fcsteaua.ro

Comunicat AISS: Nu contestãm echipa, îl contestãm pe Becali!

125 posts in this topic

@Norbinho toate amestecurile pirotehnice clasa I sunt legale oriunde pe parcursul intregului an ;)

Lega4 interzice injurile la adresa conducatorilor FRF sau LPF. Chiar daca ar fi interzise, din cate stiu eu Becali nu are nicio functie la Steaua.

pai atunci sa iasa din fotbal si ultrasii care aprind torte in tribuna. ca nici ei nu respecta regulamanetul ... nu le convine? se pot retrage din fotbal ...

Ultrasii care aprind torte care nu sunt legale, sunt de obicei sanctionati conform legii. Actioneaza cum cred de cuviinta si sunt pedepsiti pentru asta. La fel ar trebui sa fie si cu gunoiul de Becali

de ce il injuri pe Becali pe stadion cand regulamentul interzice asta? nu iti convine? retrage-te din fotbal ... ti-ar conveni sa-ti iei amenda pt il injuri pe Gigi?

Nu imi interzice nici un regulament sa-l injur pe Becali, aici esti dezinformat

ai traversat vreodata strada printr-un loc nepermis? ti-ar fi convenit sa iei amenda pt ca nu ai respectat regulamentele?

Am traversat strada printr-un loc nepermis. Si daca as fi luat amenda, as fi fost constient ca mi-am facut-o cu mana mea.

Nu mi-ar fi convenit sa iau amenda, dar as fi constientizat ca amenda este meritata de vreme ce am incalcat legea....

hai sa nu fim mai catolici decat papa. vrei sa castigi luptand impotriva unor nemernici? te folosesti de orice portita ai la dispozitie. iar valizele mi se par cel mai bun lucru impotriva blaturilor cooperativiste.

Aici gandesti exact ca jegul. In anii 90 cum de s-a putut fara valize? Ce atunci nu existau blaturi?

Dar pe ANTRENORUL Lacatus CAND IL VOM CONTESTA????????????

e si tu acuma, stai sa scapam de Jiji si pe urma Lacatus, nu e timpul trecut niciodata pentru injuraturi si contestari-mai ales pe Ghencea.

Ultrasii care aprind torte care nu sunt legale, sunt de obicei sanctionati conform legii. Actioneaza cum cred de cuviinta si sunt pedepsiti pentru asta. La fel ar trebui sa fie si cu gunoiul de Becali

Nu imi interzice nici un regulament sa-l injur pe Becali, aici esti dezinformat

Am traversat strada printr-un loc nepermis. Si daca as fi luat amenda, as fi fost constient ca mi-am facut-o cu mana mea.

Nu mi-ar fi convenit sa iau amenda, dar as fi constientizat ca amenda este meritata de vreme ce am incalcat legea....

Aici gandesti exact ca jegul. In anii 90 cum de s-a putut fara valize? Ce atunci nu existau blaturi?

ideea discutiei nu era daca ultrasii sunt sau nu pedepsiti, ci cat de legitima este acea sanctiune ... bun, pe Becali ai voie sa il injuri. am dat exemplul gresit. acum inlocuieste-l pe Becali cu Dragomir si tot acolo esti ...

imi place ca esti cetateanul model. probabil ai fi foarte socat sa afli ce valize erau prin anii 90 ... cel mai bun exemplu e cel din 98 de la Craiova. sau poate aia nu se intampla in anii 90 si nici de valiza nu era vorba ...

Edited by Norbinho

Ar fi bine daca ar prelua si presa comunicatu sa vada lumea ce si cum ca unii e posti si pt ei ciobanu e idolu ...

ideea discutiei nu era daca ultrasii sunt sau nu pedepsiti, ci cat de legitima este acea sanctiune ... bun, pe Becali ai voie sa il injuri. am dat exemplul gresit. acum inlocuieste-l pe Becali cu Dragomir si tot acolo esti ...

imi place ca esti cetateanul model. probabil ai fi foarte socat sa afli ce valize erau prin anii 90 ... cel mai bun exemplu e cel din 98 de la Craiova. sau poate aia nu se intampla in anii 90 si nici de valiza nu era vorba ...

