fcsteaua.ro

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

563 posts in this topic

Nu vreau sa fac un "articol" lacrimogen...nici eu nu sunt de acord cu multe din actiunile lui Gigi Becali legate de clubul Steaua...DAR este inuman, injust, incorect si cum mai vreti voi sa spuneti ca un om care NU ESTE PERICOL PUBLIC sa fie ridicat din casa lui cu mascatii si sa i se puna catuse la maini!!!!

Sau purtat chiar prea frumos cu el.

Cu un mandat de perchezitie nu-ti bate nimeni la usa. Sau iti bate si daca nu raspunzi intra pesste tine si te pune la pamant.

De acasa a plecat in MASINA PERSONALA!!! in ce tara un om pleca cu masina personala pe motiv ca i se face rau in duba?

Catusele i s-au pus cand a plecat de la politia capitalei la judecatorie.

Pai dupa parerea ta trebuiau sa vina cu majorete sa-i faca perchezitie? sau cu animatoare?

...DAR este inuman, injust, incorect si cum mai vreti voi sa spuneti ca un om care NU ESTE PERICOL PUBLIC

@Ioana,

Ciobanul chiar este PERICOL PUBLIC. Nu-si plateste darile la stat,lucreaza doar cu bani negri(aici se simte si-n buzunarul meu paguba),intimideaza oamenii,trepadusi de langa el actioneaza impulsiv doar pentru a intra in gratiile Donului, nepotii lui vor sa faca legea pe strazi in numele Becali. Omul chiar este pericol public cand sfideaza coloana oficiala,cand sfideaza ordinele emise de judecatorii,cand jigneste cum ii vine la gura,cand nu vrea sa dea socoteala nimanui. L-au prostit prea mult filmele lui Francis Ford Coppola sau Martin Scorsese.

Treceam mai demult pe langa barul unde i-a sechestrat pe tiganii aia 3 si fiind traficul infernal prin Pipera normal ca mergeam cu viteza melcului. Nu am ce face si imi arunc privirea ,in gol mai mult spre acel bar.Doi burtosi care stateau pe scaune afara mi -au facut un semn din maini(ala Becali) sa-mi mut capul in alta parte.M-am conformat,ca ma gandeam ca la viteza aia nici lor nu le era greu sa ajunga langa masina mea.M-am simtit ca un rahat in tara mea. cam asa se face legea in Pipera.

Nu reprezinta pericol public femeia aia batrana care a fost ridicata ca a furat 1 kg de grau sau batranul ala care nu a vrut sa cedeze 30 de cm din dreptul sau de proprietate la teren,dar totusi a fost incarcerat.

Edited by vlad

Sau purtat chiar prea frumos cu el.

Cu un mandat de perchezitie nu-ti bate nimeni la usa. Sau iti bate si daca nu raspunzi intra pesste tine si te pune la pamant.

De acasa a plecat in MASINA PERSONALA!!! in ce tara un om pleca cu masina personala pe motiv ca i se face rau in duba?

Catusele i s-au pus cand a plecat de la politia capitalei la judecatorie.

Pai dupa parerea ta trebuiau sa vina cu majorete sa-i faca perchezitie? sau cu animatoare?

repet... puahahahahahahaaaaaa

Dreptul pe care nu l-am facut cica spune o chestie: pentru ca un mandat de aducere sa fie pus in aplicare cu mascatii si girofare trebuie ca acuzatul sa nu se prezinte dupa ce a primit acasa vreo 2 instiintari/somatii...

Si culmea! un mandat de perchezitie nu se executa cu berbecu' in usa decat daca refuzi sa colaborezi...

Oricum... plm :D nu ma credeti, aberez si eu p=aci :D

Decizie de a rãmâne în arest preventiv pentru 39 de zile e definitivã. Asta înțeleg din ce zice prostsport.

Edited by 1on

Dreptul pe care nu l-am facut cica spune o chestie: pentru ca un mandat de aducere sa fie pus in aplicare cu mascatii si girofare trebuie ca acuzatul sa nu se prezinte dupa ce a primit acasa vreo 2 instiintari/somatii...

