fcsteaua.ro

Romania, Steaua are nevoie de tine!

54 posts in this topic

"Cum nu vii tu, Tepes doamne, ca punand mana pe ei,

Sa-i imparti in doua cete: in smintiti si in misei,

Si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni,

Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni!"

Observ cu mare tristete ca noi romanii ne-am prostit de tot. Mai vad reactii cum ca ar trebui s-o lasam mai moale cu protestul ca daunam echipei, vad atati becalisti de ma lasa nervii.Pai cred ca se rascoleste in mormant Sfinxul cand vede in ce hal a ajuns Steaua, cum ne iau toti papagalii la misto, toti cainii si subpodarii frustrati. Din cauza jegului ala din loja am ajuns sa nu mai speriem pe nimeni, am ajuns sa nu mai avem ca obiectiv eventul. Eu nu mai vreau sa vad Ch League in Ghencea cate zile o mai fi ciobanul la echipa poate asa da Dumnezeu si ne lasa in pace pt totdeauna. Iar in legatura cu protestul ar fi pacat sa renuntam acum. Ori el ori noi si eu cred ca va pierde ciobanul.

Forza Steaua (adevarata Stea, cea cu spiritul armatei nu gluma asta din zilele noastre)

Edited by robespierre

mare-i gradina ta doamne si multi "ganditori" ai in ea! in traducere libera- cum de va suporta pamantul vanzatorilor care nu intelegeti ce inseamna Steaua cea adevarata si sunteti avocatii cretinului?

bravo Lari! trebuie mers pana in panzele albe! provincia nu e neaparat de partea lui ci dimpotriva; am numerosi cunoscuti care nu-l suporta si din pacate unii au renuntat sa mai fie suporteri stelisti odata cu venirea razboinicului, fiind scarbiti de comportamentul bolnav al acestuia. impaciuitorismul, pe care-l propun "avocatii", admis anterior, ne-a adus unde suntem, oare nu am invatat nimic?

daca vrem sa ne recapatam Steaua trebuie continuat, fiecare actiune are partea ei de contributie la mult sperata victorie! nu conteaza cateva rezultate proaste ale Stelei, intr-un razboi de durata, ci victoria finala!

Pentru ca romanul de azi, nu mai are timp pentru intrebari filozofice, pentru patrunderea sensurilor din sublimul culturii si savurarea lor prin sinapsele intelectului.

Parca ai fost Dinu aici ;-))

Oricum mi-a placut analiza chiar daca nu agreez stilul tau extrem-pacifist

on topic:

Nici eu nu cred in atitudinea provinciei pt ca provincia e moale in Ardeal, otv-izata in regat si moale-otvizata in Moldova. Chiar daca sunt si printre ei oameni scarbiti de oier, cand e vorba de luat atitudine le lipseste ''sangele''. Uitati-va la felul in care e primita natioana in provincie si asta spune totul. Felul in care se comporta fata de orice fel de ''personalitate'' locala (si mai ales venita din capitala) e comparabil cu felul in care capitala se uita, cazand intr-o admiratie tampa, la peronalitatile euro-mondiale (fotbalistice, politice, cultural-artistice).

Sa dea Dumnezeu sa ma insel!

Edited by micodo

Chiar daca sunt si printre ei oameni scarbiti de oier, cand e vorba de luat atitudine le lipseste ''sangele''.

cand o sa locuiesti in provincie o sa-ti dai seama de ce oamenii reactioneaza exact invers decat vrei tu.

on topic: Lari, felicitari ! un articol foarte frumos conceput si scris.