fcsteaua.ro

România - Serbia 2 - 3 (0 - 2)

204 posts in this topic

Respect Adrian, nici ca as fi putut s-o zic mai bine... poate as fi putut sa injur mai mult da' esenta ar fi fost aceeasi!

Si iti quote si mesajul, just in case ca-l sterge cineva :)

Edited by bodanelu
stai linistit ca nu-l sterge nimeni ;)

Tupace, stii care-i duma? Cu Nanel in echipa am ajuns in semifinale, cu Nanel in Nationala ne-am calificat la un turneu final dupa atata vreme...

Cred ca daca era un fotbalist in locul lui atingeam finala Cupei UEFA si, in plus, am fi facut ceva si la turneul final. Cata vreme o sa tolerati asemenea "muncitori" in echipa, "performantele" vor fi pe masura...

Sper ca n-o sa spui acum ca n-am batut Serbia pentru ca n-a jucat "bicicleta"...nu de alta, dar la Constanta chiar s-a jucat fotbal...

Suntem pe cale de a pierde un fotbalist...pe Szekely....si asta si datorita faptului ca voi, in loc sa ii aratati lui Fecali ca protejatii lui (Nicolita si Lovin) trebuie dati afara din lot, ii "respectati" pentru efort....

Lari, nu te supara, dar pun pariu ca tu nu ai vazut marea echipa a Stelei din deceniul 1981-1990 decat la TV...

Edited by Tupac Amaru

Nesu, Paraschiv, Galamaz, Max Nicu, Cristi Tanase,chiar si Sapunaru sau Stancu al nostru(in forma), Coman,poate Lazar, etc. Am dat aici exemple de oameni care meritau sa fie TITULARI in acest meci. In contextul absentelor lui Goian, Chivu, a unui mijlocas de creatie si a unui atacant, tu,selectioner, alegi panaramele alea nesimtite?!

Bravo. Felicitari pentru postare.

Din cate stiu eu Paraschiv e rezerva la Rimini. Sau te refereai la Paraschiv de la Otelul?

Coman (Danut) s-a accidentat. In rest ai dreptate.

Lari, nu te supara, dar pun pariu ca tu nu ai vazut marea echipa a Stelei din deceniul 1981-1990 decat la TV...

Nu am de ce sa ma supar!

Sunt nascut in '79, da, am vazut acea echipa doar la televizor.

Nu am afirmat niciodata ca Banel e un super jucator. Eu afirm cu totul altceva si imi pare rau ca nu ai luat din acea postare a mea decat acea fraza. In contextul construit de mine, chestia aia are un cu totul alt inteles.

ba da` mor cand vad romanii ca trag cu dintii de ceva doar cand le ajunge cutitul la os. daca jucam tot meciul ca in a doua repriza cred ca altul era scorul. dar nu, a trebuit sa ne dea aia 2 boabe ca sa ne trezim si noi si sa ne suim pe ei. si ne-am suit pe ei nu de dragul calificarii, ci asa, ca au vrut unii sa arate ca stiu si ceva fotbal. atata indolenta si nesimtire nu am mai vazut de mult.

P.S. nu o sa inteleg niciodata cum draq ajung niculae si costea la nationala si Danciulescu e uitat constant.

Sarbii au jucat exact cum au jucat Pandurii cu Steaua la Tg Jiu. Au facut pressing, s-au aparat cu toata echipa in propria jumatate de teren si au jucat cartea victoriei pe contraatac si faze fixe. Spre deosebire de Steaua care a invins cu 1-0, echipa lui Mircea Sandu a pierdut desi a jucat acasa. Explicatia e simpla. Sarbii formeaza o echipa mai valoroasa decat ce a adunat Piturca si mult mai inalta si mai decisa.

Ai nostri au jucat exact cum se joaca in campionatul romanesc. Un fotbal perimat. Cat priveste atitudinea jucatorilor si conducatorilor la sfarsitul meciului, n-am remarcat la nimeni ca ar fi suferit pentru infrangere. Rusinos. Dupa un asemenea insucces, care nu mai da nicio sansa nationalei sa participe la Mondiale, conducerea federatiei ar trebui sa-si dea demisia de onoare.

Edited by Virgil

Adriane, un post excelent. La jucatorii care meritau convocati l-ai uitat pe Danciulescu, in rest sunt 100% de acord cu tine.

