fcsteaua.ro

Steaua - Gloria Bistrita 1 - 0 (0 - 0)

165 posts in this topic

Mi-a placut repriza a 2a!

Pacat ca ajungem sa ne certam intre noi!Forza Steaua!!!

Baieti, voi aveti probleme psihice. Nu intelectuale, ca nu ati ajuns inca la stadiul de austrolopiteci.

cred ca ai vrut sa zici australopiteci...nu te mai da mai destept decat idolu tau...

Edited by Catalyn07

F BINE FAC ACESTI OAMENI.....DE ACEEA AM CASTIGAT....PT CA SUPORTERII SI-AU SUSTINUT ECHIPA !!!!!!!! FREE GIGIIIIII !!!!!!!!!!! O SA SI-O IA MULTI DE LA FAMILIA Becali PT ARESTAREA LUI Gigi......GIOVANI VA FACE DREPTATE ;)

amice intra pe sectiunea forumului dedicata injuraturilor, ca aici nu pot, si mai vorbim acolo.

Cum poti ma sa spui ca Becali va face dreptate cand chair el este cel care face rau

cand chiar beclai este sursa raului si a situatiei catastrofale din prezent. Sper sa nu calci vreodata in Templu.

Se cunoaste ca esti becalist si "suporter" care vede meciurile pe gsp, habar nu ai ce se intampla pe stadion, in peluze si in tribune.

Tot ce au facut baietii din peluze, astazi semintarii de la tribune au distrus, toti cetatenii care au venit sa manance seminte la T1 si T2 ne-au injurat tot meciul ca de ce il injuram de Becali, de ce afisam banere impotriva lui.

De aia ma, pentru ca asa vrem, pentru ca e simplu - flegma din loja trebuie sa plece, sa ramana la puscarie, in cimitir, la spital oriunde numai in Ghencea nu, pentru ca el si clica lui de incompetenti dubiosi au transformat clubul nostru dintr-un club profesionist in jucaria personala a unui cioban si a verilor lui.

Pentru ca orice emana de la Becali este rau, nu are nimic coerent si nimic normal, totul este otravit are un singur scop sa-i preamareasca caracterul infect de cioban frustrat cu idei grandomane, de dictator care se crede salvator al neamului si mesia stelismului.

De aia ba nesimtitilor va injur si v-am injurat tot meciul, pentru ca voi ati venit la meci cu seminte si goarne, ati aplaudat cand jucatorii au intrat cu mizeria aia de baner, in timp ce baietii din peluze nu stiau pe unde si cum sa mai ascunde banerele, cum sa bage mai bine fumigena si mesajul pe care scria-"Becali sa nu scapi sapunul". Voi veniti sa va aplaudati stapanul in timp ce noi venim pentru echipa si istoria ei, pentru ceea ce a insemnat clubul si nu sa aratam ca suntem impresionati de un abuz facut unui mafiot.

Pur si simplu nu ma intereseaza ca l-au saltat, sa il bage tot ilegal 25 de ani, pentru ca asta este el, un om care actioneaza din frustrare si trairi de moment, din impulsuri si mainie, pentru ca tot ce face este la limita legalitatii si in totalitate dubios, pentru ca niciodata nu a facut ceva legal si la vedere, mereu s-a inconjurat de oameni malefici cu care a facut cele mai josnice combinatii si cele mai samavolnice actiuni, mereu cand se simte la stramtoare se dezminte de el si de faptele sale printr-un senil-"am glumit".

Voi ba samantarilor, supoterilor cocalari, cetatenilor, taranilor ati fost aia care astazi ati mancat seminte 90 de minute, care v-ati ridicat in picioare doar cand a ratat penaltiul si cand am marcat Kaptenaos golul, in rest ati stat si ati flegmat coji de seminte, voi astia de mai sus nu ati strigat niciodata Lacatus, dar in schimb ne-ati injurat si ne aratati m*ie cand in contestam pe cioban.

mi-ai citit posturile ?ce te face sa crezi ca il sustin pe Becali ? vezi deja m-ai etichetat drept sustinator al scarbei , kiar nu te inteleg , asta este nu mai vreu sa stau la peluze gata , vreau sa stau la tribuna si sa vad meciul , vreau sa-l vad asa cum se vede de la tribuna e drept ceva mai linistit decat in peluze , nu inseamna ca nu traiesc meciul la aceeasi intensitate , si crede-ma ca pe dobitoc il bucura sa auda de problemele astea aparute intre noi .

