fcsteaua.ro

Jurnal de Brigadier

67 posts in this topic

NU se va schimba nimic DOAr prin proteste... ne trebuie ceva mult mai inteligent... nu-mi dau seama ce, dar nu asta e solutia (din pacate).

Pana gasesti solutia lasa-ne pe noi sa protestam.

Asa au zis si unii in 89 ca nu se va schimba nimic prin proteste...

Realizam cu totii aceasta mocirla si - cel putin eu - NU il apar pe Becali... grav e insa ca unii din noi isi inchipuie ca chiar pot schimba ceva prin proteste - imi pare rau s-o spun dar e adevarat: NU se va schimba nimic DOAr prin proteste... ne trebuie ceva mult mai inteligent... nu-mi dau seama ce, dar nu asta e solutia (din pacate).

bun,macar ne-am pus de acord asupra unui punct.Nici eu nu cred ca protestele il vor indeparta pe cioban,mai ales cand ele nu sunt sustinute de majoritatea suporterilor,dar refuz sa stau cu mana in san si sa vad cum Becali mai bate un cui in cosciugul clubului.Cand va aparea o modalitate mai eleganta de a protesta decat injuratorile o voi sustine cu cea mai mare placere ...

oricum,dupa evenimentele de sambata,Becali va trage concluzia - pe buna dreptate - ca doar o mana de suporteri vor ca el sa plece,restul fiind de partea lui.

Prietene, ai nimerit intr-un loc nepotrivit pentru a-ti exprima o parere care iese din "noul format".

A spune ce gandesti este Strict Interzis, daca gandul tau nu cuprinde obligatoriu injuraturi becaliene si/sau nu-l denigreaza pe Lacatus. Altfel iti dai cu tesla-n ... taste si cu un "ban" in cont. Vorba aia: si tavalit si cu banul luat:))

Remember! Ganditul nu dauneza grav sanatatii, doar pentru cei sanatosi la cap!

Asa ca resemneaza-te. Ganditul cere creier, gura doar haleala. Cine n-are creier, manca ... :)

Iti recomand sa intri in greva ganditului. Da slobod la gura, sa-si verse veninul si sudalmele.

E calea sigura de a nu avea pumnul pus in gura si o legitimatie de stelist vero-vero!:)

merci pt comment:)

faza e ca multi de-aici au impresia ca numai ei au "licenta" sa si bage si sa-i faca si sa dreaga, ca si cum pentru asta iti trebuie un 'blazon' - si se bat cu pumnul in piept care mai de care cat e de stelist, de ultras etc. ce sa fac - sa-ncep si eu sa spun ca am cantat in ploaie cu west ham, Liverpool si am indurat frigul, cu villareal si valencia etc... si sa 'tip' ca sunt mai in masura sa-mi dau cu parerea decat multi de pe-aici?

oamenii pur si simplu NU inteleg - sunt 'setati' cum se spune si refuza sa vada realitatea, aceea ca

protestele de genul asta sunt bumerang pt echipa si pt ei in ultimu' rand... eu unul m-am resemnat - m*e placuta lui Becali in continuare

PS: cand vom fi pe locul 12 o sa va mai arat odata mesajul asta, poate atunci veti intelege...

PPS: acelasi consumator de cas era patron si-n 2006 cand toata peluza [uitati-va pe inregistrari video] scanda: "gi-giii bee-caa-li", "Meme Stoica" etc....

PPPS: acelasi domn prieten cu transhumanta mioritica era patron si cand aveam 2 titluri consecutive si eram la 3 (trei!) minute de finala cupei UEFA - si tot asa de mitocan era, tot gura aia mare o avea:)

cu.e.d.

Pana gasesti solutia lasa-ne pe noi sa protestam.

