fcsteaua.ro

Analiza meciului Steaua - Poli Iasi

39 posts in this topic

Meciul cu Poli Iasi a insemnat pentru Steaua prima victorie cu Lacatus pe banca dupa mult, mult timp. Steaua a castigat cu 1 la 0 si a aratat un joc bun insa situatia de la echipa e departe de a fi roz.

Pentru prima data in aceste retur, Lacatus a avut posibilitatea de a folosi primul unsprezece pe care l-a pregatit in iarna pentru a lua titlul, unsprezecele "ideal". Desi se zvonea ca va folosi un sistem 4-4-2, tot vechiul 4-1-4-1 a ocupat gazonul stadionului Ghencea.

Zapata - Ogararu, Goian, Ghionea, Petre Marin - Ovidiu Petre - Nicolita, Toja, Stancu, Dayro Moreno - Kapetanos.

Victoria si jocul bun ne-ar putea face sa ne gandim ca echipa e pe drumul cel bun. Prezenta in premiera a unsprezecelui "ideal" ar putea intari aceasta idee. Situatia sta, insa, altfel. Jocul bun al Stelei a venit pe fondul jocului slab spre foarte slab al adversarului.

Ciudat pentru o echipa antrenata de italianul Bergodi, Iasiul a jucat foarte deschis si foarte visator. Fara multi titulari, Poli nu a pus probleme Stelei nici in atac si nici in aparare.

Golul a venit dupa o actiune pe partea dreapta, punctul tare al Stelei. Calcai Dayro, pasa Ogararu, gol Stancu. Ogararu si Dayro sau Nicolita (cei doi au facut de multe ori schimb de locuri in teren) au rupt din adversar si au creat panica in careul iesean, prin pase sau centrari pe toata durata primei reprize. In tot acest timp, pe stanga, a fost liniste.

Si ajungem la punctul slab al jocului Stelei. Lipsa stangacilor adevarati, varsta lui Petre Marin si neadaptarea lui Dayro la cerintele postului de mijlocas au facut din flancul stang o zona moarta. Din aceasta zona Steaua nu reuseste sa isi creeze ocazii. Mai rau, adversarii reusesc. Cristea a incercat cateva actiuni dar, la fel ca intreaga echipa a Iasiului, s-a stins repede.

Si cand adversarii nu iti pun probleme, nu are rost sa nu iesi la joc. Dayro a abandonat partea stanga(nici fundasul dreapta iesean nu s-a omorat cu atacul si nici mijlocasul dreapta) si a inceput sa urce tot mai mult. Mijlocul aerisit a insemnat joc de pase bun pentru Steaua. Kapetanos nu a mai trebuit sa se retraga pentru a creea superioritate si s-a putut concentra pe atac. "Concentra" poate ca nu e cuvantul potrivit. Grecul a ratat cateva ocazii foarte bune desi fundasii ieseni i-au facut un marcaj destul de larg.

Ovidiu Petre a urcat cu sut de cateva ori, Toja a incercat driblingul, Steaua controla jocul. Din acest motiv, atitudinea lui Goian si schimbarea lui Kapetanos cu Tiago, nu au nici o explicatie. Retragerea Stelei a insemnat urcarea Iasiului. Au aparut astfel doua ocazii care, daca Zapata nu era inspirat, se puteau transforma in gol. Pe final a intrat in teren si Ochirosii(un stangaci) si astfel a venit si prima centrare buna data de pe partea stanga dupa luni bune.

Jucatorul meciului, sau mai bine zis jucatorii meciului sunt aceiasi de la inceputul returului. Stancu, Ogararu si Banel si-au facut treaba foarte bine. Lor li se adauga in aceasta etapa si Zapata. Desi nu a prea fost solicitat, portarul columbian a dat semne ca isi revine la forma de altadata, salvand echipa in momente cheie.

Gestionata cum trebuie, aceasta victorie ar putea ajuta foarte mult o echipa care a cam uitat cum este sa castigi un meci. Dar moralul jucatorilor nu e totul. Gaurile din echipa trebuie neaparat umplute. Jocul Stelei e previzibil, fiind acelasi de la meci la meci(constructia pe dreapta, punctul slab pe stanga). Nu va dura mult pana cand un adversar isi va lua inima in dinti si nu se va mai lasa speriat de numele acestei echipe. Cu creier, curaj si putina valoare, orice echipa ar putea foarte usor sa puna probleme Stelei si chiar sa o invinga.

