fcsteaua.ro

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

563 posts in this topic

nu doresc a polemiza cu nimeni. un singur lucrun vreau sa intelegeti:

aici nu mai e vorba de Steaua sau de sustinatori.daca o persona cu statutul lui Becali poate fi luata in asemenea conditii din casa pentru o amageala de motiv, ganditiva in ce stat traim si daca nu cumva asta i se poate intampla oricui dintre noi.luati drept tinta ceea ce trebuie si lasati micile orgolii deoparte.

uite ca ma gindesc:da' cine e oierul?Sfintul Petru,vreun filotim bagat in colt pe nedrept de catre statul politienesc roman?Maica Tereza abuzata de catre mascati?nu,vere,e un infractor!un creditor si "un om de afaceri" cu relatii interlope!care-i problema?asa cum au intrat peste ciorile de camatari,piani,duduieni si care mortii lor mai sunt,asa au intrat si peste asta!mare smecherie,sper sa intre peste toti cocalarii care au devenit miliardari de carton peste noapte!nu mi-e mila nici macar 1 secunda de familia oierului si refuz sa cred ca ma-sa,nevasta-sa si restul neamului lui de oligofreni nu cunosc ce afaceri invirte acest taran jegos!

au si aparut becalienii in miniatura pe aici sa-i cinte in struna ciobanului:abuz,folosirea disproportionata a fortei,stat politienesc,plm!niste idioti!

Edited by The Flyer

Ce naibii oameni buni,credeti ca ciorditorii aia s--au dus sa-l reclame pe Becali de capul lor? Aia se p**a pe politie si organele statului. Aia stiu de frica doar niste interlopi gen Becali,Gheara sau Camatari. Cineva i-a luat in brate si nu oricine,ci unul cu c**e foarte mari.Mari de tot!

Becali l-a dat in gat pe Popoviciu,acum plateste si el.Da-l in p***a ma-sii!Asta merita.Au fost impreuna la ciordeala si acum se dau in gat uniii pe altii! Altii ise freaca mainile de situatia asta!Astia sunt PRESA!

Yoyoyoi ne-a zis :" ce ii retine pe cei de la presa sa isi mute atentia asupra lui Becali si sa lase in plata Domnului pe Base,Nastase,Puiu s.a..md." Pai Becali vinde mai bine decat aia!

Acum revenind la Cioban,ceea ce a facut el astazi seamana izbitor cu stirile de la ora 5. Vazandu-l pe Becali in papuci si halat le vad pe tigancile alea care isi ridica fustele in fata camerelor de luat vederi. Mai trebuiau si niste bocitoare pe langa Cioban. Nu putea sa plece ca omul linistit la Politie? Zilele astea vom asista la niste spalari masive de imagine din partea Otv-uli,Nasului,Accesului,Realitatii.Deja au inceput! Fara Cioban sunt morti! Probabil ca Becali se va alege doar cu o amenda penala! Daca isi doreau unii sa-l bage la zdup,unde-i este locul,incepeau cu un Stefanesti,cu o Armata,aveau cu ce.

Vai mama noastra in ce tara traim.

Edited by Dragoshel

Ma, in plm, puteau sa il rapeasca si extraterestrii sa faca studiu de caz "asa nu". Important e ca stiu ca, macar pentru 24 de ore, nu isi mai varsa otrava in Cupa Campionilor obtinuta de Steaua Sfinxului.

dupa judecata multor de aici,Al Capone nu ar fi fost inchis niciodata.al naibii FBI din anii 30,ce ipocriti,milioane de americani faceau evaziune fiscala mai mare sau mai mica si ei sau gasit sa se ia tocmai de Al Capone.a fost clar lucratura politica.

scopul scuza mijloacele,si apropo in orice tara europeana care se respecta daca sechestrezi o persoana indiferent de motiv,o sa ai probleme.

Gigi Gigi Gigi jilavaaaa jilavaaaa jilavaaaaaaaaaaaaaa

Pe Realitatea:Becali nu a vrut sa le deschida mascatilor usa pana nu a venit presa! :laugh:

asta si cand moare vrea sa fie filmat!

LOL :D

Jiji a inceput sa faca economii. Afara s-a facut cald si, ca sa nu consume curent cu aerul conditionat, s-a dus el la racoare.

Baieti, cand o sa-l ridice si pe Mitica, va invit la un gratar. Fac cinste.

Abuz,neabuz LA PUSCARIE cu ciobanul.Imputitul asta crede ca banii il fac de neatins si ca isi poate permite sa jigneasca si sa escrocheze pe oricine.Sper sa il infunde ani buni,chiar daca la o adica ar fi un abuz m-as bucura enorm sa il vad zacand la zdup!!!!

