Daniel-Ionut

Jucatorii Romaniei

269 posts in this topic

Deschid acest topic pentru a discuta despre jucatorii romani din strainatate, si nu numai.

Stiri, transferuri, muciuri jucate...

FRF.gif

Agentul lui Rãzvan Raț a confirmat interesul lui Liverpool pentru internaționalul român. Presa din Anglia spune cã englezii vor face o ofertã cãtre ªahtior în varã. Cormoranii sunt dispuși sã ofere în jur de 9 milioane de euro pentru fundașul naționalei.

"Da! Este interes pentru Raț din partea lui Liverpool. Scouterii l-au prezentat lui Benitez, care a fost încantat de el. Toți scouterii lui Liverpool m-au intrebat de el!" a declarat agentul jucatorului, Florin Manea.

Ar fi o lovitura de imagine uriasa pentru fotbalul romanesc, dar ma cam indoiesc de faptul ca Rat ar putea fi constant la un nivel atat de inalt.

Dar sa dea Dumnezeu sa reuseasca!

ma cam indoiesc de faptul ca Rat ar putea fi constant la un nivel atat de inalt.

De ce nu? :confused:

Eu cred ca Rat ar putea sa faca fata la Liverpool... :thumbsup:

Sper sa fie adevarat... sa nu uitam ca s-a mai scris si despre interesul lui Juve acum cateva luni...

Si cred ca la vara Rat va pleca de la Sahtior, pentru ca deja este de 5 ani acolo...

Ma indoiesc ca Rat ar putea sa faca fara la Liverpool. Oricum Fabio Aurelio e mai bun ca el; pentru binele nationalei ar trebui sa mearga undeva unde sa fie titular incotestabil..

De ce nu? :confused:

Pentru ca niciun jucator roman nu a jucat constant bine in strainatate, incluzandu-l aici si pe Hagi. Gicanul nostru juca exceptional meci de meci in Turcia, unde nivelul e mai scazut.

Atat timp cat si Mircea Lucescu il critica pe Rat pentru anumite evolutii, ma indoiesc de faptul ca Liverpool l-ar putea transfera pe roman. Dar pe de alta parte, stim cu totii ca Rafa Benitez a reinventant multi jucatori. Asa ca, ramane de vazut.

Nici aici nu scapam de tine? :)

Lipsesc doar o zi de la site, si pac direct vad stiri gen:" Rat spre Liverpool", "Nicolita spre Real Madrid" etc.

Nu cred ca va ajunge la Liverpool,dar sper sa prinda un transfer la o echipa din Anglia.Chiar daca a jucat la Rapid , baiatul asta are un caracter exceptional.Niciodata nu l-am auzit sa vorbeasca urat de rivali!

Nu cred ca va ajunge la Liverpool,dar sper sa prinda un transfer la o echipa din Anglia.Chiar daca a jucat la Rapid , baiatul asta are un caracter exceptional.Niciodata nu l-am auzit sa vorbeasca urat de rivali!

Stai tu linistit, ca mai sta inca 10 ani la Shaktar. Daca era intra-devar atit de valoros, juca de mult la Liverpool, sau inttr un campionat mai bun.

Dar fiind un jucator roman, normal si Nicolita are valoare de Real Madrid ;)

Si te rog frumos. Scoata ma "threadul" asta din site. Avem doar jucatori sub-mediocri in Europa. Cand scoatem si noi un jucator ca Messi, atunci discutam.

Dar daca vreti sa vorbti despre "talentul" Marica. Atunci, be my guest

PS:Pardon, jucatori romanii sunt cei mai valorosi din Europa, si avem cei mai cultivati oameni din Europa steagro

(patriotism la maxim)

Edited by SteauaB

Na ce legatura are comentariul meu cu al tau?Nici una.Inca o data dai in poprul roman.Spunea un comentatot la la urmatorul tau post anti-romanesc vei fi sanctionat.Astept totusi actiunea.Ti-am zis si eu cum ti-au zis cred ca toti de pe site-ul asta ce inseamna sa cresti un jucator si cat de innaintati sunt aia si cat de innapoiati suntem noi..dar tot nu pricepi...

E cam SF ce vorbiti voi aici , desi mi-ar placea sa fie adevarat. Cred ca ar face fata la Liverpool, Rat e un jucator de clasa.

E cam SF ce vorbiti voi aici , desi mi-ar placea sa fie adevarat. Cred ca ar face fata la Liverpool, Rat e un jucator de clasa.

Rat e cel mai valoros fundas stanga din Europa. OK, poate nu cel mai valoros, insa cu siguranta top 10 nu?, nu top 5?

Defapt, Rat e peste Abidal, nu?

Edited by SteauaB

Asa si?

Si? inseamna ca vom avea la nationala un fotbalist care joaca titular la Hertha, echipa de pe primul loc din Germania :excl:

Si nu incepe tu iar cu anti-nationalismul tau ca nu are rost :excl:

Si? inseamna ca vom avea la nationala un fotbalist care joaca titular la Hertha, echipa de pe primul loc din Germania :excl:

Si nu incepe tu iar cu anti-nationalismul tau ca nu are rost :excl:

Adevarul este, ca vom avea un jucator cu mentalitate germana, sa dea Dumnezeu.

sau, or fii "romanul" in continuare roman?

Edited by SteauaB

Adevarul este, ca vom avea un jucator cu mentalitate germana, sa dea Dumnezeu.

sau, or fii "romanul" in continuare roman?

Are parinti ROMANI!

Un om cu ambii parinti romani NU poate avea niciodata o alta nationalitate, chiar daca s-a nascut in Germania!

Are parinti ROMANI!

Un om cu ambii parinti romani NU poate avea niciodata o alta nationalitate, chiar daca s-a nascut in Germania!

Deci vrei sa zici, ca are mentalitate de roman? Atunci e vai de capul nostru.

@SteauaB

Uneori prefer un jucator cu mentalitate de roman,decat un asa zis suporter,cu o mentalitate indoielnica!

Nici nu l-ai vazut evoluand in echipa nationala si gata...l-ai catalogat:ROMAN--NULITATE!

Nicu este titular la prima clasata in Germania asa ca.....ai rabdare pana la primul meci al sau, pentru nationala si abia dupa poti sa aduci argumente care sa-ti sustina afirmatiile.

Clausblaus, Cu Max trebuie avuta mai multa rabdare . Din primul meci nu cred ca va demonstra ceva.Dar sper din toata inima sa o faca. Eu cred ca trebuie incercat mai mult de un joc , si atunci ne vom da seama daca s-a integrat in echipa nationala. Un jucator valoros este si cu siguranta asta va conta . Sa-l vedem si sa-i uram succes inainte de al denigra.Numai bine!

@maye

Sant,total,de acord cu tine!

Era doar un mod de a spune,am incercat sa-l fac pe SteauaB sa inteleaga ca nu poti cataloga orice jucator roman alcoolist,manelist,"atehnic"etc,fara a avea curozitatea de al urmari pe viu.

Eu personal nu trag concluzii pripite,am rabdare si sper ca Nicu sa se integreze bine in angrenajul nationalei,pentru ca avem mare nevoie de jucatori la echipa nationala.

Dubla Keseru la Tours!