fcsteaua.ro

Analiza meciului FC Arges - Steaua 2 - 2

58 posts in this topic

Adriane, ai frate si tu un fix cu "finul" asta.

Cred ca de mult asteptai sa greseasca Ogararu, ca sa poti sa te iei de el, in postura de "fin" al lui Lacatus.

Pana acum nu ti-a dat ocazia, este? Jubilezi acuma, este?

Edited by alexblaja

Sunt de acord cu majoritatea opiniilor exprimate mai inainte.

Fac mentiunea ca orice "curatenie" care at trebui sa se aplice lotului de jucatori ar trebui sa inceapa cu renuntarea definitiva si irevocabila la cele doua lesturi: Nicolita si Lovin.

Si stim ca, atata vreme cat e Fecali, nu se poate acest lucru. Aceste doua nulitati desavarsite sunt favoritii lui. Si stiti doar ca el se "pricepe" la fotbal! De-aia suntem pe locul 8 si el zice ca jucam din ce in ce mai bine!

Deci solutia e relativ simpla: ori gasim altceva mai bun de facut decat sa ne enervam cu Steaua, ori ne enervam meci de meci, ori platim un lunetist.

Alexblaja

M-am obijnuit deja cu ochelarii tai de cal.

Ca eu ma bucur ca Ogararu a ratat penaltyul, e o prostie. Cine ma stie, stie ca il respect enorm pe George atat ca fotbalist cat si ca om. E unul dintre cei mai valorosi fotbalisti ai generatiei sale si printre putinii cu cap.

Dupa cum am spus in alt post, bag mana in foc ca George, um om foarte modest, nu s-a dus sa ia mingea ca sa bata el penaltyul. Nu e el atat de "nesimtit". Cel mai probabil, a fost desemnat sa bata de catre antrenor.

Nu o sa mai enumar motivele pentru care nu trebuia sa bata.

Ideea e ca Lacatus trebuia sa stie aceste motive.

Din aceasta cauza nu are nici o scuza si nici gasim alta explicatie pentru desemnarea lui George.

Faptul ca e fin, desi neclara, e singura explicatie.

Lacatus a facut deja bataturi la fese de la cat l-ati pupat voi acolo.

Poate ca, daca va ridicati din pozitia aceea, o sa vedeti si voi toate porcariile pe care le face.

Aaa...dar asta poate ca o sa-l racaie. Pai noi nu vrem asta. Nu, nu, nu!

Da-o-n ma-sa de Steaua. Important e sa nu fie racait Laca.

Cititi mai bine ce a scris mai sus Predatorpulse7.

E chiar asa greu sa joci intr-o formula mai ofensiva,draga Lacatus? Inteleg ca vrea sa se apere,insa noi ce mai aparam in acest moment? Suntem la 9 pc de primul loc si la 3 pc de locul 9. Mai e ceva de pierdut? Hai sa atacam mai cu tupeu,

Tare mult as vrea sa vada si Lacatus aceste fraze.

Adrian,

Pai daca il respecti pe George, ce ii tot dai atata cu "finul" in sus, "finul" in jos?

Oricum, te cam contrazici. Spui ca il respecti pe George ca fotbalist, dupa ce in alt post ziceai ca la Steaua nu e asociatie caritabila, sa ii relanseze lui Ogararu cariera!

Cum e pana la urma?

Redau mai jos citatul cu pricina:

"p.s.

Daca vreti sa discutam despre Ogararu, haideti sa o luam de la inceput.

De ce a fost adus la Steaua?

Avem in echipa un international polonez pe postul lui si inca 2 internationali romani de tineret(Mustata si Tudose-si el poate juca acolo). Asta ca sa nu mai zic nimic de faptul ca Petre Marin si Emeghara pot si ei sa joace acolo. Asa ca, eu intreb: Cand noi nu avem fundasi stanga, de ce a fost adus un fundas dreapta?

Nu stiam ca Steaua se ocupa cu relansari de cariera. Credeam ca noi incercam sa facem performanta, nu munca de caritate. Poate m-am inselat.

Da' na....trebuia sa ii dea becalii un os si lui Lacatus..."

Tu nu intelegi o chestie. Si eu sunt de acord ca nu Ogararu trebuia sa bata penaltiul.

Nu-mi place insa modul in care pui tu problema. Nu vad pur si simplu legatura intre faptul ca Ogararu este finul lui Lacatus si ratarea penaltiului. Nu vad cui fac bine asemenea aprecieri din partea ta. Le pun pe seama faptului ca trebuie sa gasesti neaparat o legatura intre Lacatus si ratarea penaltiului.

Din nou, nu ma intelege gresit. Nu il sustin neconditionat pe Lacatus antrenorul. Am facut-o in timpul primului sau mandat la Steaua. Acum pur si simplu ma abtin.

