fcsteaua.ro

Sclavilor!

140 posts in this topic

Sunt unul dintre cei care l-au injurat neincetat pe Gigi, si fac asta inca de cand a venit Hagi din Turcia si a facut emisiune speciala ca Steaua nu poate fi a unui creditor.......multa lume uita repede, uita tratamentul la care au fost supuse fostele glorii, uita faptul ca Zmarandescu (este acolo unde merita ) electrocuta suporterii.

Este adevarat ca nu e bine ceea ce i se intapla interlopului din punct de vedere moral, intrucat el doar si-a facut dreptate in ochii unora, justitiarul cum ar zice lumea, un haiduc al vremurilor moderne, dar cum ar fi sa fi incercat sa isi faca singur dreptate si pana sa ajunga la adevaratii hoti sa fi batut si sechestrat alti oameni nevinovati, sau ganditi-va ca i-a prins pe acei borfasi, tigani, nespalati, si nici macar nu i-a batut, nu i-a dat pe mana politiei cum trebuie, i-a lasat liberi cu conditia sa nu mai fure de la machedoni. Dar ciorile din asta traiesc, daca nu mai fura de la machedoni, atunci de la cine credeti ca sugera interlopul creditor sa fure??????? de la cine sclavilor? va urasc!!! ciobanul facea pact cu ciorile sa fure doar de la ROMANI, de la cei simpli, il doare in maciuca de voi, de justitie, de orice. O sa primiti ce meritati la meciul urmator daca va mai tine, asta e o certitudine si nu o promisiune, dar din pacate cred ca nu o sa mai fiti pe stadion intrucat voi nu sunteti stelisti ci becalisti si odata cu el veti disparea, nu veti ramane vesnic in Ghencea.

In sentiment de ura...va saluta,

Maresal

....

....tu vorbesti de Becali ca-si face dreptate singur si tu vrei sa iei la batatie oamenii cu o parere diferita fata de a ta....esti indiscutabil tare destept...ce pot sa spun varsa-ti frustrarile in cacaturile astea de comentarii....nu spune nimeni ca n-ai dreptate cu privire la patron, nu a spus nimeni ca nu trebuie contestat in Ghencea, ca nu trebuie sa plece de la Steaua, noi cei din tribune nu il sustinem pentru ce a facut, dar ne-am saturat sa piarda echipa pentru ca voi a-ti pus razboiul cu Becali mai presus de dragoste fata de Steaua....

@catalinncs: Cand o sa-ti dai seama ca echipa pierde nu din cauza galeriei ci din cauza managementului dezastruos al cuplului patron + antrenor, poate mai discutam. Hai sa facem un exercitiu de imaginatie: oamenii din peluze nu mai vin la stadion si ramaneti doar voi, moderatii (ca sa ma exprim moderat). Jocul Stelei nu poate aduce un loc mai bun decat 6. Moderatii din tribune sunt in general foarte lasi - ajung sa injure jucatorii, tintele cele mai usoare, nu si cele 2 cauze principale ale esecului. Sa va vad pe voi atunci cat va pasa de Steaua, de rezultate si de jucatori! Sa va aud cum strigati voi "Forza Steaua" cum ati facut-o aseara ca o sfidare impotriva peluzelor. De ce nu strigati tot timpul? A, stiu, nu mereu e 1-0 pentru Steaua...

Edited by fedora

...sunt SCLAV ca vin la stadion sa sustin echipa si nu sunt de acord ca peluzele scandeaza de 4 etape numai impotriva patronului si au uitat pentru ce exista...

...sunt SCLAV pentru ca nu ma bucur de raul unui om care cu bune si rele a dus Steaua in semifinalele cupei UEFA si in grupele CL...

...sunt SCLAV ca nu sunt frustrat si pot sa trec de ura fata de patron atunci cand acesta este victima sistemului de rahat din tara de rahat pe care o populam noi cei 22 de mil de "cetateni"......

...sunt SCLAV ca am o opinie diferita de cea a "cetatenilor" care ocupa peluzele...

...sunt SCLAV pentru ca nu accept ca intr-un "context dat" (subliniez)... un hot sa fie liber si un pagubit care si-a recuperat bunul prin propriile forte sa stea in puscarie...

...eu sunt SCLAV iar voi cei care scrieti articole d-astea si ma faceti sclav sunteti niste INCULTI IDIOTI...

1) esti sclav ca esti sclav

2) esti sclav ca nu vezi mai departe de rezultate si ca nu observi ca Steaua s-a MANELIZAT de cand si-a intrat asta in rol.. deci, esti SCLAVUL rezultatelor, sa ne pisam pe ele de principii pe care e cladita Steaua

3) esti SCLAV ca nu te-ai declarat SCLAV cand ai vazut imagini cu o batrana in puscarie ca a batut niste tarusi aiurea in batatura, nu ca reusesti sa treci peste antipatii fata de un mare infractor si interlop.

