Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Adevarul care doare

146 posts in this topic

Pacat ca Lacatus nu constietizeaza ca este un mediocru ca antrenor si nu pleaca o data de la Steaua.De fapt nu stiu de ce a mai revenit sa ne dispere cu incompetenta lui?Lotul actual el impreuna cu un alt afon (A Ilie) l-au construit.Nu are de ce sa dea vina pe Becali.Pregatirea de iarn a si asta de vara tot ael a facut-o cu echipa...Nu il mai suport >Eu sunt stelist inca inainte de a veni el la Steaua in 83 si chiar nu ma intereseaza de ce reprezinta el ca simbol pt Steaua.Eu vreau la echipa mea profesionisti adevarati si nu simboluri prafuite.Poate ne ajuta Dumnezeu sa iesim din pasa asta proasta

Te inseli amarnic "fratelo".Eu nu am descoperit Steaua cand a aparut Becali. Din nefericire.am avut neplacerea sa-i vad pe verii Becali de pe vremea CAP-urilor(daca stii ce sunt alea).Si-ti spun ca eu nu am orgasm cand ii vad pe unii dintre ei.I-am vazut in stare necosmetizata. Eu nu am trait cu Becali ca sa fiu fericit cu el.

Eu am fost pe stadion inainte de a aparea Becali in loja. Steaua a avut mai multi sustinatori inainte de "epoca Becali".

Acum ,le-a ajuns pana-n gat!

"fratelo" limbajul tau rudimentar dar destul de patimas da de inteles ca esti un adevarat suporter...dar te intreb eu:unde sunteti toti aia tari si mari...istoricii...doar pe forum sunteti stelisti ?ca la meci am fost 60? sau ati fost la stana sa cantati muje Jiji?

Care e ma frate investitorul ala serios,ca prin Romania eu vad ca sunt toti asemanatori lui Becali cu mentiunea ca n-au toti la un loc performantele lui.

Serios ? Cu atatea performante cu de nu ni l-a furat inca Real Madrid ? Daca se duce la ei castiga Champions League d e7 ori consecutiv ! Aaaa, aia nu iau in serios paranoici d-astia ....

Edited by DanStan

"fratelo" limbajul tau rudimentar dar destul de patimas da de inteles ca esti un adevarat suporter...dar te intreb eu:unde sunteti toti aia tari si mari...istoricii...doar pe forum sunteti stelisti ?ca la meci am fost 60? sau ati fost la stana sa cantati muje Jiji?

Eu am fost la meci, asa ca nu te mai da tu rotund

Aloooooooooo...colega!

Ce management vezi tu la Steaua??? Tovarase,Becali a luat Steaua cu japca de la un alt tepar,Viorel Paunescu.La sfatul lui Satana. Auzi,"sistem capitalist". Esti haios .Auzi grade de comparatii!!!

Tovaras, cu siguranta esti tu daca spui ca Becali vrea sa faca profit.

Pai normal ca fac comparatii. Poate asa pricepi si tu ceva. Dar astia cu mintea ancorata in trecut, nu pot gandi decat cum o faci tu. Tre-zes-te-te!

Eu cred ca managemantul n-a fost chiar rau daca s-au obtinut rezultate pozitive chiar si la nivel european. Mai mult, a adus la club f. multi jucatori tineri extrem de talentati. Cu siguranta, unii dintre ei vor fi promovati in anii urmatori la echipa mare.

Nu conteaza cum a luat-o. Conteaza ca a realizat performante in acesti ani. Pe mine ca stelist ma intereseaza in primul rand sa ma bucur ca echipa castiga, ca face performanta. Din nefericire acum nu ma mai pot bucura, nici macar cand castigam, asa rar cum o facem. Peluzistii au reusit sa ma faca sa nu ma mai pot bucura. Atmosfera din stadion este irespirabila pentru cei care vin sa vada fotbal.

Eu pana la urma nu inteleg de ce se scandeaza impotriva lui Becali, poate sa-mi explice si mie cineva?