Si culmea! un mandat de perchezitie nu se executa cu berbecu' in usa decat daca refuzi sa colaborezi...

Am facut eu dreptul, ai dreptate. e acelasi abuz ca si la Piturca, oricum in cazul ciobanului sunt de acord cu orice fel de abuz numai sa plece dracu odata de la echipa noastra

Nu mai cititi in postsport si gsp ca habar nu au. arestarea preventiva se dispune pe 29 de zile si nu este atacabila cu recurs ( adica definitiva ) decat in cazuri foarte grave: omor, talharie, viol ...

Edited by bijoux_bz

puahahahahaaaaaa

Bah, tu citesti ce scrii? Acu' o luna plangeai ca iti asculta sereiu' celularu' si ca iti baga cip in pasaport, dar cand niste hoti care si-au recunoscut fapta sunt lasati in libertate ma iei cu dovezile procurorilor?

Bah baiatule, pedelistu' ala care a sechestrat oameni timp de saptamani intregi, oameni tinuti in pielea goala si legati cu lanturi (exista si poze in presa) e liber bine-mersi.

Ia zi mah atotstiutorule, ala e pericol social? Merita macar unu' mic de 24 de ore?

1) atotstiutor esti tu... ca tu le sti pe toate si te crezi superior ;)

2) cazul pedelistului nu-l stiu, nu urmaresc presa si nu lucrez in presa ca tine. Daca ai dreptate atunci este incompetenta. Trebuia sa fie dupa gratii.

3) Eu nu am comentat articolul cu pasaportul. Pentru ca am fost undeva la mijloc, nici pro nici contra. Deci ai gresit persoana.

Si a fost mandat de aducere sau de perchezitie? Cred ca sunt diferite.

Pai scria pe aici ca Becali a refuzat sa deschida usa pana nu a venit presa. Nu trebuia sa-i dea cu berbecu in usa.

A fost mandat de aducere, de aia a plecat la Directia de Cercetari Penale. Perchezitia s-a desfasurat ulterior, in conditii oarecum suspecte, fara ca cel supus perchezitiei sa asiste la operatiune...

Oricum, poate il sodomizeaza careva in celula :D

Oameni buni!

Cand o sa intelegeti ca INDIFERENT de circumstantele in care un mafiot va fi arestat, el va striga ABUZ? Isi va folosi media aservita sa induca acelasi lucru?

Si Al Capone a strigat tot abuz, asa fac ei! Nici macar n-a inceput procesul, dar majoritatea dau verdicte!

Inca ceva: "Jurnalista de investigatii Nicoleta Savin crede ca totul a fost cusut cu ata alba" :) Aceeasi Nicoleta Savin care este directoarea televiziunii SteauaTV pe care doreste sa o infiinteze Becali!

Incredibil

Sper ca povestea asta sa se termine cu arestarea definitiva a ciobanului sau macar cu o conferinta de presa in care anunta ca vinde Steaua.

P.S. O veche zicala zice asa: spune-mi cine te apara, ca sa-ti spun cine esti! Asa, cine il apara pe cioban? Impresarii, militianul Dragomir, tiganul de turcu, otv, alti jurnalisti independenti... E clar.

cum plm va certati si in vremuri de sarbatoare?! ori sunteti tampiti ori frustrati ca nu va asculta nimeni in viata de zi cu zi si gasiti aici un loc perfect de refulare

p.s.-rog adminii sa se autosesizeze in cazul redactorului Marius care a instigat la ura rasiala,numind trei concetateni "cioroi baorati" vorba lui "legea-i lege"

iar cei care nu doresc sa savureze momentul,asa cum e el :scurt,lung,drept,nedrept ,IMPORTANT E CA ESTE,ii rog sa se prezinte la judecatoria sectorului 1 pentru a manifesta impotriva faradelegilor comise de stat :yeahh:

In primul rand ca nu e niciun abuz. In al doilea rand daca ar fi abuz cu atat mai bine, da-l dracu de tampit, ironia sortii, sa intre la inchisoare printr-un abuz, in al treilea rand si asta va fi un mare fas in opinia mea, si-n al patrulea rand nu mai pot de bucurie.

