fcsteaua.ro

Scrisoare catre Nimeni

137 postări în acest topic

@Adrian

Simpla intrebare....pe o scara de la 1 la 10, cat i-ai da lui Laca pentru ce a facut la Steaua?

Mersi.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maye

9

Si e pe aceeasi treapta cu Hagi, Boloni, Iovan, Marcel Raducanu,Puiu Iordanescu,Ienei, Radoi, etc - toti oamenii care au venit la Steaua si au adus cinste Stelei. Chiar si jucatorii sau antrenorii mai mici, nu doar cei mari. Falemi, Thereau, Sabin Ilie, etc.

10 dau unui singur om. Singurul care merita. Omul care a format Steaua Sevillana, ridincand-o din cenusa unei Stele cazute.

Ion Alecsandrescu!

Uite aici un stelist adevarata, un simbol adevarat, un erou.

Cat despre nota acordata lui Laca, inca mai e vreme sa scada. Si crede-ma, de vreo 1 an si jumatate a inceput sa scada.

Partajează acest post

Link spre post

Ok.Mersi.Tind sa cred ca ai dreptate.

Pana la urma Sfinxul a fost singurul stelist 100 %.

Partajează acest post

Link spre post
Lacatus nu trebuie injurat..trebuie ignorat...asta o sa-l "racaie" si mai tare....si poate se trezeste

Da. Perfect de acord. Restul bateti campii sau sunteti off-topic.

Partajează acest post

Link spre post

Hai ca prea v-ati incins si ati inceput sa va jigniti, ceea ce e regretabil.

Realitatea e ca, injurat sau nu, racait sau nu, Lacatus nu are fata de Steaua, ca antrenor.

Oricum astea sunt ultimele lui ore la Steaua, nu cred ca il mai prinde sfarsitul saptamanii viitoare.

Ideea e: Fecali se caca iarasi pe un simbol si noi nu putem face nimic.

Deci....sa strangem banii aia pentru lunetist, nu se mai poate asa.

Partajează acest post

Link spre post

@Adrian

1) Pentru tot ce ai scris mai sus ar trebui sa te opresti si sa nu mai vorbesti.

Ai spus numai prostii pana acum si vad ca o dai pe mega prostii acum.

In momentul in care Lacatus se c*ca pe Steaua(inainte sa se transfere aici), suporterii erau in ploaie si in frig incurajand echipa la bine si la rau.

In momentul cand Lacatus juca la Steaua si cerea prime tot mai mari, suporterii erau tot acolo.

Dupa ce Lacatus a plecat, suporterii tot cu Steaua.

2,3)Postarea asta si raspunsul asta ironic dat unui om care sufera pentru Steaua au aratat ca tu chiar mananci rahat.Si nu ma refer aici la sensul propriu. Ma refer la figurat. Vorbesti doar ca sa te afli-n treaba. Nu te intereseaza altceva.

4) Te intereseaza sa ai un subiect despre care sa poti vorbi pe acest forum. Atat.

1) Inteleg ca-l dispretuiesti pe Lacatus. E problema ta. Dar ca tu ma judeci jignitor pe mine...intre prostie si multipli ei, in ceea ce spun, cat sa spun si cum sa spun e deja problema mea. Daca O DATA iti mai permiti iesiri din astea in decor, iti voi arata si cum e intrarea!E Clar!

2,3) Acel distins suporter mi-a servit din start din rahatul educatiei lui!Tu chiar esti chior sau nu mai stii sa citesti?Ce voiai sa-i fac? Sa-l pup? Ca si tu, din meniu tau, mi-ai recomandat tot o astfel de delicatesa, nu-mi permit sa-ti iau hrana de la gura. Mananca-l sanatos!

4) Te impleticesti in sofisme si pleonasmul logic. Orice forum are subiecte/teme, care te intereseaza sau nu si despre care vrei sau poti vorbi. Sa inteleg ca tu vorbesti pe forum fara sa ai un subiect la care sa te referi?In fond e iar problema ta!

Please, da-mi ignor si nu mai iesi ca sarpele la drumul mare!

Editat de xray_rom

Partajează acest post

Link spre post

Ma, da' vad ca esti tare smecher.

Problema ta e ca tu nu gandesti. Alta explicatie eu nu gasesc pentru toate aiurelile astea ale tale.