Cine mai risca sa se duca la puscarie pentru ca echipa lui sa castige campionatul?

Ce daca interesul lui este sa se duca in CL pentru bani? Care dintre noi sa fi avut bani nu facea la fel?

De ce sunteti ipocriti?Recunoasteti ca 99% ati fi facut la fel

Edited by MoWeed
Nu mai scrie cu Caps Lock

Pe mine ca stelist ma intereseaza in primul rand sa ma bucur ca echipa castiga, ca face performanta.

Deci tu nu tii cu Steaua, ci cu rezultatele ei. Sau in alte cuvinte, nu conteaza modul in care sunt obtinute oarece "performante"(de 2 ani numai performante nu avem) atata timp cat vine Realu in Ghencea....

Eu am fost la meci, asa ca nu te mai da tu rotund

nu era vorba de tine...si nu ma dau rotund m.am dus din placere..ai parerea ta si ti.o manifesti dar @vlad comenteaza de la tastatura si face pe istoricul cu mine.

Serios ? Cu atatea performante cu de nu ni l-a furat inca Real Madrid ? Daca se duce la ei castiga Champions League d e7 ori consecutiv ! Aaaa, aia nu iau in serios paranoici d-astia ....

Pai eu ma refeream la ce e la noi.Aduna tu performantele celorlalti si vezi daca face cat a facut Steaua cu Becali.Ce treaba are aici Real Madrid?

Pe mine ca stelist ma intereseaza in primul rand sa ma bucur ca echipa castiga, ca face performanta. Din nefericire acum nu ma mai pot bucura, nici macar cand castigam, asa rar cum o facem. Peluzistii au reusit sa ma faca sa nu ma mai pot bucura

Aha. Atunci cum se face ca nu realizezi ca in acest moment a luat-o pe camp ? Nu mai e capabil sa se controleze, vrea ca EL sa fie pe primul plan. E gata sa sacrifice tot doar ca EL sa fie bagat in seama. Daca nu ar fi asa ar intelege ca isi distruge propria afacere. Dar e atat de dus cu pluta incat nu intelege sau nu-l mai intereseaza. Reuseste in schimb sa coalizeze toti dusmanii Stelei si sa transforme un club ca Steaua intr-un circ ambulant.

Deci nu te deranjeaza ca dupa o victorie vine EL si se lauda ca LUI i se datoreaza victoria in schimb te deranjeaza peluzele. Unde in lumea asta un conducator isi atribuie meritul victoriilor ? Si nu oricum, meci de meci ?

Edited by DanStan

Pai normal ca fac comparatii. Poate asa pricepi si tu ceva. Dar astia cu mintea ancorata in trecut, nu pot gandi decat cum o faci tu. Tre-zes-te-te!

Eu cred ca managemantul n-a fost chiar rau daca s-au obtinut rezultate pozitive chiar si la nivel european. Mai mult, a adus la club f. multi jucatori tineri extrem de talentati. Cu siguranta, unii dintre ei vor fi promovati in anii urmatori la echipa mare.

Nu conteaza cum a luat-o. Conteaza ca a realizat performante in acesti ani. Pe mine ca stelist ma intereseaza in primul rand sa ma bucur ca echipa castiga, ca face performanta. Din nefericire acum nu ma mai pot bucura, nici macar cand castigam, asa rar cum o facem. Peluzistii au reusit sa ma faca sa nu ma mai pot bucura. Atmosfera din stadion este irespirabila pentru cei care vin sa vada fotbal.

Atunci te rog sa ai in vedere ca tu cand compari in momentul de fata Steaua cu Barcelona, tu defapt compari pe Becali cu Laporta.Singura asemanare dintre ei este ca ambii nu suporta gruparile ultras.

Repet intrebarea,la ce lucrezi?La stat sau la patron?

Pai eu ma refeream la ce e la noi.Aduna tu performantele celorlalti si vezi daca face cat a facut Steaua cu Becali.Ce treaba are aici Real Madrid?

