fcsteaua.ro

Steaua a clacat la Brasov

100 posts in this topic

unica solutie continuam protestele si facem o petitie (on-line), sa vada ciobanul si toti ceilalti ca vom fi peste un milion cei care o vom semna si il vom alunga din Ghencea. propun foarte serios sa facem aceasta petitie care sa fie semnata cu seria si nr. din cartea de identitate asa nu o spuna nici ciobanul si nimeni altcineva ca o persoana a semnat de 1000 de ori.haideti nu stati cu mainile in san si continuati protestele doar asa vom reusi sa ne facem auziti si sa indepartam Becali &co din Ghencea.

Lacatus-omul e mare? :blink:

Nici ca inaltime.. :wacko:

fmmmmmm Becali si tot neamul tau. cum plm sa zica Becali ca pt tiago da 100 d emii doar sa-l ia cineva?!?!cum familia masii tocamai ala care a mai jucat cat de cat ceva e injurat de cancerosul asta de bubosul asta, de microbul asta de om , de analfabetul asta, de vanzatorul asta de iaurt care se crede mare scula in toate . se pricepe el la toate dar-ar trenul peste maybachul ala obosit cu el in masina. mori daten sange de cioban!!! imi pare rau ca trebuie sa injur si sa scriu incorect dar chiar sunt enervat, isi bate joc de munca unui jucator, neamul matii de virus ambulant, boala sub forma de om ce esti !!!

Pacat ca am ratat foarte multe ocazii. Am vazut 1-2-uri frumoase, scheme de joc, joga bonito-uri. Eu zic ca suntem pe drumul cel bun. Ne lipseste doar acel gram de noroc.

Sa ma c*c pe el de meci.

ai fost macar la meci ?

facem o petitie (on-line)

De acord, petitille on-line sunt intotdeauna o idee buna. Si dau si rezultate.

ai fost macar la meci ?

Nici nu era ironic..deloc !!!

N-am vazut nimic.N-o sa-mi refulez si eu aici sentimentele.Spun ca doar in halul asta (joc inexistent + ciobanul contestat) , sper sa se ajunga la deznodamantul dorit de toti:Plecarea cioanul din Templu!

NU IL MAI SUPORT PE Lacatus.VREAU PROFESIONISTI ADEVARATI LA Steaua NU SIMBOLURI PRAFUITE.

E mai bine asa. Decit campioni cu Becali finantator - mai bine terminam pe 10. Numai asa vom scapa de acest profitor, parazit si de turma de lingai de linga el . Da pe urma se vor gasi oameni, stelisti adevarati gen Hagi, Nastase, care vor prelua Steaua si-o vor duce acolo sus unde ii e locul - in elita fotbalului european!

mai era nevoie de meciul asta sa demonstram ca suntem praf??...mai bine stateam in Bucuresti,pierdeam cu 3-0 si tot era mai bine decat 1-0 asta cu un joc cu care nici in D nu aveai acces...deja m-am obisnuit cu situatiile astea si ma mir atunci cand mai prindem si noi o victorie plouata venita din urma unor autogoluri sau greseli de arbitraj din mila arbitrilor

PLEACA DIN Ghencea CIOBANE INFECT!!!

Becali: "Nu știu de ce i-am luat pe Szekely și Tiago! Paseazã numai la adversar!"

46' Prima mutare la Steaua. Dayro Moreno l-a înlocuit pe Szekely

61' A doua schimbare la Steaua, intrã Lovin în locul lui Tiago

Mai este ceva de comentat?

Eu speram ca Lacatus sa fie acel gen de antrenor care sa nu-i pese deloc de ce spune patronul, dar se pare ca m-am inselat.

Daca tu esti antrenor doar ca tipi "Dayro", atunci ce sa-i mai zici? Asta as putea sa fac si eu; oare nu e destul de prost Jiji sa-mi dea mie cateva sute de mii de euro sa tip si eu?

Pana nu vine un antrenor la Steaua, nu avem nici o sansa, nici pentru Intertoto.

Eu zic ca un loc de UEFA este o tinta destul de mare pentru noi si am trebui sa fim mandri daca am ajunge pe un loc de UEFA.

Nici cei mai mari dusmani ai Stelei nu si imaginau vreodata ca o sa ajunga Steaua in asa hal, SI FARA AJUTORUL LOR.....

E mai bine asa. Decit campioni cu Becali finantator - mai bine terminam pe 10. Numai asa vom scapa de acest profitor, parazit si de turma de lingai de linga el . Da pe urma se vor gasi oameni, stelisti adevarati gen Hagi, Nastase, care vor prelua Steaua si-o vor duce acolo sus unde ii e locul - in elita fotbalului european!

si eu zic asa..