P.S: Pentru toata familia Becali,pentru toate gorilele lor,avocatii lor si sustinatorii ( OILE) : MULTA ***** !!!!

Edited by bodanelu

dupa judecata multor de aici,Al Capone nu ar fi fost inchis niciodata.al naibii FBI din anii 30,ce ipocriti,milioane de americani faceau evaziune fiscala mai mare sau mai mica si ei sau gasit sa se ia tocmai de Al Capone.a fost clar lucratura politica.

E facatura politica si aici.Dar pentru a-l baga mai adanc in ca..cat,aveau ce sa-i impute,pe buna dreptate.Imi este teama,ca e prea putin pentru a scapa de el cu adevarat.Poate disparea doar din viata politica si sa -i ramana doar a ne face noua vremuri grele la Steaua.Trebuie mai mult .Daca au cojones ,ii baga si frauda pe gat.

Cat s-au "chinuit" DNA-ul si altii sa ne scape de Cioban,macar pentru o zi,au reusit 3 ciorditori!

Dispari din viata de zi cu zi Ciobane! Care-te dracului prin Mangladesh pe undeva.Aia te voteaza si presedinte!

Macar ar tine si el post pentru prima data! La arest mai subtire cu scaricia,muschiulet si mititei! Balarii!

Toti aveti dreptate, unii mai mult, altii mai putin.

Totusi, ceea ce ma frapeaza e ca ciobanul n-a stiut de toata actiunea asta. Tocmai el, marele voievod al tarii..si mi-e greu sa cred ca daca stia ca il vor salta mascatii, noaptea trecuta dormea ca un prunc. S-o fi obisnuit baiatu' cu injuraturile de pe Ghencea si cu acuzatiile adversarilor, dar de-acolo pana la situatia in care 20-30 de mascati sa-l ridice din propria locuinta mi se pare cale lunga.

Adica ieri mulge oaia vesel la Pro TV si azi scapa sapunu in veceu la puscarie. Sa fie inceputul sfarsitului ?

LE : vai, am ajuns si in Marca. Ciobanu' ambasador.

Edited by cristian014

E facatura politica si aici.Dar pentru a-l baga mai adanc in ca..cat,aveau ce sa-i impute,pe buna dreptate.Imi este teama,ca e prea putin pentru a scapa de el cu adevarat.Poate disparea doar din viata politica si sa -i ramana doar a ne face noua vremuri grele la Steaua.Trebuie mai mult .Daca au cojones ,ii baga si frauda pe gat.

Cat s-au "chinuit" DNA-ul si altii sa ne scape de Cioban,macar pentru o zi,au reusit 3 ciorditori!

Dispari din viata de zi cu zi Ciobane! Care-te dracului prin Mangladesh pe undeva.Aia te voteaza si presedinte!

Macar ar tine si el post pentru prima data! La arest mai subtire cu scaricia,muschiulet si mititei! Balarii!

e ceva adevar in ceea ce spui!da' am eu un presentiment ca dupa treaba asta gibonul nu se va mai da asa rotund cu Steaua!si va renunta la megalomania sa!bine,nu total!

pe de alta parte,pe cuvintul meu de om daca nu mi-as da 5 ani din viata sa ma aflu in fata celulei lui si sa ma uit la el rizind in hohote!si sa-l intreb daca are nevoie de ceva,o patura,o vorba de alint! :tomato:

iar in legatura cu postul si religia crestina,asta e pentru imbecilii care nu vad mai departe de lungul nasului!asta se pisa pe religie,pe posturile crestine si pe tot in general!eu sunt ateu de felul meu si ma enerveaza ca asta pozeaza in aparatorul crestinatatii,el fiind un dobitoc ahtiat dupa imagine si bani,gasindu-se oameni care-l apreciaza pentru donatii si alte cacaturi!

referitor la imaginea oligofrenului,parca DanStan a spus ceva mai devreme si se confirma:deja TV-urile ii spala imaginea mai ceva ca unui mort!ma uitam la RTV si cretina aia din dreapta,in timpul transmisiei de pe scaunele din fata casei DE MARMURA A DOMNULUI Becali,ASA AU MENTIONAT CACATII DE RTV,nu am prins cine mortii ei era aia cu microfonul,vorbea despre gibon ca de,citez:tatucul piperei!eu sunt nascut si crescut in Bucuresti,am avut strabunici,bunici,parintii din oras si nu tin minte ca acest sarac sa fi infiintat acea comuna!astept seara cu stirile de rigoare sa vad cum acest om binecuvintat de satana sa fie scos CEL MAI IUBIT DINTRE PAMINTENI!CUM A SALVAT EL PIPERICA DE LA INUNDATII,CUM A AJUTAT BABELE SA TREACA STRADA,CUM A HRANIT FAMILIILE DE NEVOIASI DIN FERENTARI SI A AJUTAT LA SALVAREA CATEILOR MAIDANEZI,PLUS LA INFIEREA UNOR COPII DIN MOZAMBIC!