Se pare ca marele antrenor Piti nu se va sinchisi sa lase locul altcuiva la nationala. Daca tot am pierdut calificarea, macar sa lase alt antrenor sa-si formeze echipa pentru preliminariile viitoare. Asa ar fi normal, dar Piti mai ramane preliminariile asta poate poate ii mai creste putin cota lui Tamas...

Edited by MoWeed

Ma uitam aseara la Antici, ma uitam la Piturca. Si ce vedeam? Un om diplomat intr-o parte si un taran in treining in cealalta parte.

Edited by Ronnie

gata, au si aparut "antrenorii" pe forum ca sa "comenteze" desfasurarea meciului.

Voi nu ati observat ca sarbii au avut bulan la TOATE golurile lor? La primul a sarit mingea din bara fix in piciorul atacantului, al doilea a fost autogol, al treilea din off-side.

Zicea Antic ca echipa Romaniei nu poate sa il surprinda cu nimic; pai la ambele goluri saracii sarbi nu stiau unde erau pana au vazut mingea in plasa. Jucatorii care reprezentau marele popor de "luptatori" trageau de timp ca o echipa de mana a doua.

Trebuie sa fii orb sa nu vezi ca echipa noastra a jucat fotbal si si-a dorit sa castige..

Edited by Harald

Ca sarbii au avut bulan sau nu, e o alta discutie. Noi trebuia sa castigam meciul asta, cu bulanul si arbitrajul lor cu tot. Nu vedeti cat am ajuns sa ne tiganim? Mereu vedem paiele din ochii vecinilor si nu vedem stalpii din ochii nostri. Am pierdut doar pe bulanul sarbilor? Daca am fi jucat cu mai multe idei in atac (dar si in aparare, de cate ori n-am balbait-o in careu?) am fi pierdut doar pentru ca sarbii au avut bulan? Treziti-va, copii!

Ce am facut aseara? Cu putine exceptii, am incercat sa construim steril, fara idei in atac. Sarbii s-au betonat in aparare si ne-au prins pe contraatac aproape de fiecare data. Are cineva alta parere? Hai, spuneti-mi ca m-am uitat la alt meci.

Dar, avand in vedere ce presa sportiva avem, nu ma mai mira nimic in materie de mentalitate. Oripilant la modul extrem mi s-a parut slava adusa dupa meci jucatorului nedemn purtator de numar 10. Se vorbea doar de "pasa geniala" de la primul gol si de modul in care acelasi cel mai pupat in fund drogat al poporului a contribuit si la golul 2. Pacat ca s-a uitat de dribling-urile in plus cand era inconjurat de fundasi "anonimi" gen Vidic si de momentele cand avea posibilitatea sa dea drumul la joc si a preferat sa suteze Maria Sa.

Fratilor, unora dintre voi le recomand cu toata caldura sa incerce sa gandeasca si singuri, nu doar prin prisma "trend-ului" din presa sau de pe forum.

gata, au si aparut "antrenorii" pe forum ca sa "comenteze" desfasurarea meciului.

Voi nu ati observat ca sarbii au avut bulan la TOATE golurile lor? La primul a sarit mingea din bara fix in piciorul atacantului, al doilea a fost autogol, al treilea din off-side.

Zicea Antic ca echipa Romaniei nu poate sa il surprinda cu nimic; pai la ambele goluri saracii sarbi nu stiau unde erau pana au vazut mingea in plasa. Jucatorii care reprezentau marele popor de "luptatori" trageau de timp ca o echipa de mana a doua.

Trebuie sa fii orb sa nu vezi ca echipa noastra a jucat fotbal si si-a dorit sa castige..

trebuie sa fi prost sa nu vezi asta...nu orb...sa vazut k baietzi nostri au jukat super bine steagro ...da k sa kastigi un meci de fotbal trebuie sa ai si norok nu numai sa joci bine...dar ce sa stie astia care inafara sa jigneask si sa critice nu stiu nimik :ce_oameni: ..cik suporteri...mie una mi'ar fi rusina sa ma numesk suporterul unei ekipe dak as fi in lokul lor...RUSINE...