Adrian

Ieri am vazut un meci bun al Stelei. Din pacate, ratam ingrozitor de mult. Si asta nu de o luna, doua sau 6. De vreo 2 sezoane ne trebuie 4,5 ocazii clare de gol pentru a inscrie. Cred ca suntem echipa care stam cel mai prost la acest capitol.

PS: Tiago a intrat ca si mijlocas ofensiv iar Stancu a trecut varf impins.

Unde vad si eu meciul? Il dau astia in reluare pe GSP? E pe tracker?

L.E.

Gata, gata, nu va mai agitati, il iau acum de pe tracker.

Edited by axl

Ceea ce s-a vazut la televizor, este ca daca intilneam o echipa mai puternica....Ce se observa in jocul echipei este frica. Lacatus nu e antrenor de primele locuri, este un antrenor fricos, care uita virsta la care a debutat la Steaua, nu este in stare sa aseze judicios jucatorii in teren. Steaua este asezata cel mai prost din toate echipele, desi poseda jucatori valorosi pentru campionatul nostru. Se mai observa obiceiul patronului dar si al asa zisilor suporteri , de a distruge moralul unor jucatori. Ceea ce ,daca tot se copie modelul suporterilor straini, nu ar trebui sa se intimple. Vedeti care este mesajul suporterilor de la Liverpool. Dar noi, avem razboiae de dus cu patronii, cu angajatii clubului. Ce sa zic, voi pe unde lucrati faceti spume la gura impotrica sefilor sau patronului. Ma enerveaza placerea voastra de a distruge jucatori, asa cum s-a intimplat cu Saban, asa cum s-a intimplat cu Banel chiar, unde daca nu era super tare moral...Acum vi s-a nazarit pe Dayro, care a facut cam toate fazele bune de atac, dar nu-i asa, e omul patronului si trebuie distrus.E omul echipei in primul rind si la iesirea din joc trebuia sustinut. Dar se fluiera, e injurat, cu toate ca ieri chiar a muncit si chiar cu folos. Unii din voi v-ati facut un titlu de glorie din razboiul cu Becali, din care cistiga numai altii. Patronul da banii, echipa e proprietatea lui si voi nu sinteti mai speciali decit jucatorii ,asa cum aveti pretentia. Steaua nu sinteti voi, echipa are nevoie de voi sa ii sustineti moral.Sa presupunem ca Becali nu mai vine la meciuri, voi continuati cu teatrul asta ieftin, echipa nu e sustinuta si rezultatele vor fi catastrofale. Care sunt dusmanii actuali ai echipei? Principalii sunteti voi, asa zisii suporteri care numai sa sustineti echipa nu faceti, si Becali. Meci egal intre voi si Becali. O singura victima , echipa, un singur cistigator, ceilalti.

jucatorii partidei: in primul rand zapata (care ne-a salvat de la o seara mizerabila), apoi Ogararu si in final Stancu

trompeta partidei: tot flancul nostru stang (pana prin minutul 80 nici nu stiam ca avem asa ceva la echipa) INEXISTENT

trombonul partidei: Lacatus pentru "inghetarea" partidei la 1-0 in minutul 70

etapa viitoare: nu vom mai pierde pt ca incepem sa ne trezim din covalescenta, dar nici nu vom castiga atata timp cat avem o asa banca tehnica.....deci, al 10-lea egal si pozitia 6 "9" este a noastra

Care sunt dusmanii actuali ai echipei? Principalii sunteti voi, asa zisii suporteri care numai sa sustineti echipa nu faceti, si Becali. Meci egal intre voi si Becali. O singura victima , echipa, un singur cistigator, ceilalti.

Motivele pentru care se protesteaza impotriva lui Becali au fost enumerate de nenumarate ori pe acest site. Cred ca numai eu le-am scris de vreo 100 de ori.

Cei care protestam impotriva lui Becali suntem constienti ca trebuie sa indepartam acest jeg, chiar si daca prin acest lucru facem rau echipei pe termen scurt.

Referitor la meci: Pacat ca am ajuns sa ne aparam impotriva unui adversar mediocru(sa zicem ca unele interventii ale aparatorilor adversi erau hilare).