Asa au zis si unii in 89 ca nu se va schimba nimic prin proteste...

prietene, nu te las eu sa protestezi zici?:) eu nu sunt un formator de opinie - te deranjeaza ca am alta opinie? ghinion, it's still a free country [last time I checked];

se prea poate sa ai dreptate si sa se schimbe, dar cata vreme Steaua merge din rau in mai rau, tu ce parere ai - e bine?

n-a zis nimeni sa stai pe scaun sau sa servesti bomboane agricole chiar dka sta ar duce in cl [esti prima persoana pentru care a merge in CL nu e mare lucru:)]

pai decat sa injurati permanent pe creditor si sa nu sustineti echipa, nu vad care e diferenta - poate ne-o spui tu.. nu se poate face 50/50 din timpul unui meci? adica - chiar nu va pasa daca o furma rau si ajungem pe cine stie ce loc??? eu nu inteleg cum poti sa stai pasiv si sa te uiti cum echipa cade din ce in ce mai rau si tu sa te preocupi exclusiv cum sa-l injuri pe ala...

imi pare rau sa-ti spun, dar in opinia mea 'te aberezi' total:)

si cand o incurajam permanent si pierdea? inseamna ca ori noi nu incurajam bine echipa, ori iei jucau prost. Si cred ca e vina noastra...

Si daca se duce unde se duce? maxim locul 2? cupa? Nu mai bine sacrificam un sezon si scapam de puscariasul Becali?(pot sa-i zic asa, ca deja a fost inchis pentru cateva zile)

si cand o incurajam permanent si pierdea? inseamna ca ori noi nu incurajam bine echipa, ori iei jucau prost. Si cred ca e vina noastra...

Si daca se duce unde se duce? maxim locul 2? cupa? Nu mai bine sacrificam un sezon si scapam de puscariasul Becali?(pot sa-i zic asa, ca deja a fost inchis pentru cateva zile)

mai omule - mi se pare socant ca pui astfel problema! ideea e sa sustii echipa la bine si la rau - eu asa stiu de cand mergeam in peluza...poate daca acum sunt cetatean cum crezi u, s-a schimbat sistemu' de valori si nu-nteleg eu...

cum adica sa 'sacrificam' un sezon?? Ok, presupunem ca facem asta - ai tu vreo garantie ca ala o sa plece??? n-o sa plece decat daca va avea o super oferta in jur de 100 mil. euro - altfel nu - si stii de ce? pt ca tot ce 'reprezinta' el in opinia publica, toata notorietatea lui se leaga EXCLUSIV de Steaua! O data ce numele lui se va disocia de Steaua, el va redeveni ce a fost: un anonim.

Pentru mine conteaza un singur lucru: Becali E LA PUSCARIE.

Nu ma intereseaza pentru ce este acolo, cine l-a bagat acolo sau prin ce mijloace.

Doresc un singur lucru: SA LASE Steaua.

Din clipa urmatoare, poate sa-i dea si drumul. Nu ma mai intereseaza persoana lui. Nu o sa-l mai injur. Nu o sa-i mai pomenesc numele niciodata.

- altfel nu - si stii de ce? pt ca tot ce 'reprezinta' el in opinia publica, toata notorietatea lui se leaga EXCLUSIV de Steaua! O data ce numele lui se va disocia de Steaua, el va redeveni ce a fost: un anonim.

Nu este adevarat. Nu se leaga notorietatea lui exclusiv de Steaua. Se leaga si de Zabrauti, inselaciune,prost-gust,Stefanesti, valize cu bani,eludarea legilor,rapitor! Cu aceste fapte este asociat numele Stelei. Grav este ca sunteti de acord cu aceste lucruri desi spuneti ca iubiti Steaua.

FRY NEA Gigi!

@xray_rom

Nu stiu de ce iti place sa te victimizezi (fara nicio legatura, observ ca si multi sustinatori ai lui Becali practica sportul asta...). Vezi bine ca, atata timp cat exprimarea nu este una Zabrauti-style, oricine e liber sa sustina ce vrea. Ce ti-ai dori mai mult? Sa dam o regula prin care in fiecare articole parerile sa fie obligatoriu 50% pro si 50% contra? Te deranjeaza ca parerea este una majoritara anti-Becali?