1) atotstiutor esti tu... ca tu le sti pe toate si te crezi superior ;)

omul superior e acela care tace, de aceea l-am dat ca si exemplu pe Tutea, e acela care sufera de pe urma inferiorilor care vorbesc, deci e superior pentru ca niciodata nu s-a crezut mai destept decat altii ca sa-i contrazica sau sa-i jigneasca. evident eu nu-s superioara, atotstiutoare, deci, Bodanelule pot sa te contrazic, la fel ca si Marius, pentru ca sunt de aceeasi parere cu el in acest caz.

Oare cum poti sa pleci din tara asta, cand asa show nu este niciunde!

Bai, am vazut-o pe EBA! Elena Basescu! Fata aia care se screme sa vorbesca si care face efort sa vorbeasca! Ba, a strans semnaturile! Va spun sincer ca un Vasile Turcu pare masterand pe langa fata asta, iar Claudiu Raducanu ar fi doctor in literatura si Limba Romana! Si va spun ca un copac ar vorbi mai fluent, coerent si corect decat odrasla lu' Base! Uite de aia nu votez niciodata!

Piturca catre Banel: ?Nu ai dat o centrare bunã tot meciul și te mai și bagi tu sã bați fazele fixe. Nu ești în stare sã dai în minge sã se ducã trei metri!"

Asta spunem noi de ani de zile! Piturca ar trebui sa-i spuna lui Piturca: "Bai, cretinule, tu care esti Victor Piturca, nu oricine, de ce dracu il bagi pe Banel, daca nu stie fotbal??!"

Las' ca-l baga Laca la noi!

De Becali ce sa spun! Politie politica si vremuri de mult apuse, cand erau saltati oameni si bagati la beci, apoi dusi in lagare!

Poate ca acest lucru ii va fi invatatura de minte si speram sa scapam de el, dar ce se intampla in Romania este mai grav ca in tarile africane in care executiile sunt litera de lege!

Deci nu avem voie sa ne facem dreptate! Parca si vad romanul cand este atacat, el, gagica, fiica sau alte rude pe strada, trebuie sa sune la 112 si sa spuna:" Vai, ma ataca, si uite cum imi bate gagica! Bai, nu mai da in ea asa, ca eu am sunat la 112 si STATUL va interveni!"

Eu propun sa se modifice si codul penal, ca atunci cand iti intra hotul in casa, sa nu cumva sa dai in el! Sa suni linistit la 112 si nu cumva sa-l retii sau sa incerci sa te aperi. ca depune baiatul plangere si tot tu esti de vina! Normal ca ma exagerat un pic, pentru ca e legitima aparare, dar oare hotii aia nu erau in masina lui Becali si aia nu era proprietate personala???

E posibil sa apara filmari cu victimele, dar chiar de ar fi asa, e clar ca abuzul in forma calificata exista din partea autoritatilor si culmea, nimeni nu a fost anuntat ca e cercetat!

"Parca si vad un caz la un proces:

- Doamna victima, pretindeti ca acuzatul v-a violat???

- Da onorata instanta!

- Acuzat , cum raspunzi???

- M-a zgariat cand o violam!

- Ahaaa, deci victima e de vina! Sa-ti fie rusine ca l-ai atacat pe violator cand isi facea treaba!

Acuzat, esti liber! Legati victima si la racoare pe 10 ani! Rusine nesimtita ce esti! "

PS: Apropo, noi pe cine mai injuram si contestam cu Bistrita??? Pe Argaseala??? Pe Lacatus??? Ca s-ar putea ca ala sa nu mai fie in tribuna!

