fcsteaua.ro

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

563 posts in this topic

Judecatoria sectorului 1 a decis retinerea pentru 29 de zile a lui Gigi Becali si a lui Catalin Zmarandescu.

Decizia este atacabila prin recurs.

"În motivarea pericolului pentru ordinea publicã s-a avut în vedere faptul cã prin activitatea infracționalã inculpații s-au erijat practic în organe de aplicare a legii, aspect ce contravine în mod flagrant principiului conform cãruia nimeni indiferent de statutul social nu își poate face dreptate singur", au comunicat procurorii.

"Este un abuz ceea ce s-a întîmplat la reședința domnului Becali, iar brigada de intervenție și cei implicați vor rãspunde pentru aceste lucruri"

Cãtãlin Ciubotã, avocat Gigi Becali

"Îmi pare rãu de ce a pãțit el azi, dar ați vãzut și voi ce bine mi-a vrut mie. Trãdarea în viațã e cel mai mare pãcat. Pentru mine s-a încheiat totul de cînd am plecat din Ghencea"

Gicã Hagi

Procurorii sustin ca au imagini cu momentul sechestrului

Procurorii care ancheteaza cazul sechestrului comandat de finantatorul stelist Gigi Becali au imagini din momentul in care bodyguarzii latifundiarului ii sechestrau pe hotii masinii sale Mercedes S 500.

Cea mai importanta proba din dosar este o inregistrare video din Piata Victoriei. Aceasta surprinde momentul in care garile de corp incercau sa ii sechestreze pe hotii masinii lui Gigi Becali. Se pare ca acestia au abandonat Mercedesul, au luat alta masina, au fost urmariti, s-a tras cu o arma in ei, pentru ca la final sa pierda controlul volanului si sa loveasca un stalp.

Procurorii mai sustin ca declaratiile scrise facute de hoti, in care relatau furtul, ar fi fost facute la presiunea oamenilor lui Gigi Becali.

Veriga lipsa, pentru a ajunge la Becali, este sa arate ca acesta a comandat actiunea de urmarire a hotilor si aducerea lor la vila sa pentru a-i pune sa marturiseasca furtul.

Procurori și polițiști, însoțiți de trupe SPIR, au început, joi, dimineațã, descinderi la șase proprietãți din Capitalã și din împrejurimi aparținând lui Gigi Becali, care urmeazã sã fie audiat alãturi de alte persoane.

De asemenea, perchezițiile au vizat și alte douã locații aparținând altor persoane.

Printre cei care urmeazã sã mai fie audiați se numãrã și Ilie Alexandru, zis, Sandu Geamãnu.

Acțiunea are legãturã cu furtul mașinii omului de afaceri.

Concret, autoturismul lui Becali a fost furat în ianuarie 2009, iar acesta a apelat la interlopul Sandu Geamanu pentru a i-o recupera, dându-i un termen de 12 ore. Sandu Geamanu, alãturi de alte persoane, au "ridicat" trei indivizi, care au fost sechestrați timp de trei ore, într-unul din imobilele lui Gigi Becali.

În dosar procurorii au declanșat urmãrirea penalã împotriva a șase persoane, printre care Gigi Becali și Sandu Geamãnu.

Parchetul Capitalei a solicitat, miercuri, Judecãtoriei sectorului 1 emiterea de mandate de percheziție în acest dosar.

Gigi Becali mai este implicat în scandalul "Valiza", dar el este și cel care a depus reclamație împotriva omului de afaceri Puiu Popoviciu, în cazul terenului Universitãții Agronomice din București.

Mediafax

Normal ca a depus plangere impotriva omului de afaceri Puiu Popoviciu.Se oftica ca nu a dat el acel tun imobiliar...

Nu suntem in Vestul Salbatic, cei responsabili trebuie sa plateasca. Acum toti o sa isi rezolve problemele cum ii taie capul?

Am si eu o intrebare: cand vom vedea anchetati si, eventual, arestati, oameni politici, procurori si judecatori, ziaristi?

Asta ca sa ne convingem ca "nimeni nu e mai presus de lege".

Ba, e clar ca e un abuz! un nou abuz!

Nu ne va scapa nici asta de Creditorul analfabet!

Dar e clar ca este un abuz! Deci, hotii fac plangere si politia actioneaza!

Ba, daca mie mi s-ar fi furat masina si as fi facut plangere la Politie, mi-ar fi zis aia ca se ocupa de chestie si... normal, nu as mai fi vazut nicodata masina!