Atata timp cat puteti sa va expuneti linistit parerile, nu inteleg ce nu va convine. Ca sunteti in minoritate? Ca nu va dam dreptate?

Nu este adevarat. Nu se leaga notorietatea lui exclusiv de Steaua. Se leaga si de Zabrauti, inselaciune,prost-gust,Stefanesti, valize cu bani,eludarea legilor,rapitor! Cu aceste fapte este asociat numele Stelei. Grav este ca sunteti de acord cu aceste lucruri desi spuneti ca iubiti Steaua.

FRY NEA Gigi!

imi pare rau, dar nu esti atent sau selectezi ce-ti convine din ce am spus eu: NU a sustinut nimeni ca e de acord cu "Zabrauti, inselaciune,prost-gust,Stefanesti, valize cu bani,eludarea legilor,rapitor"; mi se pare cel putin deplasat sa afirmi ca as fi de acord cu asta pentru ca nu am afirmat asta! doar pentru ca nu achiesez la o anumita forma de protest pentru ca vad ca afecteaza negativ echipa, nu inseamna ca-l sustin pe Becali!!!

ideea era ca notorietatea personajului, aparitia lui in viata publica s-a datorat EXCLUSIV Stelei si asocierii intr-o anumita forma cu Steaua - si ca odata ce nu va mai fi patronul acestei echipei, va cadea in bezna anonimatului de unde a iesit numai datorita Stelei.. iar eu unul sper sa apuc ziua asta!

sunt tare curios ce realizari profesionale are autorul acestui articol, de isi permite sa il ia la misto pe Marius Lacatus.

imi pare rau, dar nu esti atent sau selectezi ce-ti convine din ce am spus eu: NU a sustinut nimeni ca e de acord cu "Zabrauti, inselaciune,prost-gust,Stefanesti, valize cu bani,eludarea legilor,rapitor"; mi se pare cel putin deplasat sa afirmi ca as fi de acord cu asta pentru ca nu am afirmat asta! doar pentru ca nu achiesez la o anumita forma de protest pentru ca vad ca afecteaza negativ echipa, nu inseamna ca-l sustin pe Becali!!!

ideea era ca notorietatea personajului, aparitia lui in viata publica s-a datorat EXCLUSIV Stelei si asocierii intr-o anumita forma cu Steaua - si ca odata ce nu va mai fi patronul acestei echipei, va cadea in bezna anonimatului de unde a iesit numai datorita Stelei.. iar eu unul sper sa apuc ziua asta!

Speri sa apuci ziua asta, insa nu esti de acord cu cei care se chinuiesc chiar sa FACA ceva pentru ca ziua asta sa vina. Ori poate crezi ca, fara proteste si cu "contestari civilizate", Becali o sa plece de buna-voie..esti naiv, in cel mai bun caz.

Edited by SSK

@xray_rom

Nu stiu de ce iti place sa te victimizezi (fara nicio legatura, observ ca si multi sustinatori ai lui Becali practica sportul asta...). Vezi bine ca, atata timp cat exprimarea nu este una Zabrauti-style, oricine e liber sa sustina ce vrea. Ce ti-ai dori mai mult? Sa dam o regula prin care in fiecare articole parerile sa fie obligatoriu 50% pro si 50% contra? Te deranjeaza ca parerea este una majoritara anti-Becali?

Atata timp cat puteti sa va expuneti linistit parerile, nu inteleg ce nu va convine. Ca sunteti in minoritate? Ca nu va dam dreptate?

:)))Eu m-am victimizat???Pai ce era vorba de mine???

Pur si simplu ma oripileaza orice cenzura cerbera si dictatoriala, indiferent din ce parte vine.