4) esti SCLAV ca, pe langa faptul ca esti SCLAV, ii injuri pe baietii din peluza care nu sunt SCLAVI ca tine.

5) esti SCLAV pentru ca traiesti intr-o tara care are o Constitutie care nu iti permite sa bagi oameni in barul propiu prin mijloace specifice nutilor si sililor si sa ii judeci tu de capul tau.

6) esti SCLAV ca ii numesti inculti pe niste oameni care scriu extraordinar de bine si care, spre deosebire de multi SCLAVI, nu fac greseli de exprimare.

Si mai esti si sugubat, pe deasupra!

Edited by Stanici

Esti SCLAV nu pentru ca vii la stadion sa sustii echipa, ci pentru ca nu intelegi ca fara o contestare vehementa a unui creditor care isi face nevoile pe gloriile si istoria echipei pe care o sustii, toate acestea vor continua si se vor inrautati.

Esti SCLAV nu pentru ca nu te bucuri de raul ciobanului, ci pentru ca ai impresia ca el a luat echipa in spate si a dus-o in UEFA si UCL, fara sa observi ca, de fapt, tot ce se numeste Steaua merge din rau in mult mai rau.

Esti SCLAV nu pentru ca sistemul este de rahat (lucru foarte adevarat), ci pentru ca lingi unde ai scuipat, indiferent de circumstante.

Esti SCLAV nu pentru ca ai o opinie diferita, ci pentru ca te incadrezi in standardele de opinie ale unora care i-ar pupa chilotii pentru simplul motiv ca ARE BANI.

Esti SCLAV nu pentru ca justitia e inegala (de asemenea trist, dar foarte adevarat), ci pentru ca ii plangi de mila unui mafiot al carui loc, conform oricaror principii legale sau morale, e numai si numai dupa gratii, indiferent daca a fost arestat sau nu cu un pretext. Dar "Dumnezeu SRL" e o victima, asa se propovaduieste in mass-media, asa luam aminte, fie sufletul nostru inrobit la stana pe veci.

Esti SCLAV pentru ca ii faci INCULTI IDIOTI pe niste oameni cu studii superioare, carora teoria din scoli aplicata in practica vietii le-a largit orizonturile, i-a invatat sa gandeasca de unii singuri si au inteles ca a-l urma orbeste pe cel cu bani o poate face orice adept al manelismului, nascut ca urmare a unei scapari a regimului nationalist din perioada interbelica.

Mentionez ca tot ceea ce am scris mai sus, desi este o parafraza a unui post anterior, NU este un atac la persoana celui care a scris-o, ci o tentativa (sper ca nu 100% zadarnica) de a intredeschide ochii unora care gandesc in acel mod.

Becali va face puscarie. S-a terminat cu el.

...sunt SCLAV ca vin la stadion sa sustin echipa si nu sunt de acord ca peluzele scandeaza de 4 etape numai impotriva patronului si au uitat pentru ce exista...

...sunt SCLAV pentru ca nu ma bucur de raul unui om care cu bune si rele a dus Steaua in semifinalele cupei UEFA si in grupele CL...

...sunt SCLAV ca nu sunt frustrat si pot sa trec de ura fata de patron atunci cand acesta este victima sistemului de rahat din tara de rahat pe care o populam noi cei 22 de mil de "cetateni"......

...sunt SCLAV ca am o opinie diferita de cea a "cetatenilor" care ocupa peluzele...

...sunt SCLAV pentru ca nu accept ca intr-un "context dat" (subliniez)... un hot sa fie liber si un pagubit care si-a recuperat bunul prin propriile forte sa stea in puscarie...

...eu sunt SCLAV iar voi cei care scrieti articole d-astea si ma faceti sclav sunteti niste INCULTI IDIOTI...

Da, esti scav (punct).

Edited by LoveSteaua4Ever

@catalinncs: Cand o sa-ti dai seama ca echipa pierde nu din cauza galeriei ci din cauza managementului dezastruos al cuplului patron + antrenor, poate mai discutam. Hai sa facem un exercitiu de imaginatie: oamenii din peluze nu mai vin la stadion si ramaneti doar voi, moderatii (ca sa ma exprim moderat). Jocul Stelei nu poate aduce un loc mai bun decat 6. Moderatii din tribune sunt in general foarte lasi - ajung sa injure jucatorii, tintele cele mai usoare, nu si cele 2 cauze principale ale esecului. Sa va vad pe voi atunci cat va pasa de Steaua, de rezultate si de jucatori! Sa va aud cum strigati voi "Forza Steaua" cum ati facut-o aseara ca o sfidare impotriva peluzelor. De ce nu strigati tot timpul? A, stiu, nu mereu e 1-0 pentru Steaua...