E clar ca sunt manevre, poate chiar de deturnare a atentie de la un Popoviciu sau chiar de la nationala! Oare va mai vorbi cineva despre dezastrul nationalei Romaniei???

Ce pacaleli! Ne pacalim in Romania in fiecare zi! Tocmai de aia in Romania anul are doar o zi si nu 365 cum ar trebui! Acea zi este 1 aprilie!

Macar daca ar duce abuzul pana la capat si l-a inchide 30 de zile, sa mai respiram si noi!

Afara din Ghencea, Creditor dobitoc!

prea se vorbeste ca ceea ce s-a facut in dimineata asta a fost unabuz, dar sa luam in considerare si varianta Politiei cu sechestrarea. Bineinteles normal ar fi ca si hotii sa ajunga in aceeasi celula cu ciobanul. SA SE FACA DREPTATE, CREDITORUL LA PUSCARIE !

Iar sunt autoritatile defazate. Au trecut 2 luni si ceva de atunci si abia acum iau masuri? La fel si cu "flagrantul" care nu le-a iesit in cazul Valiza. Se pare ca pentru ei important este doar circul mediatic in dauna finalizarii ca la carte a proceselor.

Desi nu-l simpatizez pe Gigi, in cazul asta sunt total de acord cu ce a facut. Daca as avea si eu mijloacele necesare sa-i prind pe cei care imi fura ceva ar scapa mult mai rau decat au scapat de la Gigi din ograda.

Circ!

Uite cum s-a divagat atentia opinie publice asupra afacerilor intre Puiu Popoviciu cu multi oameni politici. Nu mai trebuie sa deranjam pe fata presedintelui,pe toti conducatorii de la "2 si-un sfert".Ma mir ca nu s-a spus nimic si despre Videanu in manevra cu terenurile de la Agronomie. A sarit Becali ca ars,nebunul are si el informatii despre toate manevrele cu hectarele de teren din nordul Bucurestiului.

Traiasca Dictatura ! Dobitocul de mine,l-am votat pe Marinar!

Suntem de rahat!

Poa'sa fie abuzul abuzurilor, nu ma impiedica nimic sa ma bucur :D . Sper sa fie victima abuzurilor si la mititica, sa il sodomizeze tiganii!

demersul pe care, noi suporterii, il facem de cateva luni bune pentru indepartarea lui Becali nu cred sa aiba vreun final fericit pentru noi.

pentru Becali nu cred ca va ceda la presiunea noastra

cel sau cei care -l pot fugari pe baceali din Ghencea sunt doar procurori

trebuie sai gaseasca ceva in neregula si sal inchida. da sai dea multi ani sa nul mai vedem prea curand

cand te gandesti ce a fost Steaua si ce e acuma: condusa si batjocurita de un interlopist....

Pai daca s-a luat de meseriasu' Popoviciu? Popoviciu care e mana-n lupa cu Basescu...Eeee, coane jj, creca tocmai te-ai futat cu cine nu trebuie...Forza Puiu, forza Puiu, ee, ee...:)) Ce bine ar fi sa-l tina macar 24 de ore in arest, sa-l streseze un pic, ca dup-aia sa inceapa razboiul pe bune... Va dati seama ca asta nu va ramane asa, si cercopitecul se va razbuna, sau cel putin va incerca... E bine ca l-au luat din casa, au intrat peste nevasta, copii, etc, ce-l doare pe el mai tare... Macar de i-ar fi taiat si oile... Si dup-aia ii mai dam si noi clanta sambata seara, nu ca l-ar durea, da' e misto momentul.

prea se vorbeste ca ceea ce s-a facut in dimineata asta a fost unabuz, dar sa luam in considerare si varianta Politiei cu sechestrarea. Bineinteles normal ar fi ca si hotii sa ajunga in aceeasi celula cu ciobanul. SA SE FACA DREPTATE, CREDITORUL LA PUSCARIE !

Varianta Politiei cu sechestrarea nu tine! Ar fi insemnat ca hotii, care nu au fost dati in gat de Becali, sa se duca la Politie si sa recunoasca ca au furat si ca au fost sechestrati si batuti! Asta ar fi facut daca i-ar fi platit cineva bine si ei si-ar fi asumat puscaria!