nu am nimic cu cei care stau la tribune,dar cum nu pot sa nu te fac sustinator al lui Becali daca tu ii huidui pe cei care-l contesta?Si daca nu ai huiduit,de ce te-ai simtit vizat cand peluzele i-au facut sclavi pe cei care il sustineau pe cioban?

in seara asta tribunele au ales:daca pana acum erau mai mult sau mai putin indiferente fata de protestul indreptat impotriva ciobanului,acum s-au dat de partea lui!

imi este clar ca au fost oameni infiltrati(cand s-au mai vazut bannere la cele 2 tribune?in special la T1;tricouri impartite ...) dar de ce cei din jur nu au luat atitudine?E clar ca fara solidaritate nu o sa ajungem nicaieri si sper ca fanii lui Becali sa se spele pe cap cu el,iar noua,celolalti,ni se vor rupe inimile uitandu-ne in ce mizerie se zbate clubul.

Edited by oop

Din pacate, ce se intampla acum in peluzele si tribunele din Ghencea imi lasa un gust din ce in ce mai amar. Nu am fost niciodata apropiat de niciun lider de galerie, astfel ca am privit mai tot timpul intamplarile de la o oarecare "distanta", cantand de fiecare data si scandand tot ce am considerat ca e benefic echipei Steaua. Astazi insa, a fost un meci cel putin ciudat din punct de vedere al celor intamplate in tribune. Au intrat jucatorii cu banner-ul ala cu "alaturi de..." si imediat Peluza Nord a inceput sa huiduie si sa cante impotriva ciobanului. Imediat, se trezeste un taran sa injure in continuu de ma intrebam cum naiba mai poate respira, pe motiv ca lumea scandeaza impotriva lui Becali, si el se intreba "ce avem, mah, cu el?". i-am zis si eu ceva, rungandu-l sa-si lase nitel nervii la o parte, ca imi surzea urechea dreapta, si dupa o scurta incaierare, am plecat de acolo mahnit. dupa vreo 2 minute a venit un alt tip la mine, zicandu-mi ca si el se certase cu acelasi animal, si ca ala venise cu unul din liderii galeriei la meci. Am dedus repede ca o fi vreunul "cumparat" de cioban. Ideea e alta... personal mi se rupe sufletul cand vad ce se intampla: am ajuns sa ne huiduim intre noi pentru exista diferente de opinie legate de cioban (cred ca asta e in primul rand, desi sunt constient ca sunt si multi cumparati), ca echipa nu joaca, ca viitorul nu arata deloc bine, si asa mai departe. Practic, Stelei acum ii trebuie un patron, un antrenor, jucatori, si un lider de galerie, deci cam tot. Sunt perfect de acord cu protestul impotriva lui Becali si voi lua parte la el pana, sa speram, ciobanul va pleca, insa nu stiu daca meciurile Stelei sunt locul si momentul ideal pentru a face asta. Mi s-ar parea normal sa se cante pentru echipa (sperand ca manifestarile impotriva ciobanului n-au legatura cu jucatorii sau antrenorul), pentru a mai incerca sa avem si bucurii cand plecam de la un meci, si anume o victorie. Apoi, nu cred ca jucatorilor li se poate cere sa ia si ei parte la manifest. Poate ca cei care au si in suflet Steaua (Ogararu, Ghionea, Goian) sunt constienti de faptul ca Becali nu e deloc patronul ideal, insa nu au ce sa faca, ei de la el isi iau banii si traiul lor e in joc. De la ceilalti jucatori nici n-as putea avea alte pretentii. Iar legat de Lacatus, daca e ca cineva sa ne sustine in acest protest, el ar trebui sa fie acela. Insa si el considera ca Steaua e dependenta de Becali, probabil. E trist ce se intampla si mai trist e faptul ca nu se anunta nimic imbucurator. Forza Steaua!

Virgile, iarasi e subliniat Bicolitza!

Hai sa mai radem si noi, nu te mai infoia din nou ca data trecuta!

Acum drept sa va spun sunt realmente ingrijorat pentru ca am vazut la TV nenumarati cocalari in tribuna care aveau tricouri inscriptionate cu "Free Gigi"! N-am putea sa le aranjam cate un loc langa el?

Edited by Tupac Amaru

Eu am vazut meciul la TV.

Dar toti cei pe care i-am vazut cu free Gigi pe ei , absolut toti , mancau seminte.

SI cu asta am zis tot despre caracterul lor!