ai dreptate in 90% din raspunsul tau....in general cei de la tribune injura jucatorii, nu toti cei de la tribune insa, ai dreptate ca managementul prost ne-a adus aici si probabil o sa ramanem aici pana cand cineva se va trezi sa aduca un antrenor si niste scouteri priceputi si sa-l schimbe pe cacatul ala de Argaseala care nu crek se pricepe la altceva decat la socializare cu brigazile de arbitraj....Becali e buba pentru modul in care gandeste, nu-l vreau patron in Ghencea cum nu-l vor multi care s-au asezat aseara in tribune, dar cred ca modalitatea voastra de protest a dat gres, cred ca Becali nu se va satura de injuraturi si nu va pleca din Ghencea si stiu sigur ca atitudinea voastra, a celor care sunteti alaturi de echipa la bine, la greu, acasa, in deplasare de a nu sustine echipa absolut deloc si de a va rezuma in a injura patronul si atat, a contribuit la locul in clasament pe care-l ocupam....nu sunt de acord ca ura fata de Becali sa intreaca iubirea fata de Steaua.....incercati sa le combinati...respect

Inteleg de ce doresti acest lucru, mama ta a suferit o viata intreaga stiind ce odrasla a nascut. Mi se pare normal sa doresti acelasi lucru si altora. Sper ca nicio femeie sa se injoseasca sa-ti faca tie vreun copil , ca nu cumva prostia sa se inmulteasca si ea, saraca femeie sa sufere. Si daca totusi iti face, sper ca macar copilul sa semene cu mama lui! SCLAVULE! te-ai vandut ignorantei gratuit, macar oamenii aia s-au vandut lui Gigi pe bani, deci, au avut un profit!

Ai vrea si tu sa ai profit nu?

Dar mamele celor batuti la comanda in peluza din Ghencea nu au suferit?

Esti SCLAV pentru ca, in loc sa sustii echipa incercand sa alungi persoana care aduce o mentalitate neprofesionista la club, preferi sa injuri din cand in cand cate un jucator si sa speri ca poate-poate prindem locul 2 sa mergem in CL. Ia zi la anul pe cine vrei sa vezi in Ghencea: Beckham, Lampard sau Messi?

Esti SCLAV pentru ca nu observi ca Steaua a avut performante atata timp cat a avut un

manager competent care stia sa-l potoleasca pe babuin. Dupa plecarea lui Steaua joaca din ce in ce mai prost.

Esti SCLAV pentru ca sustii un jeg care se pisa pe Cupa Romaniei, o competie importanta, doar pentru ca nu ii aduce beneficii financiare lui. Ca numai de el il intereseaza, nu-l intereseaza Steaua.

Esti SCLAV pentru ca sustii un interlop nenorocit care a lipsit de libertate niste persoane. Ia zi, boule, daca jegul de Becali gresea persoanele? Daca lipsea de libertate sau batea niste persoane nevinovate? Nu s-o fi intamplat acum, dar daca se obisnuieste ca nu pateste nimic, poate se va intampla data viitoare

Esti SCLAV pentru ca sustii ca fiecare sa-si faca dreptate cum ii trece lui prin cap. Ti-ar conveni ca eu sa vin si sa te rup in bataie pentru ca ma simt jignit de faptul ca m-ai facut incult prost si sa scap nepedepsit? Ca doar mi-am facut dreptate cu forte proprii....(era doar un exemplu, eu nu sunt la nivelul intelectual a lui Becali)

Esti SCLAV pentru ca numesti "inculti prosti", fara sa stii, studenti sau absolventi de facultate. Asta cand marea majoritate a SCLAVILOR care il pupa in c*r pe Becali habar nu au sa scrie o propozitie fara sa greseasca ceva. Apropo, ati scris "free Gigi" pe tricouri pentru ca nu stiati unde vine cratima in cuvantul romanesc "eliberati-l"?

Edited by MoWeed

@catalincns: Multumesc pentru raspuns. Ai dreptate, dar e foarte greu... Mai ales atunci cand omul care ar trebui sa fie primul de partea noastra (Lacatus) e de partea adversarului, iar oamenii care ar trebui sa fie in cel mai rau caz neutri (suporterii din tribune, repet - suporterii, nu fanii lui Becali) s-au simtit vizati de scandarile peluzelor si au solidarizat cu becalistii. Din pacate acest ultim lucru este falimentar pentru demersul nostru. Te salut.

Edited by fedora

ai dreptate in 90% din raspunsul tau....in general cei de la tribune injura jucatorii, nu toti cei de la tribune insa, ai dreptate ca managementul prost ne-a adus aici si probabil o sa ramanem aici pana cand cineva se va trezi sa aduca un antrenor si niste scouteri priceputi si sa-l schimbe pe cacatul ala de Argaseala care nu crek se pricepe la altceva decat la socializare cu brigazile de arbitraj....Becali e buba pentru modul in care gandeste, nu-l vreau patron in Ghencea cum nu-l vor multi care s-au asezat aseara in tribune, dar cred ca modalitatea voastra de protest a dat gres, cred ca Becali nu se va satura de injuraturi si nu va pleca din Ghencea si stiu sigur ca atitudinea voastra, a celor care sunteti alaturi de echipa la bine, la greu, acasa, in deplasare de a nu sustine echipa absolut deloc si de a va rezuma in a injura patronul si atat, a contribuit la locul in clasament pe care-l ocupam....nu sunt de acord ca ura fata de Becali sa intreaca iubirea fata de Steaua.....incercati sa le combinati...respect

crede-ma ca nici mie nu-mi place sa ma cobor la nivelul ciobanului si sa il injur ca la usa cortului,dar nu exista alternativa din pacate!Daca tot ne critici fa-o constructiv,adu idei mai eficiente de protest.