Ceea ce s-a vazut la televizor, este ca daca intilneam o echipa mai puternica....Ce se observa in jocul echipei este frica. Lacatus nu e antrenor de primele locuri, este un antrenor fricos, care uita virsta la care a debutat la Steaua, nu este in stare sa aseze judicios jucatorii in teren. Steaua este asezata cel mai prost din toate echipele, desi poseda jucatori valorosi pentru campionatul nostru. Se mai observa obiceiul patronului dar si al asa zisilor suporteri , de a distruge moralul unor jucatori. Ceea ce ,daca tot se copie modelul suporterilor straini, nu ar trebui sa se intimple. Vedeti care este mesajul suporterilor de la Liverpool. Dar noi, avem razboiae de dus cu patronii, cu angajatii clubului. Ce sa zic, voi pe unde lucrati faceti spume la gura impotrica sefilor sau patronului. Ma enerveaza placerea voastra de a distruge jucatori, asa cum s-a intimplat cu Saban, asa cum s-a intimplat cu Banel chiar, unde daca nu era super tare moral...Acum vi s-a nazarit pe Dayro, care a facut cam toate fazele bune de atac, dar nu-i asa, e omul patronului si trebuie distrus.E omul echipei in primul rind si la iesirea din joc trebuia sustinut. Dar se fluiera, e injurat, cu toate ca ieri chiar a muncit si chiar cu folos. Unii din voi v-ati facut un titlu de glorie din razboiul cu Becali, din care cistiga numai altii. Patronul da banii, echipa e proprietatea lui si voi nu sinteti mai speciali decit jucatorii ,asa cum aveti pretentia. Steaua nu sinteti voi, echipa are nevoie de voi sa ii sustineti moral.Sa presupunem ca Becali nu mai vine la meciuri, voi continuati cu teatrul asta ieftin, echipa nu e sustinuta si rezultatele vor fi catastrofale. Care sunt dusmanii actuali ai echipei? Principalii sunteti voi, asa zisii suporteri care numai sa sustineti echipa nu faceti, si Becali. Meci egal intre voi si Becali. O singura victima , echipa, un singur cistigator, ceilalti.

Bv .

In sfarsit un om care spune lucrurilor pe nume.

Asa s-a intampplat si cu Ovidiu Petre dupa plecarea lui Hagi il huiduia lumea pt ca era "omu patronului". Niste dementi. Sunt oameni, si o spun cu toata parerea de rau, in tribuna la Steaua care nu inteleg fotbalul si auspiciile lui si lucrurile care trebia facute si mai ales care nu trebuie facute.

Atat timp cat se va continua acest "razboi" imbecil singurii care vor avea de suferit o sa fie jucatorii , si implicit echipa.

Galeria nu a mai incurajat echipa de luni bune. Ma gandesc cum ar fi fost cu Vasluiu sa fie o galerie langa echipa. Dar asta e.

Mai bine nu mai veniti la meci daca nu incurajati echipa.

Sau hai sa nu le cerem chiar asa mare efort.

Dar macar sa NU MAI INJURE JUCATORII!!!

Daca il injura in continuu pe Dayro crezi ca-i mai vine omului sa faca un dribbling? Nu mai bine da o pasa in lateral si scapa de injuraturi? Cred si eu ca-i vine sa lase toate incercarile de a juca fotbal deoparte, numai sa scape de vuietul cocalarilor isterici din public... tot aia care il spurcau pe Dica la fiecare atingere cand omul tinea Steaua in spate.

Edited by fedora

@fedore

sa intelegem ca d'aia are Dayro atata sictir in el cand e pe teren...din cauza fanilor...tu l-ai vazut in ce bashini alearga....cum merge pe teren....e un jucator mediocru..iar daca asta e criteriul dupa care judecam lucrurile....inseamna ca la un derby cu Dinamo ar trebui sa manance terenul....atunci e super-incurajat....

@pugliesi:

Aduci exact aceleasi argumente ca si in cazul lui Dica; cu sau fara sictir, e singurul om periculos al Stelei si daca tot vreti sa injurati pe cineva, puteti incepe cu altii care chiar nu fac absolut nimic util pentru echipa; Dayro e printre putinii utili.

Eu nu o sa pot continua discutii cu persoane care nu sunt in stare de un rationament simplu (sau nu vor sa-l aplice). Nu am spus nicaieri ca daca e incurajat mananca pamantul!!! Tot ce am afirmat e ca daca e huiduit atunci cu siguranta isi va pierde increderea in el si va fi cuminte pana la "lovinizare" pe teren. De aceea, iti atrag atentia ca nu poti contraataca o afirmatie de-a mea prin a ataca reciproca ei, pe care eu n-am sustinut-o niciodata.