**** off ciobanule

PROBLEMA LA Steaua ESTE Becali, daca nu pleaca asta de buna voie trebuie sa facem ceva, ca daca anul asta nu avem probleme cu liga2 la anul ne vom bate pentru slavare.

Ne vrem Steaua inapoi! Protasov, Meme, unde sunteti?!

Protasov ?! Da ce mare lucru a facut Protasov la Steaua ?

Amintiti-va de unu Ienei, sau de unu Boloni.Astia ar fi in stare sa ne scoata din rahat.Dar atata timp cat exista o anumita persoana la conducerea clubului, aceste persoane nu vor veni in Ghencea.

Eu zic ca pana la urma tot va pleca Gigi! Aici e o chestie comerciala: un antrenor de Doamne'ajuta n-o sa avem, decat paiate manipulate de cioban (Hagi, Laca, Pedrazzini, Dorinel, toti au facut ce-a zis Gigi, chiar daca acum se dau mari viteji). Un antrenor care sa doreasca putere de decizie si raspundere deplina, un antrenor adevarat n-o sa vina cat timp e Gigi, Steaua o sa mearga tot mai jos, si o sa se apropie de faliment. Daca nu joaca in CL nu mai produce bani, daca n-are rezultate n-are pe cine sa vanda pe bani, ciobanu nu mai baga bani, si niciun jucator bun n-o sa mai vrea sa vina la noi. Si pana la urma, tot o sa vanda! Daca ar veni acum israelianul ala de saptamana trecuta, dupa meciul asta, n-ar da mai mult de 20 milioane pe 100% din actiuni. Asta e, cota si pretul Stelei scad pe zi ce trece, si pana la urma tot o sa vanda ciobanul!

Obiectivul pentru acest sezon ar trebui sa fie incepand de azi, reconstructia echipei, dar o reconstructie reala, si nu facuta de Lacatus! Am impresia ca Lacatus e cel care ii strica pe jucatori: de ce Semedo si Szekely zburau la fostele echipe, iar la Steaua sunt maini moarte? Asa cum sunt jucatori revitalizati de unii ANTRENORI, asa sunt si jucatori distrusi de unii antrenori!

Echipa pentru meciul cu Iasi: Zapata - Ogararu, Goian, Ghionea, Filip - Nicolita, Ov. Petre, D. Moreno, Ochirosii - Stancu, Pedriel (Litu, Rusu).

L-am exclus pe Kapetanos pentru ca Lacatus l-a adus la forma slaba de acum, Dorinel il ridicase foarte mult!

ALO BUCURESTIU'....GALERIA?

Intrati tata in nesimtitii astia care-si bat joc de fotbal.Sa nu mai indrazneasca sa iasa pe strazi.Sa fie ca in 2002 dupa acel 0-3 cu Dinamo.Nu vedeti ca-i doare-n cur si n-au nici un pic de dorinta si de vointa? Panarama de Toja nici nu venise bine si-i ardea de curve.Aratati-le ce-nseamna sa porti tricoul Stelei!

Pentru ce? Crezi ca-i doare undeva de noi? Principala problema la echipa este Becali

@ALL care-l injurati pe Lacatus: NU mai bine va indreptati energia catre babuinul din fruntea echipei? EL ESTE PRINCIPALUL VINOVAT! Apoi Argaseala, Lacatus, jucatorii

hai pe bune sa fim un pic realisti si noi,faza cu evreul a fost la misto,cu fata ciobanului care plange dupa Steaua....ca Jiji doreste 80 de mil de euro e visul unei nopti de vara.....ce are Steaua sa merita 1/4 din suma vehiculata,sa vedem:

1.pai nu are stadion proprietate(e al MAPN)

2.pai nu are management(noi il avem pe Argaseala si neamul becalian)

3.pai nu are scouteri

4.pai nu are jucatori,daca Jiji zice ca thiago face -100000 de euro

5.pai nu are o cladire in care sa-si desfasoare activitatea angajatii clubului(sa fie proprietate)

6. pai are un lot cotat pe la 6-7 mil de euro cotat la o valoare aproximativ reala

7.pai are doar brand

voi gasiti vreun investitor nebun in lumea asta care pt o afacere de aproximativ 10 mil de euro,sa plateasca 80 de mil?

stati linistiti,ciobanul are o problema nu o sa vanda niciodata,pt ca nu o sa gaseasca un prost pe masura,in cel mai bun caz da faliment, radeam noi de situatia de la rapid in barba,dar nu-i departe ziua cand o sa le luam locul.