Ura fata de Becali nu intrece iubirea fata de Steaua,dar eu sunt dispus sa risc binele imediat al echipei(ala care e,2 locuri in plus in clasament) pentru o insanatosire a clubului pe termen lung!Chiar nu doare situatia in care a ajuns Steaua?

Esti SCLAV nu pentru ca vii la stadion sa sustii echipa, ci pentru ca nu intelegi ca fara o contestare vehementa a unui creditor care isi face nevoile pe gloriile si istoria echipei pe care o sustii, toate acestea vor continua si se vor inrautati.

Esti SCLAV nu pentru ca nu te bucuri de raul ciobanului, ci pentru ca ai impresia ca el a luat echipa in spate si a dus-o in UEFA si UCL, fara sa observi ca, de fapt, tot ce se numeste Steaua merge din rau in mult mai rau.

Esti SCLAV nu pentru ca sistemul este de rahat (lucru foarte adevarat), ci pentru ca lingi unde ai scuipat, indiferent de circumstante.

Esti SCLAV nu pentru ca ai o opinie diferita, ci pentru ca te incadrezi in standardele de opinie ale unora care i-ar pupa chilotii pentru simplul motiv ca ARE BANI.

Esti SCLAV nu pentru ca justitia e inegala (de asemenea trist, dar foarte adevarat), ci pentru ca ii plangi de mila unui mafiot al carui loc, conform oricaror principii legale sau morale, e numai si numai dupa gratii, indiferent daca a fost arestat sau nu cu un pretext. Dar "Dumnezeu SRL" e o victima, asa se propovaduieste in mass-media, asa luam aminte, fie sufletul nostru inrobit la stana pe veci.

Esti SCLAV pentru ca ii faci INCULTI IDIOTI pe niste oameni cu studii superioare, carora teoria din scoli aplicata in practica vietii le-a largit orizonturile, i-a invatat sa gandeasca de unii singuri si au inteles ca a-l urma orbeste pe cel cu bani o poate face orice adept al manelismului, nascut ca urmare a unei scapari a regimului nationalist din perioada interbelica.

Mentionez ca tot ceea ce am scris mai sus, desi este o parafraza a unui post anterior, NU este un atac la persoana celui care a scris-o, ci o tentativa (sper ca nu 100% zadarnica) de a intredeschide ochii unora care gandesc in acel mod.

stai linistit ca nu toti cei care sunt in peluze si striga anti-Becali sunt asea culti si plini de opinii si de gandire cu orizonturi largi, si eu il contest pe Becali, nu-l vreau in Ghencea, e cancer pentru Steaua, nu am fluierat aseara pentru ca e el acum la puscarie, ci pentru ca in protestul vostru, (nostru) ca toti suntem stelisti, nu exista un echilibru in a contesta si a sustine de asta ne-am saturat cum ne-am saturat de Becali.......

Meciurile cu Paris Saint Germain, Glasgow Rangers si Valencia au fost castigate de galeria Stelei. Acum suntem pe locul 8. Asta spune totul.

Eu cred ca echipa are nevoie de galerie. Becali poate fi contestat cand va pune din nou piciorul in Ghencea. Acum suntem numai noi si echipa. Si galeria are o parte de vina pentru locul ocupat in clasament.

1. Din pacate ai cam dat cu batul in balta de data asta. DE CATE ORI NU AU FOST SUSTINUTI actualii puratatori de tricou ros albastru CA CEI MAI MARI CAMPIONI DIN LUME si ei si au batut joc de mesraia de fotbalist iar apoi de cei care ii incurajase 90 de minute???? De cate ori????

Pai meciul cu PSG (cand am intors de la 2 0 la 3 2) a fost castigat de fotbalistii ros albastri din teren, de acel spirit ROS ALBASTRU care a carcaterizat aceasta echipa de la inceputruiele ei pana cand si a intrat in rol ...... Tribunele, peluzele nu au facut decat sa i impulsioneze, sa i impinga de la spate , ATAT. fara calitatea jucatorilor nu se introcea acel rezulat in veci.

2. Unde au fost cei care l sustin pe ..... aici ma refer si la toate ong uile, chiar si asociatia victimelor mineriadelor (e trist unde s a ajuns, se puteau alege alti oameni de aparat) cand o banda de interlopi care teroriza Bucurestiul A FOST ELIBERATA DE JUDECATORI aruncand pe apa sambetei toata munca depusa de cei care s au straduit sa i prinda pe acei ticalosi care spere desoebire de .... nu apar la TV, in rest nu e nici o diferenta intre ei???? Unde au fost?