Si stii de ce? Pentru ca nu vad decat un singur rau la Steaua de azi: Gigi Becali. Or fi de vina ochelarii mei de cal, cine stie?

Edited by alexblaja

Nu ma contrazic deloc.

Am zis foarte clar ca Steaua avea deja un fundas dreapta de valoare(Golanski) si rezerve destule(Petre Marin si Emeghara-echipa mare/ Tudose si Mustata-tineret) pe cand postul de fundas stanga e total descoperit.

Tu, daca erai antrenor, il luai pe Ogararu sau un fundas stanga?

p.s.

Daca nu te-ai prins pana acum, faza cu finul i-o reprosez lui Lacatus, nu lui George.

Eu am inteles ca ii reprosezi lui Lacatus, dar vezi tu, risti sa starnesti o reactie anti-Ogararu printre suporteri. Asta e tot ce incercam sa spun. Jucatorii valorosi trebuie sustinuti chiar si cand gresesc.

Eu il luam pe Ogararu SI luam si un fundas stanga! :)

Edited by alexblaja

Continui inca sa ma minunez referitor la declaratiile lui Lacatus, care pare ca vede mereu alte partide...

Daca doreste sa ii tina isonul lui Becali, care declara nonsalant ca la cum evoluam avem sanse mari la titlu, e grav. Daca nu, e si mai grav...

Noi ne certam aici intre noi ca de ce a batut Ogararu, ca de ce a gresit Zapata etc, in timp ce suntem pe locul 8 din cauza strategiilor becalioate si in timp ce toti ziaristii lu peste prajit fac paralele intre "gestul lui Lovin" si "gestul lui lazar"...

Ma apuca toti dracii!

Edited by alexblaja

Noi ne certam aici intre noi ca de ce a batut Ogararu, ca de ce a gresit Zapata etc, in timp ce suntem pe locul 8 din cauza strategiilor becalioate si in timp ce toti ziaristii lu peste prajit fac paralele intre "gestul lui Lovin" si "gestul lui lazar"...

Ma apuca toti dracii!

Din pacate, gestul lui Lovin a fost rusinos. Un om marunt si mediocru...

Noi ne certam aici intre noi ca de ce a batut Ogararu, ca de ce a gresit Zapata etc, in timp ce suntem pe locul 8 din cauza strategiilor becalioate ...

... in timp ce altii chiar joaca fotbal(Craiova ,Rapid)...

La cat de subtire ne prezentam,daca ne luam strict dupa ce arata fiecare echipa,normal ar trebui sa terminam campionatul cam pe locul 5 sau6.AMIN!

Meci frumos facut de ai nostri, cu exceptia greselilor impardonabile pentru jucatori aspiranti ai nationalei...Marius, cand vei fi mai flexibil, si vei trece pe banca pe Zapata, Cernea de la meciul de la Constanta merita sanse mai multe, toata stima mea pentru Zapata, ne-a scos omu' din multe situatii limita, dar mai da-i ocazia sa se mai gandeasca la faptul ca ia banii de undeva, noi toti avem greutati, unii chiar extreme, dar isi vad de serviciul pe care-l au si nimeni nu-i stie...Poate o avea probleme in famile, dar pe banca de rezerve va avea timp sa realizeze ca pentru banii pe care-i castiga trebuie sa fie profesionist 100% si asta o spune un om care pleaca mereu p-afara sa ciuguleasca un ban extrem de greu si de muncit...Azi mi-a placut Craiova, i-au zdrobit pe spagarii de la Cluj, pe cand si la noi o asemenea echipa?

tocmai am vazut meciu craiovei, un meci foarte bun, Craiova a jucat superb iar Florin costea e cel mai in forma jucator roman a jucat perfect

e incredibil ca nu e convocat la nationala

Laca, noi cand jucam fotbal?

Lovin=Banel=0

Edited by valentin2day

Ogararu incearca sa suplineasca lipsa de inspiratie in atac si urca si reuseste evident risca si ne mai las asi descoperiti insa eu zic ca in mom actual e cel mai fotbalist din lot

fara interventiile lui zapata nu aveam nici o victorie in acest retur

a gresit dar nu a vazut si mingea a lovit gazonul in fata lui

hai sa nu scuzam jocul penibil al unora Banel Lovin Goian cu greselile lui orararu si zapata

f bun toja tehnic muncitor util

plus pentru tiago dar ce folos ca l uscheste Gigi la vara

e clar ca pt performanta tb investitii si nu mai facem

dar nu ajung investitiile vezi cazu CFR care joaca jalnic in retur tb batuti si de rapid si de otopeni

