fcsteaua.ro

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

563 posts in this topic

Sa intelegem ca nimeni nu vrea sa il sustina...totusi...ar "merita"...el a fost mereu lg Steaua si cand a castigat cupa si cand am pierdut-o...se face o intalnire cea a celor ce vor sa il sustina..?:-/ fularultras

"traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

Exista ceva de ocupat in Romania?

Edited by SteauaB

Normal ca a depus plangere impotriva omului de afaceri Puiu Popoviciu.Se oftica ca nu a dat el acel tun imobiliar...

Nu suntem in Vestul Salbatic, cei responsabili trebuie sa plateasca. Acum toti o sa isi rezolve problemele cum ii taie capul?

Da,atata timp cand nu exista militie competenta si justitie competenta DA ne vom face dreptate singuri.Am un magazin care a fost spart de doua ori,in ambele cazuri am avut paguba de 5000ron,militia nu a facut nimic si a trecut un an,eu daca aflu cine sunt cei care m-au pagubit sincer le rup capul si fara prea multe remuscari, in nici un caz nu ma duc cu ei la militie.

Am si eu o intrebare: cand vom vedea anchetati si, eventual, arestati, oameni politici, procurori si judecatori, ziaristi?

Asta ca sa ne convingem ca "nimeni nu e mai presus de lege".

Foarte curand dar daca vor deranja presedentia sau guvernul.Dictatura sa intors in romanica in data de 2 aprilie 2009.

Lacatus la sport ro:vom juca pt Becali.....sigur ma jigodie ,pupa l in cur

Sa intelegem ca nimeni nu vrea sa il sustina...totusi...ar "merita"...el a fost mereu lg Steaua si cand a castigat cupa si cand am pierdut-o...se face o intalnire cea a celor ce vor sa il sustina..?:-/ fularultras

Pai nu auzi,aia care vor sa-l sustina deja s-au adunat la Judecatorie...Du-te acolo si fa-ti datoria,dar ai grija mare la portofel!...

Offtopic:

Pizti și-a dat demisia și primește ca "primã" pentru ultimele meciuri 300000 euro. Așa zice prostsport

Edited by 1on

va imaginati sambata cum o sa strige tot stadionul...

LA PUSCARIE!Becali LA PUSCARIE! LAA PUSCARIE....Becali LA PUSCARIE! :steagcruce:

poate militienii isi aduc aminte ce viata frumoasa era inainte de 89 si ai aplica in noaptea asta o mica :spank: asa ca pe vremuri. :D ...vise stiu...dar macar sa ne simtim bine si noi 24 de ore ;):beer2:

Ba, e clar ca e un abuz! un nou abuz!

Nu ne va scapa nici asta de Creditorul analfabet!

Dar e clar ca este un abuz! Deci, hotii fac plangere si politia actioneaza!

Ba, daca mie mi s-ar fi furat masina si as fi facut plangere la Politie, mi-ar fi zis aia ca se ocupa de chestie si... normal, nu as mai fi vazut nicodata masina!

E clar ca sunt manevre, poate chiar de deturnare a atentie de la un Popoviciu sau chiar de la nationala! Oare va mai vorbi cineva despre dezastrul nationalei Romaniei???

Ce pacaleli! Ne pacalim in Romania in fiecare zi! Tocmai de aia in Romania anul are doar o zi si nu 365 cum ar trebui! Acea zi este 1 aprilie!

Macar daca ar duce abuzul pana la capat si l-a inchide 30 de zile, sa mai respiram si noi!

Afara din Ghencea, Creditor dobitoc!

Nu te supara dar esti penibil dorind ce este mai rau unui om,nu cred ca vrei sa vezi puscaria nici macar in vizita,mai ales ca in cazul nostru si cum bine spune mai jos si Campionul european nu puscaria pentru Becali va scapa Steaua de el.

prea se vorbeste ca ceea ce s-a facut in dimineata asta a fost unabuz, dar sa luam in considerare si varianta Politiei cu sechestrarea. Bineinteles normal ar fi ca si hotii sa ajunga in aceeasi celula cu ciobanul. SA SE FACA DREPTATE, CREDITORUL LA PUSCARIE !

Banuiesc eu ca tu sti ceva, altfel nu vad cum poti cere dreptate stigand "creditorul la puscarie"si mai ales ca in conceptia ta ala care ti-a furat portofelul sa intre la puscarie impreuna cu tine care ai **** sa-l prinzi si sa-l bati.NU?

Iar sunt autoritatile defazate. Au trecut 2 luni si ceva de atunci si abia acum iau masuri? La fel si cu "flagrantul" care nu le-a iesit in cazul Valiza. Se pare ca pentru ei important este doar circul mediatic in dauna finalizarii ca la carte a proceselor.

Desi nu-l simpatizez pe Gigi, in cazul asta sunt total de acord cu ce a facut. Daca as avea si eu mijloacele necesare sa-i prind pe cei care imi fura ceva ar scapa mult mai rau decat au scapat de la Gigi din ograda.

