fcsteaua.ro

"Cetãțenii": noțiune, forme, elemente caracteristice

152 posts in this topic

NU VA DATI SEAMA CA NU VA MAI SUSTINE NIMENI

cred ca prin "nimeni" intelegi fanii lui gb.

vad ca tot ziceti de incurajat Steaua. pai asta e Steaua prietene? asa stii tu Steaua? astia suntem noi sa ne bucuram ca batem Bistrita cu 1-0 dupa un joc infect? chiar nu vezi ca pe majoritatea jucatorilor nostri ii doare la basca de ce fac? de rezultate si de suporteri? asta crezi tu ca e Steaua? asta care nu prinde 4 pase consecutive? care se apara la 1-0 cu nou promovatele? eu as incuraja Steaua omul meu. ca de obicei din primul pana in ultimul minut. dar unde e Steaua mea? ma doare`n cot ca suntem pe 7. ma doare inima ca nu jucam nimic. as tipa hai Lacatus sau "pi-tur-ca". ca`n `86, nu stiu daca ai fost cu anderlecht. dar oamenii astia acuma ne acuza pe noi ca vrem raul echipei, cand ei au ingropat-o. nu protestele peluzelor au dus Steaua unde e. ci managementul si antrenoratul. nu jucatorii de calitate proasta sunt de vina. ci acel joc ce li se impune de cand au venit la Steaua. eu nu sunt platit sa sufar, ei sunt platiti sa castige. care dintre noi iese mai bine la combinatia asta, desi nu face ceea ce trebuie? Steaua e pe moarte oameni buni. si cu sustinatori ca voi va muri in curand. atunci veti avea tribune pline de oameni care se joaca cu sutele de euro in fata camerelor si o echipa care va juca cu 3 inchizatori cu FC otopeni. si va castiga cu un penalty in minutul 93. cateodata chiar cred ca asta meritati, desi nu stiu daca v-ati da seama de diferenta. voi sustineti Steaua, trebuie sa o si iubeasca cineva. cand iubesti mai si certi, mai si ridici vocea. cand sustii neconditionat orice tampenie te indrepti spre un fel de leguma. cam asta e diferenta. va mintiti degeaba ca sustineti Steaua. sustineti doar o echipa si niste rezultate. si un palmares. chestia aia cu citius altius fortius nu o sa o intelegeti niciodata. daca stiti sa o cititi...

P.S. o sa ajungem ca nationala. imi aduc si aminte comentariul idiotului de la TV "ne aparam eroic!". si noi aveam 1-0 cu faeroe. asa o sa ajunga si Steaua. sa se apere eroic cu buzaul. si o sa aiba aceiasi suporteri/comentatori/oameni de fotbal.

Edited by grizzly

se zice ca fiecare popor isi merita conducatorii.

se pare ca si noi stelistii ne meritam conducatorul nostru.desi cei fanbecali sunt relativ putini,o reflecta si rezulatatul alegerilor,totusi exista destul de multi care gindesc asa:trebuie sa incurajam echipa,nu sa ne razboim cu Becali.in traducere libera acest indemn reflecta un lucru simplu:sunt un suporter de rezultat,sunt incapabil sa vad raul pe care Gigi il face imagini si istoriei clubului in primul rind,nu mi se pare nimic rau in faptul ca Steaua este singura echipa din lume care are sediul in casa particulara a patronului si toate conferintele de presa sunt transmise de acolo,desi clubul nu are conducere manageriala profesionista,antrenorul este mediocru,patronul stabileste 11 de start,eu tot imi fac iluzii ca echipa va incepe intr-o zi sa joace fotbal.

din fericire mai sunt si stelisti care pun viitorul Stelei mai presus de prezentul Stelei,nu se imbata cu apa rece la o victorie chinuita,ei lupta pentru clubul lor de suflet chiar cu riscul de a lua cafteala pentru asta,chiar daca clubul ar ajunge in B ei tot acolo o sa fie sa lupte pentru el.pentru toate astea TOT RESPECTUL...si asta o spune un baiat de tribuna.

toti suporterii care sunt prea preocupati de Becali in loc sa fie preocupati de echipa.Un mesaj pt Peluza Sud . Nu ne mai faceti de ras

Cand sa nu te mai faca de ras? cand eram la -10 grade printr-o deplasare si cantam langa echipa sau cand se pierdeau zile intregi pentru o coregrafie?