mai tb antrenor suporteri ambitie

suntem departe

cel mai trist e ca noi suporterii nu stim ce ne dorim de la campionatul asta

suntem uniti in a scapa de Gigi

insa pt asta uni vor sa nu prindem nici locul 7 altii il vor pe Laca umilit

eu personal sunt derutat

imi doresc macar victorii cu Dinamo rapid si CFR

ce o fi in rest ce clasare vom avea nu mai conteaza

deci sper sa batem Dinamo si rapid

poate incercam sa constientizam si jucatorii ca asta ne a mai ramas anul asta

nu cred ca e cinbeva care pt al vedea pe Gigi umilit ar vrea sa nu facem aceste rezultate

poate scapam si de Lovin si da vedem ce o fi

FORZA Steaua

In acest moment Steaua este pe locul 8 !!! la 12 pct de retrogradare !!! dupa 21 de etape.

Ce rost mai au niste analize de meci cu niste desculti?

Mori in m.matii odata Cioban jegos!!!

scuze dar ce am scris eu e u n pic denaturat prin corectiile ce se aduc textului

recunosc din graba am scris doar cu litere mici si u nde nu era cazul

va rog daca faceti corectii corectati tot

Ogararu a ramas scris cu litere mici Dinamo ati scris cu d mare

pe viitor promit sa fiu eu mai disciplinat

insa nu i corect sa se inteleaga ca eu am scris asa

pana si la cioban sti pus g mare

las o in colo................

scuze si bafta

Sorin

tocmai am vazut meciu craiovei, un meci foarte bun, Craiova a jucat superb iar Florin costea e cel mai in forma jucator roman a jucat perfect

e incredibil ca nu e convocat la nationala

Laca, noi cand jucam fotbal?

Lovin=Banel=0

.............hihi , si nu numai atat , sunt pe minus......doi maimutzoi hidoshi ce il reprezinta fidel pe jagardel.........ala de la loja , sa-i f***m. palaria aia de prost si sa ne pi**m pe ea sa se faca sombrero.....de fapt , ca sa revin , sunt doua nume caragialesti .......Lovin si Banel , maestrul ar avea material daca ar trai sa-i vada . Sunt exponentiali pentru starea in care se afla echipa noastra , pentru managementul facut dupa ureche , din cauza caruia suferim acum si vom mai suferi inca , daca nu se va intampla ceva maretz - recte plecarea viermelui canceros. Suntem pe locul 8 , sacrificam acest campionat , dar macar avem o speranta : mizeria va pleca , fiindca precum un virus a secatuit acest mare club , l-a stors , nu-i mai poate aduce nimic fara performante , si va pleca sa-si gaseasca o alta gazda.........jos cu tiranul ! sa-l contestam si sa-l injuram , sa punem presiune pe el , fiindca va pleca !

Edited by Adrian
Un pic de cenzura.

cum sa pleceacest antrenor-marioneta cind de la peluze inca i se mai scandeaza numele?el se crede antrenor,nu intelege ca lumea il striga pe fostul fotbalist Lacatus si nu pe antrenorul Lacatus.astept sa se termine odata cu scandarile astea pina nu e prea tirziu.deja de la trib.0 primeste o gramada de apostrofari si vom continua sa-l certam,nimeni nu intelege de ce s-a intors.pt bani binenteles.daca ar avea putin bun simt ar pleca.la pitesti a fost 100% echipa facuta de cioban.

sa plece ciobanul infect si analfabet

Edited by Adrian

terminati cu certurile absurde pe motiv de cine a batut penaltyul, de ce-a facut zapata, de ce n-a facut Banel, de sisteme, de scheme si de alte chestii. parca nu intelegeti ca toata aceasta situatie mizerabila in care se afla clubul are o singura cauza. toate energiile trebuie canalizate spre realizarea unui singur obiectiv: schimbarea patronatului. prin orice mijloace si cu orice pret!

fular-campionii cel mai rau ma doare cand deschid un ziar si vad scris cu litere mari "vom bate pe Steaua"... oare chiar atat de slabi a ajuns echipa noastra? :steag_cruce_invers:

Daca lasi tot ce inseamna creatie pe mana/piciorul lui Banel , poti avea cei mai buni atacanti , tot iti va trebui un fel de plastic man ca sa se intinda dupa centrarile lui aiurea . Voi nu ati vazut ca a ajuns sa centreze Banel si la cornere si la lovituri libere ? L-am luat pe Toja (alta petarda dupa parerea mea , dar o pedarda care stie sa centreze ) ca sa fie sclavul lui Banel ? La fel si cu Szekely . Lacatus e cel mai prost antrenor pe care l-a putut avea Steaua , dupa Hagi . Au fost jucatori excelenti , Laca chiar mai bun decat Hagi dupa parerea mea , dar Steaua are nevoie de un antrenor matur , care stie cu ce se mananca meseria asta . Hagi , Lacatus , Dorinel , chiar si Dan Petrescu , mai au de mancat ceva mamaliga pana sa devina antrenori . Cu ei nu o sa creasca nici Ochirosii , nici Bicfalvi , nici Rusu . Nu stiu cum dracu Radu Stefan e deja la Lazio pe cand ai nostri manji freaca banca de rezerve .

