fcsteaua.ro

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

563 posts in this topic

ARZI IN PUSCARIE PISATULE! (MAINE E LIBER DIN PACATE) Steaua CURATA Steaua NON FECALIZATA , CIOBANE PLECA DIN Ghencea

:) , pui de dac, spui? In ce tara traim? Stii sa-i spui pe nume?

Daca nu l-au putut apuca cu chestii mai serioase il leaga cu potlagarii. Mie mi se pare in ordine. Pai cine este acest animal sa dispuna de libertatea altcuiva? Oricine va fi acela, chiar si un smanglitor. Este evident ca omul nu este curat, m-as bucura sa il vad legat, ar fi un semn ca se lucrurile pot lua si o turnura fireasca.

de-aia am ajuns in halul asta; un om care fura, violeaza sau ucide ar trebui omorat sau macar taiata o mana; ia sa vedeti ce tara curata am avea apoi; ce spui tu e democratie prost inteleasa

:) , pui de dac, spui? In ce tara traim? Stii sa-i spui pe nume?

Daca nu l-au putut apuca cu chestii mai serioase il leaga cu potlagarii. Mie mi se pare in ordine. Pai cine este acest animal sa dispuna de libertatea altcuiva? Oricine va fi acela, chiar si un smanglitor. Este evident ca omul nu este curat, m-as bucura sa il vad legat, ar fi un semn ca se lucrurile pot lua si o turnura fireasca.

Ai dreptate ca omul nu este curat ,si este foarte normal sa ajunga la puscarie dar nu pentru chestia asta.Sa ne intelegem ,in tara in care politia nu face nimic si chiar daca tu actionezi mai repede si mai bine cand ai dreptate si tot tu esty de vina atunci gata putem sa stingem lumina de tot

Iarasi ma simt nevoit sa spun ca sunt pe aici multi dobitoci.

Si, atunci, nu am cum sa nu ma intreb: chiar atat de multi dobitoci sunt pe aici?

Pai bai, daca voi vreti abuzuri, se poate aranja.

Mai, domn moderator!

Ia da-ti mata un warn ca ti-ai permis sa jignesti facand o parte din forumisti "multi dobitoci".

Cine pana de vultur te crezi tu, mai "ton civilizat"?

Ce sunt cu amenintarile si jignirile astea in masa, "deontologule"? Ca asa te laudai ca in articole ai un limbaj din respect pentru meserie. Dar respectul pentru cei din jurul ai auzit?

Lasa ca o sa-i trimit lui azzido acest mesaj sa vada cum moderezi tu pe forumul asta, ca latifundialul din Pipera in strunga lui de oi.

Edited by xray_rom

toti stelisti adevarati iubesc Steaua ,toti ne dorim sa scapam de acest om din fruntea celui mai iubit club din Romania ,dar un singur lucru ma doare -sa intors securitatea la putere e dureros fratilor ce se intampla in Romania lui basescu am ajuns de rasul lumi ,in loc sa fie puiu popovici la puscarie impreuna cu toata mafia uite ca iei sunt liberi si Becali e cu catuse ,pacat ca nu se face revolutie in tara asta !

Domnule xray

Sa reproduc si eu injuraturile pe care le-am primit gratis de la tine pe PM?

Pai, cu utilizatori ca tine, care injura cand sunt atentionati sa se linisteasca, nu ar trebui sa imi bat capul.

Te rog sa depui reclamatie impotriva mea.

Hai gata cu offtopicul!

imi este scarba de ce se intampla in fata tribunalului unde rudele lui mailat sustin ciobanul la comanda fara a avea autorizatie din partea primariei ( de la oficiala am fost evacuati ca e proprietate privata,strada e proprietatea noastra a tuturor ), instigari la linsaj ale mafiotului "giovanni" toate fara interventia organelor de ordine .daca ar emite mandat pentru 29 de zile cate geamuri ar mai ramane intregi ?cati politisti ar fi taiati,impuscati si cati procurori si judecatori din tribunal ar reusi sa scape nevatamati ?

imi este scarba de tot ce se intampla la TV pe toate posturile diversi lingai(nasu,diaconescu etc ) modereaza emisiuni in care e luata apararea oierului de catre parteneri de afaceri (!!!) din motive puerile sau de catre adversari politici ai marinarului sef.cartianu e trantit pe jos de calinescu care culmea e vecin cu oieru

chiar daca initial m-am bucurat de arestare ulterior mi-am dat seama ca nu e nimic bun,capitalul de imagine castigat de oier este imens iar ceea ce vad la televizor ma face sa cred ca alungarea lui din Ghencea nu are sorti de izbanda.ma gandesc oare cati ar ramane daca cei care sunt acum acolo ar veni sa ne inchida gura ?

scarba , sila , dezamagire , parerea de rau ca nu am emigrat cand eram mai tanar , senzatia de neputinta , senzatia de nesiguranta asta e concluzia zilei de azi :((

e plinde rromi si borati acolo pt jeg

mai grav e ca au fulare cu Steaua jegurile si ne pateaza ce mai avem din imagine

nu-l iubesc pe Becali dar sincer pt asta .... ar trebui sustinut. putea sa se intample tuturor celor care nu avem relatii la PUTERE; stim bine ca politia e varza .... si n buzunarul puterii. poate daca-l sustinem acum va tine minte si se va schimba. fiecare merita o sansa. 

