fcsteaua.ro

Analiza meciului Steaua - Poli Iasi

39 posts in this topic

Intrebare cu totul si cu totul off-topic da am nevoie de un raspuns! De ce unele fisiere video de pe site mai vechi gen meciul cu Galata nu le deschide nici un player video?

Edited by il_scorpio

Steaua nu e Becali,iar Becali nu reprezinta Steaua.Eu sunt impotriva lui Becali,dar cred k ar trebui sa fim si alaturi de echipa macar 30 de minute intr-un meci.Sa le aratam k suntem alaturi de iei.Numai impreuna putem face ceva.vorba lor"Impreuna suntem mai puternici".Lupta Steaua!!!

Tot ce stiu sigur, e ca oaia va muri intr-o zi.

Sper insa ca va pleca de la Steaua cu mult inainte de acel moment, si ar trebui ca noi sa il facem sa plece.

Prin toate mijloacele posibile :stadion GOL, urari de bine in jurul stadionului, sfidarea totala.

Vrea razboi ?

Va avea razboi.

Stie cu cine se pune ? Nu cred, nu are habar, el inca e in dream land, visand oi carora sa le-o "puna".

Cred ca va amintiti umilintele din Peluza Sud, umilinta cu javrele din 2007 parca, si multe alte umilinte.

In VIATA toate se platesc, mai ales in timpul VIETII, asta e partea mai frumoasa.

Daca vreti sa scapati de acest mutant mizerabil, lasati templul GOL.

Asta e o prima solutie. Fara jumatati de masura.

Sa isi auda oierul ecoul si eventual turma de oi behaind.

Eu va spun doar atat, FITI STELISTI dar mai ales FITI BARBATI.

Nu caini, nu papagali, sau alte specii, ci BARBATI.

A fi stelist inseamna a fi invingator, e natura firii steliste, Steaua e sinonima cu succesul, victoria, speranta , auto-depasirea, altceva NU poate fi, NU trebuie sa fie.

LUPTA Steaua !

Tot ce stiu sigur, e ca oaia va muri intr-o zi.

Sper insa ca va pleca de la Steaua cu mult inainte de acel moment, si ar trebui ca noi sa il facem sa plece.

Prin toate mijloacele posibile :stadion GOL, urari de bine in jurul stadionului, sfidarea totala.

Vrea razboi ?

Va avea razboi.

Stie cu cine se pune ? Nu cred, nu are habar, el inca e in dream land, visand oi carora sa le-o "puna".

Cred ca va amintiti umilintele din Peluza Sud, umilinta cu javrele din 2007 parca, si multe alte umilinte.

In VIATA toate se platesc, mai ales in timpul VIETII, asta e partea mai frumoasa.

Daca vreti sa scapati de acest mutant mizerabil, lasati templul GOL.

Asta e o prima solutie. Fara jumatati de masura.

Sa isi auda oierul ecoul si eventual turma de oi behaind.

Eu va spun doar atat, FITI STELISTI dar mai ales FITI BARBATI.

Nu caini, nu papagali, sau alte specii, ci BARBATI.

A fi stelist inseamna a fi invingator, e natura firii steliste, Steaua e sinonima cu succesul, victoria, speranta , auto-depasirea, altceva NU poate fi, NU trebuie sa fie.

LUPTA Steaua !

Mi-a placut tot ce ai spus si ai dreptate. LUPTA Steaua!

Cred ca si Toja trebuie adaugat la remarcatzii meciului. Banel e in nota obishnuita, alearga si cam atat...nu l-ash luada prea tare. Iar Dayro-Naomi e penibil...

O precizare : Petre Marin, deshi a facut cariera ca fundash stanga, are picior principal dreptul...

@bodanelu, andreutzu : Nu sunt intru cu totul de acord cu nici unul dintre voi, insa trebuie sa admitem urmatorul fapt - sunt prea multe energii consumate pentru Becali, prea multe ganduri rele, prea multe blesteme... si toate astea nu au decat o urmare : il intaresc pe cioban, dat fiind ca un asemenea om se hraneshte cu energii negative. Poate ar trebui o schimbare de optica, sa ne consumam mai mult pentru binele Stelei decat pentru raul lui Becali; asta ar insemna sa incercam sa-l ignoram cat mai mult pe individ, alimentandu-i "aura" cat mai putzin cu putiintza.