Cine a vazut sau a auzit ce s-a intamplat ..a ras sigur si cu fundul ! Unde s-a mai intalnit ca peluzele sa injure patronul iar tribunele sa imparta fluturasi cu "fri Jiji" si sa-l sustina ...ce ti-e si cu mass-media asta ...tare as fi vrut sa-l prind pe crizatu' ala de la tribuna 1 care ne tot injura , alt manipulat ! ..si daca te uiti bine la fetele lor , alora cu fri Jiji , numai tigani,nespalati,idioti , fara pic de minte ! 

Edited by S.S.Lazio

coaieeeee imi explica si mie de ce **** mea au ales in primul rand mesaju FREE Gigi ? Unde dracu ne credem in America? Ma intreb uneori daca mai e loc in tara asta de prosti

Mai suntem si noi restul de stelisti care ne bucuram de zilele astea, cat timp ciobanul e incarcerat, ca si cum am fi castigat campionatul. Eu, de pilda, in dimineata cand am aflat ca fecali fusese arestat am scos sampania din frigider si am petrecut la foc automat.

Si eu la fel; mi-a luminat ziua acea stire!

La televizor, absolut toti cei pe care i-a aratat cu tricouri "Free Gigi" rumegau seminte si aveau tenul suspect de inchis. Nu cumva or fi rudele lui?

DUPA CE M-AM LUAT DE UNII IMBECILI BECALISTI,VREAU SA LE ZIC CEVA ACESTOR FOTBALIATORI CARE REPREZINTA Steaua:

PENTRU NOI NU ATI JUCAT,DA' PE OIER L-ATI ADORAT!

jegosilor,si v-o spun din suflet,sunteti niste nimicuri!niste jeguri ordinare,v-a durut in cur cind suporterii au fost bruscati,impuscati,da v-ati gasit sa va sustineti berbecul sef!va meritati mediocritatea!NU MERITATI SA PURTATI TRICOUL ROS-ALBASTRU!SUNTETI NISTE JEGURI!PENTRU MINE ATI MURIT ASTA-SEARA!TOTI,FARA EXCEPTIE!MI-E SCIRBA DE VOI!!!!

nu am nimic cu cei care stau la tribune,dar cum nu pot sa nu te fac sustinator al lui Becali daca tu ii huidui pe cei care-l contesta?Si daca nu ai huiduit,de ce te-ai simtit vizat cand peluzele i-au facut sclavi pe cei care il sustineau pe cioban?

nu ma simt vizat ,ma simt nasol ca se aude asa ceva in Templu atata tot si de unde stii tu ca am huiduit peluzele? eu nu vreau sa se mai auda asa ceva in Ghencea este atat de greu de inteles asta ?

stii ce ar fi fost destept sa se faca din partea peluzelor si de bun simt : sa nu raspunda in niciun fel huiduielilor si sa isi continue protestul fara sa ii faca pe cei din tribune sclavi , nu crezi ca este mai bine si mai decent ?

si in primul rand nu asa iti arati superioritatea ( Semper Superiores) fata de cioban??

Din nenorocire, intre ce am jucat noi si ce au jucat cainii cu ciorile e diferenta de o clasa.

Am ramas orfani:) Fara performanta, fara echipa, fara patron, fara perspectiva, fara....

Avem in schimb o Armata fara cap.

Cine a vazut sau a auzit ce s-a intamplat ..a ras sigur si cu fundul ! Unde s-a mai intalnit ca peluzele sa injure patronul iar tribunele sa imparta fluturasi cu "fri Jiji" si sa-l sustina ...ce ti-e si cu mass-media asta ...tare as fi vrut sa-l prind pe crizatu' ala de la tribuna 1 care ne tot injura , alt manipulat ! ..si daca te uiti bine la fetele lor , alora cu fri Jiji , numai tigani,nespalati,idioti , fara pic de minte ! 

Penibil!Recunosc ca am fost la tr a2-a,insa am intrat in pamant de rusine cand am vazut cum cei de langa mn ii huiduiau pe cei de la peluze ca striga impotriva lui Jiji,In viata mea nu m'ai calc in tribune.

**** Jiji!

nu ma simt vizat ,ma simt nasol ca se aude asa ceva in Templu atata tot si de unde stii tu ca am huiduit peluzele? eu nu vreau sa se mai auda asa ceva in Ghencea este atat de greu de inteles asta ?

stii ce ar fi fost destept sa se faca din partea peluzelor si de bun simt : sa nu raspunda in niciun fel huiduielilor si sa isi continue protestul fara sa ii faca pe cei din tribune sclavi , nu crezi ca este mai bine si mai decent ?

si in primul rand nu asa iti arati superioritatea ( Semper Superiores) fata de cioban??

atat timp cat cei de la tribune nu gandesc ca noi , cei ce avem dreptate , practic ..n-ai cum sa ajungi pe aceeasi lungime de unda ! Ei nu-si dau seama cat rau face acest omu Stelei si fotbalului .. de fapt,a facut si inca face si de acolo de la mititica ! Si hai sa ne gandim in grup de 2 ...cum au ras tiganii sau cainii de noi cand au auzit de asta ?

