fcsteaua.ro

Comunicat AISS: Nu contestãm echipa, îl contestãm pe Becali!

125 posts in this topic

În lumina ultimelor zvonuri și a întâmplãrilor din ultima etapã, de la meciul Steaua - Poli Iași, Asociația Independentã a Suporterilor Steliști dorește sã clarifice, încã o datã, motivele care stau la baza protestelor suporterilor steliști.

Nu am trecut cu vederea gestul jucãtorilor noștri din ultimul meci, ci dimpotrivã: mesajul lor a demonstrat cã atmosfera din tribune nu-i poate lãsa indiferenți și cã glasul fanilor ajunge pânã la ei. ªi, da!, suntem de acord cu ei: împreunã suntem mai puternici!

Din pãcate însã, protestul împotriva lui George Becali nu are nicio legãturã cu jucãtorii Stelei, nici cu jocul acestora, nici cu actuala poziție din clasament! Starea de saturație la care au ajuns majoritatea suporterilor steliști nu vine din nereușitele acestui sezon: steliștii adevãrați au prins ani mai buni și ani mai proști și totuși au rãmas neclintiți alãturi de Steaua.

Protestul îndreptat împotriva lui George Becali (și a lui Valeriu Argãsealã) sancționeazã politica de distrugere și de cãlcare în picioare a numelui Steaua! Politica de batjocorire a gloriilor roș-albastre, de insulte și amenințãri la adresa suporterilor, de transformare a Stelei dintr-o echipã iubitã și respectatã într-una disprețuitã și hulitã.

Anii întregi de insulte și lipsa de respect la adresa unor oameni care au fãcut Steaua ceea ce încã mai este azi, trimiterea bodiguarzilor în peluzã, purtarea fularului lui Dinamo, Steaua creștinã, în 8 colțuri, cazul "Valiza", "femeile" pe care i le-a "plasat" lui Hagi, "jigodia" de Boloni și "labilul psihic" Iordãnescu, "vagabonzii", "derbedeii", "huliganii" de suporteri - toate acestea NU POT fi acoperite prin victorii pe terenul de fotbal, într-un sezon șters și tern. CÃLCAREA ÎN PICIOARE A Stelei NU SE POATE RÃSCUMPÃRA CU O VICTORIE LA PITEªTI, nici mãcar cu un iluzoriu loc în Champions League.

Protestul început strict împotriva lui George Becali trebuie sã continue și va continua - nu pentru cã Steaua joacã prost, ci pentru cã "grație" lui Becali am ajuns sã ne simțim prost cã ținem cu Steaua!

Da, împreuna suntem mai puternici! Steaua suntem noi!

Asociația Independentã a Suporterilor Steliști

Becali, la GspTV: "Le dau masina sa-i dea foc, numai sa termine cu injuraturile si sa revina alaturi de echipa!"

Deci nu numai jucatorii sunt afectati...

PANA LA CAPAT! FARA REZERVE! FARA NICI MACAR UN MILIMETRU CEDAT!

Becali, pleaca din Ghencea!

Bine punctat !

Sa plece din Ghencea berbecul si cu sclavul lui, apoi lucrurile o sa reintre in normal

pentru cã "grație" lui Becali am ajuns sã ne simțim prost cã ținem cu Steaua!
, in mare cam asa e..

Bravo AISS, precizari corecte si necesare mai ales pentru cei ce nu inteleg adevaratul spirit al Stelei dar si pentru cei mai putin documentati; adevarul de la sursa fara intermediari e dovada transparentei protestului si a necesitatii acestuia. fara compromisuri, fara jumatati de masura, desi acestea se accepta in lumea civilizata, in acest caz e imposibil. Steaua a ajuns mijloc de distractie si de batjocura pe piata fotbalului din Romania si asa ceva este inadmisibil pentru stelistii adevarati. Sa repunem Steaua in drepturile sale, castigate de atatea generatii, cu truda si sudoare, cu cinste si onoare!

corecta pozitia luata de AISS.Felicitari pentru ca ati pus punctul pe i!

bravo AISS sper sa ramaneti cu aceasta idee pana se termina campionatu sai aratam analfabetului ca Steaua suntem noi suporteri nicidecum familia Becali ,iar bani ciobanului nu pot cumpara asa galerie frumoasa cladita dea lungul anilor,Steaua nu are viitor cu acest individ pe langa faptul ca a anuntat opinia publica ca nu mai investeste nici un leu in Steaua singura solutie care sper sa fie e sa vada prin aceste scandari impotriva lui ca nu mai este dorit in Ghencea si sa vanda clubul unui om mai puternic ca el doamne ajuta !

In sfarsit un comunicat care separa apele. Pe Becali de echipa!