Unde ma-sa am zis eu ca il dispretuiesc pe Lacatus?

Doar pentru ca am zis ca nu il consider cel mai mare simbol il dispretuiesc?

Doar pentru ca ma doare in cot de el, il dispretuiesc?

Pai ma doare in cot ma de Lacatus. Da' stii de ce?

Pentru ca si pe el il doare in cot de mine si de ceilalti stelisti.

Daca nu il durea, daca ii pasa de noi, daca era suprasimbol, nu era acum antrenor la Steaua, nu ii lua apararea jegului aluia si, deja visez, conducea chiar el lupta anti becalii! Ca doar el e Fiara ba, nu oaia!

Esti varza frate, sincer. Si se vede ca esti varza.

Te iei de un om care pune suflet pentru Steaua. Te iei de el pentru ca pune suflet. De aia ti-a spus ce ti-a spus. Ca tu vii aici si te dai mare deontolog si obiectiv si superior. Scuteste-ne.

Aici e siteul suporterilor stelisti. Aici cei care posteaza(in mare parte) sunt subiectivi. Ii intereseaza doar binele Stelei.

Tu le ceri sa il ignore pe Lacatus sau sa nu se ia de el.

Cum ma-sa sa ceri asa ceva cand Lacatus ajuta la distrugerea Stelei? Si cum naiba vrei sa nu se ia omul de tine.

Nu trebuia sa il pupi taticule. Trebuia sa aduci argumente, nu ironii. Daca tot ai scris articol si iti place ca te lauda unii de aici, accepta si criticile. Si hai cu argumente adevarate nu porcarii gen "cate goluri ai marcat tu din peluza?".

Sau ce, superiorule, nu poti?

Si uite ca am iesit iar in decor.

Astept sa vad cu ce ma vei lovi maestre. Probabil tu esti Darth Vader si ma vei sugruma din fata tastaturii.

Nimic nu e mai penibil ca un om care arunca amenintari goale.

Da' lasa ca poate ne vedem. Ca eu vin prin Bucuresti, pe la meciuri(nu o sa te intreb daca faci deplasari, ca stiu ca nu faci :D tu esti suporter de casa.) Poate imi vei arata o intrare din asta atunci. Daca nu, o sa iti arat eu ce e un Muay Thai clinch si ce se poate face de acolo.

Partajează acest post

Link spre post

apropo' pot sa spun ca imi e mila de Lacatus?

vedeti, aici e problema- unele adevaruri dor si culmea durerea o simtim noi nu cei ce-o provoaca!

daca lipsa de onoare, de caracter, de etc. l-ar durea pe Laca, EL ar ingheta vuietul stadionului ascultandu-si ecoul numelui!

Partajează acest post

Link spre post
Ma, da' vad ca esti tare smecher.

Problema ta e ca tu nu gandesti. Alta explicatie eu nu gasesc pentru toate aiurelile astea ale tale.

Unde ma-sa am zis eu ca il dispretuiesc pe Lacatus?

Doar pentru ca am zis ca nu il consider cel mai mare simbol il dispretuiesc?

Doar pentru ca ma doare in cot de el, il dispretuiesc?

Pai ma doare in cot ma de Lacatus. Da' stii de ce?

Pentru ca si pe el il doare in cot de mine si de ceilalti stelisti.

Daca nu il durea, daca ii pasa de noi, daca era suprasimbol, nu era acum antrenor la Steaua, nu ii lua apararea jegului aluia si, deja visez, conducea chiar el lupta anti becalii! Ca doar el e Fiara ba, nu oaia!

Esti varza frate, sincer. Si se vede ca esti varza.

Te iei de un om care pune suflet pentru Steaua. Te iei de el pentru ca pune suflet. De aia ti-a spus ce ti-a spus. Ca tu vii aici si te dai mare deontolog si obiectiv si superior. Scuteste-ne.

Aici e siteul suporterilor stelisti. Aici cei care posteaza(in mare parte) sunt subiectivi. Ii intereseaza doar binele Stelei.

Tu le ceri sa il ignore pe Lacatus sau sa nu se ia de el.

Cum ma-sa sa ceri asa ceva cand Lacatus ajuta la distrugerea Stelei? Si cum naiba vrei sa nu se ia omul de tine.