Edited by fedora

@fedore

sa intelegem ca d'aia are Dayro atata sictir in el cand e pe teren...din cauza fanilor...tu l-ai vazut in ce bashini alearga....cum merge pe teren....e un jucator mediocru..iar daca asta e criteriul dupa care judecam lucrurile....inseamna ca la un derby cu Dinamo ar trebui sa manance terenul....atunci e super-incurajat....

Pugliesi,

ti s-a explicat in preambul ca Dayro are (macar) meritul ca a creat faza golului.

Iar daca el e un jucator mediocru, spune-mi te rog ce reprezinta Nicolita pentru tine.

Vreun jucator senzational?

Hai , ca stiu ce o sa imi spui: e un jucator util. Dar de ce util? Pentru ca "fuge". Dar de cand fuga este caracteristica esentiala pentru un jucator de fotbal? Este poate foarte important sa fugi, dar folosindu-ti creierul. Hai sa nu-l comparam pe Helga cu Davids, care chiar stia fotbal si alerga mai mult -si mai ales mai cu folos - decat purtatorul ilegal de creier din echipa noastra.

Pe de alta parte, ii rog pe antevorbitorii mei sa imi explice si mie mai pe intelesul meu in ce consta marea "jmekerie" cum ca Helga schimba locul tot meciul cu Dayro sau cu altii? Prostovanul e tot prostovan pe orice post l-ai pune sa joace, iar el incurca coechipierii mai degraba decat sa fie util....mi se pare ca a invatat si el chestia asta cu schimbatul posturilor, dar o face ca un handicapat, in mod mecanic, fara sa inteleaga concret la ce ar servi acest lucru....

Imi amintesc meciul de la Brasov, in care prostovanul n-a fost in stare sa il deposedeze pe adversar la limita careului de 16 metri...noroc ca acesta a sutat aiurea....

Amintiti-va ceea ce a zis Ilie Dumitrescu despre Nicolita acum cateva zile: conchizand, fara sa fii in stare sa faci un dribling, o fenta, o centrare ca lumea din viteza, fara sa stii elemente ce tin de ABC-ul fotbalului - cum ar fi deposedarile sau pasele pe o pozitie viitoare, nu ai cum sa te numesti fotbalist....

Eu cred ca - si nu am de gand sa jignesc pe nimeni - cei care sunt de acord cu mentinerea ca titular a lui Helga in echipa - ori au vreun chip instalat de Fecali, ori n-au vazut sau n-au inteles niciodata nimic din ceea ce au jucat marile echipe ale Stelei in timp, ori, pur si simplu, nu gandesc si iau de bun tot ceea ce zice Facali....

"Fotbalistul" Nicolita este o inventie mediatica de prost gust, iar mentinerea ei in actualitate si ceea ce se intampla la Steaua de ceva timp nu sunt deloc doua elemente disparate....

Ganditi-va doar ca Szekely face tusa.

A, stiu, Helga e mai bun ca Szekely, uitasem...el "fuge"....

Galeria nu a mai incurajat echipa de luni bune. Ma gandesc cum ar fi fost cu Vasluiu sa fie o galerie langa echipa. Dar asta e.

Dementii aia au fost de foarte multe ori langa echipa. Si ce bine au jucat cu Otopeniul, Buzaul etc. Ce bine le era lor cand pierdeau in deplasari si nici nu aveau bunul simt sa salute galeria.

Ai vazut gestul jucatorilor lui Bayern? S-au pus in genunchi, cerandu-si iertare, dupa ce au batut cu 5-0 si 7-1 in CL.

PS: ce te retine sa nu incurajezi echipa, domnule mai NE-dement?