Unde ati fost cand baietii din Noii Golani au fost ridicati de politie pentru ca i au urat tovarasului ilici iliescu sa ajugna la racoare????? Unde ati fost???? Atunci ticalosii de care vorbesti tu s au pisat inca odata pe aceasta tara (erau acolo si nastase, si oprescu si toata sleahta fsn ului)???? Unde ati fost??????

Mi e scarba!

Edited by greenyes

Voi ati vazut FOLBAL baaa?

....

ECHIPA nu joaca nimic, :steag_cruce_invers:

..

intr-adevar nu mai jucam fotbalul ofensiv caracteristic echipei Steaua; adversarilor nu le mai este frica cand vin in Ghencea ca vor lua o caruta de goluri. TE-AI INTREBAT VREODATA DE CE ?

principiul "Divide et impera" se pare ca este pus in aplicare; este o tactica straveche.

Nu mi-a venit sa cred ce am vazut prin tribune.. cel mai trist este ca, indiferent cum sunt unii sau altii, ultrasi, scalvi, semintari, gornisti, oameni cu educatie etc.. singurul care va castiga va fi Gigi. unitatea nu ii caracterizeaza pe romani din pacate.

PS. superba reactia PN la "scandarea" 'sunteti de rahat' a T1!

Edited by Harald

Ai vrea si tu sa ai profit nu?

Dar mamele celor batuti la comanda in peluza din Ghencea nu au suferit?

Esti SCLAV pentru ca, in loc sa sustii echipa incercand sa alungi persoana care aduce o mentalitate neprofesionista la club, preferi sa injuri din cand in cand cate un jucator si sa speri ca poate-poate prindem locul 2 sa mergem in CL. Ia zi la anul pe cine vrei sa vezi in Ghencea: Beckham, Lampard sau Messi?

Esti SCLAV pentru ca nu observi ca Steaua a avut performante atata timp cat a avut un

manager competent care stia sa-l potoleasca pe babuin. Dupa plecarea lui Steaua joaca din ce in ce mai prost.

Esti SCLAV pentru ca sustii un jeg care se pisa pe Cupa Romaniei, o competie importanta, doar pentru ca nu ii aduce beneficii financiare lui. Ca numai de el il intereseaza, nu-l intereseaza Steaua.

Esti SCLAV pentru ca sustii un interlop nenorocit care a lipsit de libertate niste persoane. Ia zi, boule, daca jegul de Becali gresea persoanele? Daca lipsea de libertate sau batea niste persoane nevinovate? Nu s-o fi intamplat acum, dar daca se obisnuieste ca nu pateste nimic, poate se va intampla data viitoare

Esti SCLAV pentru ca sustii ca fiecare sa-si faca dreptate cum ii trece lui prin cap. Ti-ar conveni ca eu sa vin si sa te rup in bataie pentru ca ma simt jignit de faptul ca m-ai facut incult prost si sa scap nepedepsit? Ca doar mi-am facut dreptate cu forte proprii....(era doar un exemplu, eu nu sunt la nivelul intelectual a lui Becali)

Esti SCLAV pentru ca numesti "inculti prosti", fara sa stii, studenti sau absolventi de facultate. Asta cand marea majoritate a SCLAVILOR care il pupa in c*r pe Becali habar nu au sa scrie o propozitie fara sa greseasca ceva. Apropo, ati scris "free Gigi" pe tricouri pentru ca nu stiati unde vine cratima in cuvantul romanesc "eliberati-l"?

in toate propozitiile ai inceput gresit......poate ca postul meu te-a facut sa-mi intelegi gresit atitudinea...nu SUSTIN si nu voi sustine niciodata un patron ca Becali, daca ai observat aseara tribunele nu au strigat niciodata Becali organizat ci doar au fluierat atitudinea peluzelor de a repeta obsedant acelasi lucru fara a incerca sa sustina si echipa....nu injur jucatori, prefer sa-i cataloghez ca avand valoare de Steaua sau nu, dar ai dreptate metoda cea mai buna cel putin la tribuna a 2-a de a contesta este de a injura jucatorii, nu sunt de acord......nu sustin ca e corect sa-ti faci dreptate singur, din pacate pentru noi traim intr-un stat in care de multe ori daca nu-ti faci dreptate singur esti calcat in picioare....in ultimul rand am GRESIT cand am jignit mai devreme (dar cred ca tu mi-ai inors-o atunci cand mai facut bou) pentru ca am fost frustrat, frustrat ca nu mai suntem uniti, ca nu mai sustinem echipa, ca sunt asociati toti cei care au fost la tribune cu sustinatori ai lui Gigi Becali, ceea ce nu este adevarat....

Ghencea nu mai e a noastra...asta e adevaru'. Tribunele ei sunt pline de manelisti burtosi si alte rozatoare de seminte. oameni care se identifica cu Becali, sexibraileanca si alte nulitati.