Va mai aduceti minte de celebrul caz cu MM si suporterul batut??? Imagini la toate televiziunile si nu a existat proces! Pentru ca nu a existat plangere! Deci chiar daca ar exista un sechestru, daca nu exista plangere a partii vatamate, toata autosesizarea politiei este nula!

Si chiar daca ar fi real si sa zicem ca l-ar inchide pe Becali :worthy: , va dati seama ca lingaii din televiziuni ar fi non-stop la inchisoare si nu am scapa de el! Il vom auzi si de acolo cum trebuie sa joace Lovin si ca Semedo e titirez! Chiar credeti ca scapam si daca-l baga la racoare???

Edited by alexmk17

pentru cine are un pic de creier e clar ca e un abuz dar sper ca aceste abuzuri vor continua pana cand vom fi liberi de jigodie....

p.s. cum dracu nu-l ancheteaza pe asta decat la chestii fara importanta nu-mi explic.....de fapt imi explic.....

Pe mine unul ma distreaza dar imi produce un gust amar gandirea voastra puerila. Pai sa presupunem prin absurd ca este gasit vinovat si tot prin absurd sa presupunem ca va fi condamnat la privare de libertate, cu toat ca dovezile cum ca el ar fi sechestrat si batut pe ciorile alea doua nu exista. Maxim vor plati bodyguarzii. Sa presupunem toate astea. Cu ce il face asta sa plece de la Steaua? Spune vreo lege ca condamnatului pentru lipsire de libertate i se confisca averea? Nu. Daca (prin absurd) va fi inchis, echipa tot a lui va ramene si va functiona in continuare la fel. Probabil ca va condusa de Argaseala si de un administrator delegat de Gigi. Probabil Breloc, care va avea doar rolul de a le transmite celorlalti pretentiile " patronului" inchis (pentru maxim 1 an). Asa ca nu va mai bucurati ca prostii si nu mai doriti raul unui nevinovat. Parca sunteti in EM cand lumea radea si dansa la executii. De fapt multi traiesc in continuare in EM

circ mediatic. nimic mai mult.

il detest pe Becali ca si conducator de club, dar sunt sigur ca de data asta este victima unor manevre de deturnare a atentiei publice de la combinatii ale unor persoane sus puse.

Int-adevar,pare un nou circ mediatic.Nu cred,sincer,ca-l vom vedea vreodata pe Jiji Becali arestat.Desi de-a lungul timpului a facut multe faradelegi si a sfidat legea in vazul tuturor pe motiv ca are bani si e un om puternic.Daca ar exista lege in tara asta Jiji Becali ar fi fost arestat de mult.Si altii ca el,sa nu credeti ca este singur.

Asta nu inseamna ca trebuie sa fim de partea lui.In nici un caz!Pt ca atunci cand i-a fost furata masina s-a dat mare in fata tuturor televiziunilor ca el a rezolvat cazul dand un telefon doua direct la hotii implicati,deci recunoscand ca are legatura cu lumea interlopa din Bucuresti.Inca odata dorinta sa iesita din comun de a aparea pe sticla cu orice pret i-a jucat o festa...

Nu mai fiti naivi,Becali merita sa i se intample ceea ce i se intampla.Putrezi-i-ar oasele in puscarie!

Desi sunt sigur ca nu va ajunge acolo nici macar pt 1 ora...

Ca STELIST, ma bucura orice il face sa sufere pe acest blestemat care a adus si mai ales, va duce Steaua in prapastie. As vrea sa-i salte familia si verii, nu conteaza daca sunt vinovati sau nu, poate asa va scapa si stelismul de oierism.

Ca SIMPLU CETATEAN insa, sunt evident scarbit de tara in care traiesc, de sistemul ei juridic, si mai ales de abordarile celorlalti cetateni. Sunt tone de naivi cretini in tara asta care cred in institutii, care cred ca ele aplica legea, care chiar nu realizeaza ca si legile pot fi imbecile, facute in scop sa permita abuzuri. Eu inteleg orice om care procedeaza ca el. Mie mi s-a furat masina, m-am dus la politie, dupa o saptamana mi-au gasit doar caroseria cu numere si politistul mi-a spus daca nu vreau s-o vand pe cateva milioane, stie el “un cumparator” (atentie, deci ramasesera numerele). Alt exemplu : la serviciu, am vazut hoti care furau componente de utilaje pentru a le vinde la fier vechi,am fugit dupa ei pe campuri (erau cu o Dacie papuc) i-am prins cu alti oameni, au urmat niste pumni si picioare in gura si la fel, a trebuit sa dam declaratii pentru vatamare corporala si lipsire de libertate.