Am fost in Ghencea aseara.am plecat din constanta ca sa incurajez echipa.fac in fiecare saptamana eforturi materiale cu alti prieteni ca sa venim la Bucuresti.ajungem acolo si ce vedem.vedem o parte de galerie care au o singura tinta,conducerea.baaaa....nu aia joaca fotbal!!!echipa noastra pierde nu din cauza lui Gigi ci a voastra.suferiti de teribilism .va influentati unul pe altul si ii instigati si pe cei pasnici la violenta unui limbaj care ii denatureaza.

ma uitam la voi si nu-mi venea sa cred ca dupa gol nu v-ati bucurat nicio secunda ci ati continuat cu **** Gigi!halal suporteri!!!crainicul scanda numele lui Stancu voi va continuati banala lupta cu Gigi!sunteti penibili.si la pauza ati plecat toti miseleste si ati lasat in urma binecunoscuta mizerie impodobita de acele banere ieftine!uffff.mai bine ca ati plecat,fiindca desi a ramas jumatate de peluza au inceput si scandari gen haideti pe ei,sau chiar **** Dinamo la care a izbucnit tot stadionul!un forza Steaua timid s-a mai auzit,dar poate ca la meciul urmator va fi un forza Steaua general.

plecati voi de la echipa nu Becali care si-a irosit o parte din avere pe echipa asta!incurajati ba echipa hooliganilor!! atotstiutorilor!app mai bine pleaca Argaseala decat Becali fiindca ala ruineaza mai mult Steaua.in final ,eu voi continua sa vin in Ghencea,stiu ca va voi vedea mereu acolo injurand ca ultimii oameni si sa lasati echipa aia cu moralul la nivelul gazonului.mai bine ati sta acasa!lasati-ne pe noi sa cantam pentru echipa noastra!Steaua pentru care am varsat lacrimi si la victorie si la infrangeri muncite!ati uitat asta!INCURAJATI Steaua!!!

ALE ALE ALE Steaua ALE

CANTAM PENTRU CULORI DEOARECE

NOI NU VOM RENUNTA

SI NE VOM APARA

EMBLEMA SI ISTORIA!!!---------ati uitat asta!!!

Edited by Adrian
Domnule suporter de palmares, mai incet cu jignirile la adresa suporterilor. Ultimul avertizment!

De Gigi mi-e scarba de mult! Acum aceasi senzatie mi-o lasa acum si galeria. Cuvantul suporter provine din engleza de la "to support" ce insemna a sprijinii, a incuraja. Nu prea sunt suporteri in Ghencea!

Edited by balanta

ALE ALE ALE Steaua ALE

NOI NU VOM RENUNTA

SI NE VOM APARA

EMBLEMA SI ISTORIA!!!

Tocmai draga suporter de rezultat. Ceea ce ai scris tu aici este chintesenta motivului pentru care Becali este injurat incontinuu.

Ce e atat de greu de inteles ca exista lucruri mai importante decat rezultatele imediate? Ma doare pe mine in cot ca nu o sa mai jucam la anul cu Real sau Bayern; si-asa cand ma uit la meciurile Stelei ma uit pentru Steaua nu pentru adversar. Trebuie sa facem totul pentru a-l indeparta pe Becali de Steaua, asta pentru a ne apara emblema si istoria

Edited by MoWeed

onoarea Stelei nu sta in cateva meciuri pierdute si nici chiar in injuraturile unor jucatori; onoarea Stelei trebuie spalata intrucat a fost si este terfelita in continuare de un cretin lipsit de cel mai elementar bun simt, care se da in stamba de cate ori are ocazia (si au grija gaozarii sa-i ofere) si care nu are nici un fel de politica de management pe termen mediu macar, un cretin care-si bate joc de componentii echipei, de stelistii adevarati, de gloria acestui club, un cretin care a facut din Steaua un prilej de balacareli, batjocura, un motiv de distractie pentru ceilalti microbisti!

cu asta vreti voi, astia care "intelegeti" fotbalul, sa mergem inainte, pe asta vreti sa-l sustinem neconditionat, mai pe sleau cu asta vreti sa defilam? ne rad si curcile daca acceptam astfel de compromisuri! pacat ca mintea nu va duce mai mult sau poate sunteti in tabara hahalerei, cu scuzele de rigoare, nu vreau s-o luati decat ca o alta parere!

deci, inainte!

Bv .

In sfarsit un om care spune lucrurilor pe nume.

Asa s-a intampplat si cu Ovidiu Petre dupa plecarea lui Hagi il huiduia lumea pt ca era "omu patronului". Niste dementi. Sunt oameni, si o spun cu toata parerea de rau, in tribuna la Steaua care nu inteleg fotbalul si auspiciile lui si lucrurile care trebia facute si mai ales care nu trebuie facute.

Atat timp cat se va continua acest "razboi" imbecil singurii care vor avea de suferit o sa fie jucatorii , si implicit echipa.