Pentru idiotu care tipa la T1 asta e momentul lui de glorie. Asta e cel mai important eveniment din viata lui nesemnificativa. Faptul ca "le-a arata el lor" si ca pret de cateva minute s-a aflat in centrul atentiei. Al atentiei altor manelisti care radeau de el. Nu cu el. E probabil momentul sau de glorie pe care il va povesti a doua zi colegilor de munca in timp ce descarca sacii de ciment pe santier. E lucrul l-a care se gandeste in timp ce paraseste stadionul cu capul in pamant si cu teama sa nu fie recunoscut de baietii din peluza. I-ati vazut cum au sters-o cu 10 min inainte de final? Gata, am dat gol, am castigat. Asta e tot ce conteaza. Om fi castigat aseara dar eu unul nu m-am simtit niciodata mai umilit. Cum e posibil sa arati sprijin unui om care s-a pishat pe tot ce inseamna Steaua?

Ghencea nu mai e a noastra...asta e adevaru'. Tribunele ei sunt pline de manelisti burtosi si alte rozatoare de seminte. oameni care se identifica cu Becali, sexibraileanca si alte nulitati.

Pentru idiotu care tipa la T1 asta e momentul lui de glorie. Asta e cel mai important eveniment din viata lui nesemnificativa. Faptul ca "le-a arata el lor" si ca pret de cateva minute s-a aflat in centrul atentiei. Al atentiei altor manelisti care radeau de el. Nu cu el. E probabil momentul sau de glorie pe care il va povesti a doua zi colegilor de munca in timp ce descarca sacii de ciment pe santier. E lucrul l-a care se gandeste in timp ce paraseste stadionul cu capul in pamant si cu teama sa nu fie recunoscut de baietii din peluza. I-ati vazut cum au sters-o cu 10 min inainte de final? Gata, am dat gol, am castigat. Asta e tot ce conteaza. Om fi castigat aseara dar eu unul nu m-am simtit niciodata mai umilit. Cum e posibil sa arati sprijin unui om care s-a pishat pe tot ce inseamna Steaua?

lasa ca idiotul de la t1 este in spital a mancat putina bataie.

in toate propozitiile ai inceput gresit......poate ca postul meu te-a facut sa-mi intelegi gresit atitudinea...nu SUSTIN si nu voi sustine niciodata un patron ca Becali, daca ai observat aseara tribunele nu au strigat niciodata Becali organizat ci doar au fluierat atitudinea peluzelor de a repeta obsedant acelasi lucru fara a incerca sa sustina si echipa....nu injur jucatori, prefer sa-i cataloghez ca avand valoare de Steaua sau nu, dar ai dreptate metoda cea mai buna cel putin la tribuna a 2-a de a contesta este de a injura jucatorii, nu sunt de acord......nu sustin ca e corect sa-ti faci dreptate singur, din pacate pentru noi traim intr-un stat in care de multe ori daca nu-ti faci dreptate singur esti calcat in picioare....in ultimul rand am GRESIT cand am jignit mai devreme (dar cred ca tu mi-ai inors-o atunci cand mai facut bou) pentru ca am fost frustrat, frustrat ca nu mai suntem uniti, ca nu mai sustinem echipa, ca sunt asociati toti cei care au fost la tribune cu sustinatori ai lui Gigi Becali, ceea ce nu este adevarat....

In cazul acesta imi cer scuze, dar postul tau a fost destul de ambiguu. Probabil l-am inteles gresit. Si imi mai cer scuze ca te-am facut bou, doar am raspuns jignirilor..

Dar personajele de la tribuna care aveau tricourile alea cu "Free Gigi" crezi ca huiduiau pentru ca nu era incurajata echipa sau pentru ca era injurat stapanul lor mult iubit?

In contextul in care injuriile la adresa lui Becali au fost varianta de protest inca de la inceput (doar aici trebuie sa recunosti ca un om ca Becali nu este capabil sa inteleaga altceva; ori protestul ii este adresat lui) eu cred ca trebuia continuat in acelasi mod tocmai pentru a arata ca pe noi stelistii ne doare ceea ce face Becali in calitate de patron. Noi nu contestam actiunile lui Becali ca om ci ca patron al Stelei.

Daca se incuraja echipa, Jiji ar fi interpretat ori ca a castigat razboiul si este iubit in Ghencea, ori ca oamenii care-l contestau erau intr-adevar platiti de cineva care a incetat cotizatia in momentul in care el a intrat in inchisoare.

Intr-adevar aceste scandari fac rau Stelei pe termen scurt din punct de vedere al jocului si al rezultatelor, dar scopul lor este sa faca bine Stelei pe viitor; sa readuca mentalitatea profesionista de invingator in Ghencea.

Edited by MoWeed

crede-ma ca nici mie nu-mi place sa ma cobor la nivelul ciobanului si sa il injur ca la usa cortului,dar nu exista alternativa din pacate!Daca tot ne critici fa-o constructiv,adu idei mai eficiente de protest.