Am stat la 0 si fac parte dintre cei care au strigat impotriva peluzelor.Nu sunt tigan,ungur sau evreu.Nu sunt un fan Gigi dar nici nu pot sa inghit ceea ce fac peluzele.Va comportati exact ca Gigi,fara logica,fara bun simt.La inceputul acestui scandal am fost de acord cu protestul celor de la peluze pentru ca Becali o luase razna si trebuia cineva sa-l traga de maneca.Aceste actiuni sunt benefice dar TOTUL ARE O LIMITA.Si cei de la Dinamo sau Poli Timisoara au protestat cu diferite ocazii dar au stiut sa se opreasca.VOI O TINETI LANDRA SI NU VA DATI SEAMA CA NU VA MAI SUSTINE NIMENI.Sper ca nu aveti mintea atat de ingusta astfel incat sa credeti ca cei care posteaza pe acest site reprezinta marea masa de suporteri

Dinamovistii au protestat impotriva lu` varu Becali. a plecat s-au oprit.

a... marea masa de suporteri este prezenta la tribunal :)

1. sa nu credeti ca ii este usor cuiva sa duca un razboi de genul asta. habar n-aveti cat de greu e sa injuri un meci, cand tu esti obisnuit sa canti pt echipa si sa faci stadionul sa vibreze. pentru binele Stelei asta am considerat ca trebuie sa facem si asta am facut. nu stiu de unde vine impresia ca la PS nu s-a bucurat lumea la gol. este adevarat ca n-am sarit pe garduri, dar nu e nici cum zic mai multi pe aici. nu detaliez, pt ca o sa ma enervez prea rau.

2. se pare ca sunt tot mai multi oameni care vor ca peluzele sa incurajeze echipa. daca tot cred asta, ar putea foarte bine sa o incurajeze ei, dar probabil au antrenament la 2 cantece pe meci... ceea ce nu prea ii recomanda sa ne dea lectii. la fel, nu vad cum poate cineva care nu se implica cu nimic, sa ne ceara coregrafii sau alte chestii... cand noi de la inceputul returului nu putem sa intram cu nimic pe stadion si in general ceea ce vedeti prin peluza sunt introduse prin diverse metode specifice

3. sclavi au fost facuti cei care ne-au huiduit. pentru ceilalti suporteri de la tribune cred ca am dovedit respect cu alte ocazii. daca sclavii se reintorc, o sa incercam sa purtam o discutie cu ei, dar inainte de minutul 80 in care au plecat la meciul asta. as vrea sa cred ca in aceasta categorie nu sunt suporteri stelisti, ci doar oameni cu interes. daca fac parte si stelisti, probabil sunt din categoria celor care simt nevoia sa dea o lectie peluzei, ei fiind prea civilizati pentru scandarile din ultima vreme. pentru cei din urma s-ar putea sa vina vremuri ceva mai bune(multi din peluza intelegand ca putem contesta si fara injuraturi), dar pentru cei cu "free Gigi" cu siguranta o sa vina altceva. nu cred ca o sa se mai termine pasnic urmatorul meci daca se respecta scenariul cu huiduielile.

un drogat de la PS

Edited by joseph

Fraierul cocalar trebuie prins si "dojenit" un pic detalii sta la T1 sectorul 43/42 i se zice "BALAMUC" un negru intre altii .sunt curios daca a patit ceva dupa meci desi nu cred ca fost luat sub protectie de un meltean de la VIP si bagat la oficiala

si uite asa incepem sa apunem...

hmmm...aseara pentru prima data in cei 28 de ani ai mei am vazut cum inima stadionului din Ghencea a avut primul atac de cord

sa ne intelegem bine de la inceput...inca nu am ajuns la spital...respiram greu,sirenele inca suiera pe langa noi insa ne lipseste asistenta medicala...nici un doctor...nici o ruda...nici un simbol nu ridica mana catre noi sa ne ajute...sunt ocupati...in camera cealalta sufera dusmanul...si ca peste tot in Romania el este primul ce beneficiaza de ajutorul lor.

si daca inima s-ar opri voi ce ati face?...si daca miile de glasuri care canta meci de meci s-ar opri voi ce ati face?...si daca noi am capitula voi unde ati ajunge?