Gigi Gigi Gigi jilavaaaa jilavaaaa jilavaaaaaaaaaaaaaa

ar fi tare sa se auda asta sambata pe stadion...sigur innebuneste. Din pacate presimt ca e din nou doar un simplu foc de paie. De asta cred ca o sa scapam doar cand o sa fie pe ultimul drum....

Pentru toata familia Becali,pentru toate gorilele lor,avocatii lor si sustinatorii ( OILE) : MULTA MOOIE !!!!

Vad ca tratamentul abuziv a devenit o institutie in Romania, deci ilegalitatea a devenit normalitate, deci stau sa ma intreb: de ce ar trebui Gigi pedepsit, daca tot ceea ce face se inscrie in normalitate?! Nimeni nu are dreptul sa te trateze ca pe un gunoi !!! Daca Gigi a gresit, sa plateasca, sa-l inchida, sa faca puscarie, insa mi se pare inadmisibil sa pui presiune pe familia unui om, pe sotie, pe cele 3 fetite, sa intri peste ele in casa. Ce era asa de dificil sa faca un filaj si sa-l aresteze afara din casa? El e tare, e barbat, rezista, ele nu! ce sa mai spui de saraca femeie, mama lui in varsta de 80 de ani?! Ne-am otv-izat cu totii. Poate, peste cativa ani or sa intre mascatii la tine in casa, cand tu nu esti, si le va speria pe sotia si fiica ta, iar dupa o sa-ti spuna : "am gresit apartamentul, de fapt vecinul era vizat"! Ele raman cu trauma, ei raman cu ridicatul din umeri si nepasarea doar au facut un lucru perfect NORMAL, iar tu devi o oaie.

Edited by dee

Da, dee, mai ca imi vine sa imi schimb atitudinea cand ti-am citit postarea :) . Gata, o sa ma apuc sa ii bocesc aluia familia si o sa deplang felul in care a fost tratat. Sa se oftice, fmm, asa cum m-am ofticat si eu cand l-am vazut cu zdreanta lu' dinamu la gat!

Nu ii mai plangeti, bai, soarta! A semanat vant, sa culeaga taifunuri, ce plm!

Edited by Stanici

@dee

tu,in plm,citesti doar ce-ti convine?asa,si copii tiganilor infractori sunt abuzati cind intra mascatii la ora 5 a.m!si aia si asta sunt niste interlopi!daca din clujul tau vezi treburile altfel,emigreaza!sau te-ai mutat in bucale,cum va place sa vb despre capitala in oraselul vostru? :hmmm:

Off ce rau de el... pe cine mai mulge el acolo? laptele cui il mai bea? cine il mai pupa pe el in fund fara sa-i faca si altceva?... si ce nu as da eu sa nu visez frumos, el sa ramana inchis si sa scape sapunul, iar Steaua sa redevina Steaua...

Haideti ba sa bem draq, macar azi, ca iese prostu si sa vezi ce ne intristam...Macar acu ne imbatam ca porcii, si incepem sa visam cum il vor lucra in poponet vreo 6 ciori bine facute, eventual fratii alora trei din portbagaj...Eheee, ce frumos ar fi...Da' n-avem noi norocul asta...

Da, dee, mai ca imi vine sa imi schimb atitudinea cand ti-am citit postarea :) . Gata, o sa ma apuc sa ii bocesc aluia familia si o sa deplang felul in care a fost tratat. Sa se oftice, fmm, asa cum m-am ofticat si eu cand l-am vazut cu zdreanta lu' dinamu la gat!

intreaba-o pe mama ta, ce simte cand te intorci acasa rupt de beat. Apoi gandeste=te ce ar simti daca ar intra mascatii si te-ar aresta? Crezi ca mai rezista si la lovitura asta? Ce vina are ea daca tu esti ... cum esti?!

@the flyer

Citesc totul, insa evidentiez ceea ce e important, doar nu-s o oaie incat sa n-am personalitate si sa repet ceea ce turma a tot repetat de azi dimineata! Sa-l aresteze, sa-l cerceteze, sa plateasca, e ocazia ideala pt a scapa definitiv de el si Doamne ajuta sa scapam! Mi se pare normal sa va bucurati, insa n-am rezistat cand am vazut unele postari care se bucurau de raul facut familiei lui Gigi nu lui Gigi, cum era firesc! alora le spun doar atat: va meritati patronul!