Mie mi-a placut cum au jucat ai nostri aseara. Cu mandrie. Este clar ca nu au fost asezati inspirat in teren, dar nu mai vreau sa comentez asta. Se tot spunea ca sarbii sunt peste noi, uite ca nu este asa, mie imi e clar ca suntem peste ei - avem jucatori cu tehnica mai buna, mai talentati si mai prezenti in joc.

Edited by Protasov

Asa cum am prevazut, in avanpremiera meciului, s-a intamplat.

Spuneam atunci ca o aparare "carpita" doar un atac(Mutu, Marica) in zi mare o va scoate marcand mai multe goluri decat vom primi. Unele nesincronizari din defensiva erau aproape normale in conjunctura data.

Mai spuneam ca ori ii facem la scor, ori repetam isprava din '77 ...4-6. A fost la jumate... 2-3.

Din pacate, natioanala are si ghinion ca ... Steaua. Rateaza la greu ocazii si ia goluri a la Gaga pe greseli personale. Aseara meritam victoria, desi unii jucatori au dat niste pase ... "anti pasa", cum tot pe la Steaua se vad!Inexplicabile in raport cu valoarea jucatorului!

De acord.Noi suntem slabi.Ma refer la Nationala noastra.Dar nici sarbii nu-s cine stie ce echipa.Se va vedea mai clar la Mondiale asta. ;)

Edited by DelPiero10

Norocu' lu' peste. Sarbii au avut mare noroc in primul rand pentru ca au jucat Tamas, Dorel si Lobont. Apropo, marele Loby n-o fi aflat nici pana acum ca are voie sa iasa din poarta atunci cand faza se desfasoara in careul lui de 6 metri ? Sau ca atunci cand ai in careu un atacant de 2 metri e treaba portarului sa stea cu ochii pe el fiindca e singurul ce poate folosi mainile ?

Bravo. Felicitari pentru postare.

Din cate stiu eu Paraschiv e rezerva la Rimini. Sau te refereai la Paraschiv de la Otelul?

Coman (Danut) s-a accidentat. In rest ai dreptate.

Paraschiv de la Galati.

Omul inca da goluri si inca e in forma. Chiar daca nu a facut nimic la prima convocara, nu cred ca merita sa ii fie inchise usile. Nici mutulica nu a facut nimic din prima.

Despre Coman, nu stiam ca s-a rupt.

Ronnie

E o insulta grava sa il compari pe Antici cu Piturca.

Ala a antrenat Realu, Barcelona. Piturca...a jucat barbut!

Bodanelu

Pacat ca ai editat postarea mea. Vad ca unii dintre * inca mai insista.

Edited by Adrian

Ronnie

Insulta este ceea ce spui despre Piturca. Pe langa faptul ca este stelist cu acte in regula in cartea de istorie a Stelei, este si printre putinii antrenori ai nationalei care au calificat echipa nationala la 2 turnee finale. Performantele vorbesc, nu ham-ham-ul contestatarilor sau zarurile lui.

Dar, lumea s-a obisnuit cu noroiul tau pus pe fostele glorii steliste. Mai ramane sa te obisnuiesti si tu el:)

Edited by xray_rom

Paraschiv de la Galati.

Omul inca da goluri si inca e in forma. Chiar daca nu a facut nimic la prima convocara, nu cred ca merita sa ii fie inchise usile. Nici mutulica nu a facut nimic din prima.

Despre Coman, nu stiam ca s-a rupt.

Ronnie

Bodanelu

Pacat ca ai editat postarea mea. Vad ca unii dintre * inca mai insista.

Piturca a fost golgheterul campioanei europei si pentru asta trebuie respectat (nu jignit asa cum fac ciorile si javrele) desi ca antrenor nu a demonstrat ca are mari calitati

poti sa-i ceri demisia dar nu sa-l jignesti

si cu ce l-a jignit Adrian pe Piturca?

Antici a antrenat echipe mari. Piturca a umblat prin cazinouri. Unde e insulta?

Bine bai raza x. Tu totdeauna esti mai smecher ca restu', mai destept, mai feminin...ups.

Desi e offtopic, intreb.

Care e problema daca eu ma iau de Piturca? Nu am voie?

Pai jegosul ala e antrenor la nationala Romaniei, nu la echipa lui privata. Ia sa faca el ce trebuie, nu ce vrea.

Ne-a calificat cu bulan data trecuta si cu valoarea jucatorilor acum 10 ani. Bravo. Contributia lui?

