Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Totul despre STEAUA

6 posts in this topic

Programul acestei saptamani al sportivilor clubului Steaua impreuna cu ultimele rezultate si clasament:

 

 

FOTBAL

 

Liga 1, etapa a XX-a, sambata 14.03, ora 20:30 (in direct Antena 1)

 

F.C. Steaua Bucuresti - Politehnica Iasi

 

Stadion Steaua, Bucuresti

 

Ultimul rezultat: FC Brasov - FC Steaua 1-0

Clasament: 6. FC Steaua 19 7 9 3 25-15 30p.

 

 

Liga 3, seria II, etapa a XX-a, vineri 13.03, ora 14:00

 

F.C. Steaua II - FC Rapid II

 

Stadion Complex Ghencea, Bucuresti

 

Ultimul rezultat: Inter Gaz - Steaua II 0-3

Clasament: 1.Steaua II 17 13 3 1 39-9 42p

 

 

 

BASCHET

 

Divizia B, etapa a XVII-a, sambata 14.03, ora 17:00

 

C.S.A Steaua TURABO - CSS Giurgiu

 

 

Ultimul meci: CSS Ploiesti - Steaua Turabo 61-109

 

Sala Mihai Viteazul, Bucuresti

 

 

 

HANDBAL

 

Liga Nationala masculin, etapa a XIX-a, sambata 14.03, ora 16:15 (in direct Sport.ro)

 

C.S.A. Steaua Bucuresti - Stiinta Municipal Dedeman Bacau

 

Sala Concordia, Chiajna

 

 

Ultimul meci: Dinamo-Steaua 38-26 (17-16)

Clasament: 6 Steaua MFA 18 10 2 6 560:509 22p.

 

 

 

VOLEI

 

Divizia A1 masculin, etapa a XXII-a (ultima), sambata 14.03, ora 17:00

 

VCM LPS Piatra Neamt - C.S.A. Steaua Bucuresti

 

Sala Ceahlaul, Piatra Neamt

 

 

Ultimul meci: Steaua - Tomis 2:3 (25:21, 25:23, 17:25, 16:25, 13:15)

Clasament: 9. Steaua 21 8 13 29p.

 

 

 

RUGBY

 

Cupa Europeana a Natiunilor, etapa a V-a, sambata 14.03, ora 14:15 (in direct TVR2)

 

Georgia - Romania

 

Stadion Lokomotiv Mikheil Meskhi, Tbilisi

 

 

Memorialului "Sandu Ville-Gorun", editia a VIII-a, vineri-duminica 13-15.03

 

 

Vineri, ora 14: Poli Iasi – CSA Steaua Bucuresti

 

 

Sambata, ora 10: Bucovina Suceava – CSA Steaua Bucuresti

 

Stadion Agronomie, Iasi

 

 

 

ATLETISM

 

 

Campionatul Balcanic de cros, sambata 14.03

 

Traseu Belgrad, Serbia

 

 

Campionatul National de sala, juniori III, sambata-duminica 14-15.03

 

Sala Lia Manoliu, Bucuresti

 

 

Campionatul National de Aruncari Lungi Seniori, Tineret, Juniori I, Juniori II, Juniori III si Copii I

Rezultate:

 

Disc, juniori 2: 1. Iovu Cristian, 8. Niculae Alexandru

Sulita, juniori 1 : 4. Dinca Ionela

Sulita, tineret-seniori: 2. Monica Stoian

Suliata, tineret-seniori: 1. Bartha Levente, 4. Craciun Florin

Disc, copii 1: 3. Nicolae Adela

Sulita, copii 1: 5. Hasan Hamze

Disc, copii 1: 2. Ciocoi Luys

Disc, juniori3: 9. Tiu Mihai

Sulita, juniori 2: 3. Dinca Ionela

Disc, juniori 2: 8.Dinca Ionela

 

Concursul National de Cros, Seniori, Tineret si Juniori 1

Rezultate:

 

5600m, fem tineret: 1. Barca Elisabeta, 4. Mircea Oana

7400m, masc, tineret: 5. Radulescu Liviu

9200m, masc, seniori: 5. Rãsãdean Beneamin

 

 

 

BOX

 

Cupa Romaniei Tineret (masculin), luni-duminica 09-15.03

 

Sala Complex Sportiv Alutus, Mangalia

 

 

 

HOCHEI PE GHEATA

 

Liga Nationala, play-off locurile 3-4, joc 1, sambata 14.03, ora 17:30

 

C.S.A Steaua Bucuresti - SCM Fenestela 68 Brasov

 

Patinoar Mihai Flamaropol

 

 

Liga Nationala, play-off locurile 3-4, joc 2, duminica 15.03, ora 15:00

 

C.S.A Steaua Bucuresti - SCM Fenestela 68 Brasov

 

Patinoar Mihai Flamaropol

 

 

 

JUDO

 

Finala Campionatului Național de Judo individual Tineret U'23, vineri-duminica 13-15.03

 

Sala Sporturilor Antonio Alexe, Oradea

 

 

Rezultate:

Divizia A Ne Waza, Etapa I

Masculin

CS Steaua Petrom - CSS Unirea Politehnica Iasi 3-4

CS Steaua Petrom - CSM Liberty Oradea 1-6

 

Feminin:

 

CS Steaua Petrom - CSM Baia Mare 5-2

CS Steaua Petrom - U CSM Cluj Dinamo B 5-2

 

Finala CN Ne Waza seniori

 

52kg, fem: 1. Nistor Monica

63kg, fem: 2. Vladoiu Adriana

 

 

 

MOTOCICLISM

 

Campionatul Est European de Motocross, Etapa II, sambata-duminica 14-15.03

 

Traseu Gevgelija, Macedonia

 

 

 

NATATIE

 

Campionatul Național Open, pentru seniori si juniori, miercuri-duminica 11-15.03

 

Bazin Olimpic, Pitesti

 

 

 

HALTERE

 

Cupa Romaniei la tineret și juniori 1, luni-sambata 09-14.03

 

Sala Polivalenta, Botosani

 

 

 

TIR SPORTIV

 

Campionatul Național - talere, etapa a III-a, luni-duminica 09-15.03

 

Poligon Tunari

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Liga lui Mitica suntem pe sase, in Liga nationala de handbal sunten pe sase, in Mol Liga am terminat pe locul sase!! 666!! inseamna ca avem cu totii..."pasapoarte biometrice"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce ora sunt meciurile de hockey ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca de obicei - sambata de la 5 jumate, duminica la 3

 

Daca la fotbal n-am fost in stare sa ii batem pe brasoveni, macar la hochei baietii au batut : CSA Steaua - Brasov 5-2 (1-2, 2-0, 2-0)

Edited by Padrese

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0