Edited by alexmk17

Poate ca ar fi bine sa cititi si alte ziare in afar de gsp, prosport, etc. E un punct de vedere foarte interesant.

http://www.bursa.ro/on-line/s=politica&amp...icol=48992.html

In alta ordine de idei, am citit un lucru la fel de interesant in postari: Finantatorul a fost arestat in momentul in care "factorii de raspundere" s-au asigurat ca nu mai are sprijinul suporterilor.

Ce la fix !

Traiasca legea si ordinea ! :punk:

Edited by Azazello

Membrii galeriei Steaua București se întâlnesc astãzi, la ora 18, pentru a discuta despre situația echipei dupã arestarea finanțatorului Gigi Becali, a declarat pentru MEDIAFAX unul dintre liderii fanilor echipei "roș-albastre", Gheorghe Mustațã.

"ªi eu am trecut prin lucrurile astea. Nu pot sã comentez prea multe, însã nu poți sã te bucuri de rãul nimãnui. Cel mai mult are de suferit familia. Suferința nu e atât de partea lui, cât a familiei, a copiilor lui. Noi, liderii galeriei, o sã ne întâlnim disearã, oricum era programatã aceastã întâlnire, și vom vorbi mai multe atunci", a spus Mustațã.

Ma da pe saracu Zmarandescu nu-l compatimeste nimeni?

U infractor mizerabil si o jigodie ca om. asta e Gigi Becali. O persoana care se foloseste de amenintari si batai pentru a obtine ce-si doreste si care si-a construit averea pe tot soiul de infractiuni. Un om care are legaturi cu lumea interlopa si care isi face dreptate in stil mafiot. Marele filantrop care in momentul in care a avut probleme cu banii si-a amenintat propriile rude si a intrat cu buldozeru peste niste maicute... sincer putin imi pasa daca politia a actionat corect sau nu. sa stea mult si bine la puscarie din partea mea.

Din pacate probabil e o alta mare abureala la fel ca si cazul valiza, din care tot el va iesi triumfator aratandu-ne cum inca o data a reusit sa invinga nedreptatea marele Becali (desigur vor fi si cateva analogii cu sf Gheorghe si balaurul) pur si simplu dezgustator

Voi chiar sunteti cretini.Pai voi chiar credeti ca Becali va vinde Steaua?Chiar daca ii da 5-10 ani sa zicem el tot nu vinde Steaua.

Pentru cine nu a vazut filmul Ticalosii... e momentul cel mai potrivit. Din pacate traim intr-o tara de tot rahatu...

Haideti sa ne bucuram ca o sa jucam cateva meciuri cu ciobanul la racoare si sa ne incurajam frenetic echipa!Acum nu mai putem duce un meci intreg razboiul cu ciobanul,am fi penibili(el nefiind la stadion)!Sper sa vina cat mai multa lume sa incurajam echipa sa se auda din nou Forza Steaua din toti plamanii sa rasune pana la cioban in celula!

Haideti la stadion,nu mai stati pe site-uri!Steaua are nevoie de noi!

De Becali ce sa spun!

Decat sa dai exemple aberante,care nu au nici o similitudine cu realitate,mai bine nu spune nimic!

Toti cei care zbierati ca este un abuz sunteti otv-izati si dependenti de televizor si de circ!

Abuz a fost ce a facut el.Pt ca numai un interlop rezolva asa problema.Un om cinstit nu avea cum sa sune direct la sursa,la fratii lui hotii de masini.El facand insa parte din lumea interlopa a stiut exact unde sa sune.Toate bune,daca ii prindea pe hoti si chema politia nu i se mai intampla nimic...

Explicati-mi si mie unde a fost totusi abuzul?De ce nu ati sarit de cur in sus de cate ori arata la TV descinderi in forta ale mascatilor la casele mafiotilor,cu usi sparte si tot tacamul?Aia nu sunt tot cetateni egali lui Jiji?Sau ce ,sechestrul lui Jiji e mai putin periculos decat sechestrul sau furaciunile altora?

Eu cred ca multi de aici sunt victimele manipularii media.Ganditi cu capul vostru,e mai bine!Si nu va temeti ca ve-ti pati si voi la fel!Voi sunteti niste nimicuri,nu sunteti Jiji Becali!...Pt voi nu o sa sara nimeni sa va apere...

