fcsteaua.ro

Steaua suntem noi - revista suporterilor Stelei

67 posts in this topic

pt ce sa te iei de familia lui ? e vina fetelor ca s-au nascut din samanta stricata? Banati-l pe giglio asta, instiga la violenta si culmea, nu impotriva lui Becali ... esti un dobitoc amice!

Atata timp cat tu (cel putin) esti de parere ca doar injurandu-l o sa-l alungi, atunci ti-am dat o solutie pe masura gandirii tale . Nu era in niciun caz o instigare, ci o altfel de expunere a ceea ce vor unii suporteri sa propuna ca solutie. A-l injura pe el sau pe familia lui e totuna. Tot injurat e. pana si rezultatul va fi acelasi : o continua bataie de joc din partea lui pentru Steaua si suporterii ei. Tu nu ai fost in stare sa citesti cateva randuri si ma faci pe mine dobitoc? Tocmai tu care crezi ca va pleca ala ca il injuri o luna sau un an ??

Ma inclin in fata voastra!Felicitari!

@giglio

cu regret, trebuie sa=ti spun ca stelistii sunt barbati, ca au onoare ceea ce nu mi se pare a fi la persoana dumitale. daca in afara de o propunere jignitoare pentru oricine ar fi facut-o nu ai nimic de propus iti propun eu sa mai lucrezi la nivelul de civilizatie si sa revii dupa reeducare!

iti recomand si tie sa mai citesti o data ce am scris. Asta ca sa nu iti spun cum se numesc cei care nu pricep atunci cand le spui ceva; indiferent ca e direct sau printr-o figura de stil.

Daca ai fi citit macar , ai fi inteles ca am fost cam singurul pe aici care am sustinut ca nu vom rezolva nimic cu injuraturi si scandal.

pe langa faptul ca este platita din banii nostri,au si lucrat unii oameni gratuit sa creeze aceasta revista,cred ca daca vad un taran ca sterge cu ea scaunul sau o arunca,il pun sa o manance,mortii lor in gat de ****

Oamenilor, va rog nu bagati in seaman utilizatori care cer iertarea lui Gigi si care sunt inregistrati in ultima saptamana.

E clar, cred, cine sunt si care e scopul lor pe acest site.

Cat despre "oamenii de bun simt" care s-au gandit ca aceasta revista e mai folositoare ca si carpa sau poluand mediul inconjurator, ce sa le faci?!

Astia sunt, mai mult nu pot. Nu are rost sa ne stresam. Mai mult chiar nu pot.

Felicitari inca o data tuturor celor care s-au ocupat de aceasta revista.

Ei sunt stelisti adevarati si merita tot respectul.

As mai avea o rugaminte.

S-ar putea ca revista sa fie uploadata pe site si sa o putem descarca.

Mi-ar place sa o am amintire langa celelalte poze si articole cu si despre Steaua.

Adrian, s-a pus in articol un link in care o poti salva in format PDF.

Tz3pI

Multumesc.

Nu am vazut :D

Coperta e absolut geniala.

Generalul Mihail Lascar, "Fiara" Lacatus si "Capitanul" Tudorel Stoica.

Mi se face pielea de gaina de fiecare data cand o vad.

.....giglio in 2 zile ai 17 postari...combatzi cu toata lumea pentru liniste,pt echipa,pt Gigi....ori esti in PNG...ori esti din familia mafiota Becali.....tu si altzii ca tine nu au ce face,procesul deratizarii din Ghencea e ireversibil!

Postul de rahat si balegar GesepeTv nu va transmite meciul FC Brasov-Steaua din etapa 19!

Se pare ca iar ne vor face arbitrii si acum nu prea vor sa se vada la TV!

Un lucru e clar: gesepeultv va avea in weekend audienta 0,0! DA! ZERO! Singura echipa care face audienta e Steaua! Dupa cum se observa si clasamentul e in functie de Steaua! Toate echipele se raporteaza la Steaua si nu la locul 1 sau la alta echipa!

Postul gesepe si postul Antena fac transmisii de calitate! Pe bara de jos putem vedea mesaje precum:

"Hai rapdul, esti celm ai tare din pracare", "Steaua e numai una" (pe asta cred ca l-au trimis simultan pulhac, torje si ropo), "Vasilica, i-a 3 kile da cartofi ca vre-au s-a fac pireu" sau "Ionele, nu mia venit ciclul ba fraiere"

Asta e televiziunea care transmite meciurile si cica transmisiunea e premium! Las la o parte greselile gramaticale ale celor care trimit mesaje, pentru ca numai aia trimit la fraierii astia banii aiurea, dar astea sunt transmisii de rahat! Plus ca oamenii nu stiu sa puna scorul pe ecran!