Departe de mine ideea de cetatean model. Dar sunt constient ca daca incalc legile pot fi pedepsit si nu ma plang de asta. Chiar si legile care nu imi convin sunt valabile si in cazul meu...

In cazul ultrasilor, chiar daca sanctiunea mi se pare tampita, totusi li se aplica. Indiferent daca este legitima sau nu...

Erau valize, dar nu asa pe fata si nici asa de mult ca in era Becali. Dar atunci eram capabili sa castigam un meci si fara valize

Departe de mine ideea de cetatean model. Dar sunt constient ca daca incalc legile pot fi pedepsit si nu ma plang de asta. Chiar si legile care nu imi convin sunt valabile si in cazul meu...

In cazul ultrasilor, chiar daca sanctiunea mi se pare tampita, totusi li se aplica. Indiferent daca este legitima sau nu...

Erau valize, dar nu asa pe fata si nici asa de mult ca in era Becali. Dar atunci eram capabili sa castigam un meci si fara valize

Becali se plange ca fapta sa e incadrata le penal. o pedeapsa pe latura sportiva nici nu l-ar fi deranjat ...

deci erau valize sau nu? ca mai adineaori spuneai ca se putea si fara. cate valize au fost in era Becali, atatea au fost si mai demult, adica exact de cate era nevoie ... atat ca, vorba ta, nu se facea pe fata. asta este de fapt tot ce i se poate reprosa lui Becali in cazul valiza. grandomanie, gura mare, creier putin ...

iar meciurile le castigam si azi fara valize ...

apropo de conflictul cu Becali

N-am vazut niciun cuvant despre acest comunicat pe gsp. Poate ma insel....Nu pot sa nu remarc ca pe pagina troneaza insa o video stire despre o asa zisa impacare...

E clar cu cine sunt ei...

Imi pare rau daca uni se simt prost ca tin cu Steaua.

Cum dracu' ma sa te simti prost ca esti STELIST?

Si ba da;), afecteaza jocul Stelei comportamentul suporterilor. Nu il puteti injura pe ciubanul ala sclav in pauza? inainte/dupa meci.. oricand, numai nu in timpul celor 90 de minute :|

Becali strica Steaua. Da. Dar noi de ce o stricam?

Ne aratam inteligenta superioara lui Gigi cand il iubim cu organu' sexual in gura?:)

Nu cred. Dimpotriva;) ne coboram la nivelul lui sau mai jos.

In timp ce loviti in Becali (care sincer se pare ca il daore in c*ur de ce faceti voi, iar prefacatoria de la TV e doar de ochii lumii) cel mai mult o atingeti pe Steaua. :-j

Becali se plange ca fapta sa e incadrata le penal. o pedeapsa pe latura sportiva nici nu l-ar fi deranjat ...

Eu doar am spus ca merita pedepsita fapta lui pe latura sportival. Penal nu ma intereseaza deoarece a facut el lucruri mult mai grave si a scapat. La ce justitie avem in Romania....

Imi pare rau daca uni se simt prost ca tin cu Steaua.

Cum dracu' ma sa te simti prost ca esti STELIST?

Si ba da;), afecteaza jocul Stelei comportamentul suporterilor. Nu il puteti injura pe ciubanul ala sclav in pauza? inainte/dupa meci.. oricand, numai nu in timpul celor 90 de minute :|

Becali strica Steaua. Da. Dar noi de ce o stricam?

Ne aratam inteligenta superioara lui Gigi cand il iubim cu organu' sexual in gura?:)

Nu cred. Dimpotriva;) ne coboram la nivelul lui sau mai jos.