Prietene, de la destept la dobitoc are dreptul la libera exprimare si sa-si spuna si el o parere, chiar daca este o enormitate. Ca si poporul, si stelistii nu sunt toti doctori docenti. Ce facem cu restul?Ii impuscam?Nu are nimeni dreptul de exercita o epurare ideatica. Nu are dreptul bunului simt.Daca il are si pe asta. In fond, e o falsa lupta de idei, pt ca aici lumea se imparte dupa perfectul ... simplu. Cei care injura si prostii care au decenta de a protesta si in alt fel.

Reciteste ce am scris si prin posturi si in articole. Sunt anti-Becali, dar sunt si anti celor care asmut stelisti contra stelisti sau pun pumnul in gura si etichete tembele pe piept.

Edited by xray_rom

Marele Lacatus... apostolul Stelei care si-a sacrificat ani din viata urmand Steaua, fiind trup si suflet pentru culori, care are marele privilegiu de a fi castigat cupa campionilor si de a fi pus umarul la cladirea unei frumoase perioade din istoria Stelei.... Imensul Lacatus, Lacatus apostolul Stelei care cunoaste o noua oranduire; il afla pe cel ce nu stie decat sa cumpere, pe cel care vrea Steaua si stie ca Steaua inseamna, printre altii, si Lacatus... si merge la el...si il ispiteste... si-l cumpara pe apostolul Lacatus, cel care vinde Steaua pe 60 de arginti si doua sarutari pe obraz lui Becali spre a o judeca dupa mintea lui bolnava si a face ce vrea cu ea, crezand ca asa e bine desi, nu cu mult inainte s-a impartasit impreuna cu ceilalti apostoli din acelasi pocal.... Lacatus care dupa ce-si va da seama ce face si ce anume tradeaza si pentru cine si pe cati arginti se va spanzura, si, desi nu va fi niciodata uitat pentru ca a fost apostolul Stelei, un altul ii va lua locul ....

@xray_rom

Pai si atunci? Ce, faci pe avocatul poporului? :) Ai vazut tu ca nu pot si ceilalti sa se exprime? Eu vad ca sunt cat se poate de vocali, unii mai cu argumente, unii mai fara...dupa cat ii duce mintea. La fel si de partea astalalta. Unde e atunci problema?

@xray_rom

Pai si atunci? Ce, faci pe avocatul poporului? :) Ai vazut tu ca nu pot si ceilalti sa se exprime? Eu vad ca sunt cat se poate de vocali, unii mai cu argumente, unii mai fara...dupa cat ii duce mintea. La fel si de partea astalalta. Unde e atunci problema?

Pai si atunci ce?

I-am dat un sfat direct lui si nu poporului!

Tu ai intervenit intre mine si el. Sa inteleg ca te-ai autosesizat, ca procurorul general?:)

PS.

Da, am vazut! Acolo e problema!

Daca tu nu ai vazut, inseamna ca ai citit pe sarite:)

ps: pentru toti - una e fotbalul, un joc si alta viata. E bine a nu se confunda!

Trec peste cuvintele jignitoare pe care mi le-ai adresat in debutul comentariului tau.

I-ai spus treaba asta, cu diferenta dintre jocul de fotbal si viata si lui Becali?

Stii de de il urasc pe Becali? Pentru ca nu respecta acest joc si aceasta echipa, care pentru el nu a insemnat niciodata altceva decat o trambulina spre politica.

@pui de dac

Nu conteaza ce ”realizari profesionale” am eu. Daca ai avea insa curiozitatea sa citesti si alte articole scrise de mine, ai putea observa ca pana nu de mult am fost un sustinator infocat al ANTRENORULUI Lacatus, sustinere care venea din dragostea neconditionata pe care i-o port JUCATORULUI Lacatus.

In articol eu nu ii atac veleitatile de antrenor de altfel, ci doar comportamentul slugarnic fata de Becali. Hagi asa s-a comportat?

Oricum, sa stii ca fiecare cuvant ”impotriva” lui Lacatus pe care l-am scris in acest articol a insemnat pentru mine un spin infipt in inima. Cu toate astea, dorinta de a fi obiectiv este mai presus decat orice!