...inecati in seminte...bronzati de munca...patati de incultura asa cum sunteti ati deveni o simpla rasa condamnata la simplitatatea in care va zbateti zi de zi...oamenilor din popor ce sunteti chiar nu ati inteles ca fara inima si suflet voi nu puteti trai...

sos baieti

Steaua(inima)suntem noi

Jos palaria! Respect.

Hai ca incepe sa mi se faca scarba de voi, cei care postati aici si scrieti tot felul de articole. Acum voi sunteti ingerasii pe pamant si ala e inamicul public numarul 1. Incepe si site-ul asta sa semene cu tabloide si instigari numai la violenta. Ce mandri sunteti voi ca au plecat cei de la tribune si nu au venit fata in fata cu voi ca sa le spargeti fata. Nu va uitati la voi cat de penibili suntei cu indarjirea asta in voi. Faceti si voi aceeasi greseala ca si Becali, va depasiti atributiile. Ala si-a depasit atributiile de patron si a devenit antrenor, voi vi le depasiti pe cele de suporteri si deveniti atotputernici. SI NU, Steaua NU SUNTETI NUMAI VOI. Steaua sunt si eu ala care toata ziua se intereseaza de echipa lui de suflet, ala care se cearta la serviciu cu, colegii lui, care a luat apararea voastra, a peluzelor cand au fost maltratate de jandarmerie. Dar acum voi chiar mergeti prea departe. Voi mai stiti cum e sa incurajezi echipa, cum mai este sa faci o coregrafie pentru echipa si nu contra unui personaj caruia voi ii dati prea mare importanta. Puneti frate un banner mare afara din Ghencea si cu asta basta. Nu m..e si alte prostii. Voi ca ii dati m..e aveti voie, el ca v-o da voua nu. Dar ce voi aveti trei c...e. Va comportati ca fata aia mironosita, eu nu ma iesi cu baietii ca nu ma lasa mama si cu tata si la prima iesire itii face tot tacamul. Mai lasa-ti-ma dracu cu lacrimogenele voastre, ca eu vin la meci sau ma uit la TV exclusiv pentru fotbal nu sa aud descreieratii strigand ca aiuritii tot felul de prostii numai incurajari nu.

P.S. Schimbati numele site-ului in fcsteauaantigigibecali.ro ca deja mi s-a luat sa vad atatea articole aici care il critica pe ala si va laudati pe voi. Ati ajuns mai rau ca el.

@razvan1983

Poate ca unii nu protesteaza doar ca sa se descarce, ci urmaresc o finalitate (plecarea "finantatorului").

Peluza Sud incearca de 2 luni sa intre cu o coregrafie, legata de ISTORIA Stelei, si i se interzice de fiecare data.

Furtul unei IDENTITÃÞI și/sau furtul unei mașini!

Aș vrea sa lãmurim anumite treburi care macinã anumiți suporteri ai echipei de fotbal Steaua București!

De câteva zile se discutã despre reținerea omului de afaceri g.Becali,din clanul cu același nume!Se desparte firul in patru,cã numitul g. Becali e infractor,cã nu e infractor!Cã e românul verde sau e dracu’ in persoanã!Cã a fãcut case pentru niște amãrâți loviți de soartã,a ridicat biserici precum ªtefan cel Mare si Sfânt!Cã a plãtit curentul unor minoritari vai-de-mama lor și meritã apreciat pentru inima sa bunã!

In fine,ca și în folclorul popular, acest personaj absolut abscons, g.Becali, are parte de o imagine idilicã!Dupã cum bine se știe,avem un folclor bogat!De la oaia vorbitoare,pina la vocea care se aude dintr-un zid care se prãbusea de nebun,fãcându-i in ciudã meșterului!Printre altele!

Referitor la cele doua exemple date,(cã mai sunt cu duiumul), finalul ajunge sa ne descrie niste fapte penale,dupã zilele noastre!Adicã douã crime! Românul s-a bucurat de curajul oii,care și-a riscat pastrama în fața asupritorilor, si a mesterului care și-a nenorocit consoarta, niciunuia napãsându-i de ce s-a intimplat cu cei care au sucombatRecte, un cioban si o femeie!Asta strict despre cele douã exemple!S-a spus cã s-a procedat excelent,cel puțin în al doilea caz!În primul,asta e,Dumnezeu cu mila,asa i-a fost scris, poate ciobãnașul trebuia sã-și ia mai multi cuțulani!

Dar nu, oierul s-a resemnat,tipic românesc!ªi s-a dus!De tot!