Edited by dee

@dee

tu,in plm,citesti doar ce-ti convine?asa,si copii tiganilor infractori sunt abuzati cind intra mascatii la ora 5 a.m!si aia si asta sunt niste interlopi!daca din clujul tau vezi treburile altfel,emigreaza!sau te-ai mutat in bucale,cum va place sa vb despre capitala in oraselul vostru? :hmmm:

Clujul in 2 ani o sa iasa in strada ca luat Steaua Cupa Campionilor.

Clujul in 2 ani o sa iasa in strada ca luat Steaua Cupa Campionilor.

*a

Unii de pe-aici ar fi buni de profesori de dirigentie.

Da' mai lasati-l ba, ca n-are nevoie de avocati din oficiu.

@Dee

Bai omule, in plm, io nu sunt jigodia aia! Mama normal ca se simte aiurea cand ma vede beat dar stie foarte bine ca nu sunt nemernic! Ala e antihristul! Nu te mai lamenta aiurea, iar apari cu miorlaieli cand e cazul sa fim intransigenti!

Edited by Stanici

Sunt trist. Becali este inchis intr-o camera si-si striga durerea!

Sunt trist! :bananadance:

Orice s-ar intampla de maine incolo,ziua de astazi va ramane o zi marcanta opentru Cioban!

Sunt trist pentru oitele din saivan. Cine le va mai mameli asta seara ????? :punk:

Ma, in plm, puteau sa il rapeasca si extraterestrii sa faca studiu de caz "asa nu". Important e ca stiu ca, macar pentru 24 de ore, nu isi mai varsa otrava in Cupa Campionilor obtinuta de Steaua Sfinxului.

Stii vorba aia:ce nu te omoara te intareste:)

In cele 24 de ore Becali va primi inapoi capital de imagine favorabila cat a pierdut intr-un an in fata presei si a opiniei publice!Toate protestele noastre, ale stelistilor, vor trece pe planul 3. Nici macar 2.

Sa-ti dau niste exemple...intrebari, pastrand proportiile.

De ce crezi ca Ceausescu nu i-a arestat pe cei 6 semnatari ai celebrei scrisori, ci i-a indemnat sa paraseasca tara si cei care nu au vrut au fost supravegheati, dar nu arestati?

De ce crezi ca Dinescu nu a fost arestat pentru ceea ce scris?

Raspunsul este unul. Sa nu-i martirizeze. Mai puternici ar fi fost in puscarie decat in libertate.

Un caz concret: Nelson Mandela.

Guvernul "de albi" s-a grabit sa-l bage in puscarie si asta le-a fost sfarsitul. A facut din el un simbol si mai tarziu ...presendinte.

Alt caz, Lech Walesa in Polonia si exemple pot continua.

In concluzie, atunci cand cineva este "asuprit" si incarcerat prin abuz de un regim automat devine potdrapelul luptei impotriva tuturor abuzurilor acelui regim.

Nu uita ca Becali este si presedinte de partid. Aceste "facaturi" vor impinge spre PNG sau PRM o buna parte din cei care nu s-au prezentat la vot. In fata pericolului reinstaurarii unui stat politienesc poporul va reactiona la vot.

Edited by xray_rom

@vlad

esti un nemernic!m-ai facut sa rid!tre' sa-ti dau o bere! :beer2:

@dee

ce mortii ma-sii legatura exista intre betiile "porcului" de stanici,bucuria noastra ca un anumit creditor,care s-a dovedit a fi al Stelei,a fost arestat si durerea unei familii de oligofreni?

nu exista nicio legatura!familia ciobanului sa sufere,oierul sa raceasca in arest si noi sa bem de fericire!simbata ii vom baga ceva in gura,sa simta si el carnita calda!si termina cu cacaturile astea desuete,cu durerea familiei,a prietenilor,a ciinelui sau a hamsterului familiei!MI SE RUPE DE CIOBAN SI DE FAMILIA SA!

MA REPET PENTRU TINE,PENTRU CA PROVII DINTR-O ZONA UNDE SE INTELEGE MAI GREU SI SE UITA REPEDE:CIOBANUL E INFRACTOR,SE COMPORTA CA UN INFRACTOS SI-SI MERITA SOARTA!ASA CUM MI SE RUPE DE FAMILIA CIORILOR INFRACTOARE,CU CARE GIBONUL ARE RELATII,ASA MI SE RUPE SI DE ACEASTA FAMILIE SPURCATA,DE MACHIDONI!

LE DORESC "MULTA SANATATE"!na,c-am fost un crestin practicant la faza asta!