Cand am aflat prima oara de AISS am ridicat din spranceana dar acum sunt suprins in mod foarte placut de actiunile bine alese si bine gandite pe care le intreprind. Daca se reuseste inlaturarea voievodului, imi tatuez AISS pe umar (nu inainte sa ma inscriu) :worthy:

Edited by Melku

Echipa trebuie sustinuta in timpul meciurilor 90 de minute pe saptamana va e greu sa stigati LUPTA Steaua???? aveti 6 zile si 22 ore jumate in care puteti sa il injurati pe Becali .... echipa e p locul 6 al 12-lea jucator ar trebui sa faca ceva nu sa injure   :steag_cruce_invers:

Edited by icegost_16

Articol foarte bine venit.Trebuie facuta diferenterea dintre echipa si jeg.

Pana la capat impotriva oierului!

mesaj clarificator binevenit, cu mentiunea ca actiunea "valiza" nu este de incriminat in absolut niciun fel! iar eu unul nici vorba sa ma simt prost ca tin cu Steaua. din contra, toate necazurile m-au facut si mai mandru, si mai inrait cand vine vorba de favoritii mei!

actiunea "valiza" nu este de incriminat in absolut niciun fel!

Atata timp cat a incalcat regulamentul, este de incriminat...

Toate declaratiile lui imi dau de inteles ca acest protest nu-l lasa indiferent, cum zic unii pe aici.

Comunicatul este corect. Am insa o mica nedumirere. Cum adica "ne-a facut sa ne fie rusine ca tinem cu Steaua". NU inteleg? Cum adica sa ne fie rusine ca tinem cu Steaua? Niciodata nu se pune problema de asa ceva. Voi fi si, normal, trebuie sa fim mandri ca tinem cu Steaua ori ce s-ar intampla! Indiferent de ce se intampla la echipa! Steaua e Steaua! Iar iubirea ros-albastra nu se poate sterge asa usor din inimi si suflete. Cei carora le este rusine ca sunt stelisti inseamna ca nu au simtit nicodata greutatea acestor cuvinte, acestui nume: Steaua Bucuresti! FORZA Steaua! MEREU CAMPIOANA! IUBIRE INFINITA!

PS: Si altceva. Daca este adevarat ca Piturca vrea sa mearga la Dinamo inseamna ca este un tradator. Rusine sa-i fie! Cum rusine sa le fie tuturor tradatorilor: Tica Danilescu, Catalin Munteanu, Denis Serban, Eugen Trica s.a.

Foarte tare articolul! good timing!!

Sper sa l preia toata presa de specialitate si sa inteleaga toata lumea ca nu exista un razboi cu echipa ci cu GF(ecali).

Steaua tot Steaua ramane,nu ma disociez de la faptul ca sunt stelist si la bine si la rau si nu mi/e rusine de pozitia in clasament.

De Becali nu imi pasa!

Trebuia sa se faca opinie cand a luat clubul prin inginerii care au fost stiute si toti au tacut,acum e tarziu...asta nu va pleca de la club decat pe bani multi si nimeni deocamdata nu ii da! Pentru el totul este o afacere de ordin publicitar si pecuniar...

Voi continua sa vin la meciuri si/mi voi incuraja echipa orice va fi.

SEMPER FIDELIS !

Sugestie

Echipa trebuie incurajata deoarece fara sprijinul suporterilor nu va reusi niciodata sa ia titlul

De ce nu se poate ca protestele impotriva oierului sa fie in primele 10, 15 minute din meci dupa care suporterii sa sustina echipa pentru ca baietii au nevoie de noi

Respect

Cred ca trebuie sa sustinem echipa la bine si la rau.Sa-l lasam dracului pe Becali in timpul meciurilor si sa fim al 12-lea jucator.

foarte bine punctat, poate ar fi bine sa afiseze galeria un banner cu acest mesaj si anume ca protestul nu se adreseaza jucatorilor...oricum este binevenit acest comunicat si ar trebui preluat in vreun ziar de sport daca am avea unul in Romania, din pacate nu avem....

Oare e mai important titlul, o victorie pe termen scurt sau indepartatea lui Becali cu efecte pe termen lung?

Edited by bodanelu

Oare e mai important titlul, o victorie pe termen scurt sau indepartatea lui Becali cu efecte pe termen lung?

Normal ca INDEPARTAREA!

foarte bine punctat, poate ar fi bine sa afiseze galeria un banner cu acest mesaj si anume ca protestul nu se adreseaza jucatorilor...oricum este binevenit acest comunicat si ar trebui preluat in vreun ziar de sport daca am avea unul in Romania, din pacate nu avem....

Stai linistit, a fost preluat ;)

Normal ca INDEPARTAREA!

da dar uite...oameni tofifee22 nu inteleg si isi pun intrebarea de ce nu sustinem echipa care inca are sanse la titlu...chiar asa bai...ce prosti suntem...cum sa nu sustinem echipa cand perspectiva de a lua titlul si a accede la masa bogatilor este realizabila....cum de nu m-am gandit!!! incredibil! imi doresc iarasi cu ardoare sa castigam un titlu cu valize si injurii presarate pe drum ca apoi sa intram in grupe si sa faca bayern antrenament cu noi!!!

hai mars la staul becalidioti!