Sã trecem elegant peste aceste douã fapte,toatã lumea a plîns de mila ciobãnașului,ce ghinion a avut,și a apreciat inventivitatea meșterului!Cred cã încã se discutã în școala generalã!Cred!

Sã mã întorc la idea de bazã:avem un cioban si niște fapte penale!Despre faptele sale îmi arog dreptul de a discuta deschis!ªi sã le iau pe rand,poate în ordine cronologicã,poate nu!

Furtul unei identitãți,în spețã clubul de fotbal Steaua București!

Suporterii Clubului Steaua București,dupã cum bine vedeți nu mã refer strict la secția de fotbal,cunosc modul în care un anumit om,g.Becali,a preluat secția clubului Steaua!Amenințarea cãpușei pãunescu,intervenirea în forțã în Adunarea Generalã,preluarea stadionului și promisiunile de mai bine fãcute dupã ce acest individ!g. Becali,și-a însușit secția de fotbal la sfatul bunului sãu prieten,v. pițurcã!Nu revin la condiția umanã a celui de care vorbesc,se știe,era un țãran pocnit pus pe fãcut imagine!

ªi a preluat fostul/actualul iubitor de ovine cel mai mare și mai galonat Club de Fotbal,Steaua București!L-a luat cu japca,a bagat 3-4 ani niște bani și și-a scos banii înzecit!Pvestea o cunoașteți,cei care ați vrut s-o știți,nu mai revin!Sunt chestii arhi-cunoscute și numai rãuvoitorii le uitã la comanda!

În zilele noastre sã facem un update!Avem un personaj infractor bãgat în arest pentru niște fapte penale,cã doar nu a fost bãgat din motive religioase!Doar discriminarea de orice fel îi este apanaj acestui personaj lacrimogen!Pentru oamenii slabi din fire si plîngãtori de soarta acestui specimen câteva precizãri:

- Casele de la Vadu Roșca au fost date fãrã acte legale!firma,una dintre ele,lui g. Becali a construit casele!DAR "PROPRIETARII" ÃIA N-AU ACTE DE PROPRIETATE CU TOATE CA PAMÂNTUL A FOST DONAT DE PRIMÃRIA LOCALÃ!CU ALTE CUVINTE,PE SCURT,SUNT DATE ÎN FOLOSINÞÃ!g.Becali deja și-a luat banii de la Guvern,nu-l mai adorați atât pentru acte de bun samaritean!

- În Zãbrãuți s-a dus pentru campania electoralã și a plãtit unor infractoti ceea ce trebuie sã plãteascã cetãțenii respectivi!de ce,vã întrebați?!?pentru cã noi,ãștia care ne plãtim orice dãri cãtre stat,ne plãtim utilitãțile și nu așteptãm ajutorul nimãnui!AªA ESTE NORMAL!

- Intervenția în forțã în mijlocul Galerie echipei Steaua constituie infracțiune,fiind catalogatã instigare la violențã!S-a ințeles?Oierul a sãvârșit/înfãptuit o infracțiune!Printre altel!

- Abuzare fostului lider de Galerie este tot infracțiune!Vã spune ceva vãtamarea corporalã?

- Bruscare suporterilor de la Peluza Sud dupã scindarea Galerie este consideratã infacțiune,fiind încadratã tot la violențã!

- Sã vã aduc aminte de accidentul fãcut de cãtre pupilul oierului?Da,ãla care tre" sã preia imperiul gigiotului,lucian!pac-pac,infracțiune,pupilul n-a pãțit nimic!Nu e cumva un abuz?

- Manipularea opiniei publice nu constitue,in sine,o infracțiune,da-mi provoaca greațã!

Furtul unei mașini!

ªi sã termin,cã am scris cam mult:actualul moment,cu oierul apãrînd în halatul de mãtase și vorbind la telefon cu avocații și presa înainte de a intra Poliția peste el!Dintre toți susținãtorii echipei de fotbal Steaua București,câți dintre voi aveți puterea de a apela la infractori atunci cînd sunteți abuzati de alți infractori?Câți pot manipula mass-media pentru a aduce oameni care sã-i susținã la TV,radio,internet?Câți,bãi,câți?Câți vã puteți recupera bunurile în juma’ de orã?

ªtiu cã șmecherii care rezolvã singuri unele probleme sunt apreciați,dar avem o problemã ca societate,fiind!