Nu trebuia sa il pupi taticule. Trebuia sa aduci argumente, nu ironii. Daca tot ai scris articol si iti place ca te lauda unii de aici, accepta si criticile. Si hai cu argumente adevarate nu porcarii gen "cate goluri ai marcat tu din peluza?".

Sau ce, superiorule, nu poti?

Si uite ca am iesit iar in decor.

Astept sa vad cu ce ma vei lovi maestre. Probabil tu esti Darth Vader si ma vei sugruma din fata tastaturii.

Nimic nu e mai penibil ca un om care arunca amenintari goale.

Da' lasa ca poate ne vedem. Ca eu vin prin Bucuresti, pe la meciuri(nu o sa te intreb daca faci deplasari, ca stiu ca nu faci :D tu esti suporter de casa.) Poate imi vei arata o intrare din asta atunci. Daca nu, o sa iti arat eu ce e un Muay Thai clinch si ce se poate face de acolo.

bine zis adriane in special faza cu Muay Thai...prea tare :laugh:

Partajează acest post

Link spre post

@Adrian

Ca orice baiat de cartier numai la mardeala te-a dus mintea.

Nu a fost o amenintare, ci o atentionare.

Einstein!Cand vorbesti cu dispret despre un om inseamna ca-l dispretuiesti.Ia-o catinel pe litere si vezi ce-ti iesie pe sens unic!

Ca tu poti sa mai aduci argumente cand cineva iti spune ca manci rahat nu ma mir.Te cred! Probabil ca in subiectivitatea ta esti prea obisnuit cu el sa-ti mai mute nasul si mustarul. Tu vorbesti de varza, cand rahatul este in chintesenta replicilor din polemica ta si a celui pe care il aperi?

In fine...

Tu, marele stelist, nenascut cand Lacatus& Co faceau istorie in Europa, iti permiti sa vorbesti depreciativ despre el cu aerul unuia care a tremurat inima in el pentru fiecare minut de meci scurs?Pe tine te doare in cot de el pentru ca nu ai nimic stelist in tine!Nu ai treaba nici cu trecutul ei glorios si nici cu prezentul ei, decat in virtual.Tu stii ce este un simbol al Stelei ca sa poti sa-l contesti?

Tu care ai tupeu sa judeci fostele glorii ale Stelei?Tu ai pretentia ca imparti adevaruri steliste din ce ai apucat sa citesti din reviste si ziare?

Tu cu mintea celor 22 de ani copti la soare iti permiti sa dai verdicte prostiei?

Ce-ai facut tu in scurta ta viata, Ganditorulej? Unde a rodit gandirea ta?In alt loc decat in gradina botanica cand te-a luat somnul dupa ce ai citit un ... ierbar!

Tu chiar nu realizezi ca te ineci in penibil fara colac de salvare? Pune mana pe carte si salveaza-te. Fa si tu in viata macar 1 % din ce a facut Lacatus si atunci revino!

Sunt convins ca vei avea fata mult mai luminata si mai putin intunecat cerebelul de aburi infatuarii virtuale.

Editat de xray_rom

Partajează acest post

Link spre post
Am o veste pentru tine. Ia notite! Adevaratii suporteri stelisti sunt bucurestenii.

Vai, dar ce cugetare profunda....

Asta ar insemna ca Lacatus, care e brasovean ca si mine, nu e stelist sau cum?

Editat de MoWeed

Partajează acest post

Link spre post
Vai, dar ce cugetare profunda....

Asta ar insemna ca Lacatus, care e brasovean ca si mine, nu e stelist sau cum?

Lacatus a stat la Steaua ... numara-i tu anii. El a facut ceva pentru Steaua!

Comparatia ta e fortata, ca-n gradina botanica:) Nu poti compara floarea campului cu basina porcului.

Apoi sa stii. Nu in multe tari gasesti situatia de la noi. Asta pentru ca spiritul de comunitate la noi lipeseste cu desavarsire. E ciudat ca intr-un oras, sa zicem, de 30.000 de locuitori, cu echipa in Liga 1, peste 50% sa nu tina cu echipa locala.

PS. Acum am vazut ca il ai pe Lacatus in avatar. Ma mir, ca macar din spirit concitadin si imaginistic nu i-ai luat apararea.