Buna seara tuturor indiferent de parere ar avea am si eu o parere si citeva intrebari (cred ca nu prea buna pentru unii) dar e o opinie care ar trebui luata in considerare pt binele Stelei nu a unora

1.Citzi dintre voi a facut arest ? de ce intreb asta ! pt ca nu si-ar dorii nimeni sa simta pe pilea lui ce-nseamna sau cum te simtzi acolo (aviz nestiurorilor)

2.Omu asta care e acum la greu de ce trebuie tratat in halul asta mai ales ca este acolo?

3.Nu uitatzi ca in ultimii 5 ani am fost acolo unde nimeni nu visa !!!! si unde suntem acum? ne uitam la JAVRE cum defileaza la olteni cum zburda la CIORI cum si fara bani joaca si noi ce facem? ne huiduim jucatorii ne huiduim conducerea ne huiduim stadionul pe care ne mai bucuram din cind in cind mai dam si noi un gol si nici atunci nu mai stim cum sa ne bucuram suntem de tot risul

4.Unii si cind spun UNII ma refer chiar la UNII nu-l mai vor pe Becali e opinia lor nimic de zis traim intr-o tara libera (zic eu) dar sa vedem consecintzele care se pot intimpla sau chiar se-ntimpla in momentul de fatza oameni buni

a)suntem pe locul care suntem (mi-e si rusine sa ma uit la clasament)

b)in vara n-o sa fim nici macar in Intertoto ca s-a desfiintzat

c)rid toate ciorile si javrele de noi

d)Gigi nu mai cumpara jucatori

e)jucatorii sunt cu moralul la pamint

f)o sa lase clubul de izbeliste poate la cum se joaca sa nu ne batem la RETROGADARE

5.Voi nu v-ati pus intrebarea : Daca Gigi nu mai sponzorizeaza clubul si nici nu-l vinde ce urmeaza? LICENTZA RETRASA SI POATE CHIAR DESFIINTZAREA oameni buni nu te pune cu DRAQ cind e cazut ca inplicit ne facem noi rau si clubului la care tzinem ne-am nascut cu el si vom murii cu el in suflet dar oare daca o tzinem asa vretzi sa murim de tineri

In incheere as dorii sa atrag atentzia ca nu-i de joaca cu ce urmesza sa se-ntimple in viitorul apropiat dar sa dea bunul Dumnezeu sa fie de bine pt Steaua si pt NOI ca , daca nu o sa fie jale nu untatzi asta ...................................

1. Ii doresc zeci de ani de puscarie celui care-i plangi de mila.

2. Pentru ca si-a batut joc de Steaua, pentru ca am pierdut datorita lui respectul Europei si al majoritatii echipelor de desculti din Liga 1.

3. Datorita cui am ajuns aici? Cine a tinut banii in buzunarul de la spate si in cel din stanga cand a luat cel putin 6 milioane de Euro pe Radoi si alte zeci de milioane in ultimii 3 ani din CL?

Cine a jignit si a distrus orgoliul si pasiunea pentru fotbal a atator jucatori trecatori prin Ghencea?

Cine si-a batut joc de Hagi, Boloni, etc?

4. Pai de aia ripostam.

a) Nu avem cu cine datorita lui;

b) Nu avem cum datorita lui;

c) Rad datorita lui;

d) Si ce sa facem, sa-i dam noi bani?

e) El e principalul vinovat, singurul de fapt;

f) Dar sa il lase mai repede ca ne-am saturat de el.

5. Sunt multi altii cu bani dispusi sa faca asta. Steaua reprezinta inca multe in Romania, asocierea cu Steaua nu are cum sa te dezavantajeze.

In incheiere as vrea sa iti urez mult noroc sa ai bani de seminte, goarne, de imprimerie pentru mesaje de compasiune si un calduros La **** CETATENE!!!!