Oamenii s-au saturat de minciunile ciobanului. Pentru stelistii adevarati, plecarea analfabetului din Ghencea ar echivala cu mai mult decat titul de campion; galeria a dat dovada ca nu poate fi cumparata de banii ciobanului. Sincer m-am simtit foarte bine sa-l vad pe cioban umilit asa cum i-a umilit el pe MM, Hagi, Balint, etc Edited by MoWeed

plecati voi de la echipa nu Becali care si-a irosit o parte din avere pe echipa asta!incurajati ba echipa hooliganilor!!

ALE ALE ALE Steaua ALE

NOI NU VOM RENUNTA

SI NE VOM APARA

EMBLEMA SI ISTORIA!!!---------ati uitat asta!!!

Te-ai stricat cu referenul de la sfarsit! Emblema si istoria sunt ale Stelei ,nu ale lui Becali!

Becali ala al tau,a creditat clubul.Ai vazut cand a jucat banii de pe vanzarea lui Radoi la cazino? A zis :sunt banii mei,fac ce vreau cu ei. Tu ti-ai luat bilete la meciuri si foarte multi au facut acelasi lucru,am bagat o gramada de bani in buzunarul lui Becali pentru a-i juca la cazino. Diferenta este,ca noi nu ne putem lua banii inapoi!

Habar nu ai ce inseamna protestele alea. Daca nu intervine niciun organ pentru a cerceta modul fraudulos cum a luat Steaua ,cum a invartit banii pe la club acest Becali, o fac in schimb suporterii care tin cu adevarat la Steaua. .Huliganii despre care vorbesti tu.Acesti huligani sunt si fosti mari jucatori ai Stelei,cei care nu pot fi cumparati de banii nemunciti ai Ciobanului.Sunt singurii care mai pot face ceva pentru echipa pentru care au plans si s-au bucurat cu mult timp inainte de a aparea Becali in fotbal.

Cine va apara emblema si istoria Stelei??? ...Tu ?...Becali???? Ala habar nu are care este istoria Stelei.

Edited by vlad

...

plecati voi de la echipa nu Becali care si-a irosit o parte din avere pe echipa asta!incurajati ba echipa hooliganilor!!

...

haha...tare mosule..[......]

...pe toti voi becalisti v-as bate cap in cap si v-as arde pe la spate

Edited by MoWeed
Usurel cu jignirile

Hai ma ca n-au jucat rau. Am vazut si eu meciul, s-au legat niste pase, s-au vazut niste idei. Daca nu ratam atat stateam linistiti pe final.

Ma Adi, un singur lucru am de zis: lasa-ma frate cu Nicolita ala. In meciul asta a fpst in contratimp cu tot, coechipieri, joc, teren etc.

Cand incercau astia sa combine din prima, sa iuteasca pe dreapta unde era bulevard, ajungea mingea la Banel si asta strica tot.

Mie mi-a placut cum a jucat Dayro. A dat niste pase exceptionale (cel putin 2-3 puteau fi lejer pase de gol cu mai multa limpezime la finalizare) si a reusit niste driblinguri incredibile. E drept, pare asa sictirit, insa in niciun caz nu merita sa iasa in huiduielile unora de pe teren.

Te-ai stricat cu referenul de la sfarsit! Emblema si istoria sunt ale Stelei ,nu ale lui Becali!

Becali ala al tau,a creditat clubul.Ai vazut cand a jucat banii de pe vanzarea lui Radoi la cazino? A zis :sunt banii mei,fac ce vreau cu ei. Tu ti-ai luat bilete la meciuri si foarte multi au facut acelasi lucru,am bagat o gramada de bani in buzunarul lui Becali pentru a-i juca la cazino. Diferenta este,ca noi nu ne putem lua banii inapoi!

Habar nu ai ce inseamna protestele alea. Daca nu intervine niciun organ pentru a cerceta modul fraudulos cum a luat Steaua ,cum a invartit banii pe la club acest Becali, o fac in schimb suporterii care tin cu adevarat la Steaua. .Huliganii despre care vorbesti tu.Acesti huligani sunt si fosti mari jucatori ai Stelei,cei care nu pot fi cumparati de banii nemunciti ai Ciobanului.Sunt singurii care mai pot face ceva pentru echipa pentru care au plans si s-au bucurat cu mult timp inainte de a aparea Becali in fotbal.

Cine va apara emblema si istoria Stelei??? ...Tu ?...Becali???? Ala habar nu are care este istoria Stelei.