Ura fata de Becali nu intrece iubirea fata de Steaua,dar eu sunt dispus sa risc binele imediat al echipei(ala care e,2 locuri in plus in clasament) pentru o insanatosire a clubului pe termen lung!Chiar nu doare situatia in care a ajuns Steaua?

doare...si doare tare....ar trebui sa incercam sa gasim o persoana sau un grup de persoane care sa bage bani, stelisti adevarati gen Hagi sau nastase, cu presiunea suporterilor si un chip in spate am face mult mai multa treaba, trebuie gasita persoana respectiva....sau grupul respectiv....pe care sa-l sustinem la fel de intens cum il contestam pe patron....si trebuie sa fim uniti dar sa avem o linie comuna....iti spun sincer si cred asta, aseara daca se incuraja echipa si se contesta patronul in aceeasi masura nu cred ca s-ar fi fluierat, eu unul sigur n-as fi facut-o.....

Eu cred ca 90% din cei de la tribune nu-s SCLAVI.Doar le lipseste mintea.Si privirea de ansamblu,nu-si dau seama ca,oricat de nedreapta ar fi arestarea gibonului,aceasta era extrem de neceasara pentru Steaua in special si Romania,in general.Cuvantul 'SCLAVI' e dur,as merge mai degraba pe 'nestiutori'...

MWUIE Jiji!

Edited by DelPiero10

@arka, de departe asta e cel mai bun comentariu de pe topicul asta.felicitari!! nu ai apucat sa aberezi si sa te apuci sa injuri sau sa te iei de x sau y dar cu acest clip ai arata cine sunt cei care il sustin pe Becali nu ca nu am stii.

nu-mi vine sa cred!! va jur ca nu-mi vine sa cred.stiam ca o sa se aproprie clipa asta dar speram totusi sa nu fie acum in momentele astea. de ce va luati tocmai acum de PN?? de fapt de ce va luati de liderii de acolo?? sincer acum liderii de acolo sunt cei mai sclavi din toti asa zisii suporteri a lu' Becali. cum poti sa accepti sa fi condus de unul care e recidivist si care se stie ca a fost cu Becali si ca e omul lui?? de cei de acolo mi-e cel mai scarba, nu de cei de la tribune pt ca cei de acolo probabil pana la meciul de sambata nu au mai fost in Ghencea plus ca ei nu sunt stelisti sunt doar niste infecti, ignoranti, niste oameni redusi mintal, niste oameni care nu incearca sa-si depaseasca conditia, niste oameni care poate d&g, versace, au haur la gat, niste oameni care nu sunt in stare sa vada adevarul dincolo de "ziduri" de fapt ce zic nu sunt oameni sunt niste creaturi infecte.

respect e in momentul de fata un cuvant comun care aproape nu mai exprima nimic dar sincer asta e sentimentul pe care il am pt Peluza Sud.si eu cand zic respect pt mn cuvantul asta chiar inseamna ceva nu il folosesc doar de dragul de al folosii.

am citit ca unii care erau la PN l-au vazut pe mustata cum le facea semn sa nu mai injure. oare abia acuma l-au vazut cum e pro Becali?? pana acum nu era la fel?? ba da dar poate cei de aacolo au fost romani cu adevarat si au zis: "lasa-o ba ca merge asa" sau "asta e"...in fine nu sunt eu ccel mai indreptatit sa judec dar doar imi exprim parerea si sper ca daca cineva se va lua de mine sa o faca cu cap nu sa injure.

sa-i fwt in gura pe toti sustinatorii lu Becali, sa-l fwt in gura pe Argaseala, sa-i fwt in gura pe cei care conduc pn, si nu il ultimul rand sa-i fwt in gura pe toti cu tricouri cu free Gigi

Imi pare rau sa o spun insa acest "razboi civil" va continua. S-au creat 2 tabere:

-cei ce il sustin pe Becali sau care cred ca se poate trai cu acesta. Eu unul nu ii inteleg pe acesti oameni,ce vad ei in viitorul Stelei? Ganditi-va ca dupa plecarea ultimului profesionist in fotbal de la club(MM Stoica) Steaua a luat-o pe o panta descendenta si declinul va continua. De la locul 1 si Cupa Romaniei,am ajuns se ne rugam de locul 2 ca sa fim calcati in picioare in CL,pe bani bineinteles. In loc sa fie oameni profesionisti la club,Jiji se sfatuieste cu mari "oameni de fotbal" ca mitica,verii lui corupti si piti-felnicul care stie foarte bine cum e sa castigi un titlu in 4 sezoane :thumbdown:

-tabara anti-Becali. Cei ce sustin ca nu se mai poate cu Becali la echipa(management catastrofal) si ca a jignit tot ce inseamna Steaua. Eu ma inscriu in aceasta categorie. Oamenii uita foarte usor toate umilintele. Bataile incasate de suporteri de la gorilele lui Jiji,jignirea gloriilor steliste(mai ales umilirea lui Hagi),vanzarea palmaresului Stelei ca sa nu faca puscarie,scandalurile cu valize,sau ca sa nu o mai lungim,denigrarea a tot ce inseamna Steaua. Cand spui Steaua acum,spui Becali,iar asta e foarte grav,mai ales daca ne uitam la omul Becali.