Deci cateva zeci de jucatori au dat tot ce-au avut mai bun, au facut istorie si tu vii si-mi spui ca 'Becali a avut performante' ? Nu ti se pare ca minimizezi efortul acelor jucatori ? Vedetele noastre au ajuns sa fie cantitati neglijabile in raport cu Becali ? Si cum se face ca un super-tactician si super-psiholog ca Jiji (omu' cu performantele, nu ?) a adus Steaua in asa hal incat jucam ca o echipa de partea a doua a clasamentului ?

Oare de ce cei care il apara pe cioban sunt aceiasi mereu?SI oare de ce majoritatea apar aici dupa esecuri?

NU intru in conflict cu nimeni , ca nu ma intereseaza parerea sclavilor TV`ului...

Deci cateva zeci de jucatori au dat tot ce-au avut mai bun, au facut istorie si tu vii si-mi spui ca 'Becali a avut performante' ? Nu ti se pare ca minimizezi efortul acelor jucatori ? Vedetele noastre au ajuns sa fie cantitati neglijabile in raport cu Becali ? Si cum se face ca un super-tactician si super-psiholog ca Jiji (omu' cu performantele, nu ?) a adus Steaua in asa hal incat jucam ca o echipa de partea a doua a clasamentului ?

Mai Stane, daca Gigi nu le dadea banutu', fii sigur ca acei jucatori nu mai dadeau ce-au aviat mai bun in ei. Banutu' fratele meu, banutu', asta conteaza cel mai mult in fotbal si nu numai. In societatea capitalista absolut nimic nu se face fara bani. Iar banii i-a dat si ii da Becali.

Jucam ca o echipa din partea a doua a clasamentului datorita voua, care l-ati dorit atat de mult pe incompetentul de Lacatus. Ii scandati numele si cand Dorinel era instalat de cateva etape bune. Spalati-va cu el pe cap!

De ce sa nu ne unim si sa scoatem echipa din degrinogolada in care se afla?De ce sa continuam sa punem si noi presiune pe ei?

Eu cred ca sita cerne si Becali singur v-a pleca,datoria noastra ceea a suporterilor este sa fim alaturi de echipa sa-i incurajam si la bine si la rau.

De ce sa nu mergem la urmatorul meci cel cu Poli Iasi si sa umplem stadionul sa vedem daca noi putem sa facem intradevar ceva pentru echipa si chiar sa-i demonstram lui Becali ca fara noi nu se poate si ca trebuie sa tina si el cont de noi.

Sa-i aratam ca noi insemnam ceva si ca atunci cand ne unim putem sa castigam un meci ,bineinteles alaturi de jucatori.

AS vrea ca sambata sa ai dam o mostra de ce anseamna cu adevarat spirit de luptator si as vrea sa le dam o lectie atat conduceri cat si jucatorilor sa vada ce inseamna sa ai spirit de STELIST si sange ROS-ALBASTRU in vene. :steag_cruce_invers:

Eu pana la urma nu inteleg de ce se scandeaza impotriva lui Becali, poate sa-mi explice si mie cineva?

Cine mai risca sa se duca la puscarie pentru ca echipa lui sa castige campionatul?

Ce daca interesul lui este sa se duca in CL pentru bani? Care dintre noi sa fi avut bani nu facea la fel?

De ce sunteti ipocriti?Recunoasteti ca 99% ati fi facut la fel

Cine mai risca sa-si vada afacerea (clubul) depunctat, amenintat cu retrogradarea, etc, pentru a-si face o publicitate mai desantata ca Ceausescu si pentru a incasa cele 10 milioane de euro fara de care nu putea fi sigur ca-si recupereaza o parte din credite ?

Interesul lui e sa construiasca o echipa competitiva daca vrea CL, sa faca ciocu' mic si sa invete ca romanii aveau o vorba : "dezbina si stapaneste". Asa se atinge un obeictiv, facandu-i pe fraieri sa se manance intre ei, nu coalizandu-i ca un papagal impotriva echipei (= afacerii) tale. 99,9 % asta ar fi facut. Nu si marele strateg.