Editat de xray_rom

Partajează acest post

Link spre post

Pai si daca a facut multe lucruri pentru Steaua(lucruri pentru care il voi respecta toata viata; nu-l voi injura niciodata din respect pentru ceea ce a facut la Steaua) inseamna automat ca este si stelist?(atentie nu zic ca nu este stelist, doar vreau sa-ti demonstrez ca gandirea ta este puerila)

De ce anumite lucruri nu sunt adevarate decat atunci cand sunt argumente valide pentru a-ti sustine parerea?

Pe cand unii merg o singura statie de autobuz pana la un meci acasa in Ghencea, Adrian(sau orice alt suporter stelist din afara Bucurestiului; nu ma refer neaparat la el) pierde o zi pe drum dus si intors si cheltuieste mult mai multi bani.

Dar cat esti de stelist nu se masoara in numarul de meciuri vazute. Eu, asa mai naiv cum oi fi, cred ca stelismul se masoara in intensitatea sentimentelor pentru aceasta echipa. Sau cumva taranii aia de-l iubesc pe Becali sunt stelisti, de vreme ce noi astia din "provincie" nu avem cum sa fim stelisti(indiferent de intensitatea cu care traim meciurile)?

LE: Ia documenteaza-te un pic si vei afla ca pe acest forum am fost printre cei mai mari aparatori ai lui Lacatus pana sa revina la Steaua. Din acel moment sentimentele mele au fost confuze. Pe de-o parte niciodata nu o sa-l injur pe Lacatus si, daca nu si-ar fi asociat numele de bunavoie cu cel al jegului din loja, l-as fi sustinut ca antrenor pana in panzele albe, oricare ar fi fost rezultatele lui. Daca nu ma crezi intreaba-l pe Adrian, cu care am avut destul de multe discutii in contradictoriu pe aceasta tema

Pe de alta parte la revenirea lui m-am simtit, ca suporter stelist, tradat de simbolul Lacatus. Nu mi-a venit sa cred ca Fiara s-a intors la Steaua dupa ce a fost insultat de acel specimen primitiv al speciei umane care raspunde la numele de Becali.

De aceea nu am raspuns pana acum la articolul tau pentru ca, desi il respect pe Lacatus pentru contributia lui la palmaresul nostru de invidiat, nu pot sa fiu de acord cu ceea ce face acum. Chiar si asa, te rog cauta prin toate postarile mele si zi-mi daca gasesti cumva un post in care sa-l fi insultat pe Lacatus

Editat de MoWeed

Partajează acest post

Link spre post

oau!

Iarasi ai reusit sa postezi o tona fara sa spui nimic. Bravo.

Credeam ca nu mai ai cum. Dar uite ca iar ti-a iesit.

Argumentele lipsesc, normal. Dar nu conteaza. Ca oricum ai folosit cuvinte mari (corecteaza greselile).

Mi-a placut ca te-ai dat mare cu tot ce ar trebui eu sa cred ca ai adunat in viata. Bineinteles, la adapostul unui nickname, toti suntem doctori, olimpici, castigatori de Nobel sau Oscar.

Dar acum serios. Cine sunt eu la cei 22 de ani ai mei sa te judec pe tine la cei ? ani ai tai? Cata nesimtire din partea mea. Eu, Alba Iulianul(ca nu-s ma din Cluj. Acolo am facut facultatea si muncesc. Asta nu inseamna ca imi place orasul), mi-am permis sa ma iau de tine, omul de nicaieri...scuze doctorul omul de nicaieri.

Eu, cu mintea mea Alba Iuliana de 22 de ani, imi permit sa dau verdicte. Dar stii de ce?

Pentru ca tu imi permiti sa dau verdicte.

Ti-am spus mai sus.

Cand ai un articol publicat, trebuie sa accepti si criticile, daca iti plac laudele.

Si, daca tot ai de gand sa te bagi in vorba cu cei care te critica, ar fi bine sa folosesti argumente, nu ironii.

Nu de alta dar, daca folosesti ironii, inseamna ca respectivul are dreptate si ca tu, incoltit, recurgi la ultima aparare(in cazul asta, cuvintele. Ca e greu sa pleznesti un om de la tastatura).

In final, nu cred ca trebuie sa iti mai spun cat de penibil esti ca te dai mare cu niste chestii pe care nu le poti proba.