Poate cã procedura de a-l aresta pe oier nu a fost corectã,sunt oameni din societatea civilã care condamnã modul arestãrii! Dar vã intreb pe voi,ãștia care au înjurat și peluza sâmbãtã și sunt de acord cã g.Becali e un abuzat!

voi chiar credeți cã suntem plãtiți de cineva atunci când îl înjurãm pe cioban?Nu stimabililor,avem niște idealuri de la care nu vrem sã abdicãm!

Ca o concluzie personalã,furturile unei identitãți sportive și a unei mașini nu se deosebesc cu nimic!Un cioban a furat un club și niște ciudați i-au furat mașina la comandã!TOÞI SUNT NIªTE INFRACTORI!

ªi g.Becali trebuie sã plãteascã pentru faptele comise!Așa cum și cei care i-au sãltat mașina trebuie sã fie în pușcãrie!

Ups,am vorbit despre asta!Poate cu altã ocazie detaliez!

Hai ca incepe sa mi se faca scarba de voi, cei care postati aici si scrieti tot felul de articole. Acum. Mai lasa-ti-ma dracu cu lacrimogenele voastre, ca eu vin la meci sau ma uit la TV exclusiv pentru fotbal nu sa aud descreieratii strigand ca aiuritii tot felul de prostii numai incurajari nu.

P.S. Schimbati numele site-ului in fcsteauaantigigibecali.ro ca deja mi s-a luat sa vad atatea articole aici care il critica pe ala si va laudati pe voi. Ati ajuns mai rau ca el.

Stai cuminte puiule, nu te agita ca s-ar putea sa te blochezi, nu avem nevoie de sprijinul tau.Ma repet vom ramane acolo si vom face cum vom considera noi,va invit pe toti sa incurajati echipa, dar nu stiu daca reusiti.

Stai cuminte puiule, nu te agita ca s-ar putea sa te blochezi, nu avem nevoie de sprijinul tau.Ma repet vom ramane acolo si vom face cum vom considera noi,va invit pe toti sa incurajati echipa, dar nu stiu daca reusiti.

Si noi restul vom face cum consideram noi, nu stiam ca "voi" ati ajuns stapani peste noapte. Oricum nu stiu de ce mai incerc sa aduc discutia pe un fagas normal cand nu am cu cine. Normal voi va aveti pe voi, "stelistii adevarati". Mi-e scarba de voi cum imi este scarba de Becali cand facea pe antrenorul si atotstiutorul.

P.S. La naiba, faza cu puiule m-a indulcit de tot! NOT.

Mi-e scarba de voi cum imi este scarba de Becali cand facea pe antrenorul si atotstiutorul.

Ti-e scarba de Jiji, dar totusi il sustii....interesant

@nicko_mfrmfr

bai ... si pe tine te-a cumparat Gigi? du-te, viziteaza-l la parnaie poate iti da o suta de euro...pac pac

Edited by bodanelu
usurel..

ceea ce am putut sa observ sambata in TEMPLU ma lasa fara cuvinte,reactie si ce mai vreti voi....crede-ti-ma ca plang seara de seara de ceea ce se intampla cu Steaua.Oricum ca sa ajungem sa ne injuram intre noi suporterii in loc sa incurajam echipa mai bine nu mai calcam pe stadion.Nu credeam vreodata ca suporterii STELISTI sa ajunga sa se injure intre ei.INCREDIBIL!!!...am ajuns prea departe si nu ne face deloc bine ceea ce se intampla acum...Ba mai mult de atat de la injuraturi nu mai era mult pana la bataie intre noi (cei de la Peluza Nord cu cei de la tr1)...sincer va spun ca noi am luat-o razna cu totii si nu o sa ne mai putem revenii curand....am 25 de ani si de 10 ani vin mereu pe stadion la meciuri si nu sunt unul din galerie ci unul simplu care isi cumpara bilet din 1 zi cand se pun in vanzare si privesc meciul de la tr1.''CETATEANUL'' din mine imi spune ca sunt suporter adevarat si sambata a fost pt 1 data cand am simtit ca o sa cad din picioare de emotii,teama,crispare,furie,orgoliu...etc.Am fost la foarte multe meciuri pe Ghencea cu mult mai mare miza dar nu mi-i s-a intamplat ca sambata sa simt ca o sa mor...si chiar de-ar fii sa mor pe stadion nu mi-ar parea rau fiindca as face-o pt Steaua!!! Vineri va fii un nou episod din viata mea incepand cu 20.45!FORZA Steaua!!!