Pai Becali, in nebunia lui este convins ca nu are nevoie de nimeni. Nu vezi ca la victorii meritul e numai al lui si la infrangeri vina este a jucatorilor, antrenorilor, fanilor?

Becali considera ca suporterii stelisti ar trebui sa fie ca lingaii care stau pe langa el. Nu este capabil sa asculte o alta parere decat pe a lui. Protestul nu trebuie sa inceteze, trebuie sa-i aratam ca nu e dorit in Ghencea!

Ce sa te unesti frate ca aici principala preocupare e doar sa-l injuri pe Becali.Echipa s-a dus dracului de mult pe planu'14

Mai incet cu ironiile si offtopicul ca azi sunt suparat.

Ori comentati articolul, ori taceti.

Luati asta ca ultim avertizment.

Primul care sare calu', o ia!

Redondo, daca tu poti sa juri cu mana pe inima (sau pe orice altceva, da' sa fie ceva important) ca problemele echipei sunt datorate doar intr-o proportie neglijabila paranoiei creditorului, incapacitatii cuplului de antrenori si atmosferei create de lingaii din jurul lui Becali atunci discutam altfel. Risti sa juri ?

@ Piranha

Mai Stane, daca Gigi nu le dadea banutu', fii sigur ca acei jucatori nu mai dadeau ce-au aviat mai bun in ei. Banutu' fratele meu, banutu', asta conteaza cel mai mult in fotbal si nu numai. In societatea capitalista absolut nimic nu se face fara bani. Iar banii i-a dat si ii da Becali.

Mai Piranha, s-aude ca bani au castigat si dupa aia, ca doar n-au jucat pe gratis. Atata doar ca au luat bani si-au jucat prost. Faptul ca atunci au facut adevarate minuni trebuie sa aiba o alta explicatie, nu crezi ? Cum ar fi de exemplu faptul ca Protasov se facea ca nu intelege ce-i cere razbelnicu' iar MM Stoica nu sarea sa schimbe jucatori de cate ori avea luminatu' vise erotice. Jucatorii stiau atunci ca trebuie sa faca ce le cere un antrenor profesionist, nu ce viseaza un maniac. In alta ordine de idei, in societatea capitalista occidentala banii ii 'da' o chestie numita club care te angajeaza. Nu o persoana fizica. Daca persoana fizica vrea sa crediteze clubul e treaba lui, riscul lui, pentru club e doar un partener de afaceri, nicidecum un 'salvator' sau vreun atoatepriceput care trebuie sa dirijeze tot ce misca in club.

Edited by DanStan

@Vlad

Nu mai face tu aprecieri despre cat de stelist e unul sau altul de pe internet.Poate fi inselator.Suntem stelisti si punct.Nu exista "mai stelist".Uneori ne contrazicem pentru ca nu mai traim in comunism.Si mai las-o-n masa de treaba cu "trairile unui stelist adevarat" ca daca am fi castigat mereu nu mai comenta nimeni nimic.

Nu cred ca sunt off-topic.

Priviti si alte pasiuni ale stelistului Redondo la intrebarea "cu ce alte echipe mai tineti in afara de Steaua?"

Universitatea Craiova. De fapt cred ca fiecare tine si cu echipa lui locala daca nu e bucurestean. Alea din strainatate sunt doar simple mofturi

Mai las-o in :"masa" (ma-sa) de treaba Redondo! :nono:

Redondo, daca tu poti sa juri cu mana pe inima (sau pe orice altceva, da' sa fie ceva important) ca problemele echipei sunt datorate doar intr-o proportie neglijabila paranoiei creditorului, incapacitatii cuplului de antrenori si atmosferei create de lingaii din jurul lui Becali atunci discutam altfel. Risti sa juri ?