Si esti si mai penibil ca incerci sa iti impui punctul de vedere folosindu-te de argumentul "Eu poate ca am facut mai multa scoala ca tine. Asadar eu am dreptate!"

Asa, si ca tot ai zis ca trebuie sa fac in viata macar 1% din ce a facut Lacatus...

Ia spune-mi. Daca l-am dat pe unu' cu capu' de o masa, pe unu' l-am facut KO cu un genunchi in gura si, cand eram pe clasa a 3a, l-am scuipat pe altu', am facut macar 1% din ce a facut Lacatus?

Sau mai trebuie sa rup niste picioare, sa pun capat carierelor unor sportivi, sa imi bag p**a in Steaua(Lacatus a facut si asta), sa le bag mana in gura fostilor mari stelisti care il critica pe cioban si sa il pup in fund pe becalii?

p.s.

Lacatus a fost fotbalist. A jucat toata viata fotbal si a fost platit pentru asta.

Pentru asta el e respectat si vazut ca un erou. Dar, pana la urma, ce a facut Lacatus in afara de fotbal?

Eu am avut un coleg care in liceu a facut ceva criza. A lesinat si a cazut pe jos. Cei din jur radeau toti pentru ca nu stiau ce s-a intamplat. Eu stiam si i-am acordat primul ajutor. Am fost singurul. Acum, hai sa nu exagerez, nu stiu daca i-am salvat viata sau nu. Dar parca, totusi, am facut mai mult decat sa joc fotbal.

l.e.

1) Lacatus nu si-a permis sa spuna ceva depre Adrian.

Ba da, a spus. Atunci cand i-a atacat pe suporterii care il huiduiau pe becalii, m-a atacat si pe mine.

Atunci cand a zis "cine da in becalii, da si in mine" mi-a declarat si mie razboi.

Editat de Adrian

Partajează acest post

Link spre post
Pai si daca a facut multe lucruri pentru Steaua(lucruri pentru care il voi respecta toata viata; nu-l voi injura niciodata din respect pentru ceea ce a facut la Steaua) inseamna automat ca este si stelist?

De ce anumite lucruri nu sunt adevarate decat atunci cand sunt argumente valide pentru a-ti sustine parerea?

Pe cand unii merg o singura statie de autobuz pana la un meci acasa in Ghencea, Adrian(sau orice alt suporter stelist din afara Bucurestiului; nu ma refer neaparat la el) pierde o zi pe drum dus si intors si cheltuieste mult mai multi bani.

Dar cat esti de stelist nu se masoara in numarul de meciuri vazute. Eu, asa mai naiv cum oi fi, cred ca stelismul se masoara in intensitatea sentimentelor pentru aceasta echipa. Sau cumva taranii aia de-l iubesc pe Becali sunt stelisti, de vreme ce noi astia din "provincie" nu avem cum sa fim stelisti(indiferent de intensitatea cu care traim meciurile)?

A fi stelist inseamna a-i iubi trecutul si a-i respecta pe cei care "l-au scris". Iubirea iarta si o crima! Terfelirea lor, inseamna automat si terfelirea Stelei. Este ca in viata. Daca intr-o familie este un betiv(pe bune sau in folclor) automat nu este considerata o familie buna. Dar a-l scoate tu in strada si a-i pune sticla in mana aratandu-l cu degetul este deja un semn ca ti se falfaie de familie.

Ai inteles gresit!Eu i-am spus sa nu se mai dea mare stelist ca nu are nici o acoperire, nici de obarsie si nici de atitudine.

Asta cu suporterii care vin la fiecare meci e ca intr-o casnicie. Tu aici si nevasta in America. O iubesti, dar ea nu simte:))Orice echipa are nevoie de suporteri pe stadion nu pe internet!

In fine ... ce s-a spus in ultimul timp despre Steaua si despre glorile steliste a fost posibil si pentru ca Steaua a devenit un camp de batalie si nu de sustinere. Poti spune orice despre oricine din cei intrati in cartea de istorie a Stelei si se gasesc multi "stelisti" care sa te aplaude. E jalnic!

Editat de xray_rom

Partajează acest post

Link spre post
Asta cu suporterii care vin la fiecare meci e ca intr-o casnicie. Tu aici si nevasta in America. O iubesti, dar ea nu simte:))Orice echipa are nevoie de suporteri pe stadion nu pe internet!