Amice, nu s-au injurat suporterii intre ei, casca ochii, sterge-i de lacrimi si uita-te fix in miezul problemei.

Daca ai si timp sa vii la meci, sa vezi cu ochii tai proaspat curatati niste chestii murdare, cu atat mai bine!

Te asteptam!

Nu vrei sa-l injuri pe Becali? Nu e bai, nimeni nu a patit nimic. Vrei sa incurajezi echipa? Succes! Nimeni nu a patit si nu va pati nimic daca va face acest lucru.

Amice, nu s-au injurat suporterii intre ei, casca ochii, sterge-i de lacrimi si uita-te fix in miezul problemei.

Daca ai si timp sa vii la meci, sa vezi cu ochii tai proaspat curatati niste chestii murdare, cu atat mai bine!

Te asteptam!

Nu vrei sa-l injuri pe Becali? Nu e bai, nimeni nu a patit nimic. Vrei sa incurajezi echipa? Succes! Nimeni nu a patit si nu va pati nimic daca va face acest lucru.

sa inteleg ca esti unul dintre cei din Peluza Nord,prietene...!am vazut f clar cand la un mom.dat cativa suporteri sarisera pe gardul care desparte Peluza Nord de tr1 ca sa sara la bataie si injuraturile le-am auzit f clar...sunt f sigur ca dak nu ar mai fii existat gardul despartitor se ajungea la o tragedie ...la un razboi...e dureros dar e adevarat....bafta prietene si vineri voi continua sa-mi sustin echipa mult iubita si-l voi ignora in continuare pe g.b. ....si nu sunt sclavul lui fiindca nu vreau nimik de la el am tot ce-mi trebuie in viata si dak ar fii sa-i cer ceva ar fii un singur lucru:sa bage cat mai multi bani in echipa si sa fim din nou printre cei mai buni din Europa dak nu chiar cei mai buni...sper ca ai inteles ceea ce ti-am raspuns....bafta ''amice''!!!

sa inteleg ca esti unul dintre cei din Peluza Nord,prietene...!am vazut f clar cand la un mom.dat cativa suporteri sarisera pe gardul care desparte Peluza Nord de tr1 ca sa sara la bataie si injuraturile le-am auzit f clar...sunt f sigur ca dak nu ar mai fii existat gardul despartitor se ajungea la o tragedie ...la un razboi...e dureros dar e adevarat....bafta prietene si vineri voi continua sa-mi sustin echipa mult iubita si-l voi ignora in continuare pe g.b. ....si nu sunt sclavul lui fiindca nu vreau nimik de la el am tot ce-mi trebuie in viata si dak ar fii sa-i cer ceva ar fii un singur lucru:sa bage cat mai multi bani in echipa si sa fim din nou printre cei mai buni din Europa dak nu chiar cei mai buni...sper ca ai inteles ceea ce ti-am raspuns....bafta ''amice''!!!

Ahem, sa bage neste bani sa prindem macar un loc 2 sa ajungem in UCL, sa isi scoata inzecit ulterior si in tot acest timp, sa urineze dezinvolt pe clubul ala de care te-ai indragostit tu acum 10 ani. Si, crede-ma, ca nu o sa dea un stelist in altul... cei vizati de gesturile baietilor erau urangutanii adusi la comanda, in niciun caz tu sau altii ca tine.

Am fost la Peluza Sud si asa s-a intamplat si acolo.

Vad ca ai omis exact partea cea mai importanta a ceea ce ti-am spus: aia care injurau peluzele NU ERAU SUPORTERII Stelei.

Erau oamenii lui Gigi Becali, SCLAVII LUI, OILE LUI.

Nu ti se va clinti niciun fir de par daca vei fi in peluze (in oricare din ele) si-ti vei incuraja echipa.

Din lipsa de timp, ajung rar la stadion. Sambata, am vazut meciul chiar din primele randuri ale PS. M-am manifestat asa cum am avut chef, mi-am urlat supararea la ratari, am strigat la gol...

Nimeni nu mi-a facut nimic. Desi, repet, oamenii aia habar nu aveau cine eram...