Avem nevoie de antrenor , nu de simboluri , regi , legende . E cruda realitate .

In acest moment Steaua este pe locul 8 !!! la 12 pct de retrogradare !!! dupa 21 de etape.

Ce rost mai au niste analize de meci cu niste desculti?

Mori in m.matii odata Cioban jegos!!!

Prima data cand vad ca suntem lasa aproape de retrogradare. Putem spune jucam la 2 capete. :)

Lacatus este un antrenor slab pe care o parte din voi il tin in brate de cand l-a inlocuite pe pedrazini. Omul nu stie meserie si pace.

Lacatus face experimente pentru ca e intr-o permanenta 'negociere' a primului 11 cu ciobanul.

Problema la Steaua e prostia, cred ca s-a luat de la patron. Si prima consecinta a prostiei e MENTALITATEA ! Sunt 9 puncte de primul loc si un campionat mai echilibrat ca niciodata si in acest context, Stelistii in loc sa vada ca daca BAT Dinamo, CFR, RAPID, Timisoara SAU Urziceni IAU TITLUL, ei vad ca mai au sanse la Cupa UEFA doar. IN LOC SA NU AIBE STARE SI PE 4 APRILIE SA SPULBERE Bistrita CU UN 5-0 EI DEJA SAU MULTUMIT IN MEDIOCRITATEA LOR. Mediocrii sunt obisnuiti sa fie invinsi si rapid se automultumesc si accepta umilinta .

NU MAI ADUCETI TAMPITI LA Steaua !

Lacatus este un antrenor slab pe care o parte din voi il tin in brate de cand l-a inlocuite pe pedrazini. Omul nu stie meserie si pace.

Si daca e cel mai slab din lume, am mai discutat problema asta de nenumarate ori, ....E evident ca orice antrenor are o influenta limitata la echipa, maxim 30% din valoarea echipei poate fi data de antrenor. 70% din valoarea echipei e data de jucatori. Normal ca mediocrii aleg mereu calea usoara si normal ca e mai usor sa dai afara un antrenor decat sa recunosti ca esti prost si jucatorii adusi de tine sunt varza. Stiind ca proportia principala si majoritara a valorii unei echipe e data de jucatori ce rost are ca toti sa isi concentreze atentia pe antrenor, daca l-ai aduce pe cel mai bun ai imbunatatii cu maxim 30% valoarea echipei ?

Edited by Adrian

nu e totul asa de gri precum pare urmeaza 4 meciuri cu echipe relativ accesibile de pe locuri retrogradabile si 2 din 4 acasa

Steaua - Gloria Bistrita

Pandurii Targu Jiu - Steaua

Steaua - Farul Constanta

Gaz Metan Medias - Steaua

cu gaz metan va fi greu dar sper nu imposibil

in timp ce chiar etapa viitoare joaca rapid - Dinamo si in aceasta perioada Dinamo-Poli

plus daca porumboiu reuseste sa scoata un 3-0 cu Dinamo in meciul direct din tur ne-am afla la 7 puncte de locul 1

daca reusim sa luam 12 puncte in aceste 4 meciuri iar rezultatele meciurilor dintre contracandidate sunt bune pentru noi avem sansa sa ne ridicam

meciul decisiv pentru soarta titlului va fi Steaua - CFR Cluj

daca batem avem 2 meciuri mai usoare cu otopeni si galati acasa

CS Otopeni - Steaua

Steaua - Otelul Galati

doua meciuri usoare ca sa ne tragem sufletul pentru cele 5 meciuri de foc care vor decide titlul

tinind cont ca jucam cu 5 contracandidate meciurile directe daca pina la etapa resp aceste meciuri vor conta atunci avem soarta noastra in minile proprii mai ales ca jucam 3 meciuri acasa

pina la etapa resp eu sper ca Poli sa se desumfle (deja a inceput) iar in ultima etapa cu Unirea sa nu avem meci decisiv

Steaua - Dinamo

Steaua - Rapid

FC Timisoara - Steaua

Steaua - Universitatea Craiova

Unirea Urziceni - Steaua

asa ca sanse mai sunt dar repet totul tine de acele 5 meciuri de dupa meciurile nationalei daca nu pierdem puncte cu echipele "mici" vom avea sansa sa luptam direct cu echipele mari cu care am facut meciuri decente in tur