fcsteaua.ro

Steaua a clacat la Brasov

100 posts in this topic

FC Brasov a obtinut o victorie meritata in fata vice-campioanei Romaniei, prin golul lui Abrudan din minutul 73, dupa o respingere gresita a lui Dayro Moreno. Steaua a jucat execrabil in prima repriza, jocul ros-albastrilor revenindu-si in repriza secunda, insa elevii lui Marius Lacatus n-au reusit sa marcheze.

O prima repriza extrem de tacticizata intre Brasov si Steaua, ambele formatii fiind preocupate mai mult sa nu primeasca gol, decat sa inscrie. Daca brasovenii au dominat usor in primele 45 de minute, avand o posesie superioara dar si mai multe actiuni in fata portii lui Zapata, stelistii au prezentat grave probleme la constructie.

Cu o formula cu doi inchizatori, Tiago si Ovidiu Petre, Steaua n-a reusit sa pericliteze careul lui Coman decat de foarte putine ori, doua centrari ale lui Nicolita creand semi-pericol in fata portii brasovene, in timp ce Kapetanos a atins mingea foarte rar. De cealalta parte, Buga si Hadnagy au avut cateva oportunitati la poarta lui Zapata, insa portarul stelist a reusit sa mentina scorul intact pana la pauza.

Intrarea lui Dayro Moreno in atacul Stelei la reluare a adus un plus de tehnicitate in jocul oaspetilor, dar si mai multa determinare. Prima mare ocazie a ros-albastrilor a venit abia in minutul 56 cand Kapetanos a insistat la o minge in careul advers, a recuperat si a intors mingea pentru sutul lui Stancu venit lansat din spate, insa atacantul stelist a trimis inexplicabil peste poarta din 12 metri, singur cu Coman.

Deschiderea de scor a venit insa, din partea brasovenilor in minutul 73. Maldarasanu a executat o lovitura libera de pe partea deapta, Moreno a respins din careu mingea pe spate, insa gresit pana la Abrudan care l-a executat pe Zapata cu un sut din apropierea portii.

Marcarea golului de catre brasoveni a dat peste cap jocul Stelei, care s-a aruncat cu toate fortele in atac, Lacatus trimitandu-l in teren si pe Litu in locul lui Bogdan Stancu. Insa schimbarea de tactica nu a adus nicio modificare pe tabela.

Inainte de inceperea partidei, reprezentantii Jandarmeriei au amendat, cu suma de 100 de lei, doi suporteri ai echipei Steaua, care se aflau in stare de ebrietate si incercau sa introduca in stadion bauturi alcoolice. De asemenea, cei doi suporteri au primit interdictie timp de 6 luni pe orice stadion din Romania.

In minutele de prelungire ale partidei, capitanul echipei Steaua, Sorin Ghionea, si antrenorul formatiei FC Brasov, Razvan Lucescu, au avut un schimb de replici in urma caruia s-a format un meleu in care jucatorii celor doua echipe s-au imbrancit reciproc. In cele din urma, arbitrul Cristian Balaj, ajutat de oficialii celor doua echipe au stopat conflictul, la finalul caruia nu s-a acordat niciun avertisment.

Steaua: 1. Zapata - 4. Golanski, 3. Goian, 24. Ghionea, 18. Marin - 8. Ov. Petre - 16. Nicolita, 28. Stancu (11. Litu '75), 30. Tiago (20. Lovin '60), 7. Szekely (10. Dayro Moreno '46) - 35. Kapetanos. Antrenor: Marius Lacatus.

FC Brasov: 1. D. Coman - 20. I. Voicu, 4. Abrudan, 19. B. Niculae, 3. Ezequias - 14. M. Roman , 10. Ilyes (6. Adriano '68), 27. Maldarasanu, 7. C. Munteanu (18. Cristescu '55) - 29. Buga, 9. Hadnagy (21. Sburlea '75). Antrenor: Razvan Lucescu.

Cartonase galbene: Buga '34 / Nicolita '18, P. Marin '23, Moreno '59, Lovin '85.