Edited by S.S.Lazio

sunt foarte dezamagit de tot ce se intampla,ma asteptam sa se organizeze ceva pt sustinrea lui Gigi dar nu in halu asta,stiu ca au fost dusi multi indivizi dubiosi dar mai stiu ca printre noi sunt unii care sunt exact ca Gigi Becali,meritam absolut tot ce ni se intampla,banuiesc ca cei care lupta impotriva lui or sa se sature si ei si or sa faca ca mine ,adica or sa vada meciul la TV....imaginati va un meci al Stelei fara galerie numai cu sunet de trompete si oameni care sparg seminte intrerupte din cand in cand de ode aduse lui Gigi Becali.....pt sustinatorii lui Gigi:priviti clasamentul,Steaua e pe 8 iar Dinamo pe 1

Se pare ca "Intotdeauna Superiori" s-a transformat deja in "Intotdeauna Oi"!

MULTA M**E CELOR CARE AU HUIDUIT ASTAZI PELUZELE, va meritati soarta cu totii!

Edited by Adrian

DUPA CE M-AM LUAT DE UNII IMBECILI BECALISTI,VREAU SA LE ZIC CEVA ACESTOR FOTBALIATORI CARE REPREZINTA Steaua:

PENTRU NOI NU ATI JUCAT,DA' PE OIER L-ATI ADORAT!

jegosilor,si v-o spun din suflet,sunteti niste nimicuri!niste jeguri ordinare,v-a durut in cur cind suporterii au fost bruscati,impuscati,da v-ati gasit sa va sustineti berbecul sef!va meritati mediocritatea!NU MERITATI SA PURTATI TRICOUL ROS-ALBASTRU!SUNTETI NISTE JEGURI!PENTRU MINE ATI MURIT ASTA-SEARA!TOTI,FARA EXCEPTIE!MI-E SCIRBA DE VOI!!!!

Frate, serios acum, tu ce ai vrea sa faca? Eu am zis si o repet, oricat de mult ne-am dori, jucatorii n-au cum sa fie alaturi de noi si in privinta protestului. Ei de la cioban isi iau banii, meseria lor e sa joace fotbal iar banii si-i iau de la patronul echipei la care joaca. Tu daca ai un sef nebun, ii dai in cap? Nu, pentru ca e traiul tau in joc. Aici e putin diferita situatia, fiind vorba de fotbal, pentru ca mai intervin si sentimentele, iar daca un jucator vrea sa joace la Steaua, mai inghite unele lucruri. Si poate le poti reprosa multe strainilor sau nou-venitilor, dar poti tu sa-i zici ceva lui Ogararu, lui Goian, lui Ghionea? Sa fim seriosi, pe noi nu ne sustine Lacatus cand e vorba de protest, desi are mult mai putine de pierdut, are forta/autoritate mai mare si e si de 100 de ori mai stelist decat 3 sferturi din echipa...

cui ii convine sa se auda asa ceva pe Ghencea?Am fost la atatea meciuri,am ragusit de atatea ori pt Steaua in meciuri cu atmosfera electrizanta dar se pare ca unii nu inteleg care ar trebui sa fie prioritatile noastre,ale tuturor

mi se pare ca ar fi fost extrem de ipocrita o asemenea atitudine.Adica eu il contest pe Becali,dar nu am nimic cu cei de partea lui?cum vine asta?nu s-a convenit sa se lupte impotriva lui Becali cu armele si la nivelul lui?Cuvantul decenta nu are loc in aceeasi propozitie cu o referinta la Becali!