Indiferent daca simte sau nu, tu tot o iubesti. Si, daca nu ma insel, despre asta era discutia; ca nu poti sa fii stelist daca esti din afara Bucurestiului(sau ca numai bucurestenii sunt stelisti - e acelasi lucru).

Partajează acest post

Link spre post

@Adrian,

chiar e regretabil dialogul vostru interminabil...totusi,detaliaza daca poti,momentul in care iti aduci tu aminte ca Lacatus si-a bagat p*** in Steaua...S-ar putea sa fie noutati pe care multi nu le stiu...(printre care si eu)...

Partajează acest post

Link spre post
Tu imi spui mie ca nu stiu sa gandesc cand am teanc de inventii gros cat DEX-ul pe care l-ai deschis decat cand l-ai sters de praf?

Asta-i ciudat.

Pe vremuri se spunea"pe care l-ai deschis doar cand l-ai sters de praf"sau "pe care nu l-ai deschis decat cand l-ai sters de praf".De-asta ma intreb uneori,la ce e buna atata scoala daca oamenii tot ca pe maidan se exprima?... :gathering:

Eu cred ca va certati degeaba.Sunteti stelisti amandoi,fiecare cu adevarul lui.Trebuie sa ramanem concentrati pe adevaratul rau din Ghencea:Jiji Becali!

Pana una alta am mai vazut azi un mare idol stelist care,desi a spus unele lucruri adevarate,s-a pus la coada ca sa fie umilit de Jiji...Ilie Dumitrescu.

Becali,pleaca din Ghencea!!!

Partajează acest post

Link spre post

prea multa cearta pt un caracter de doi bani,dupa ce ca nu are nicoio treaba cu antrenoratul mai este si lipsit si de orice urma de bun simt,citeam azi cum Jiji a declarat ca el a vrut sistemul 4-1-4-1 si maestrul Lacatus ia facut pe plac,mai poti spune ceva in fata unei evidente atat de clare.......de cand ma stiu doar o singura data am prins Steaua atat de jos in clasament,cred ca era sezonul 99 dar atunci echipa era intr adevar in reconstructie dupa ce castigase 6 titluri....si pierdeam pe la resita cu o galerie care mergea la meci cu taxiurile.....erau alte vremuri....si galeria era altfel,multi care numai vin altii care nu se mai implica ....pacat

Partajează acest post

Link spre post

@Adrian

Ti-am facut suficient onoarea sa risipesc niste replici pe tine...

Si cu neonul pe freza, in bezna ta, jignirea tot a critica suna si dialogul, terci.

Te va destupa viata, oriunde ai fi!In Alba Iulia, Alba-Neagra ...

PS.

Ti-as putea adresa site-lui firmei mele. La Contacts sunt numere de tel. Ai suna si ti-as raspunde.

Dar eu nu am ce sa-ti demonstrez tie. Ar trebuie sa fiu cazut in freza sa-mi pun mintea cu tine.

Editat de bodanelu

Partajează acest post

Link spre post

Excelent, Xray_rom!

@MoWeed- recunosc ca nu am citit replicile si nici nu am stofa de moderator.

Cu toate astea imi permit sa spun ca a fi stelist este o mare satisfactie si o imensa placere. Diferente intre cel ce circula cu 41 sau cu intercity, nu sunt nicicum. Si sunt de acord cu tine cand spui ca stelismul nu se masoara. Pai ce ai putea sa masori -bucuria de la golul lui Lacatus de la Glasgow? Cea pe care toti stelistii au incercat-o, fireste. Necazul si incrancenarea de la meciul PSG? Stelismul nu se masoara pur si simplu, eo stare sde spirit. Cei care se simt stelisti ar trebui sa fie alaturi pt ca sentimentul este si unul de apartenenta. Ne bucuram nu numai pt ca Goian da gol ci si pt ca suntem impreuna si ne putem bucura impreuna.

Ceea ce se intampla acum pe forum este de neinteles. Stelisti care se injura intre ei. Imi pare rau ca am ajuns sa vad si lucrul asta. Ne injuram idolii, ne injuram intre noi - si toate astea pentru ce?