Da, in aceste cazuri (scotandu-l din context pe gb) trebuie sa-ti faci singur dreptate, legea si institutiile nu te apara. Asta o faci daca poti, daca ai resurse, bani si/sau oameni sau propria-ti forta fizica. Daca nu ai nimic din astea, stai draq acasa si inghite,resamneaza-te, SISTEMUL NU VA LUCRA NICIODATA PENTRU TINE, multumeste-te cand nu lucreaza impotriva ta. A, daca esti un candid si de lasi influentat de palavragii de vorbe goale la TV, poti sa iti faci alte iluzii, de stat de drept, de justitie, dar te vei trezi intr-un final pentru ca viata nu iarta pe nimeni de momente din astea.

TOTUSI, vreau sa iau in considerare si varianta ca aceasta regie ieftina si tipic romaneasca sa fi fost pusa la cale chiar de Becali. Se stie ca el este intr-un deficit de imagine alarmant. Cand va fi pus (si credeti-ma se vor bate televiziuneile pe prezenta lui) in situatia sa spuna, corect dpdv moral pana la urma, ca el doar a incercat sa isi apere propriul bun, iar cu niste talhari pana la urma nu poti sa te porti astfel, milioane de oameni se vor simti razbunati, ei neavand posiibilitatea sa procedeze la fel, desi , Doamne, cat si-ar fi dorit ! Astfel Becali din invinuit formal pentru politiia si justitia lu’ peste , se va transforma iarasi in erou national.

Orice rãu al lui jj e un bine pentru Steaua.

Va mai aduceti minte de celebrul caz cu MM si suporterul batut??? Imagini la toate televiziunile si nu a existat proces! Pentru ca nu a existat plangere! Deci chiar daca ar exista un sechestru, daca nu exista plangere a partii vatamate, toata autosesizarea politiei este nula!

Cateva lamuriri juridice... Pentru ce a facut MM (infractiunea de loviri si alte violente) actiunea penala se pune in miscare doar la plangerea prealabila a persoanei vatamate. Ori pentru lipsire de libertate in mod ilegal, actiunea penala este pusa in miscare din oficiu(o plangere din partea partii vatamate nu are decat putere probationala si duce la sesiarea din oficiu, retragerea ei neproducand efecte juridice).

Intr-adevar si mie mi se pare ca s-a facut iar ceva de ochii lumii... Nu cred ca era nevoie sa te duci la 6 dimineata cu 3 dube de mascati sa sperii niste copii si o femeie in varsta. Pe de alta parte, daca aveau mandat de perchezitie, era necesara si prezenta unor mascati. Oricum, amuzant cum au venit 3 dube de mascati si Gigi a plecat tot cu masina proprie si cu un mascat in dreapta... chiar hilar, cred ca taranu n-a mai mers in viata lui cu asemenea masina, era sansa lui... ma gandesc daca au tras la sorti intre ei mascatii care sa mearga cu Mertzu.

Pt ca presa este idioata si nu se pricepe, Gigi risca intre 7-15 ani de inchisoare sau chiar intre 7 si 18 ani in varianta agravata (daca se demonstreaza ca era un grup organizat).

P.S.:Asta cu "si eu as fi facut la fel" nu e normala intr-un stat de drept... Legea iti permite sa depasesti limitele in cazul unor infractiuni flagrante, de exemplu daca ii prinzi pe hoti in exercitiul infractiunii. Dar nu e deloc normal sa te duci sa rapesti tu niste persoane despre care crezi ca ti-au furat nu-stiu-ce si sa-ti faci dreptate singur. E vorba de progresul social... pe vremuri nobilii puteau sa puna in aplicare legea dupa cum voiau, taranii insa se umileau prin instante pana reuseau ceva.

Stati linistiti nu se intampla nimic ! Nu vi se pareo poveste repetata de prea multe ori ?

Edited by gio_stgloria

Asa si ce?? credeti ca va patii ceva?? are bani si mai e si prieten cu zeus (base) care conduce Romania cum vrea deci nu va patii nimic. daca mai era implicat in politica si daca l-ar fi suparat pe base poate atunci. sa fim seriosi niciun om puternic si cu bani nu va face inchisoare in Romania

Ca STELIST, ma bucura orice il face sa sufere pe acest blestemat care a adus si mai ales, va duce Steaua in prapastie. As vrea sa-i salte familia si verii, nu conteaza daca sunt vinovati sau nu, poate asa va scapa si stelismul de oierism.