Bravo,esti echilibrat in comentariu si la obiect.FELICITARI!!!!

Circ!

Uite cum s-a divagat atentia opinie publice asupra afacerilor intre Puiu Popoviciu cu multi oameni politici. Nu mai trebuie sa deranjam pe fata presedintelui,pe toti conducatorii de la "2 si-un sfert".Ma mir ca nu s-a spus nimic si despre Videanu in manevra cu terenurile de la Agronomie. A sarit Becali ca ars,nebunul are si el informatii despre toate manevrele cu hectarele de teren din nordul Bucurestiului.

Traiasca Dictatura ! Dobitocul de mine,l-am votat pe Marinar!

Suntem de rahat!

BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poa'sa fie abuzul abuzurilor, nu ma impiedica nimic sa ma bucur :D . Sper sa fie victima abuzurilor si la mititica, sa il sodomizeze tiganii!

In primul rand esti penibil in al doilea rand esti penibil!!!!!!!

demersul pe care, noi suporterii, il facem de cateva luni bune pentru indepartarea lui Becali nu cred sa aiba vreun final fericit pentru noi.

pentru Becali nu cred ca va ceda la presiunea noastra

cel sau cei care -l pot fugari pe baceali din Ghencea sunt doar procurori

trebuie sai gaseasca ceva in neregula si sal inchida. da sai dea multi ani sa nul mai vedem prea curand

cand te gandesti ce a fost Steaua si ce e acuma: condusa si batjocurita de un interlopist....

Nu puscaria il va indeparta din Ghencea.Nu ar trebui sa ne bucuram de abuzurile militiei.

Lacatus la sport ro:vom juca pt Becali.....sigur ma jigodie ,pupa l in cur

Nu stiu cati ani ai,dar daca nu esti de acord cu opiniile lui Lacatus si il consideri un antrenor slab (ceea ce fac si eu!),ai putea macar sa nu-l jignesti,asta numai daca sti cumva cate a facut pentru clubul nostru. Forza Steaua Semper Fidelis

Noi infieram politia si DNA-ul ca face abuzuri, ca judecata este impartita dupa "catei" si "dulai", cand aceste abuzuri de putere si arbitrariul sunt prezente peste tot. Si pe acest site, in actiunea unor moderatori sub sigla: "noi vrem egalitate, dar nu pentru catei"!Se pare ca este in firea romanului de-a apasa pedala abuzului atunci cand i se pare ca are cutitul in mana.

Cum face DNA-ul cu Becali a afacut si Becali la randul lui cu altii. Diferenta este ca Becali a facut-o pe banii lui, iar DNA-ul pe banii altora. Pe fond, abuzul ambilor a avut acelasi mesaj. Demonstratia de forta!

Asta este singurul aspect care ma deranjeaza pe mine la DNA. Mult zgomot si bani aruncati pe fereastra pentru nimic. Nici unul din cei ridicati cu tam-tam nu au sfarsit dupa gratii.

In rest, Becali isi merita soarta si umilinta cu varf si indesat!

sa putrezesti in parnaie f... **** ***** de mafiot!

Edited by Stanici

o groaza de mesaje idioate aici; marea problema e ca Jiji ar trebui inchis pt o groaza de sute de mii de alte motive, inselaciuni, evaziuni fiscale, fraude.....samd dar nu pt ca a incercat sa isi faca singur dreptate. hotii aia imputiti sa zica mersi ca nu le-a taiat capul si a fost baiat subtire cu ei. daca mi-ar fi furat mie masina le smulgeam degetele si dintii iar apoi le ardeam ochii. traim intr-o tara idioata in care politia, justitia nu te ajuta cu nimic si esti nevoit sa iti faci singur dreptate.

Pai daca s-a luat de meseriasu' Popoviciu? Popoviciu care e mana-n lupa cu Basescu...Eeee, coane jj, creca tocmai te-ai futat cu cine nu trebuie...Forza Puiu, forza Puiu, ee, ee...:)) Ce bine ar fi sa-l tina macar 24 de ore in arest, sa-l streseze un pic, ca dup-aia sa inceapa razboiul pe bune... Va dati seama ca asta nu va ramane asa, si cercopitecul se va razbuna, sau cel putin va incerca... E bine ca l-au luat din casa, au intrat peste nevasta, copii, etc, ce-l doare pe el mai tare... Macar de i-ar fi taiat si oile... Si dup-aia ii mai dam si noi clanta sambata seara, nu ca l-ar durea, da' e misto momentul.

Esti de o prostie grava si sper sa treci si tu printr-un moment asemanator ca mai apoi sa vedem daca mai doresti asa ceva chiar si dusmanului tau.Nu vad ce vina are familia lui.Ce este grav ca multi dintre voi nici nu stiti de ce protestati sau" E MISTO MOMENTUL".