Partida a fost condusa la centru de Cristian Balaj, ajutat la cele doua linii de Marcel Savaniu si Ioan Onicas, in timp ce rezerva a fost Laurentiu Dansa.

Onlinesport: Irina Maxim

A clacat la Brasov ??? Steaua clacheaza de vreo 2 ani !

Nici de nivelul lui Poli Iasi nu suntem , nu exagerez ! veti vedea etapa viitoare

ce a putut sa faca un cioban din marele simbol Steaua..comentariile sunt de prisos

Nu mi gasesc cuvintele sa cataloghez acest esec.

De la acel meci cu Timisoara in cupa nu am vazut meci mai prost al Stelei. Chiar nu avem nicio treaba cu fotbalul? Astia isi bat joc de noi! in frunte cu Laca care mi-l baga pe Lovin la 0-0! Chiar au impresia ca mai putem inghiti mult acest rahat?!

Super meci! Super echipa! Super antrenor! Super patron! Aaa pardon , de Steaua ziceti. Am crezut ca se vorbeste de Barcelona. Daca e de Steaua atunci nu ar trebui sa postam nimic pentru ca rezultatul si jocul spun totul de la sine fara sa fie nevoie de interventia noastra. Asta e macar sa fie tot raul spre bine si sa scapam de gigiot.

Surpriza...in nici un caz pentru mine.Agonia continua la toate nivelele:conducere,antrenor, echipa.

Doar suporterii mai incearca si numai ei mai pot mentine in momentul de fata spiritul Stelei in viata! Forza Steaua Semper Fidelis!

Baieti, nu mai suferiti ca nu aveti pt ce. Steaua pe care o iubeam a murit de mult. Daca ma bucura ceva, este faptul ca banii de CL nu vor mai intra in buzunarul ciobanului, singur lucru care il intereseaza, de altfel.

terminati cu Olaroiu vreti sa dam din lac in put? cel mai bine un antrenor strain

Pacat ca am ratat foarte multe ocazii. Am vazut 1-2-uri frumoase, scheme de joc, joga bonito-uri. Eu zic ca suntem pe drumul cel bun. Ne lipseste doar acel gram de noroc.

Sa ma c*c pe el de meci.

Din cauza atitudinii suporterilor am pierdut azi la Brasov. Daca, ei incurajau echipa si nu se axau mai mult pe contestatrea conducerii, jucatorii se concentrau mai mult si castigam meciul fara probleme...scuza preferata a becalizatilor

Uneori iti vine sa-ti bagi toate alea in toate alea. Cum ar veni, acum.

Da tu nu vrei sa mori odata oaie spurcata? cat morti tai sa te mai suportam?

Sugi **** Gigi! De 8 martie ii doresc la nevasta-ta multa ****...

Din cauza atitudinii suporterilor am pierdut azi la Brasov. Daca, ei incurajau echipa si nu se axau mai mult pe contestatrea conducerii, jucatorii se concentrau mai mult si castigam meciul fara probleme...scuza preferata a becalizatilor

care atitudine a suporterilor?pai ce vroiai sa incurajezi jucatori care nu stiu sa faca o preluare, sa dea o centrare sau sa bata un out.plm

Cel mai fericit as fi sa piarda Steaua nu cu 1-0 cu 3 , 4 -0 ca asa poate se mai schimba cate ceva.

Unde estu tu Meme oare ?

Si cand te gandesti ca este unul dintre creatorii lui Gigi.

Speram sa se spuna :"Sfinxule,unde esti tu oare?"

Despre meci,nu am vazut decat ultimele 5 minute.Dar dupa comentariile voastre imi dau seama ce s-a intamplat.Reactia lui Cioban la Sport.ro nu-mi este deloc straina. Ii mitraliaza pe toti! Mai putin pe antrenor si pe el,evident.

Va fi foarte,foarte greu fara banii de la CL. Cred ca se pune de o despartire la Steaua,dar se incearca pe cat mai multi bani.Cam ca la terenurile alea din Pipera.Tot o specula va fi Steaua!

Bah, lasati tampeniile, n-auziti ca nu Lacatus e de vina? El face cu ei la antrenamente, da' nu asculta jucatorii.