Am un gust amar. De mai mult timp urmaresc meciurile Stelei de la Tribuna 0. M-am obisnuit sa vad destule specimene care mai mult se uita la loja decat pe teren. Nu poate exista o faza, o altercatie, orice pe teren fara sa se uite sa vada reactia idolului lor cel iubitor de oi. Mi-e o greata infernala de aceste specimene. Am crezut insa ca sunt niste cazuri izolate (la urma urmei, pe stadion intalnesti tot felul de persoane, din toate categoriile sociale). Din pacate, dupa arestarea lui Gigel, sunt pur si simplu dezgustat sa vad cati sustinatori are. Am un coleg de servici (culmea, dinamovist) care mai ca n-a plans si n-a initiat vreo petitie pentru eliberarea ciobanului. Ieri, de exemplu, a tinut-o toata ziua cu nedreptatile din Romania, ca Jiji, daca scapa, ar trebui sa plece in occident, sa traiasca intr-o tara civilizata (de parca el ar fi un om civilizat)... Am fost la un pas de a ma lua la harta cu respectivul coleg, cand a inceput sa se lamenteze ca numai oamenii fara suflet sau cei invidiosi pe Becali se pot bucura de raul lui... In fine, concluzia e ca sunt dezgustat sa vad ca mai sunt atatia oameni care il mai sustin pe Becali si (mai grav) sunt prezenti intr-un numar destul de mare pe Stadionul Steaua.

cui ii convine sa se auda asa ceva pe Ghencea?Am fost la atatea meciuri,am ragusit de atatea ori pt Steaua in meciuri cu atmosfera electrizanta dar se pare ca unii nu inteleg care ar trebui sa fie prioritatile noastre,ale tuturor

mi se pare ca ar fi fost extrem de ipocrita o asemenea atitudine.Adica eu il contest pe Becali,dar nu am nimic cu cei de partea lui?cum vine asta?nu s-a convenit sa se lupte impotriva lui Becali cu armele si la nivelul lui?Cuvantul decenta nu are loc in aceeasi propozitie cu o referinta la Becali!

nu ai cum sa schimbi modul de gandire al sustinatorilor lui , ei au deja opinia formata , eu consider ca singura solutie este aceea de a demonstra faptul ca poate fi foarte bine fara el intelegi , nu trebuie pronuntat numele asta nu trebe scandat pro sau contra , trebuie sters in cel mai inteligent mod cu putinta acela de a nu-l rosti si acum , in momentele astea , mai mult ca niciodata , cand gibonul nu este in prim plan trebuie sa profitam si sa ne aratam coeziunea scandand numai pro Steaua si atata intelegi pentru ca daca noi nu ne descurcam acum cat el lipseste inseamna ca nu ne vom descurca niciodata, acum sper sa intelegi dc am scris ca ma simt nasol ca aud chestiile alea scandate de cei pe care ii stimez cel mai mult . nu stiu ce sa mai zic altceva ...

Am un gust amar. De mai mult timp urmaresc meciurile Stelei de la Tribuna 0. M-am obisnuit sa vad destule specimene care mai mult se uita la loja decat pe teren. Nu poate exista o faza, o altercatie, orice pe teren fara sa se uite sa vada reactia idolului lor cel iubitor de oi. Mi-e o greata infernala de aceste specimene. Am crezut insa ca sunt niste cazuri izolate (la urma urmei, pe stadion intalnesti tot felul de persoane, din toate categoriile sociale). Din pacate, dupa arestarea lui Gigel, sunt pur si simplu dezgustat sa vad cati sustinatori are. Am un coleg de servici (culmea, dinamovist) care mai ca n-a plans si n-a initiat vreo petitie pentru eliberarea ciobanului. Ieri, de exemplu, a tinut-o toata ziua cu nedreptatile din Romania, ca Jiji, daca scapa, ar trebui sa plece in occident, sa traiasca intr-o tara civilizata (de parca el ar fi un om civilizat)... Am fost la un pas de a ma lua la harta cu respectivul coleg, cand a inceput sa se lamenteze ca numai oamenii fara suflet sau cei invidiosi pe Becali se pot bucura de raul lui... In fine, concluzia e ca sunt dezgustat sa vad ca mai sunt atatia oameni care il mai sustin pe Becali si (mai grav) sunt prezenti intr-un numar destul de mare pe Stadionul Steaua.

Da, sa stii ca in acest moment si eu il sustin pe Becali sa iasa din puscarie.

Esti culmea...judeci oamenii si caracterul lor dupa cate seminte rontaie??? Glumesti,nu???

Poate se gandeste ca o fi dat Becali seminte la toti sa-l sustina :shifty:

:finger: Becali :wanker:

Da un joc chinuit , ce sa mai a mai ratat Steaua un sezon...sper sa nu ajunga ca Leeds in Anglia..dar se indreapta cu pasi grabiti in aceea directie// Forza Steaua!

**** tribunelor!!!!!!!!!!!! MM lor de infecti!

LA MULTI ANI Laca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:steag_cruce_invers: