fcsteaua.ro

Analiza meciului FC Arges - Steaua 2 - 2

58 posts in this topic

Spunea stelist 86, la March 23rd, 2009 at 7:05 am

nu inteleg de ce voi ziaristii nu vreti sa-i aratati acestui Lacatus ca este un antrenor cel mult de div. b parca v-ar fi frica de el asa il menajati,oare chiar nu se vede ca Lacatus este limitat ca antrenor?si uitati de ce: 1)-nu cunoaste f.bine teoria jocului modern,antreneaza dupa ureche,foloseste metode invechite gen teasca,halagian 2)-nu are cultura fotbalistica,nu stie limbi straine,sa nu spuneti ca stie spaniola ca de cind juca la oviedo vorbea o pasareasca,engleza nici atit,nu are cunostinte de pedagogie,psihologie,nu actioneaza decit factorul emotional la jucatori 3)-ce stagii de pregatire in strainatate a facut?la ce echipe mari a urmarit ciclul de antrenamente? nu promoveaza scheme de joc noi 4)-frica de rezultat si de scaun il face sa nu promoveze tinerele talente,are o mina de aur la Steaua dar nu face nimic,tot dinozaurii joaca meci de meci—si atunci ma intreb voi de ce nu-i aratati aceste lucruri?

e preluat de pe un site de "sport cica" si am zis sa il pun aici :D

nu e totul asa de gri precum pare urmeaza 4 meciuri cu echipe relativ accesibile de pe locuri retrogradabile si 2 din 4 acasa

Steaua - Gloria Bistrita

Pandurii Targu Jiu - Steaua

Steaua - Farul Constanta

Gaz Metan Medias - Steaua

cu gaz metan va fi greu dar sper nu imposibil

in timp ce chiar etapa viitoare joaca rapid - Dinamo si in aceasta perioada Dinamo-Poli

plus daca porumboiu reuseste sa scoata un 3-0 cu Dinamo in meciul direct din tur ne-am afla la 7 puncte de locul 1

daca reusim sa luam 12 puncte in aceste 4 meciuri iar rezultatele meciurilor dintre contracandidate sunt bune pentru noi avem sansa sa ne ridicam

meciul decisiv pentru soarta titlului va fi Steaua - CFR Cluj

daca batem avem 2 meciuri mai usoare cu otopeni si galati acasa

CS Otopeni - Steaua

Steaua - Otelul Galati

doua meciuri usoare ca sa ne tragem sufletul pentru cele 5 meciuri de foc care vor decide titlul

tinind cont ca jucam cu 5 contracandidate meciurile directe daca pina la etapa resp aceste meciuri vor conta atunci avem soarta noastra in minile proprii mai ales ca jucam 3 meciuri acasa

pina la etapa resp eu sper ca Poli sa se desumfle (deja a inceput) iar in ultima etapa cu Unirea sa nu avem meci decisiv

Steaua - Dinamo

Steaua - Rapid

FC Timisoara - Steaua

Steaua - Universitatea Craiova

Unirea Urziceni - Steaua

asa ca sanse mai sunt dar repet totul tine de acele 5 meciuri de dupa meciurile nationalei daca nu pierdem puncte cu echipele "mici" vom avea sansa sa luptam direct cu echipele mari cu care am facut meciuri decente in tur

in sfarsit cineva care gandeste si un pic pozitiv..

Am zis foarte clar ca Steaua avea deja un fundas dreapta de valoare(Golanski) si rezerve destule(Petre Marin si Emeghara-echipa mare/ Tudose si Mustata-tineret) pe cand postul de fundas stanga e total descoperit.

sa inteleg ca nu te-ai numarat printre cei care s-au bucurat cand a revenit Ogararu?

in alta ordine de idei, weekendul asta a ratat un penalty robinho. inseamna ca e un fel de petarda de jucator, nu? daca era kapetanos sigur, sigur o baga in ate, pupa-l-ar tata de jugador inestimabil care nu "e finul la nimenea".

in sfarsit cineva care gandeste si un pic pozitiv..

Ooo daa... și marmota cumpãra prezervative de la supermarket.

Fratilor, daca ar fi ratat Kapetanos penaltiul ati fi inotat in mod similar ca prostii, in cerc. Lacatus e dobitoc ca l-a lasat ametit sa execute lovitura de pedeapsa, "ne-spreyat" pe glezna, cu frizura nearanjata. Ce plm oameni buni, s-a ratat lovitura, s-a ratat... bine ca n-a ratat Zapata, cine stie ce gol am fi luat dupa, de pe la 70 de m cu poarta goala.

Edited by Joga Bonito

Ooo daa... și marmota cumpãra prezervative de la supermarket.

Fratilor, daca ar fi ratat Kapetanos penaltiul ati fi inotat in mod similar ca prostii, in cerc. Lacatus e dobitoc ca l-a lasat ametit sa execute lovitura de pedeapsa, "ne-spreyat" pe glezna, cu frizura nearanjata. Ce plm oameni buni, s-a ratat lovitura, s-a ratat... bine ca n-a ratat Zapata, cine stie ce gol am fi luat dupa, de pe la 70 de m cu poarta goala.

n-ai inteles la ce m-am referit..mi-e groaza sa ma uit la posturile cu analiza meciurilor in care nu am castigat...numai sa aratam cu degetul stim..sa nu intelegi ca sunt pro jj, ca il consider pe Lacatus mare antrenor sau ceva de genu,ca am fost la mai toate meciurile de pana acum si am strigat ce s-a strigat impotriva lu` fecali..dar nu as putea sa zic vre-odata ca imi doresc ca Steaua sa termine pe locul 7 sau alte bazaconii d-astea.Steaua ramane Steaua oricine ar fi patron si trebuie sa termine prima in orice situatie.sunt 50 de comentarii in care toala lumea cauta un vinovat.se stie bine cine e.voi merge la meciuri,il voi injura p ala cat se poate,dar o sa si cant pentru Steaua.ca intai de toate sunt Stelist!

Edited by Alex88pl

o regula nescrisa a fotbalului spune ca jucatorul faultat nu executa lovitura libera

la faza penaltyului kapetanos a fost faultat asa ca nu avea cum sa execute lovitura

uitati-va la rezumatul Liverpool-aston villa 5-0 la gerrard cum se executa un penalty calm la semiinaltime si cu ceva forta

@ DOUA CUVINTE: .............ADIO MARIO!!

Steaua a disparut ca echipa, NU MAI EXISTA, trebuie sa ne obisnuim cu aceasta ideie, cit timp va mai exista George Becali la echipa, se alege praful! Zic el , pentru ca e evident ca sta in spatele unui managment de kkt. Am trait s-o vad si pe asta, Steaua sa dispara ca echipa in dispret si rusine; dar cite nu traieste un om!!!

De ceva timp Steaua nu mai are antrenori pentru echipa ci antrenori pentru suporteri, asta din vina lui JJ care in loc sa aduca valori pe banca Stelei aduce numai tampiti incercand sa face ce a invatat de mic: sa impace si capra si varza, de parca nu o sa se sature lumea de ce joaca echipa numai pentru ca e Lacatus acolo. Greseala pleaca de la faptul ca Lacatus e lasat in pace de suporteri si nu e fluierat pana pleaca; nu inteleg cu ce m-ar incalzi pe mine trecutul lui la Steaua si cate a facut pentru ea, daca acum practic o distruge impreuna cu oierul. Daca e asa stelist cum se vrea ar face bine sa nu mai faca pe copilul capricios si sa inteleaga ca acum nu are valoare de Steaua si ca trebuie sa mai creasca in valoare pana sa ajunga antrenor aici.