Ca SIMPLU CETATEAN insa, sunt evident scarbit de tara in care traiesc, de sistemul ei juridic, si mai ales de abordarile celorlalti cetateni. Sunt tone de naivi cretini in tara asta care cred in institutii, care cred ca ele aplica legea, care chiar nu realizeaza ca si legile pot fi imbecile, facute in scop sa permita abuzuri. Eu inteleg orice om care procedeaza ca el. Mie mi s-a furat masina, m-am dus la politie, dupa o saptamana mi-au gasit doar caroseria cu numere si politistul mi-a spus daca nu vreau s-o vand pe cateva milioane, stie el ?un cumparator? (atentie, deci ramasesera numerele). Alt exemplu : la serviciu, am vazut hoti care furau componente de utilaje pentru a le vinde la fier vechi,am fugit dupa ei pe campuri (erau cu o Dacie papuc) i-am prins cu alti oameni, au urmat niste pumni si picioare in gura si la fel, a trebuit sa dam declaratii pentru vatamare corporala si lipsire de libertate.

Da, in aceste cazuri (scotandu-l din context pe gb) trebuie sa-ti faci singur dreptate, legea si institutiile nu te apara. Asta o faci daca poti, daca ai resurse, bani si/sau oameni sau propria-ti forta fizica. Daca nu ai nimic din astea, stai draq acasa si inghite,resamneaza-te, SISTEMUL NU VA LUCRA NICIODATA PENTRU TINE, multumeste-te cand nu lucreaza impotriva ta. A, daca esti un candid si de lasi influentat de palavragii de vorbe goale la TV, poti sa iti faci alte iluzii, de stat de drept, de justitie, dar te vei trezi intr-un final pentru ca viata nu iarta pe nimeni de momente din astea.

TOTUSI, vreau sa iau in considerare si varianta ca aceasta regie ieftina si tipic romaneasca sa fi fost pusa la cale chiar de Becali. Se stie ca el este intr-un deficit de imagine alarmant. Cand va fi pus (si credeti-ma se vor bate televiziuneile pe prezenta lui) in situatia sa spuna, corect dpdv moral pana la urma, ca el doar a incercat sa isi apere propriul bun, iar cu niste talhari pana la urma nu poti sa te porti astfel, milioane de oameni se vor simti razbunati, ei neavand posiibilitatea sa procedeze la fel, desi , Doamne, cat si-ar fi dorit ! Astfel Becali din invinuit formal pentru politiia si justitia lu? peste , se va transforma iarasi in erou national.

cea mai buna postare facuta pe acest site de mult timp

asa ceva este o bataie de joc la adresa tuturor, in acest timp in care Romania imprumuta la somatia fmi 20 de miliarde de euro (le vom plati din banii nostri disponibilizati si salarii inghetate) pentru a le da inapoi bancilor cu capital strain, in acest timp in care se vor pune in practica doua coduri civil si penal cu prevederi pentru care orice securist ar fi invidios , in acest timp in care in Romania se vor introduce buletine cu chipuri si vom fi supravegheati in permanenta , in acest timp in care in 5 ani de zile cu miliarde de euro platite au fost facuti doar 5 km de autostrada fiind bataia de joc a americanilor in acest timp in care Becali a facut ilegalitati cu terenuri de milioane de euro se face o mascarada de presa pentru 3 hoti care fura o masina si proprietarul reuseste sa-i gaseasca si sa-si recupereze masina (lucru de laudat politia nefiind decat o gasca de hoti mai bine antrenati care spre deosebire de ceilalti niciodata nu sunt trasi la raspundere ) si poate sa dea in judecata politia romana daunele morala fiind suportate din bani publici in acest timp apar toti papagalii pe site care pun botul la orice in acest timp noi ca neam aproape nu mai avem nici o sansa

Cateva lamuriri juridice... Pentru ce a facut MM (infractiunea de loviri si alte violente) actiunea penala se pune in miscare doar la plangerea prealabila a persoanei vatamate. Ori pentru lipsire de libertate in mod ilegal, actiunea penala este pusa in miscare din oficiu(o plangere din partea partii vatamate nu are decat putere probationala si duce la sesiarea din oficiu, retragerea ei neproducand efecte juridice).