Pt ca un bou care cum-necum are sa plece oricum, se incapataneaza sa faca ce ar fi firesc - sa ne lase in pace cu mitocaniile de om marunt, as spune subom daca nu chiar animal. Sta ca taurasul in gura prispei cand vrei sa-l duci la monta.

In fine, acest animal plateste ziaristi. E de notorietate, nu trebuie sa argumentez. Aceasi ziaristi care stau toata ziua cu pixul in gura si mintea la ratele de la casa ce le mai au de platit isi fac datoria si pe acest forum. De ce? Pt ca este al stelistilor. S-au prins ca ceea ce-i intereseaza este nu sa schimbe imaginea animalului in opinia publica, asa in general ci mai degraba in randul suporterilor. Dar asta nu dureaza mult, ne lamurim imediat - cei mai multi sunt inconsecventi si se dezvaluie repede. Altii nu sunt decat aparitii episodice- atat pana le cade subventia de la cioban. Nu va mai certati inutil, nu exista titluri de onoare in a fi stelist. A fi stelist este o imensa bucurie si atat.

Partajează acest post

Link spre post

xray

nu te mai forta atat de mult sa explici unele lucruri, ai o inteligenta deosebita, probabil ca ar fi trebuit sa iti dai seama ca aici multi posteaza aiurea, ca dau verdicte dupa nr de postari, de nickname, etc.

Am observat ca unora le este sila sa citeasca un articol si sa faca minimul efort de a-l intelege, sa inteleaga ce a vrut ala sa spuna in tot articolul, nu intr-o fraza, nu intr-un paragraf.

Esenta articolului este buna, e vorba in fapt despre un minim de bun simt si respect fata de Lacatus din 2 considerente 1- este antrenorul Stelei, iar pentru asta ar trebui sa il respectam, pentru ca ne respectam antrenorul si nu trebuie sa il porcaim si injuram.

2-pentru ca Lacatus este si unul dintre cei mai gloriosi jucatori ai Stelei.

Poti sa recitesti treadul despre meciul de la Brasov (ala de acum cateva zile) in care eu spuneam ca si Lacatus are o parte de vina la situatia acutala, putini mi-au dat deptate, multi l-au aparat pe Lacatus invocand ca Jiji este raul suprem. Acum vad ca Lacatus nu se mai bucura de aceiasi ipostaza.

In perioada in care Oli, era gratulat cu urmatoarele titluti-zeroli, olita, zerolaoiu, slugaroiu. etc.

am afirma tot pe acest site ca ar trebui sa avem si noi mai mult respect fata de antrenor, jucatori, staf tehnic etc, ca nu se cade sa pocim toti jucatorii cum ne vine la gura, doar ca asa vrem noi.

Nu iti spun cate galeti de mu*e mi-am luat atunci, se pare ca nici tu nu ai scapt mai ieftin.

Partajează acest post

Link spre post

Niciodata atasamentul sau simtul datoriei al unui fost sau actual angajat al clubului nu se va putea compara cu dragostea si devotamentul unui suporter adevarat. Nu noi avem obligatii fata de ei, jucatorii, ci ei sunt obligati sa raspunda acestei iubiri.

Singura noastra obligatie, ca suporteri, principiala este fata de club. Fata de Steaua. Din pacate Steaua inseamna Becali, astazi. Eu cred ca trebuie sa ne consideram eliberati de orice obligatii principiale in momentul asta. Toti cei ce i se alatura lui Becali ne sunt dusmani. Sunt dusmanii Stelei, sunt dusmanii Istoriei noastre, sunt dusmanii Traditiei noastre, sunt dusmanii tuturor celor ce s-au bucurat sau au suferit pentru Steaua. Intre suporteri si club trebuie sa fie intotdeauna o stare de complementaritate, noi va dam dragostea noastra, banii nostri, sanatatea noastra, cateodata chiar si libertatea noastra, singura voastra obligatie este sa faceti tot ce puteti ca noi sa ne bucuram. Pentru ca numai fericindu-si suporterii un jucator aduce glorie clubului.