Valoarea lui?

Valoarea lui a fost acel titlu in 4 ani la Steaua. Aia e valoarea lui Piturca.

Valoarea lui e acel pachet de tigari/camera de filmat.

A jucat fotbal la Steaua si a contribuit la multe. Foarte bine. Respect.Asta inseamna ca trebuie sa inchid ochii la toate rahaturile pe care le face?

Lasa ma, ca ala a calificat nationala de 2 ori cu bulan infect. E bun. Ce conteaza ca selectia e facuta pe pile si cadouri?! Ce conteaza ca jocul nu a mers si ca nu merge? Ce conteaza ca la EURO am facut figuratie?

Astea sunt detalii.

Tu, ca restul baietilor care iubesc sa vada Steaua calificandu-se in CL, abia astepti sa vezi echipa nationala cum mai bifeaza o prezenta fara sa faca nimic. Bravo!

si cu ce l-a jignit Adrian pe Piturca?

Antici a antrenat echipe mari. Piturca a umblat prin cazinouri. Unde e insulta?

E insultator sa spui ca Piturca este doar un barbugiu si nu un antrenor. As fi vrut sa vad ce ar fi facut Piturca daca avea lotul sarbilor si Antici pe al nostru.

Si asa, per ansamblu am fost peste sarbi aseara. Doar sansa lor si ghinionul nostru a facut sa fie scorul ala. Unde mai pui ca de la noi au lipsit Goian si Chivu. Cu ei nu cred ca luam golurle alea penibile.

PS.Si Peseiro a antrenat pe unde a antrenat, dar uite ca un descult ca Rada i-a dat clasa la Rapid.

Bine bai raza x. Tu totdeauna esti mai smecher ca restu', mai destept, mai feminin...ups.

Desi e offtopic, intreb.

Pai jegosul ala e antrenor la nationala Romaniei, nu la echipa lui privata. Ia sa faca el ce trebuie, nu ce vrea.

Ne-a calificat cu bulan data trecuta si cu valoarea jucatorilor acum 10 ani. Bravo. Contributia lui?

Valoarea lui?

A jucat fotbal la Steaua si a contribuit la multe. Foarte bine. Respect.Asta inseamna ca trebuie sa inchid ochii la toate rahaturile pe care le face?

Lasa ma, ca ala a calificat nationala de 2 ori cu bulan infect. E bun. Ce conteaza ca selectia e facuta pe pile si cadouri?! Ce conteaza ca jocul nu a mers si ca nu merge? Ce conteaza ca la EURO am facut figuratie?

Astea sunt detalii.

Tu, ca restul baietilor care iubesc sa vada Steaua calificandu-se in CL, abia astepti sa vezi echipa nationala cum mai bifeaza o prezenta fara sa faca nimic. Bravo!

Te ineci in penibil. Ai voie sa te iei, dar pentru tine a te lua de cineva este ca si cum il injuri de mama. Pentru tine cuvantul respect este doar in DEX.

Parca ai fi platit de cineva sa duci campania asta de spurcare a fostelor glorii steliste.

Vezi ca nici Iuda nu s-a bucurat de cei 30 de arginti:)

PS.

Ref. la caracterizarea ta ca eu sunt "feminist".

Voi organiza o tombola si iti fac cadou un bilet de participare la o tragere demonstrativa. Sa vedem daca te tine ... norocul:)

Edited by xray_rom

E insultator sa spui ca Piturca este doar un barbugiu si nu un antrenor. As fi vrut sa vad ce ar fi facut Piturca daca avea lotul sarbilor si Pantici pe al nostru.

Deci clar. Daca Piturca avea lotul sarbilor la Euro. Cred ca ajungea cel putin la sferturi.

daaa mereu avem noi ghinion ,fotbal nu jucam da ghinion mereu avem

bah suntem pa penultimu loc in grupa si ala tot din ghinion e luat?

Desi e offtopic, intreb.

Valoarea lui?

Astea sunt detalii.

un fost jucator (important) al Stelei sevilliene nu trebuie jignit , poti sa-i ceri demisia poti sa nu-l respecti dar nu trebuie sa-l jignesti ,il jignesti pe Becali pe Argaseala pe balaci pe Mutu dar nu un fost component important al Stelei

nici macar trica nu merita jignit dar si-a castigat singur "dreptul" asta