In timp ce loviti in Becali (care sincer se pare ca il daore in c*ur de ce faceti voi, iar prefacatoria de la TV e doar de ochii lumii) cel mai mult o atingeti pe Steaua. :-j

de unde apareti ma? Esti tu sigura ca pe el il doare in fund de noi? Cum ating eu Steaua cand il injur pe cioban?

Oare nu e acelasi cioban care zicea acum ceva timp: Sa ia palmaresul dar sa-mi lase averea?

sau: sanctionati Steaua nu pe mine, imediat dupa cazul valiza?

Pentru ce sa incurajez echipa acum? Pentru un loc 2 ca sa-i umple conturile ciobanului? Crezi ca pe mine sau pe ceilalti ca mine ne intereseaza locul 2?

Cand pleaca Ciobanul din Ghencea. Multumit? Cot la cot o sa-l contestam, pana atunci cauta-ti alta ocupatie ca devii obositor.

Acest comunicat nu cuprinde poate motivul esential pentru care Becali este si trebuie sa fie contestat ,

Crezi ca Becali ar fi inteles acele argumente? Sau alti agramati de pseudo-stelisti ce-i tin partea sau chiar jucatorii de la Steaua?

Titlul articolului e suficient in caz ca fecali sau alt "oficial" se vor decide sa bage in seama acest comunicat.

Edited by Joga Bonito

Am si eu o nelamurire in ceea ce priveste comunicatul AISS: " impreuna suntem mai puternici", mai exact in ce directie mai puternici, la ce se refera? Vrem sa ne intarim pozitia obtinuta in clasament cu atata truda dupa ce am umilit toate echipele cu care am jucat si anume locul 6? Din cate stiu eu pe stadion un jucator adevarat nu aude decat fluierul si nu vede decat mingea, dar eu nu vad decat niste frustrati buni de terapie ca-i fluiera din tribune ca nu joaca nimic. Suntem alaturi de unii jucatori care uneori joaca de parca nu au chef de fotbal sau care dau dovada de lipsa de valoare ratand din 6 metri poarta (lucruri elementare pentru orice jucator)? Sa-si vada dracului de fotbal, ca ei sunt platiti o avere sa joace si noi platim ca sa-i vedem si nu avem ce vedea, decat ca dau cu stangul in dreptul. In ce suntem mai puternici impreuna? Suntem platiti cot la cot cu ei? Eu stiu de pe pielea mea ca daca nu esti bun la ceva tre sa pleci si lasi pe altul care se pricepe, sau sa fii dat afara daca acel ceva e la locul de munca.

Desigur ca trebuie luata in vedere si partea spirituala a lucrurilor si poate ca baietii se gandeau la mantuirea lor, la sufletul lor intr-o perioada de incarcatura spirituala deosebita, poate trebuie sa-i iertam ca sunt baieti buni, si-au cerut iertare, de fapt da, hai sa ne luam cu totii in brate, mergem si la biserica, ciobanul e vinovat ca dau ei pe langa minge, ne luam cu totii in brate si om gasi noi pe cineva sa joace fotbal sau macar sa loveasca mingea ca na, e postul Pastelui, o perioada in care iertam si suntem mai buni in toate, dar nu la fotbal... de la ei mai putin, de la Dumnezeu mai mult...

, in mare cam asa e..

Sub nicio forma nu ma simt "prost" ca tin cu Steaua. Eu am separat de mult Steaua de Becali. Intotdeauna Mandru si Superior ca sunt Stelist !

Sub nicio forma nu ma simt "prost" ca tin cu Steaua. Eu am separat de mult Steaua de Becali. Intotdeauna Mandru si Superior ca sunt Stelist !

De acord cu tine, sunt mandru ca sunt stelist;sa ma simt prost pentru ca tin cu echipa mea de suflet?Niciodata, indiferent cine vine si ce vrea, echipa mea cu aia tin, restul...