PS

Cred c-a procedat f bine. daca apela la militieni sa si recupereze masina o gasea intr o alta viata.

daca mi-ar fi furat mie masina le smulgeam degetele si dintii iar apoi le ardeam ochii. traim intr-o tara idioata in care politia, justitia nu te ajuta cu nimic si esti nevoit sa iti faci singur dreptate.

Asta numai in cazul in care erai interlop,ca Jiji Becali...Altfel nu aveai cum sa dai de hoti asa repede ca el.

va rog sa pastrati un ton civilizat si sa mutati discutiile offtopic pe privat.

daca nu ne intelegem o sa inchid topicul si ma apuc sa impart warn/ban.

nu imi doresc asta, dar acolo o sa se ajunga daca continuati in stilul asta.

@moderatori

aveti grija ce si cum cenzurati pt ca am vazut postari puse pe invizibil fara sa fie cazul.

ori moderati pana la capat, ori nu mai moderati deloc

pt amicul cioban de mai sus cu o postare

deci sa inteleg ca toti care fura din buzunare in troleu cum sunt cei care il sustin pe oier acum

ar cam trebui impuscati in statie acolo pe loc sau batuti pana la lesin

sau cei care fura masini sa ii alergam prin oras si sa-i batjocorim 1 zi in beciuri

asa se rezolva?

sau mai degraba bagat in lege chestii simple care ar spala societatea de scursuri

1-5 ani pt furturi, dublu pt recidiva

20-50 ani pt omor si viol

si pedeapsa cu moarte pt recidiva de omor si violuri

eu zic ca e mai bine a doua varianta

pohta ce-am pohtit-o ..Becali in catuse !! parca si rimeaza un pic :D

asta ar fi bun de banner la meci..hehehehe

“Omul este cel mai putin el insusi, atunci cand vorbeste in propria persoana. Da-i o masca, si el va va spune adevarul. ”

"Toate adevarurile sunt usor de inteles de indata ce acestea sunt descoperite; important este sa le descoperi."

"Daca urasti pe cineva, urasti ceva din acea persoana care face parte din tine . Ceea ce nu face parte din noi nu ne deranjeaza ."

PS

se stie el pt cine...

sau mai degraba bagat in lege chestii simple care ar spala societatea de scursuri

1-5 ani pt furturi, dublu pt recidiva

20-50 ani pt omor si viol

si pedeapsa cu moarte pt recidiva de omor si violuri

Pedeapsa pentru furt e oricum mai mare decat propui tu. Cat despre cealalta propunere... mi-e rusine ca esti in AISS. Du-te in America!

Mitica dupa Becali!

Intr-adevar, e urat(buna-crestere/frica de Dumnezeu) sa te bucuri de un asemenea rau... nu ma bucur, dar pot zice ca, chiar daca ramane doar ordonanta de retinere, s-a facut dreptate.

Edited by noname_fu

E interesant ca multi cred ca a facut bine nea Gigi .. sa inteleg ca visul romanesc a devenit

ceva de genul wild west - fiecare isi face dreptate pentru el? Sau angajeaza ceva mercenari

sa-i faca dreptate ..

Nu te-ai lovit de politisti sa ti spuna ca nu ai permis de conducere sa ti-l ia cu japca din buzunar si sa nu recunoasca ca e greseala lor. Culmea ca am stat un an jumatate fara permis din cauza unui nenorocit de ofiter care nu si a facut datoria. Mai mult, jumatate de an mi au zis ca eu ii mint.... in fine...

PS pentru cei de sub fusta mamei

Autorutatile nu trebuiesc loate n deradere. Clar. Dar facandu-ti singur dreptate e mai eficient in unele cazuri.

In momentul cand esti furat gandesti altfel. Mai ales 100 de mii. Sa nu uitam ca multi dintre noi nu au vazut 10 mii.

Imi fac scarba toti jegosii care s-au dus sa il sustina pe infractorul Becali George si toti ”suporterii” cu 3-20 postari care apar pe aici si il sustin pe infractorul Becali George in numele drepturilor omului! Unde pana mea erati, bai martalogilor, cand intra anchetatul zmarandescu in galerie de-l scoteau pe ala pe umar mai mult mort decat viu? Unde erai, bai cocalarule de zbang, cu casca ta de csomonaut obosit, ca-mi vine sa-ti zic un cuvant care incepe cu f, se refera la procreare si are legatura cu decedatii familiei lu matale?