Edited by alpopa

@alpopa daca iti aduci tu aminte, la meciul cu Ceahlaul de acum 2 ani toata lumea l-a injurat. A urmat pauza competitionala cu acel meci de prezentare a echipei si incidentul neplacut cu suporterul in papuci. A venit Hagi care ne-a rugat sa incurajam echipa. Si am facut-o ignorandu-l pe cioban, Pana cand l-a demis pe Lacatus. Ce s-a intamplat intre timp la nivel de conducere si echipa? Scandaluri, valize, premieri etc, totul pentru un loc 2 si banii din CL.

De ignorat s-a ignorat destul, nu se mai poate face asta.

Si ne consumam pentru binele Stelei nu pentru raul lu` Becali. Binele Stelei inseamna echipa fara babuin.

Va stresati degeaba. Steaua nu va apartine. Steaua este unul din businessurile unui machedon imputit, care se foloseste de acest business ca sa apara in presa , zi de zi. E bolnav dupa mediatizare. Se vrea in atentia lumii, la orice ora. Nu cred ca realizeaza cat de penibil este. Dar la ce i-ar folosi ? tara asta e plina de penibili, de la presedinte pana la ultimul tzaran, mort de beat in crasma si cu casa inundata.

Vreti sa plece analfabetul de oier de la Steaua ? Atunci nu va mai duceti la meciuri, nu mai cumparati articole cu insemnele Stelei, nu faceti nimic din ce l-ar putea incuraja sa ramana la Steaua ! Fecali e in criza de lichiditati - nu-i mai bagati voi bani in buzunare : falimentati-l ! Sabotati-i afacerile !

Echipa oricum e praf. Dupa ce va pleca Zapata, divizia B scrie pe fecali.

Voi chiar credeti ca va ajunge Steaua in B sau in tampenii gen azi in Timisoara maine in Ghencea?

Mai intai de toate totul se rezuma la bani, clubul, fanii, pana si palmaresul din ce am vazut in tara asta de doi lei.Afacerea si in acelasi timp imaginea unuia dintre cei mai bogati oameni din tara nu se va duce de rapa, atata ca pateaza ceva frumos si isi bate joc de toti dar asa e cand din primii 7 ani din viata ramai doar cu transhumanta. Norocul lui e ca s-a nascut intr-o tara de suporteri civilizati si nu pe la englezi sau pe la sud americani unde nu il mai injura nimeni in tribune ca nu mai ajungea la stadion. Iar cu stelisti uniti-va... s-a fluierat destul la ziduri, nu au bun simt sa cada si sa plece, nu simt a Steaua ci a bani, spiritul Stelei e in fiecare din noi, s-a dus vremea luptelor in scopuri nobile, Steluta e o domnita calarita acum de un cioban cu bani timp in care fostele iubiri ii dau tarcoale si nu au ce sa faca sau le e frica sa faca; Steaua e in noi in arhiva tvr-ului si in cartile de istorie.

Voi chiar credeti ca va ajunge Steaua in B sau in tampenii gen azi in Timisoara maine in Ghencea?

Mai intai de toate totul se rezuma la bani, clubul, fanii, pana si palmaresul din ce am vazut in tara asta de doi lei.Afacerea si in acelasi timp imaginea unuia dintre cei mai bogati oameni din tara nu se va duce de rapa, atata ca pateaza ceva frumos si isi bate joc de toti dar asa e cand din primii 7 ani din viata ramai doar cu transhumanta. Norocul lui e ca s-a nascut intr-o tara de suporteri civilizati si nu pe la englezi sau pe la sud americani unde nu il mai injura nimeni in tribune ca nu mai ajungea la stadion. Iar cu stelisti uniti-va... s-a fluierat destul la ziduri, nu au bun simt sa cada si sa plece, nu simt a Steaua ci a bani, spiritul Stelei e in fiecare din noi, s-a dus vremea luptelor in scopuri nobile, Steluta e o domnita calarita acum de un cioban cu bani timp in care fostele iubiri ii dau tarcoale si nu au ce sa faca sau le e frica sa faca; Steaua e in noi in arhiva tvr-ului si in cartile de istorie.