Becali inca mai crede in stilul pompieristic de a face ceva, asta e, atat poate; "De unde nu e nici Dzeu nu cere" este o vorba, el este o faza pasagera in istoria Stelei, care din pacate va lasa ceva urme rele, rani adanci, dar tot e trecator, nu e el vesnic.

Echipa are nevoie de noi, sa nu uitam asta niciodata, sa nu mai confundam echipa cu finantatorul, vrem sa-l contestam, ok s-o facem, dar nu in timpul meciului, oricand inainte sau dupa, sau la el la palat.

Cand pleaca Ciobanul din Ghencea. Multumit? Cot la cot o sa-l contestam, pana atunci cauta-ti alta ocupatie ca devii obositor.

Amice, te-ai prosternat in seara asta in fata simbolului tau? Te-ai pus in genunchi? Ai injurat in gand, ai scuipat, dupa bunul obicei al celui pe care il venerezi? I-ai facut o mica statuie idolului?

Vai de capul tau de ametit!

Edited by Piece of Mind

Echipa are nevoie de noi, sa nu uitam asta niciodata, sa nu mai confundam echipa cu finantatorul, vrem sa-l contestam, ok s-o facem, dar nu in timpul meciului, oricand inainte sau dupa, sau la el la palat.

Eu unul, ma mai uit televizor, si aia de la televizor cand nu joaca sunt fluierati de tot stadionul pentru ca nu joaca. Acuma, daca nu ai jucatori tineri care abia sunt promovati in echipa, ceea ce nu e cazul la Steaua, si ai din aia de dau pe langa minge, ce faci? Uiti de trecutul glorios al echipei si iti spui hai ma baieti ca se poate sa batem Iasiul ? Si te uiti pe urma printre degete cum rateaza aia? Care echipa?Descultii care nu au avut bunul simt sa invete sa articuleze cateva cuvinte in romana de atata timp?CARE ECHIPA? Ce vedeti voi la ei si nu vede restul tarii, ca nu stiu sa puna un stop si tremuram cu oricine am juca din campionatul asta de nimic.CARE ECHIPA, ca de cand s-a dus Steaua s-a ales praful si de nationala? Care echipa? Ca la Steaua valorile se numara de la poarta spre atac si nu invers, iar tinerii fac banca sau joaca pe la alte echipe si nu sunt promovati.Care echipa? Care?

Crezi ca Becali ar fi inteles acele argumente? Sau alti agramati de pseudo-stelisti ce-i tin partea sau chiar jucatorii de la Steaua?

Titlul articolului e suficient in caz ca fecali sau alt "oficial" se vor decide sa bage in seama acest comunicat.

Eu am vrut sa mentionez cateva lucruri concrete legate de activitatea fotbalistica pentru care el este responsabil . Chestia cu " politica de distrugere și de cãlcare în picioare a numelui Steaua" , "transformare a Stelei dintr-o echipã iubitã și respectatã într-una disprețuitã și hulitã" tine de interpretari si de perceptia subiectiva a fiecaruia. Uite, spre exemplu mie nu-mi pasa ca intr-un anumit context l-a jignit pe Lita Dumitru. De cate ori (si nu ma ref. la perioada Becali) n-a injurat el Steaua , de cate ori , de la inaltimea gehunchiului borastei unde se afla ca antrenor si ca om, n-a dat apa la moara dusmanilor ? Ca sa nu mai vorbesc de finala trantita in '80, dupa care s-a carat fara nici o urma de jena la clubul ajutat.

Cel mai mult ma irita faptul ca nu i se replica cu responsabilitate la delirul sau ca a facut din Steaua ce n-a mai fost. Gresit, Steaua era obisnuita sa fie acolo , chiar daca cativa ani inaintea sa facuse o pauza. De ce nu i se compara Ligile 94-96 cu cele din 2006-2008 ? De ce nu i se aduce aminte de Cupele care practic le-am aruncat pe geam, sau eternele multumiri cu locul 2 ? In fine, de ce nu e transparent cand vine vorba de sumele investite (ma rog, creditate) si beneficiile avute, la care , asa cum am aratat si suporterii au avut contributia lor ?