Lacatus tata eu te respect enorm ca fotbalist,iti respect dorinta de a te afirma si realiza ca antrenor la Steaua,dar nu se poate tata,ca sa scoti Steaua din criza trebuie sa ai multa scoala si experienta,sa ai cel putin un doctorat in psihologie(la cat de terminati sunt astia,va dati seama cum le umplea ciobanul buzunarele si cat platea sa-i faca de locul 2 in campionat si cum ii incuraja el sa nu se strofoace sa castige in cupa,asta i-a distrus cu tehnica spaga oriunde ca n umai asa se rezolva orice problema)......eu sa fiu in locul tau Laca as da fuga repede,nu de alta dar nu stiu cine dracu te mai angajeaza dupa performanta de la Steaua.

forzza Steaua.....intotdeauna Steaua........fostii fular-campionii din Ghencea

Am ajuns de rasul intregii tari. Suntem slabi, foarte slabi !

Ma intreb cum de mai au tupeul sa mai poarte tricourile alea rosu albastre, chiar nu mai au si ei pic de onoare ?

care a prins faza cu Lacatus vorbind la telefon imediat dupa golul brasovenilor?a fost filmat cam vreo 2-3 secunde.la un minut dupa asta intrand lita in joc.la ce faze a ajuns Lacatus sa se preteze.cam trist.stiu ca nu e o noutate ca Laca primeste indicatii pretioase in timpul meciului,dar tot nu m-am putut abtine sa nu am un gust amar vazindu-l.

Eu vad clasamentul vinei la Steaua in felul urmator:

locul 1:Hrebenciuc,George(nu viorel)Paunescu,si alti mafioti care l-au adus la echipa si ai tin spatele incontinoare.nimeni nu sta sef la o echipa ca Steaua daca nu are spate politico-mafiot,asa cum la Dinamo,cei care conduc acolo o fac cu binecuvintarea unor generali MAI.

locul 2,3,4,5,6,:Becali

locul 7:neamul Becali aciuat pe linga tatuc (pe Argaseala nici nu-l bag in seama)

locul 8:noi suporterii care suntem pasivi si nu iesim in strada in toate orasele predominate de stelisti.

locul 9:din pacate Lacatus

locul 10:jucatorii

locul 11:arbitrii,cei care tund iarba,cei de la ghiseele de bilete,femeile de servici,si binenteles portarul.

Eu as pune intai jucatorii apoi Lacatus in clasamentul "erorilor"

Steaua are multi oameni de valoare care stau departe de echipa din cauza acestei glume a naturii - un fel de minotaur dar nu cu cap de taur ci de berbec. Ienei, Boloni, Dan Petrescu, Tudorel Stoica, Balint... lista este lunga cat o istorie mare.

Sunt convins ca si Lacatus ar face treaba buna in alte circumstante. Bine a zis cineva aici ca in momentul asta spiritul Stelei se afla un undeva in afara clubului. Atat suporterii cat si oamenii care au facut istorie la Steaua stau departe de Ghencea. E timpul sa ne luam echipa inapoi.Ar fi foarte bine sa umplem stadionul pana la refuz sa spunem cat se poate deTARE ce ne doare!

Se pare ca nici jucatorii astia imbibati cu salarii astronomice pentru valoarea lor nu il mai vor pe Becali. Ciobanul si-a gasit sa dea vina pe ei . E adevarat ca sunt niste nesimtiti pentru cum au tratat jocul asta, insa vinovatul e unul singur : taranul ala ieftin care nu e in stare sa conduca nici oile, apoi o echipa de fotbal(??) .

Se lauda ca a bagat milioane , dar uita ca le-a bagat dupa capul ala prost al lui . Normal ca nu se putea alege decat praful. A bagat Steaua in mizeria aia de viata a lui si a familiei lui de prost-gust .

Lacatus de ce oare nu are curaj sa spuna ce ii lipseste ? A uitat oare ca Steaua este a lui si a noastra, si nu a ciobanului ? Daca respecta Steaua, de ce nu accepta ajutor din partea celorlalte glorii ale Stelei ? Cred ca daca nu face ce stie ca trebuie facut, e mai bine sa apeleze la acea demintate..de care mai vorbea.

De ce a ajuns Tudorel Stoica sa spuna ca se bucura de un esec al Stelei ? A spus-o prea senin si a durut...chiar a durut . Inteleg ca Alin Stoica a semnat cu Brasov, dar chiar cred ca trebuia sa fie mai atent la aceste declaratii; daca el spune asa ceva ... ce mai asteptam noi de la unul care nu are idee nici de fotbal, nemaivorbind de vreun spirit al Stelei ?

Cam multi au luat-o razna, dar jucatorii nu ar trebui sa arate nesimtirea asta; de la cioban mananca iar fara noi nu ii prea pot lua banii. Sa se chinuie cu tricourile alea pe ei sa alerge dupa niste copii si niste rebuturi de fotbalisti care castiga nici jumate din cat primesc ei. Rusine ... mare rusine ... caractere de doi lei educate de un oier grandoman.

toata luma la stadion la meciul cu Poli Iasi sa-i bagam mezel in frigider ciobanului!!