si o sa fii multumit sa-l vezi pe cioban in continuare in fruntea celui mai iubit club batandu-si joc de suporteri si facandu-i huligani.tu crezi ca analfabetu de cioban prezinta viitorul Stelei? chiar nu vezi in ce hal am ajuns sa fim injurati in toata tara din cauza valizelor si stenogramelor in noroiul in care ne-a bagat acest dictator doar atingandu-si scopul de a pune mana pe milioanele din c.l. ?eu zic sa ne trezim pana nui prea tarziu si sa-l facem sa plece prin orice mijloace pe analfabet. si atunci putem spune ca Steaua a devenit ce a fost.acum Steaua este jucaria oierului si o umple de mizerie. pacat!

Edited by Adrian
Un pic de gramatica nu strica. Ne ajuta si pe noi sa citim ce ai scris.

si o sa fii multumit sa-l vezi pe cioban in continuare in fruntea celui mai iubit club batandu-si joc de suporteri si facandu-i huligani.tu crezi ca analfabetu de cioban prezinta viitorul Stelei? chiar nu vezi in ce hal am ajuns sa fim injurati in toata tara din cauza valizelor si stenogramelor in noroiul in care ne-a bagat acest dictator doar atingandu-si scopul de a pune mana pe milioanele din c.l. ?eu zic sa ne trezim pana nui prea tarziu si sa-l facem sa plece prin orice mijloace pe analfabet. si atunci putem spune ca Steaua a devenit ce a fost.acum Steaua este jucaria oierului si o umple de mizerie. pacat!

Daca as putea as da cu el is cu toti catelusii de acolo de pamant, eu ma refeream la faptul ca poate cumpara pe oricine ceea ce-l face cam de neatins. Referitor la noi, putem sa fluieram cat ne tin plamanii si sa-l facem cum ne vine in minte ca el poate sa nu bage pe nimeni in seama pur si simplu si sa iasa pe urma cum face mereu si sa spuna: " derbedeii aia, huliganii aia..." . Adevarul e ca nu ai ce sa faci decat sa ignori, ca daca se supara nebunul tot Steaua are de suferit. Au incercat si altii sa-l inlature dar e o capusa bine infipta acolo si nu poate fi dat jos decat de cineva mai puternic decat el, momentan noi nu facem decat zgomot si pe el asta nu-l va ajunge pentru ca noi nu ne invartim in lumea lui, nu avem banii sau relatiile lui, noi suntem furtuna din paharul cu apa. El nu e viitorul, e o pata neagra dintr-un prezent ce se va sterge dupa ce el nu va mai conduce Steaua, insa nu il vad plecand decat peste ani cand va ramane fara bani sau cand se va plictisi. Da e pacat ca se intampla asa si nu, nu suport prostii catelusii si lasii la conducere, oriunde ar fi ei, nu numai la Steaua sau mai ales la Steaua.

Cum adica sa fiu alaturi de echipa "macar 30 de minute"?????????????

Ce inseamna asta,sa dau suflet si pasiune cu portia???

SEMPER FIDELIS!

Si ne consumam pentru binele Stelei nu pentru raul lu` Becali. Binele Stelei inseamna echipa fara babuin.

De acord cu tine ca binele Stelei inseamna fara cioban, insa eu unul imi dau seama ca nu fac decat sa-l intaresc pe cioban injurandu-l zilnic de mama. In loc de "**** Gigi" poate ar trebui sa ne gandim la altceva... in loc de "Gigi pleaca" poate ar trebui sa strigam pur si simplu ca "Steaua are nevoie de altceva". Pur si simplu sa nu-l mai pomenim in ecuatzie pe "domnul" Becali (cum zice un dobitoc de moderator de la GSPTV)...

@alpopa, el nu intelege alt limbaj. Si scandarile au fost destul de moderate, predominant fiind pleaca din Ghencea...

Si s-a facut destule, fanzina impartita la meciul cu Vaslui, prezenta si in format pdf aici pe site, coregrafia nordului din acelasi meci cu Piei satana din Ghencea, coregrafia sud-ului cu cele 30+ mesaje cu pleaca...