Hai ca incepe sa mi se faca scarba de voi, cei care postati aici si scrieti tot felul de articole. Acum voi sunteti ingerasii pe pamant si ala e inamicul public numarul 1. Incepe si site-ul asta sa semene cu tabloide si instigari numai la violenta. Ce mandri sunteti voi ca au plecat cei de la tribune si nu au venit fata in fata cu voi ca sa le spargeti fata. Nu va uitati la voi cat de penibili suntei cu indarjirea asta in voi. Faceti si voi aceeasi greseala ca si Becali, va depasiti atributiile. Ala si-a depasit atributiile de patron si a devenit antrenor, voi vi le depasiti pe cele de suporteri si deveniti atotputernici. SI NU, Steaua NU SUNTETI NUMAI VOI. Steaua sunt si eu ala care toata ziua se intereseaza de echipa lui de suflet, ala care se cearta la serviciu cu, colegii lui, care a luat apararea voastra, a peluzelor cand au fost maltratate de jandarmerie. Dar acum voi chiar mergeti prea departe. Voi mai stiti cum e sa incurajezi echipa, cum mai este sa faci o coregrafie pentru echipa si nu contra unui personaj caruia voi ii dati prea mare importanta. Puneti frate un banner mare afara din Ghencea si cu asta basta. Nu m..e si alte prostii. Voi ca ii dati m..e aveti voie, el ca v-o da voua nu. Dar ce voi aveti trei c...e. Va comportati ca fata aia mironosita, eu nu ma iesi cu baietii ca nu ma lasa mama si cu tata si la prima iesire itii face tot tacamul. Mai lasa-ti-ma dracu cu lacrimogenele voastre, ca eu vin la meci sau ma uit la TV exclusiv pentru fotbal nu sa aud descreieratii strigand ca aiuritii tot felul de prostii numai incurajari nu.

Bravo! Mai bine nici nu cred ca se poate descrie ceea ce fac galeriile. Ma bucur ca sunt nu sunt singurul care gandeste asa.

FORZZA Steaua!!!

Oidiu,uite eu propun o pedeapsa pentru acesti oameni:la meciurile cu rivalele sa nu venim.Sa le dea cateii si aviarii prin gura iar ei ca niste buni crestini sa inghita 90 de minute,sa se prezinte rivalii cu coregrafii iar ei tribunarii cu balonase inpartire de nea`Vali,sa cante cateii iar ai nostri cetateni sa strige pe ei pe mama lor si eventual hotii!hotii!.Poate ca atunci vor simti ce inseamna lipsa peluzelor.

Eu am alta propunere: ce-ar fi sa stati acasa la toate meciurile si vei vedea cum se va umple stadionul. O spune unul care a incercat sa stea la peluze (aproape un sezon intreg), dar mi-a fost de ajuns. Poate daca veti sta acasa ma voi intoarce la peluza.

FORZZA Steaua!!!

In ce peluza ai stat? De ce nu ti-a placut?

@mugur86

Am spus-o si in alte comentarii. Nu pleaca ursul de la miere, prin urmare nici Becali nu poleaca de la Steaua. Echipa trebuie sustinuta.

FORZZA Steaua!!!

@dinamofob

Bravo!!! Trist, dar adevarat.

FORZZA Steaua!!!

Iar vorbiti prostii? Va mirati ca va huleste lumea. S-a zis de zeci de ori ca nu suntem lasati sa facem asta! Nu primim autorizatii, e asa de greu de priceput?! La restul comentariului cred ca am raspuns anterior.

DE UNDE TOT APARETI? Stelisti adevarati care acum ati descoperit site-ul? Nu acuz pe nimeni dar e putin ciudat!

Aveam obiceiul sa intru pe site la 2-3 zile, in primele luni de la infiintarea lui (acum 4-5 ani daca nu ma insel). Dar in momentul in care am vazut ce fel de oameni posteaza pareri pe site, m-am lecuit. Se pare ca nu de tot.

Nu primiti autorizatii? De ce oare? Din cauza autoritatilor sau a voastra? De ce sindicalistii primesc autorizatii pentru miting si voi nu? Poate aveti o problema de comportament?

Edited by bodanelu
Nu mai posta consecutiv. Foloseste butonul edit.

Pai autorizatiile si formulele de cerere sunt tipizate... Pe aceleasi considerente au fost primtie autorizatii pt multe alte manifestari, dar legat de acest subiect pur si simplu nu primim. Dupa ce s-a refuzat de mai multe ori am primit motivarea pe cale inoficiala... de la jandarmerie: nu va ajunge stadionul, pentru ce vreti sa mai protestati si in stradA?