei ca tine care merg la meci sa sparga o seminta, sa bage un "**** dinam0", sa faca o poza pentru haicinci si sa scandeze "Forza Steaua" daca echipa marcheaza vreun gol.

Te-ai trezit tu sa vorbesti despre stelism cand tu, la meciul de la Brasov, ai fost in tribuna brasoveana, intre brasoveni, departe de Stelisti.

1. Lacatus nu a facut niciodata de rusine Steaua. In schimb noi da. Prin batai, agresare reporteri, agresare jucatori straini la un meci amical, etc.

2. Nu am fost de acord cu finantatorul cand a facut ce a facut vis-a vis de glorii.

3. Da, gandesc, poate chiar mai mult decat o faci tu. Si asta se vede in diferentele de adresare si in felul in care-mi construiesc demersul. Eu nu te-am acuzat ca nu gandesti ci din contra ti-am acordat circumstante pentru demersurile tale.

4. Trist este ca intr-adevar peluzele au strigat pt Steaua doar dupa gol la meciul cu Bistrita.

5. Da, la meciul de la BV am stat in tribuna si am tinut cu echipa mea - Steaua. Am facut-o la modul civilzat si nu am avut de suferit. In jurul meu erau si altii ca mine. Ma bucur ca am stat acolo, mi-ar fi fost rusine intr-o peluza care a injurat 90 de minute si nu si-a incurajat DELOC echipa.

6. Pe doi sau pe unu, pe 10 sau pe 12, eu tin cu Steaua. Si nu vreau recompense pentru asta.

7 Maturizeaza-te.

Edited by Azazello

modul insultator in care vorbesti denota ca te supara divergenta de opinii:) pot sa tac dk politica 'pumnului in gura' functioneaza la acest nivel

ideea mea era simpla si [ma] exercit in consecinta si la urmat. meci:

1. pot sa protestez sa plece Becali

2. asta nu-nseamna sa nu-ncurajez echipa si pe Laca, k - vezi doamne - nu merita, k-s slugile lui Becali

Cu toate ca nu gandesc la fel ca tine, nu pot sa te contrazic la faza asta. Numai ca, din pacate, delasarea o sa fie suficienta ca Becali sa transforme acest club definitiv si iremediabil in o grupare care nu va avea nimic de-a face cu Steaua pe care am inceput noi sa o sustinem de pe vremea cand eram copii. Daca oameni ca tine, cu state vechi in sustinerea acestei echipe, care aveau o varsta cand Alecsandrescu prin simpla prezenta, impunea de 100 de ori mai mult respect in randul inamicilor decat Gigi prin flegmele si pac-pac-urile sale, daca acesti oameni sunt de parere ca trebuie sa stam cu mainile in san si, mai mult, capata aversiune fata de peluzele intransigente, mi-e teama pentru soarta clubului acesta.

Edited by Stanici

@chrishornzz

Ai venit degeaba pe stadion atatia ani, pentru ca nu ai inteles nimic. Nu are rost sa se contrazica lumea cu tine, tu traiesti in lume ta, vrei sa batem pe Farul, eventual sa mai ofere nea Gigi niste bani sa cumpere un meci, doua si sa ajunga in Liga si sa vezi atunci bucurie, goarne, poze hotdogi mancati 'ca afara' .

Stai jos, aplauda cand trebuie, nu comenta sport.ro te va indruma :)

ma - voi aveti o problema cu ideea de fotbal 'modern' si e f ok; si eu urasc sa vina toti burtosii cu pitzipoance [sa le ia inghetata si suc] etc si sa aplaude la gol

si mie mi se pare 'uncool' si de kkt tribuna in care stau - langa tot felu de tarani in trening care sparg seminte etc

de multe ori sunt grupuri de 10-15 baieti si la tribuna care incearca sa faca atmosfera - dar sunt repede 'potoliti' de baietii din stefanesti, voluntari si alte comune limitrofe bucurestiului... e f. greu, ar tb adusi oameni din peluza care sa schimbe mentalitatea - lumea sa nceapa sa preia cantecele din galerie etc... dar pt asta tb sa va implicati mai mult cei din peluza...

altfels e va crea o prapastie intre voi si restul stadionului... si e pacat...

iaar 'tarania' asta din tribune nu va disparea odata cu Gigi - poate o parte din ea, dar pana cand o sa dispara mirosul de zarzavat din tribune mai e mult..

4. Trist este ca intr-adevar peluzele au strigat pt Steaua doar dupa gol la meciul cu Bistrita.

Alea au fost tribunele. :D

1. Lacatus nu a facut niciodata de rusine Steaua.

"Acum Gigi, acum"

Pumnul din gura lui Balint.

"Mie nu imi face nimeni echipa" si rezultatul din meciul urmator : Dayro titular in locul lui Kapetanos.

2. Nu am fost de acord cu finantatorul cand a facut ce a facut vis-a vis de glorii.

Dar ai zis ca: "Da-o-n plm...ca s-asa aia nu mai au nici o legatura cu Steaua."

Urmat de un:

"La-ca-tus, La-ca-tus, La-ca-tus"

3. Da, gandesc, poate chiar mai mult decat o faci tu. Si asta se vede in diferentele de adresare si in felul in care-mi construiesc demersul. Eu nu te-am acuzat ca nu gandesti ci din contra ti-am acordat circumstante pentru demersurile tale.

Bineinteles. Tu esti deontolog, obiectiv, intelectual.

Acum, sa imi explice mie cineva, cum poti sa fii obiectiv cand vorbesti despre ceva ce, cica, iubesti?

5. Da, la meciul de la BV am stat in tribuna si am tinut cu echipa mea - Steaua. Am facut-o la modul civilzat si nu am avut de suferit. In jurul meu erau si altii ca mine. Ma bucur ca ma stat acolo, mi-ar fi fost rusine intr-o peluza care a injurat 90 de minute si nu si-a incurajat DELOC echipa.

Asta se comenteaza singura.

6. Pe doi sau pe unu, pe 10 sau pe 12, u tin cu Steaua. Si nu vreau recompense pentru asta.

Sigur ca da. Ca doar de aia ai stat intre stelisti la meciul cu Brasovul.

7 Maturizeaza-te.

Tu primul.

Edited by Adrian