Oricare dintre noi, anonimi suporteri stelisti, ii suntem superiori acestui Lacatus. El a fost platit pentru fiecare minutel stat in ograda clubului, noi am fost in stare de multe sacrificii pentru Steaua. Am fugit de la scoala de multe ori, am fugit chiar si de le serviciu uneori, ne-am imprumutat de bani uneori, am luat sau dat bataie cateodata, am fost arestati sau amendati, gazati, umiliti uneori de catre fortele de ordine sau de haidamacii lui Becali, cine este acest Lacatus fata de noi? Astazi este un slujbas al lui Becali, ieri facea blaturi cu spurcatii fiind antrenor la Brasov sau la Pt Neamt. A ramas acelasi individ care spunea ca-si baga ****-n Steaua in 90. Veti vedea, nu va mai dura mult si va veni in fata peluzei sau a tribunei si ne va face de doua parale, ne va injura cu tot ce a invatat la el acasa.

Partajează acest post

Link spre post
Indiferent daca simte sau nu, tu tot o iubesti. Si, daca nu ma insel, despre asta era discutia; ca nu poti sa fii stelist daca esti din afara Bucurestiului(sau ca numai bucurestenii sunt stelisti - e acelasi lucru).

Nu! Am spus asa:

"Adevaratii suporteri stelisti sunt bucurestenii. Pe carca lor au rupt militienii si jandarmi bulanele. Ei sunt meci de meci pe stadion.

Tu esti un venetic, ca si mine. Macar eu am facut 2 facultati in Bucuresti, am stat 10 ani acolo, dar tot nu-mi permit sa ma compar in fapte cu suporterii stelisti get-beget"

Deci nu m-am dat mai stelist decat el!Ca bucurestenii sunt mai stelisti decat restul, nu ma refeream la sensul afectiv, ci la fapte. Ei sustin echipa meci de meci pe teren! Si mai spuneam ca o echipa are nevoie de suporteri in timpul meciului si iti asimilam cu o casnicie. Una sa fi toata ziua cu nevasta si alta sa o vezi o data pe an. Echipa, ca si nevasta are nevoie de o iubire activa, nu platonica sau de la distanta.

Editat de xray_rom

Partajează acest post

Link spre post
Ti-am facut suficient onoarea sa risipesc niste replici pe tine...

Si cu neonul pe freza, in bezna ta, jignirea tot a critica suna si dialogul, terci.

Te va destupa viata, oriunde ai fi!In Alba Iulia, Alba-Neagra ...

PS.

Ti-as putea adresa site-lui firmei mele. La Contacts sunt numere de tel. Ai suna si ti-as raspunde.

Dar eu nu am ce sa-ti demonstrez tie. Ar trebuie sa fiu cazut in freza sa-mi pun mintea cu tine.

Aceeasi atitudine de om superior. Nietzsche ar fi mandru de tine...not!

Vad ca nu ai de gand sa aduci argumente. Doar povesti.

Ok. Pun atunci capat acestei discutii aici, ca sa ii lasam si pe altii sa vorbeasca.

p.s.

Nu! Am spus asa:

"Adevaratii suporteri stelisti sunt bucurestenii. Pe carca lor au rupt militienii si jandarmi bulanele. Ei sunt meci de meci pe stadion.

Tu esti un venetic, ca si mine. Macar eu am facut 2 facultati in Bucuresti, am stat 10 ani acolo, dar tot nu-mi permit sa ma compar in fapte cu suporterii stelisti get-beget"

Deci nu m-am dat mai stelist decat el!Ca bucurestenii sunt mai stelisti decat restul, nu ma refeream la sensul afectiv, ci la fapte. Ei sustin echipa meci de meci pe teren! Si mai spunea ca o echipa are nevoie de suporteri in timpul meciului.

Asta e. Eu nu pot sa trec prea des prin Bucuresti ca e departe. Bani, timp, etc... E criza, ce sa faci!?

Da' macar ma duc prin deplasari.

Aaaa... da' asta nu conteaza.

Deplasarile nu conteaza. Bataile primite de la jandarmi pe alte stadioane nu conteaza. Conteaza doar bataile primite in Ghencea.

Ce sa ii faci? Eu sunt venetic. Ma duc la meciurile echipei de fotbal prin tara, nu la Bucuresti.

La fel si cand e vorba de meciurile echipei de rugby. M-as duce si la hochei...dar stim cu totii care e situatia acolo.(2 centre in toata tara)

Editat de Adrian

Partajează acest post

Link spre post