DE UNDE APAR JEGURILE ASTEA?

Nu sunt un sutinator al lui Jiji chiar nu sunt (poate ati vazut) dar felul in care l-au luat nu a fost tocmai cel bun. faptul ca a fost retinut pt 29 de zile asta cred ca a fost corect pt ca Jiji i-a prins pe aia cu ajutorul unor personaje dubioase si le-a cam dat-o, chiar el a spus asta. daca e prost acum trage ponoasele...

Eu sunt clar ANTI Becali, anti Becali patronul Stelei, Becali cel care face rau Stelei dar sper sa se faca dreptate orice ar insemna asta si nimic mai mult!!!

Deci vad pe unii care n-au minte nici cat o gaina.

Nu realizeaza ca e foarte periculos pentru fiecare dintre noi ce s-a intamplat. Practic in acest moment de criza in care toti infractorii se intorc in Romania, hotii au mai multe drepturi. Nu e posibil sa fie arestat pagubitul, iar hotul sa fie in libertate.

Rusine justitiei romane si celor care sustin ca prostii ca au de castigat ceva de pe urma arestarii lui Gigi.

Ba contestatarilor, o sa va vedeti visul cu ochii...se alege praful de Steaua! Voi stelisti inainte de toate!

Autorutatile nu trebuiesc loate n deradere. Clar. Dar facandu-ti singur dreptate e mai eficient in unele cazuri.

In momentul cand esti furat gandesti altfel. Mai ales 100 de mii. Sa nu uitam ca multi dintre noi nu au vazut 10 mii.

Ai dreptate, toti cei care au gresit trebuie sa plateasca: Gigi, bodyguarzii, mascatii, procurorul si magistratul ! Nimeni nu este mai presus de lege!

Proba (inexistenta) in acest dosar e insasi supunerea lui Gigi, umilirea lui, pentru tot ceea ce a facut de-a lungul vietii. Trist si adevarat in acelasi timp. E o lovitura (exercitiu) grea de imagine pentru omul Gigi, un exercitiu de imagine pentru politie, un exercitiu de imagine pentru justitie, un exercitiu de imagine pentru presa, dar si pentru noi toti.

O sa vedem dupa cele 29 de zile cine a rezolvat corect exercitiul, o sa vedem daca patronul Gigi e intr-adevar bun crestin (asa cum pretinde) si va constientiza ca a gresit si in ce masura se va schimba de acum inainte, o sa vedem daca politistii sunt chiar atat de prosti precum sunt in bancuri, incat sa creada ca prin modul de operare demonstreaza ca "nimeni nu e mai presus de lege" si nu isi demonstreaza propria idiotenie si ne intaresc noua convingerea ca in autoritati nu poti avea niciodata incredere! Ca si suporter, imi pare bine ca patronul Gigi are aceasta vacanta binemeritata in care poate medita la tot ceea ce a facut, insa ca si cetatean simt un dezgust profund fata de justitia romana.

p.s sper ca Gigi sa se invete minte, sa nu mai apara la TV niciodata sa comenteze vrute si nevrute, sa stea in banca lui si sa TACA! Daca ar fi tacut, nici dracu' nu l-ar mai fi arestat. Cat de "destep" trebuie sa fii, incat sa te prezinti la o televiziune si sa incepi sa te lauzi "mi-am recuperat masina, hai ca va arat si pe hoti, ca i-am tinut 3 ore si i-am flmat cu telefonul, insa dupa le-am dat drumul, am vrut doar sa se invete minte".

Multumim Gigi ca ne-ai aratat telefonul tau mobil si stim sa recunoastem infractorii ! Da Doamne sa-i filmezi si pe politisti si pe mascati si pe toti cei din puscarie cu care imparti celula, ca sa-i recunoastem si pe ei! NIMENI NU ESTE MAI PRESUS DE LEGE! Sper sa te inveti minte, Gigi!

Edited by dee

Un abuz ca asta, nu am mai vazut, a poate...cand am fost impuscati in groapa.

Dar ce a fost in aceasta dimineata ar trebui sa ne ingrijoreze pe toti.

Un stat mafiot si o justitie corupta.....Romania e numele tau!!

@blackkanibus

Gata te-ai intors de la judecatorie? Credeam ca faceti noapte alba sa va aparati patronul spiritual...

aici nu e vb. de Steaua, de tine, de mine, de x,y. Aici e vb. despre un cetatean ce a fost aresta la comanda, lucru care ti se poate intampla si tie, mie.etc.

O tara de kkt!!!!