Cred ca la 13.30 Jiji va fi din nou liber.

Sper sa fi bagat la cap ca comportamentul sau sfidator la tot ceea ce inseamna lege sau civilizatie sa se schimbe si sa-si dea seama ca este si el totusi doar unul dintre cei 22 de milioane.

Edited by danimarcu

"Parca si vad un caz la un proces:

- Doamna victima, pretindeti ca acuzatul v-a violat???

- Da onorata instanta!

- Acuzat , cum raspunzi???

- M-a zgariat cand o violam!

- Ahaaa, deci victima e de vina! Sa-ti fie rusine ca l-ai atacat pe violator cand isi facea treaba!

Acuzat, esti liber! Legati victima si la racoare pe 10 ani! Rusine nesimtita ce esti! "

PS: Apropo, noi pe cine mai injuram si contestam cu Bistrita??? Pe Argaseala??? Pe Lacatus??? Ca s-ar putea ca ala sa nu mai fie in tribuna!

Exagerezi. Mai degraba daca vrei sa faci o analogie corecta victima violata nu face nici o declaratie la politie ci se duce a doua zi dupa violator si-i zboara creierii. Desi ideea de viol e groaznica si compatimim victima asta nu scuza omorul.

Adica nu gasea Oaie 6-7 militisti sa-i faca treaba murdara ? Hai sa fim seriosi. Daca da asta o strigare se strang o suta de tablagii gata sa-l serveasca. Ce l-o fi apucat sa se lege la cap ?

Oricum, nici nu se pune problema unei condamnari.

NU SUNT NICI PE DE PARTE UN SUPORTER .MI-AM AUTENTIFICAT ASTAZI ACCESUL PE SITE-UL Stelei NUMAI PENTRU A-MI EXPRIMA DISPRETUL VIS A VIS DE ATITUDINEA AUTORITATILOR STATULUI.INTREBARE?

MAINE UNUIA DINTRE NOI I SE FURA MASINA . IL PRIND PE INFRACTOR SI CE FAC? II DAU DRUMUL SAU II DAU UNA ?!

SPERAM CA VOI SUPORTERI AI Stelei SA LUATI ATITUDINE . DE CE ? SUNTETI NEMULTUMITI PENTRU PRESTATIA SA LA ECHIPA.INSA VA INTREB CINE ATI DORI SA VINA SA CONDUCA ECHIPA? OK, NU-L ACCEPTATI , DAR SPUNETI CINE CREDETI CA AR FI MAI POTRIVIT IN LOCUL SAU CARE SA ADUCA BANI LA ECHIPA SI TOATE CELELALTE CE IMPLICA O INVESTITITE IN SPORT??

NU CREDETI CA TOTUSI ACEST OM , BUN SAU RAU , NU ARE DE CE SA FIE TRATAT IN ASEMENEA HAL.

SUNT CONTABILA , DAR ASA CEVA MI S-A PARUT DE UN DEZGUST TOTAL.NI SE ABATE ATENTIA DE LA APARTAMENTUL DE PESTE 800.000 EURO AL IOANEI BASESCU?

Haideti sa ne bucuram ca o sa jucam cateva meciuri cu ciobanul la racoare si sa ne incurajam frenetic echipa!Acum nu mai putem duce un meci intreg razboiul cu ciobanul,am fi penibili(el nefiind la stadion)!Sper sa vina cat mai multa lume sa incurajam echipa sa se auda din nou Forza Steaua din toti plamanii sa rasune pana la cioban in celula!

Haideti la stadion,nu mai stati pe site-uri!Steaua are nevoie de noi!

Azi se judeca recursul si o sa iasa nu va mai faceti sperante

Decizia de arestare preventiva e atacabila cu recurs in toate cazurile. Nu va luati dupa presa, cand vine vorba de chestiuni juridice.

E destul de posibil ca Becali sa scape, cred eu.