Cad pe capete boschetarii si mafiotii :D

Becali la puscarie :thumbup: , Piturca afara de la nationala :bananadance:

Sa bem, sa ne veselim :clap::drunk::beer2:

Nu ii mai plangeti de mila lui G.Becali! Tot spuneti ca foarte bine ca i-a batut pe hoti, ca asa ar trebui sa putem face toti!

Gresit, NOI NU PUTEM sa ne punem bodyguarzii sa ii prinda pe cei care ne-au furat, noi nu cunoastem LUMEA INTERLOPA ca sa putem da de urma lor. Iata de ce metoda de care s-a folosit Gigi pentru a-si face dreptate este PUR MAFIOTA.

Mai mult, in loc sa-i dea pe mana politiei pe infractori, pentru a-i impedica sa fure in continuare, el "II IARTA"!, ca un bun samaritean ce este. In acest fel nu aduce niciun serviciu societatii, ci actioneaza, ca intotdeauna, in PROPRIUL INTERES.

Corectamundo!

In incheiere pentru ca nu mai am voie sa jignesc asa cum faceti si voi cu alte persoane inclusiv Lacatus si o parte din fotbalisti nu pot sa spun decat. INCETATI CU ABUZURILE !!!!!!!!

Parca luptam si noi in trecut impotriva abuzurilor acum luptam impotriva noastra.Frumos asa nu ? Domnul Adrian ce zici dreptul la libera exprimare iti spune ceva ?

@blackkanibus

Gata te-ai intors de la judecatorie? Credeam ca faceti noapte alba sa va aparati patronul spiritual...

Edited by MoWeed

Un abuz impotriva jegului nu face altceva decat sa-mi amplifice satisfactia.

Da Doamne sa fie dus pana la capat.

Desi e oarecum de inteles, Laca, mai da-o-n.... de treaba!

Edited by onlySteaua

o groaza de mesaje idioate aici; marea problema e ca Jiji ar trebui inchis pt o groaza de sute de mii de alte motive, inselaciuni, evaziuni fiscale, fraude.....samd dar nu pt ca a incercat sa isi faca singur dreptate. hotii aia imputiti sa zica mersi ca nu le-a taiat capul si a fost baiat subtire cu ei. daca mi-ar fi furat mie masina le smulgeam degetele si dintii iar apoi le ardeam ochii. traim intr-o tara idioata in care politia, justitia nu te ajuta cu nimic si esti nevoit sa iti faci singur dreptate.

:) , pui de dac, spui? In ce tara traim? Stii sa-i spui pe nume?

Daca nu l-au putut apuca cu chestii mai serioase il leaga cu potlagarii. Mie mi se pare in ordine. Pai cine este acest animal sa dispuna de libertatea altcuiva? Oricine va fi acela, chiar si un smanglitor. Este evident ca omul nu este curat, m-as bucura sa il vad legat, ar fi un semn ca se lucrurile pot lua si o turnura fireasca.

Edited by Protasov

Esti de o prostie grava si sper sa treci si tu printr-un moment asemanator ca mai apoi sa vedem daca mai doresti asa ceva chiar si dusmanului tau.Nu vad ce vina are familia lui.Ce este grav ca multi dintre voi nici nu stiti de ce protestati sau" E MISTO MOMENTUL".

***** care-ti permiti sa jignesti oamenii fara sa-i cunosti, ia fii atent aici, micutule ***** :

1- Nu stii ce am patit eu din cauza faptului ca l-am injurat pe fata pe cioban:

2- Nu stii ce am patit in Armata din cauza unui var de-al cacarezei;

3- Crede-ma ca toti aproape toti de pe forumul asta stiu de ce protestam: din cauza cacatului asta fetid, am ajuns sa ne rada specimene gen porumboiu, penescu, jabba, turcu, etc.

Deci, masoara-ti cuvintele daca vrei sa nu ti se raspunda la fel. ****** !

Edited by bodanelu
mai usor

Iarasi ma simt nevoit sa spun ca sunt pe aici multi dobitoci.

Degeaba incerc sa vorbesc frumos cu voi pe privat, degeaba va rog sa mentineti un tot civilizat, nu am cu cine.

Si, atunci, nu am cum sa nu ma intreb: chiar atat de multi dobitoci sunt pe aici?

Daca eu te-am rugat sa nu mai jignesti, de ce trebuie sa vii tu aici sa spui ca eu iti interzic dreptul la libera exprimare?

Ce abuz e ala ca eu incerc sa fac sa mearga forumul asta bine?

Ati fost careva banati pe aici?

Ati primit warn fara sa faceti nimic?

Imediat sariti si va dati mari victime. Dupa un mesaj nenorocit in care v-am rugat sa va linistiti.

Pai bai, daca voi vreti abuzuri, se poate aranja.

N-ai ce cu oameni ca astia. Degeaba vorbesti cu ei, tot cum vor ei e.

Bun ma. Injurati-va linistiti. Hai. Sa vedem ce se intampla.

p.s.

Pt ceilalti moderatori.

NU EDITATI MESAJUL!