Intr-adevar si mie mi se pare ca s-a facut iar ceva de ochii lumii... Nu cred ca era nevoie sa te duci la 6 dimineata cu 3 dube de mascati sa sperii niste copii si o femeie in varsta. Pe de alta parte, daca aveau mandat de perchezitie, era necesara si prezenta unor mascati. Oricum, amuzant cum au venit 3 dube de mascati si Gigi a plecat tot cu masina proprie si cu un mascat in dreapta... chiar hilar, cred ca taranu n-a mai mers in viata lui cu asemenea masina, era sansa lui... ma gandesc daca au tras la sorti intre ei mascatii care sa mearga cu Mertzu.

Pt ca presa este idioata si nu se pricepe, Gigi risca intre 7-15 ani de inchisoare sau chiar intre 7 si 18 ani in varianta agravata (daca se demonstreaza ca era un grup organizat).

P.S.:Asta cu "si eu as fi facut la fel" nu e normala intr-un stat de drept... Legea iti permite sa depasesti limitele in cazul unor infractiuni flagrante, de exemplu daca ii prinzi pe hoti in exercitiul infractiunii. Dar nu e deloc normal sa te duci sa rapesti tu niste persoane despre care crezi ca ti-au furat nu-stiu-ce si sa-ti faci dreptate singur. E vorba de progresul social... pe vremuri nobilii puteau sa puna in aplicare legea dupa cum voiau, taranii insa se umileau prin instante pana reuseau ceva.

....

Edited by Adrian
Domnule Piturca2002,daca tot vorbim despre drepturi si libertati, nu ai dreptul sa jignesti utilizatorii acestui forum!

Ba voi sunteti nebuni... o infractiune contra persoanei este cu mult mai importanta decat orice infractiune impotriva patrimoniului. Cred ca nu realizati ce inseamna sa iti ia cineva libertatea... Rugati-va un prieten sa va inchida intr-o camera macar o ora ca sa vedeti ce inseamna.

Priviti dincolo de cazul asta particular, cu niste hoti... Nu va dati seama ce pericol social il prezinta un individ care isi permite sa rapeasca persoane si sa-i oblige sa faca diferite lucruri? Te pisi pe ele de miliarde de euro cand e vorba de libertatea persoanei sau de integritatea fizica.

Pt prietenul de sus... Daca esti fan Piturca, e clar :)). Nu cred ca stii cu cine vorbesti asa ca te sfatuiesc pe viitor sa nu mai faci aprecieri, ca nu mai vezi forumul asta.

Edited by noname_fu

Ca SIMPLU CETATEAN insa, sunt evident scarbit de tara in care traiesc, de sistemul ei juridic, si mai ales de abordarile celorlalti cetateni. Sunt tone de naivi cretini in tara asta care cred in institutii, care cred ca ele aplica legea, care chiar nu realizeaza ca si legile pot fi imbecile, facute in scop sa permita abuzuri. Eu inteleg orice om care procedeaza ca el. Mie mi s-a furat masina, m-am dus la politie, dupa o saptamana mi-au gasit doar caroseria cu numere si politistul mi-a spus daca nu vreau s-o vand pe cateva milioane, stie el “un cumparator” (atentie, deci ramasesera numerele). Alt exemplu : la serviciu, am vazut hoti care furau componente de utilaje pentru a le vinde la fier vechi,am fugit dupa ei pe campuri (erau cu o Dacie papuc) i-am prins cu alti oameni, au urmat niste pumni si picioare in gura si la fel, a trebuit sa dam declaratii pentru vatamare corporala si lipsire de libertate.

TOTUSI, vreau sa iau in considerare si varianta ca aceasta regie ieftina si tipic romaneasca sa fi fost pusa la cale chiar de Becali. Se stie ca el este intr-un deficit de imagine alarmant. Cand va fi pus (si credeti-ma se vor bate televiziuneile pe prezenta lui) in situatia sa spuna, corect dpdv moral pana la urma, ca el doar a incercat sa isi apere propriul bun, iar cu niste talhari pana la urma nu poti sa te porti astfel, milioane de oameni se vor simti razbunati, ei neavand posiibilitatea sa procedeze la fel, desi , Doamne, cat si-ar fi dorit ! Astfel Becali din invinuit formal pentru politiia si justitia lu’ peste , se va transforma iarasi in erou national.

tu ,stanici si inca putini sunteti singuri care mai dati o doza de normalitate si bun simt acestui site