PS: Care a vazut sondajul de LABE1TV din emisiunea nasul??? 34% vroiau sa plece Becali! Dar nu m-am uitat la toata, e posibil sa fi ajuns la 1%! Deci, eu cred ca nu sunt aranjate sondajele astea! Asa nasule, Radu Moralu, da' sterge-te la gura, ca l-ai pupat pe Gigel in fund de ti-au aparut balele!

Daca nu stiati, Gigi Le Becal, a fost premiant la matematica, dupa cum el insusi spune! Si noi il credem ca de fiecare data! Ba, la un moment dat se uita pe ecran si zice Gigi Matematicianul una de te doare capul: Bai, Nasule, e posibil ca la aia 34% sa fie ZERO, bai! E ZERO la aia 34%!

Bai Gigele Matematician razboinic, daca era 0 intr-o parte, era zero si in ailalta bai, fraiere! Unde dracu ai vazut gigele ca orice procent mai mare ca ZERO sa fie ZERO! Un dobitoc!

Nu stiu de ce am impresia ca GESEPEUL face ce vrea Mitica la ordinul gigelului??? Nu vi se pare ciudat ca la un nou meci in care va fi facut albie de porci Becalul, meciul sa nu se transmita?? DECI, GSPTV este abuzat sexual de Mitica, care-si baga in GSP cum vrea el! La ordinul Becalului, normal!

Alex daca nu ma insel eu meciul nostru cu Brasovul il da antena 1.

Atata timp cat tu (cel putin) esti de parere ca doar injurandu-l o sa-l alungi, atunci ti-am dat o solutie pe masura gandirii tale . Nu era in niciun caz o instigare, ci o altfel de expunere a ceea ce vor unii suporteri sa propuna ca solutie.

Si de unde stii tu ce fac eu impotriva lui? Sau de unde stii care sunt planurile celor 2 peluze impotriva ciobanului? Trecand peste hibele din exprimarea ta, pana si gandirea-ti este ingusta. Stai linistit, injuriile nu sunt singura forma de manifestare a dorintelor noastre. Dar nici n-o sa le afli pe celelalte... mai bine i-am spune lui Gigi decat tie, te scutim de un raport.

iti recomand si tie sa mai citesti o data ce am scris. Asta ca sa nu iti spun cum se numesc cei care nu pricep atunci cand le spui ceva; indiferent ca e direct sau printr-o figura de stil.

Daca ai fi citit macar , ai fi inteles ca am fost cam singurul pe aici care am sustinut ca nu vom rezolva nimic cu injuraturi si scandal.

Nu n-ai fost singurul. :)

Edited by Azazello

o sa va dam o medalie... dar o impartiti ca mai multe nu avem.

voi chiar credeti ca toata lumea a mers pe ideea injuram si vedem pe urma? mi se pare aberant sa-ti arogi nu stiu ce merite de clarvazator in situatia in care se vede clar ca protestele nu se axeaza doar pe injuraturi, voi postand pe un topic dedicat unei initiative destul de elegante de a comunica cu suporterii indecisi

v-am tot spus ca daca sunteti atat de nemultumiti de variantele de protest, veniti si cu alternativele voastre... ca de comentat e foarte simplu...

Edited by joseph

Nici o iertare...Becali a nenorocit acest club de cand a venit,nici o secunda nu s/a gandit la echipa ci numai la profit si interes pecuniar precum si la imaginea lui ca politician..Asta nu are ce cauta la Steaua,ne/a nenorocit cu fitzele lui de atotstiutor...poate doar academia cu aia mici sa fie un lucru bun si de viitor ,in rest e varza totul...suntem vai de capu` nostru!!!

A gonit din echipa valori ca Thereau si Pepe...a pus banu` mai sus decat onoare!

Sa ne lase naibii in pace si sa plece!

oaia nu trebuie sa plece,

trebuie FACUTa sa plece.

trebuie sa facem un mic kosovo la nivel psihologic, dar nu ne vom manifesta precum catelusii sau mai dam foc la nu stiu ce ca sa aratam cat de mult iubim Steaua.

Un cioban necioplit ca oierul trebuie invins la nivel psihic prin orice mijloace sa zicem conventionale si care sunt inca demne.

Desigur se poate merge si dincolo de chestii demne.

Daca vreti detalii vorbim in particular.

Oaia va dispare intr-o secunda. Doar ca aceasta secunda s-ar putea sa fie peste 5 ani, 10 ani

sau anul acesta.

Totul depinde de f multe lucruri, si de voi si de mine, si de toti stelistii adevarati.

NOI SUNTEM Steaua !

am citit intamplator ca se strang bani pt a sprijini revista nou aparuta "Steaua suntem noi" . As contribui si io si as vrea sa stiu cum pot sa obtin primul numar precum si cele care vor urma. Daca puteti sa-mi raspundeti pe [email protected] multumesc