Nu pot sa jur pentru ca am spus ca si Becali are vina lui.Dar ca patron e important sa te plateasca la timp si sa-ti asigure conditiile de performanta.N-ai tu treaba ca jucator ca a jignit Becali o fosta glorie pe care nici nu ai prins--o sau n-ai auzit de ea (pentru straini).Treaba ta este sa fi pregatit din punct de vedere sportiv...ori aici am spus ca azi baietii si conducerea tehnica au ramas corigenti.Aici prea se amesteca problemele. Este evident faptul ca scopul unora este doar de a-l ataca pe Becali fara sa stie macar despre ce vorbesc. Chiar esti un user cu care se poate discuta,dar nu sunt toti ca tine.Si @Pirania are dreptate la faza cu falimentul...el a salvat Steaua....aici nu ai cum sa negi.Nu mai confundati asta cu a fi "becalist"...e doar o discutie care pe unii pur si simplu ii depaseste si se rezuma la jigniri....Si cu mana pe inima iti spun ca eu cred ca acest redactor face propaganda si manipuleaza.

Nu cred ca sunt off-topic.

Priviti si alte pasiuni ale stelistului Redondo la intrebarea "cu ce alte echipe mai tineti in afara de Steaua?"

Mai las-o in :"masa" (ma-sa) de treaba Redondo! :nono:

Si? Chiar nu te inteleg.Sunt craiovean si nu pot fi indiferent la un meci Craiova-Brasov de ex.E orasul meu.Vlade,daca vrei sa ma ataci gaseste ceva mai bun.

Ce sa jure mai,asta nu are nimic in comun cu Steaua.Se afla aici doar ca sa incite.Citeste-i cu atentie postarile,si o sa vezi ca nu-i stelist.

Eu cred ca in acest moment becalizatii sunt o problema mai mare decat insusi ciobanul.Pt ca daca nu ar exista umilii astia care il ridica in slavi,care ii sorb vorbele la TV,care ii cer monede la iesirea din stadion,Jiji Becali ar disparea.

Nu exista nici un argument in favoarea becalului,totusi unii ne cer sa nu-l alungam din Ghencea.Pai ce performante asteptati voi de la Becali,locul doi mereu?Ca de trei ani ne-am abonat la locul doi...

Cum pot unii sa zica ca nu ciobanul e vinovat de situatia de la Steaua?Vede cineva vreo urma de management la Steaua?Vede cineva in toata structura administrativa macar un singur om capabil si calificat?

Ni se tot baga in fata placa cu performantele lui Jiji.Dar ce performante sunt calificarile in grupele ligii,in afara banilor castigati de acolo de baci?Ca am fost ciuca batailor,cea mai slaba echipa din Europa,si nici experienta nu am castigat,ca jucam din an in an mai slab!...

Al doilea vinovat e Lacatus,pt ca se poarta ca o curva.Si nu are nici o treaba cu antrenoratul.Apoi Pedrazzini.Jigodia asta nu are ce cauta la Steaua.

Jucatorii ar trebui si ei scuturati ,pt ca nu onoreaza cum se cuvine tricoul ros-albastru.Dar cine i-a adus?Cine se lauda cu ei acum cateva luni?Cine spunea ca suntem acoperiti pe toate posturile,si nu mai trebuie sa aducem jucatori?Cine nu stie sa-i aseze pe teren,cine nu stie sa scoata de la ei tot ce au ei mai bun?

Protestul trebuie sa continue!Numai scapand de cioban ne vom recastiga echipa!

Si cu mana pe inima iti spun ca eu cred ca acest redactor face propaganda si manipuleaza.

Din pacate asta cred si eu. Si mai cred ca il soldatino nu face acest lucru neaparat din convingere. Mai e si alceva la mijloc.

Recunosc ca scrie bine si se pricepe la spalat creierii. Din pacate, in loc s-o faca pentru ai face pe suporteri sa fie alaturi de echipa, el urmareste cu totul si cu totul alte lucruri.

Sign in to follow this  
Followers 0