Becali nu reprezinta emblema Stelei!insa nu e treaba noastra ce face el cu banii lui.aveti o lupta directa cu el de ce nu va duce-ti la el acasa,protestati pe strazi,porniti mitinguri prin tara,dar lasati echipa sa joace INCURAJAND-O!!voi nu mai stiti altceva decat Becali.cred ca va salutati intre voi cu **** Becali!sunteti prea obsedati de acest om care totusi a realizat niste performante pe care voi nu le vedeti.nu e usor sa te bati cu jucatori de zeci de milioane si sa incerci sa accepti infrangerea cu capul sus.sau sa tii in sah un real,un Lyon,un bayern etc,valencia,Betis,plm multe altele.astea le-a realizat Becali prin banii lui si ATENTIE cu MM Stoica langa el.poate nu vedeti ca nu Becali trebuie curatat si papagalii de pe langa el in frunte cu boul de Argaseala care l-a mancat de ccur pe MM Stoica.crede-ma ca stiu ce e la Steaua!urmaresc totul .asta e concluzia mea,sustinem echipa si incercam sa inlaturam catelusii de pe langa Gigi!

Becali nu reprezinta emblema Stelei!insa nu e treaba noastra ce face el cu banii lui.aveti o lupta directa cu el de ce nu va duce-ti la el acasa,.......................crede-ma ca stiu ce e la Steaua!urmaresc totul .asta e concluzia mea,sustinem echipa si incercam sa inlaturam catelusii de pe langa Gigi!

Stii si daca a castigat Becali vreun ban de cand a venit la Steaua? Tot banii lui sunt si aia? Banii de pe urma vanzarilor de tricouri,bilete,abonamente tot ai lui sunt???

Nu vrei sa intelegi ca noi am platit pentru Steaua si nu pentru Becali. Tu nu te enervezi ca Steaua este pe mana unei maimute fara sa aiba vreun merit ?Tu nu stii cum face Becali afacerile?Tu nus tii cum a facut schimbul de terenuri cu Armata?

Stiu raspunsul: "Daca a fost smecher,asta e!".

Edited by vlad

Gigi e injurat de pomana, nu poti cere prostului ce nu are si nu poti sa ii spui nebunului ce e pentru ca nu o sa te creada. Problema pleaca de langa Gigi asta macar a dat bani, de la staff care e departe de a-si face meseria dar il mint frumos ca totul e bine, de la antrenor care are pretentia scaunului de tehnician al Stelei numai pentru faptul ca se confunda cu istoria ei dar ca valoare nu confirma, si de la jucatori care in afara de emblema purtata pe piept fac de ras clubul si fotbalul. Au nevoie de suporteri pentru banii pe bilete, si cer prezenta lor ca sa ce? Nu sunt al 12-lea jucator suporterii pentru ca daca era asa pana acum trebuia sa avem a doua cupa a campionilor in palmares, iar prostiile gen Acasa lacrimogene si la sentiment sa le lase acasa, ar trebui fluierati pentru ca nu pot sa castige admiratia in teren. Rusineeeeeeeeeeeee!!!!!!!!! <=> Analiza meciului cu Iasi, Liga Campionilor, cupa Romaniei, ultimii ani si , mai mult ca sigur, anii ce vor veni ...

Becali nu reprezinta emblema Stelei!insa nu e treaba noastra ce face el cu banii lui.aveti o lupta directa cu el de ce nu va duce-ti la el acasa,protestati pe strazi,porniti mitinguri prin tara,dar lasati echipa sa joace INCURAJAND-O!!voi nu mai stiti altceva decat Becali.cred ca va salutati intre voi cu **** Becali!sunteti prea obsedati de acest om care totusi a realizat niste performante pe care voi nu le vedeti.nu e usor sa te bati cu jucatori de zeci de milioane si sa incerci sa accepti infrangerea cu capul sus.sau sa tii in sah un real,un Lyon,un bayern etc,valencia,Betis,plm multe altele.astea le-a realizat Becali prin banii lui si ATENTIE cu MM Stoica langa el.poate nu vedeti ca nu Becali trebuie curatat si papagalii de pe langa el in frunte cu boul de Argaseala care l-a mancat de ccur pe MM Stoica.crede-ma ca stiu ce e la Steaua!urmaresc totul .asta e concluzia mea,sustinem echipa si incercam sa inlaturam catelusii de pe langa Gigi!

indobitocire placuta dragule :)