Chestii d-astea i-as scrie eu intr-un cominicat OFICIAL. A, ca sunt in mare parte adevarate si celalalte reprosuri, asta tine mai mult de articolele si parerile noastre, postate respectiv avute aici pe site

Edited by THE RADICAL

Amice, te-ai prosternat in seara asta in fata simbolului tau? Te-ai pus in genunchi? Ai injurat in gand, ai scuipat, dupa bunul obicei al celui pe care il venerezi? I-ai facut o mica statuie idolului?

Piece, fara suparare, dar in situatia de fata nu stiu care e mai ametit in toata discutia asta...Ce legatura avea Lacatus la comentarii despre un comunicat al AISS in care se explicau niste lucruri destul de evidente, pe care unii nu vor sa le inteleaga: nu il contestam pe becali pentru rezultatele echipei, ci pentru halul in care a inteles sa managerieze cel mai galonat club de fotbal din Romania. Deci, te intreb inca o data, ce treaba are Lacatus in toata discutia, lasand la o parte aversiunea ta personala fata de el?

Ce legatura are mai, Lacatus cu acest comunicat? Eu nu stiu la ce mai intrii matalutza aici sa comentezi, de fiecare data cand o faci esti complet deplasat.

Edited by Protasov

Bai sincer eu mi-am scos bilute din nas ca Olaroiu in seara asta. Ca si la ala asta era marea problema la un moment dat.

Sincer la ce anume te-ai astepta de la Lacatus in loc sa scuipe? Sa scoata batista si codul bunelor maniere de la jambiere?

In loc sa injure sa recite citate din Kafka?

Problema nu e Lacatus acum ci pitecantropul.

Nu inteleg de ce acest site al suporterilor stelisti nu se ocupa mai mult de echipa decat de ceea ce zice Becali, de ceea ce face Becali....voi de cate ori ati scris despre Boloni sau Iordanescu???

Nu spun ca Becali nu e putin responsabil de ceea ce se intampla la echipa, pt ca declaratiile lui fac rau echipei dar de la declaratii pana la a nu reusi sa dai o pasa simpla e cale lunga...nu Becali tre sa-l invete pe Dayro sa dea gol din 6 metri, nu Becali tre sa-l invete pe Semedo sa alerge cu folos...

Nu cumva tot Becali era patron cand Steaua a batut valencia, standard, Kiev, Betis si alte mari echipe...uita-ti-va in curtea altor echipe...de cand se zbat sa ajunga in LC (pt ca acolo se poate demonstra performanta si care dupa parerea mea doar ghinionul a impiedicat Steaua sa nu faca partide memorabile) Nu numai Becali e vinovat de ceea ce se intampla la Steaua acum....si noi suntem...daca suntem aproape de echipa si o incurajam chiar si cand pierde(pt ca aici se vede diferenta) situatia se poate redresa...dar noi in loc sa strigam Forta Steaua strigam m... Gigi...asta e in alta sfera...a prostiei. Locuiesc in Anglia dar merg la meciurile Stelei aproape saptamanal si credeti-ma ca se vede diferenta de cultura fotbalistica....fotbalul trebuie privit ca un spectacol...

In comunicat se spune ca nu aveti nimic cu echipa ci cu oierul

Atunci de ce nu incurajati echipa? Cu Dayro ce aveti de il huiduiti?

Pentru ca lasam pe seama ta sa incurajezi echipa si sa nu il huidui pe Dayro.

Eu cred cã „Lãcã“ va fi așa de afectat în ziua în care fecala va pãrãsi Ghencea, încât ne va pãrãsi și el odatã cu stãpânul lui.

Nu înainte de a mai mustra încã odatã suporterii, pentru cã nu au sprijinit echipa și au contestat „conducerea“...