Mai exista si o a treia categorie,stelistii cu ochelari de cal. Sunt cei pentru care nu conteaza nici Becali,nici cei anti-Becali,ci echipa si cum joaca. Sunt categoria denumita generica de mine "da ce ma joaca Jiji in teren?".In mod normal acesti oameni ar avea perfecta dreptate,insa au o gandire limitata pentru vremurile negre in care traim. Tot ce se intampla la echipa se intampla din cauza lui Becali,in mod direct sau indirect,pentru ca e patron/dictator(creditor)De ex,degeaba il injura pe Banel pentru ca Lacatus(sau Becali) l-au pus in teren. Iar pe Lacatus tot Becali l-a adus,ca sa potoleasca fraierii care incepusera sa-i ceara socoteala. Tot Becali ne-a lasat fara manager si l-a lasat pe argat-seala a.ka. "maestrul turnichetilor" acu cateva saptamani.

E trist sa vezi cum suflarea stelista e dezbinata insa e un semn ca planul lui Becali a mers,din pacate. O fi grobian si incult insa stie sa manipuleze masele foarte bine,mai ales ca sunt multi oameni in Romania care vad in Becali "romanul suprem,romanul adevarat",care a facut bani multi fara munca ci cu smecherii(nu ca fraierii care sunt cinstiti dar au bani putini) si e un model la care multi aspira.

Vreau sa acord un paragraf si in acelasi timp sa dau multe UE iubitei noastre mass-media in legatura cu cazul Becali. Majoritatea l-a aparat pe Becali pentru ca si-ar pierde un reper in ceea ce priveste audientele daca acesta ar face puscarie. Da,acesta este un abuz,insa Becali tot merita sa faca puscarie,ca si 90% din oamenii din fotbal,alaturi de base,nastase, si mai toti politicenii de sus. Pentru mine nu conteaza motivele pentru face ciobanul puscarie,stiu doar ca merita sa faca puscarie,pentru toate ilegalitatile pe care le-a facut. Capone pentru ce a facut puscarie? Pentru crimele savarsite si activitatea sa de mafiot? Nu,se stie prea bine ca l-au incadrat la evaziune fiscala si l-au bagat la zdup.Mass-media,mai ales cea sportiva,l-a aparat pe jijinho. S-au dat parerile oamenilor din fotbal,adica ale altor mafioti si ale celor pro-Becali. Aici se vede cat de mult depind oamenii din tara asta de Becali si cat de multi sclavi exista. Saracii si gugustiucii abia astepta o pomana de la jijinho,cei de la stirile sportive abia asteapta sa mai scoata o perla pe gura(ba chiar merg la palat ca sa-i bage microfonul in gura) si e invitat sa-si dea cu parerea despre orice.

Cand s-a vorbit despre cei anti-Becali s-a vorbit numai despre oameni manipulati,pusti scelerati,pe scurt oameni care nu stiu ce fac,niste teribilisme ale unor adolescenti domne,las ca o sa creasca ei si o sa-si dea seama ca Becali e painea lui D-zeu si ca fara el Steaua era moarta.

Ah si sa nu uit,multe UE celor de la Telesport care au fost foarte "deontologi" lasandu-l pe safta sa se ia de cei de la Peluza Sud si dand pe post numai mesaje ale celor care sustineau ca in Peluza Sud sunt numai drogati,ca sa nu mai zic ca i-au prezentat pe cei din tribune ca fiind oamenii buni si cinstiti care nu suportau instigarile peluzarilor rai si drogati. Nu fac parte din nici o peluza insa episodul acesta chiar m-a scarbit.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea SI RAMAI LA PUSCARIE!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Edited by predatorpulse7

"Ati vazut manifestarile de solidaritate ale celor din tribuna, care au scandat pentru patron. Dupa recurs, patronul se va intoarce alaturi de noi. A fost o lectie data de tribune catre peluze. Pana la urma, echipa are nevoie de incurajari. Si cei de la peluze au fost rareori suparati si au scandat impotriva mea sau alte lozinci. Echipele de talia Bistritei nu vin decat sa-si salveze punctul cu care incepe meciul. Este foarte greu sa lupti cu o echipa care se apara tot timpul. In situatiile pe care le-am avut, pacat ca n-am materializat avantajul, am fi putut marca mai multe goluri. Un gol inseamna trei puncte si e foarte clar ca nu avem probleme", a spus Valeriu Argaseala.

Uitati ce spune mizeria asta de OM. Sclav cu plata!

:steag_cruce_invers::steag_cruce_invers: