Daniel-Ionut

Jucatorii Romaniei

269 posts in this topic

SteauaB vorbesti sa te afli in treaba... ;)

Mai bine decat sa vorbesc cat de "valoros" e Nicolitizzzaaa...

In loc sa fii fan Messi, fan Ronaldo, fan Ibrahimovic, fan Torres, fan....cine mai exista? Ah chiar si fan Vinnie Jones. Esti fanul nr 1 lui "Jardel". Vai de sufletul tau.

Firar al drq cu teoriile cu*ului. De unde le inventezi tovarase roman?

Intr-o pestere.

Edited by SteauaB

Intr-o pestere.

Cand o sa inveti Romana, sa ma cauti ;)

Sau poate o sa invat eu suedeza...

Insa arabi, turci, italieni, americani, africani, etc, sunt STRAINII in tara noastra.

Tu esti mai"strainii"decat toti strainii din Romania!

Nu am inteles niciodata ce cauti pe site-ul asta.Se pare ca nu simti si nu traiesti ca un suporter stelist.

Cu ceva timp in urma,moderatorii site-ului ne atentionau sa nu fim duri in expresii,pentru ca tu vii cu argumente.Stau si ma intreb si acum care sant alea?

Florin Costea a parasit cantomanentul echipei nationale. Si imi pare bine, ca e un zero barat. Asta nu e un jucator talentat, e mai atehnic ca Nicolita. A jucat 4-5 ori in nationala, si de fiecare date a iesit cel sifonat jucator de pe teren.

Florin Costea reprezinta ochiul fotbalui romanesc. Credem ca fotbalisti romanii ca Costea, sunt tehnici si talentati. Insa realitatea ne-a arata, ca nu este deloc asa.

Dar stam in continuare si zicem: "Domnu, nu avem probleme cu talentul".

Vai de zilele noastre.

PS: Daca eram talentati,destepti si valorosi, oameni ca mine nu ar fii existat pe planeta asta. Sa stiti.

PPS: Jucatori pe care credem noi ca sunt talentati si tehnici:

Adrian Cristea: Dinamo.

Florin Costea: U.Craiova

Zicu: Dinamo

Stancu: Steaua

Torje: Dinamo

Lazar: Rapid Bucuresti

Mitea: Dinamo.

C.Tanase: FC Arges.

Sabin Sburlea: Brasov.

Mihai Roman: Brasov.

Mihai Costea: U.Craiova.

L.Sanmartean: Bistrita.

Pulhac: Dinamo..

Szekely: Steaua

Herea: Rapid

Raduta: Rapid

V.RUSU: Steaua

Ochirosii: Steaua

Ionescu: Steaua

Tames: FC Arges

Nicolae Dica: Catania

etc etc.

Nici un jucator, pe care am scris pe lista, sunt cu intra-devar tehnici si talentati. Au niste sclipiri. Insa asta nu inseamna ca sunt talentati si tehnici.

Asta e talentul romanilor. Vrem sa fim talentati ca Brazilieni, Argentinieni, Spanioli, Portughezi, Francezi si Sarbii . Insa dumnezeul nu vrea.

Edited by SteauaB
Ba! Tu esti tigan? Scrie in plm corect romaneste! Nici nu stiu ce sa corectez la tine pentru ca nu stiu ce vrei sa zici.

C.Tanase.....un jucator mediocru si atit.

Edited by SteauaB

Jucatori Romaniei:

C.Tanase si Catalin Doman sunt chiar jucatori...

C.Tanase.....un jucator mediocru si atit.

Tu chiar vrei sa te faci de ras de fiecare data cand deschizi pliscul? Chiar vrei sa te acoperi de ridicol de fiecare data (tu esti idiotul ala care pune pe youtube clipuri cu anumiti jucatori romani pe care ii lauda "strainezilor" dar ii face praf cand discuta cu romanii? acolo te numesti Steaua Bucuresti)?

Apoi, a fi fotbalist nu inseamna sa fii tehnic, mai, baiete. Fotbalul nu se reduce doar la talent si tehnica, capiatule. Astea conteaza doar 10%, restul sunt munca, seriozitate, sacrificiu etc.

Adica exact astea ii lipsesc fotbalistului roman. Romanul nu de talent duce lipsa, pampalaule. Daca ar avea si alte calitati la nivelul tehnicii si talentului, fotbalistul roman ar fi sus. Nemtii au castigat campionate europene si mondiale nu prin tehnica si talent. Prin munca, seriozitate, rigurozitate. Ai auzit in viata ta de Gerd Muller? Era un jucator care starnea hohote de ras cand controla balonul, dar a fost un mare atacant. Inzaghi nu are pic de tehnica, dar a dat sute de goluri. Luca Toni, un jucator obscur pana la 27 de ani, daca nu avea joc de cap, acolo ramanea. Tehnica lui e la nivel de judet de la noi. Si exemplele pot continua.

Poate vrei si tu sa bagi in capul ala cat un graunte ca nu tehnica si talentul te fac fotbalist.

Noi suntem tehnici, nordicii au alte calitati, de ce avem probleme cand jucam contra lor?

PS: Mutu nu a jucat niciodata in serie B. S-a transferat la Parma cand Verona a retrogradat.

Exact asta aveam pe vremea Generatiei de Aur.Munca si seriozitate.Si in primul rand daruire!

Florin Costea a parasit cantomanentul echipei nationale. Si imi pare bine, ca e un zero barat.

Costea e zero barat...Te cam grabesti amice.

Edited by redondo

Am vazut DVD:ul cu Nicolae Dobrin. Sincer, nu ma imprezionat cu absolut nimica. Deci la tehnico/dribling....nu se ridica deloc la unui brazilian sau argentinian. Deci la talent. Pele era de 10000 ori mai talentat ca Dobrin. Aceasi lucru si Mauro Kempes, sau Gento....

Asta e adevarul. Nu am vazut un dribling extrem de spectaculos, sau un gol frumos facut de Dobrin, asa cum a facut Pele in finala din Suedia...

eucutine//

Zi tu un jucator roman care stie sa dribleze, zi tu un jucator roman care poate prin un dribling, sa scoate 2-3 jucatori din joc? Zi tu un jucator roman care are mentalitate de "brazilian" pe un teren de fotbal. Zi tu un jucator roman care joaca un fotbal, intra-devar fff spectaculos. Zi tu un jucator roman, care pur si simplu poate sa fie la fel de tehnic ca Ronaldo si Messi?....Nu poti? Atunci taci! . Si uita-te la Nicolita daca iti plac jucatorii de santierii..

Vreau doar o nume. Doar o nume, asta e tot. Si apoi tac din gura.

Si nu zi Florin Costea, ca s-a vazut clar cat de "tehnic" era in fata sarbilor.

PS: Tu poti sa fii eroul site:ul asta. Daca, imi dai o nume, un jucator roman(nu trebuie sa fie etnic roman, doar nascut in Romania, sau sa are parinti romani). Si acest jucator este la fel de tehnic ca Messi, sau spectaculos ca C.Ronaldo. Atunci, iti dau tie cuvantul si site:ul asta. Ca tac din gura, si nu mai scriu aici niciooooodata.

DOAR O NUME!! Poti?

Edited by bodanelu

repede ai vazut tu dvd-ul. Parca erai in suedia... si dvd-ul abia a aparut..

Nu reusesc sa inteleg,cum se face ca jucatori ca Florin Costea dau un randament bun la echipele de club,iar la nationala sant zero?

De ce nu se acorda mai mult credit tinerilor?

off-topic:

@bodanelu

Poti sa-mi dai "o nume"de admin care ar fi intersat de deschiderea unui topic in care sa se predea gramatica limbii romane online?

Unii au mare nevoie!!!

Nu reusesc sa inteleg,cum se face ca jucatori ca Florin Costea dau un randament bun la echipele de club,iar la nationala sant zero?

De ce nu se acorda mai mult credit tinerilor?

off-topic:

Nu are valoare. Costea este destul de tehnic, pentru a dribla un jucator submediocru ca Tamas sau Baciu. Insa, cand F.Costea joaca impotriva fundasii valorosi. E zero ...

Deci practic, ca si Dica,Mitea,Marica,Radoi etc. Florin Costea are valoare.............................doar de Liga lui mitica.

Asta e adevarul. Din pacate.

Edited by SteauaB

Nu are valoare. Costea este destul de tehnic, pentru a dribla un jucator submediocru ca Tamas sau Baciu. Insa, cand F.Costea joaca impotriva fundasii valorosi. E zero ...

Deci practic, ca si Dica,Mitea,Marica,Radoi etc. Florin Costea are valoare.............................doar de Liga lui mitica.

Asta e adevarul. Din pacate.

De ce nu te apuci tu de fotbal sa ne arati la toti cat de circar esti? De unde ai aparut omule , de unde?

De ce nu te apuci tu de fotbal sa ne arati la toti cat de circar esti? De unde ai aparut omule , de unde? De unde ai aparut omule , de unde?

Din ABC:ul fotbalui.

Cand joc cu romani. Nu neaparat sunt cel mai bun de pe teren, insa sunt cu siguranta cel mai spectaculos jucator.

Recunosc ca Nicolita e mult mai valoros ca mine, insa eu sunt mult mai spectaculos ca el.

PS: Vrei sa vedeti, ce seamna talent/tehnica si dribling pur sange?

Aici, frati stelisti. Afost o- data ca niciodata

Sa zice, ca acest jucator afost chiar mai talentat ca Maradona sau Pele.

Edited by SteauaB

Tu nu ai nici macar ABC-ul limbii romane, dar critici pe altii.

Tu nu ai nici macar ABC-ul limbii romane, dar critici pe altii.

80% din romanii sunt manelisti si semi-analfabeti. Iar eu, ma numar printre ei..

Este doar normal.

Edited by MoWeed
Bah, ti-am sters postarea aia dintr-un motiv. Ultimul avertisment! Continui cu off-topicul si jignirile, vei primi ban

Atunci noi suntem restul de 20% cu mintea deschisa.

Atunci noi suntem restul de 20% cu mintea deschisa.

Prea putin frate. Prea putin pentru ar fii o tara calumea. Dar nici cei, 20%, nu sunt cine stie ce, geni sau oameni destepti...Se vede clar in talentul de zis a romanilor.

Edited by SteauaB

Din ABC:ul fotbalui.

Cand joc cu romani. Nu neaparat sunt cel mai bun de pe teren, insa sunt cu siguranta cel mai spectaculos jucator.

Recunosc ca Nicolita e mult mai valoros ca mine, insa eu sunt mult mai spectaculos ca el.

PS: Vrei sa vedeti, ce seamna talent/tehnica si dribling pur sange?

Aici, frati stelisti. Afost o- data ca niciodata

Sa zice, ca acest jucator afost chiar mai talentat ca Maradona sau Pele.

Esti mai spectaculos? Adica faci si tumbe? Nu inteleg , is mai bata de felul meu. Insa la fotbal ma pricep , din pacate , si poate chiar joc si bine acest sport (doar ca portar). Nu imi trebuie nici un ABC , DC sau alte litere din alfabet. O intrebare personala: cand te lasi de sportul asta? Sa postezi aiurea pe forum , chiar mi se pare o ofensa ceea ce faci tu , imi pare rau ca nu sunt moderator , cate linisteam cateva zile , dar sunt destui oameni cu cap pe acest forum si te linistesc ei.

Lasa-l mai ca e frustat si al naibii de modest.

Sapunaru, foarte bun in dubla cu Manchester :excl:

Cred ca ar merita o sansa la nationala :hmmm:

Sapunaru, foarte bun in dubla cu Manchester :excl:

Cred ca ar merita o sansa la nationala :hmmm:

A jucat chiar foarte bine. Dar nu dribleaza. Asa cum a facut Petrescu, Contra, Belodedici etc.

Insa, in momentul de fata, este cel mai valoros jucator roman - clar.

Edited by SteauaB

Prea putin frate. Prea putin pentru ar fii o tara calumea. Dar nici cei, 20%, nu sunt cine stie ce, geni sau oameni destepti...Se vede clar in talentul de zis a romanilor.

Inca n-a primit ban?

Romani in Europa 25-26 aprilie 2009

Belgia – Jupiler League

Ladislau Boloniantrenor (STANDARD –Mechelen 4-1)

Elveția – Super League

Cristian IANU rezerva (Sion -AARAU 2-0 – l-a inlocuit in min 67 pe Mutsch)

Daniel OPRITAtitular (Sion -AARAU 2-0 – inlocuit in minutul 45 de Sinanovic)

Franta – Ligue 1

Daniel NICULAE rezerva (AUXERRE –Caen 2-1 – a intrat in min 63 in locul lui Oliech)

Franta – Ligue 2

Claudiu Keserutitular (TOURS-Guingamp 1-0 – inlocuit in minutul 71 de Faye)

Germania – Bundesliga

Emil JULArezerva (ENERGIE –Wolfsburg 2-0 – l-a inlocuit in min 85 pe Iliev)

Ovidiu BURCAtitular (ENERGIE –Wolfsburg 2-0)

Maximilian Nicurezerva (Hoffenheim-HERTHA-Werder 0-1 – a intrat in min 17 in locul lui Cufre)

Ciprian MARICA rezerva/nu a jucat (STUTTGART –Eintracht 2-0)

Vlad Munteanu – titular (Mönchengladbach-ARMINIA 1-1 – inlocuit in min 75 de Halfar)

Sergiu RADUnu a fost convocat (Hannover-KOLN 1-0)

Germania – 2 Bundesliga

Mihai TARARACHE – titular/1 gol (Ahlen-DUISBURG 0-2 – a marcat in min 15 dintr-un penalty; cartonas galben in min 63; a fost inlocuit in min 65 de Caceres)

Italia – Seria A

Cristian Chivutitular (Napoli-INTER 1-0 – inlocuit in min 81 de Maxwell)

Paul CODREAtitular (Torino-SIENA 1-0)

Nicolae Dica – neconvocat (Lecce-CATANIA 2-1)

Adrian Mutuneconvocat/accidentat (FIORENTINA –Roma 4-1)

Stefan RADUrezerva (LAZIO-Atalanta 0-1 – l-a inlocuit in min 80 pe Kolarov)

Adrian STOIAN neconvocat (Fiorentina-ROMA 4-1)

Italia – Serie B

Sorin Paraschivneconvocat/accidentat (RIMINI-Avellino 2-3 – s-a accidentat pe 23 aprilie la bicepsul femural si va reveni pe teren in circa 20 de zile)

Italia – Serie C1

Bogdan PǍTRAªCU – titular (Pergocrema-PADOVA 0-1)

Olanda – Eredivisie

Mihǎițǎ NESU – titular (Vitesse-UTRECHT 6-1)

Polonia – Ekstraklasa

Norbert VARGAneconvocat (WISLA-Gornik 3-1)

Portugalia - Portuguese Liga

Cristian SAPUNARU - nu a jucat (PORTO-Setubal 2-0)

Spania – Primera Division

Cosmin CONTRA – rezerva (GETAFE-Villarreal 0-1)

Laszlo SEPSIrezerva (Bilbao-RACING 2-1 –inlocuit in min 80 de Toni Moral; cartonas galben in min 57)

Ukraina – Premier League

Tiberiu GHIOANE – titular (Dinamo-Kharkiv 1-0 )

Ionut Mazilutitular (Dnepr-ARSENAL 2-1)

Razvan RAT – titular (SHAKHTAR –Chernomorets 1-0)

Mircea Lucescuantrenor (SHAKHTAR –Chernomorets 1-0)

Ciprian TANASAtitular / 1 gol (Mariupol-METALURG D 0-1 – inlocuit in minutul 79)