fcsteaua.ro

Steaua suntem noi - revista suporterilor Stelei

67 posts in this topic

Cand am primit revista eram la baut cu baietzii . :))

Am luat o pauza de la baut .. si am citit revista .

Radeaua astia de mine .. ce ma n`ai timp acasa ? :))

In afara de instigare si scandal, la ce va mai fi bun acest demers ? Care vor fi avantajele obtinute de echipa si suporteri dupa toata inversunarea impotriva ciobanului? Banuiesc ca acesti suporteri care s-au decis sa lupte, au un plan si inca unul realist. Sper din tot sufletul sa nu fie doar inca o reactie din orgoliu prostesc , bazat pe naivitati de genul "il injuram pana pleaca" . Astea nu tin si sper sa nu gasim printre stelisti , prosti care o sa creada in scenariul asta.

Il vad chiar acum pe cioban la TV si imi vine sa-l omor pe el si familia lui. Pana sa pot face asta, oare n-ar fi mai bine sa-l las sa-si cheltuie banii la Steaua? Sunt convins ca si el si-ar mai dori un titlu si o participare in CL . Daca doar il injur, nici bani nu o sa bage , nici nu o sa plece si o sa mai si rada de toti suporterii.

Edited by Marius

@giglio

Si cum crezi tu ca ciobanul ar putea sa fie determinat sa plece de la echipa decat astfel? Si pentru o amarata de participare in Champions League crezi ca Steaua merita sa fie condusa in amatorismul in care este condusa? Nu observi ca la aceasta echipa nu este nici macar o strategie de viitor, un plan de lupta, nimic?! Steaua nu este decat un haos si un amatorism total in acest moment.

@giglio

Si cum crezi tu ca ciobanul ar putea sa fie determinat sa plece de la echipa decat astfel? Si pentru o amarata de participare in Champions League crezi ca Steaua merita sa fie condusa in amatorismul in care este condusa? Nu observi ca la aceasta echipa nu este nici macar o strategie de viitor, un plan de lupta, nimic?! Steaua nu este decat un haos si un amatorism total in acest moment.

Pentru a avea rezultate trebuie sa traiesti in prezent. Trebuie sa castigi primul meci. Victoriile aduc victorii. Amatorismul si stategia de viitor se rezolva prin aducerea unui atacant de valoare si a unui mijlocas. Tu crezi ca Barcelona are alta strategie decat cea de a face totul sa castige meci de meci ? Totul se modifica in functie de ce merge si ce nu. daca stam sa ne injuram nu facem decat sa oferim trofee altora si sa uitam ce inseamna sa castigi. teatrul e pe teren, iar Becali nu are acces acolo.

Pentru a avea rezultate trebuie sa traiesti in prezent. Trebuie sa castigi primul meci. Victoriile aduc victorii. Amatorismul si stategia de viitor se rezolva prin aducerea unui atacant de valoare si a unui mijlocas. Tu crezi ca Barcelona are alta strategie decat cea de a face totul sa castige meci de meci ? Totul se modifica in functie de ce merge si ce nu. daca stam sa ne injuram nu facem decat sa oferim trofee altora si sa uitam ce inseamna sa castigi. teatrul e pe teren, iar Becali nu are acces acolo.

Sigur un atacant de valoare si a unui mijlocas ne scot din impas. Poate plecarea celor cu salarii mari ;)

Barcelona castiga de 2 ori mai multi bani din marketing decat din victorii. Si au un plan bine pus la punct. Ca daca nu, sunt altii la coada sa conduca clubul, alesi de suporteri.

Si tu crezi ca daca ramane Becali acolo sus se va intampla ceea ce spui tu? Becali este de atatia ani la Steaua si nu a adus decat un singur varf adevarat pe care apoi la cedat imediat, Thereau, iar despre un mijlocas adevarat ce sa mai vorbim?! Crezi ca vom reusi cu Toja, Lovin sau Tiago sa facem performanta?!

Teatrul este pe teren, iar Becali nu are acces acolo.. insa Becali este cel care coordoneaza ceea ce se intampla acolo, se crede atotcunoscator, toata lumea ii este inferioara, jigneste gloriile Stelei, jucatorii Stelei, pe noi, suporterii, poarta fular cu Dinamo si Rapid in public. Cat mai trebuie sa suportam comportamentul lui?!

Cat timp va fi Becali la echipa, Steaua nu va avea nici un fel de strategie. Haos total!

Am citit si eu revista pe site si chiar mi-a placut ce am citit, am ramas placut surprins. bravo baieti! felicitari!!

astept cu nerabdare si celelalte numere...

**** Becali!!!!

Si tu crezi ca daca ramane Becali acolo sus se va intampla ceea ce spui tu? Becali este de atatia ani la Steaua si nu a adus decat un singur varf adevarat pe care apoi la cedat imediat, Thereau, iar despre un mijlocas adevarat ce sa mai vorbim?! Crezi ca vom reusi cu Toja, Lovin sau Tiago sa facem performanta?!

Teatrul este pe teren, iar Becali nu are acces acolo.. insa Becali este cel care coordoneaza ceea ce se intampla acolo, se crede atotcunoscator, toata lumea ii este inferioara, jigneste gloriile Stelei, jucatorii Stelei, pe noi, suporterii, poarta fular cu Dinamo si Rapid in public. Cat mai trebuie sa suportam comportamentul lui?!

Cat timp va fi Becali la echipa, Steaua nu va avea nici un fel de strategie. Haos total!

Va faceti ca nu pricepeti ? Poate raspunde cineva la intrebarea "cu ce ne alegem injurandu-l p-ala si facand scandal?" Am inteles ca visati la nu stiu ce strategii europene implementate la....Bucuresti ... dar inainte de asta trebuie vazut cum scapm de animalul urat mirositor; iar daca singura strategie e acest razboi injuraturi-sfidare, atunci avem oligofreni si prosti de ambele parti, atunci toti suporterii stelisti sunt indreptatiti sa-i numeasca doar golani si huligani pe cei care merg la stadion si spun ca sunt sefii suporterilor. Pacat ...

Buna idee. La cat mai multe! Ar fi bun si un fisier PDF, ceva downloadabil

Edited by handrei

giglio, e doar o coincidenta ca te-ai inregistrat pe site exact astazi si ca toate posturile tale sunt doar in apararea lui Becali, pe vreo 3-4 topicuri ? Intreb si eu, nu dau cu parul. Ca idee, avem multe alte topicuri interesante, despre fostele glorii, despre valorile ros-albastre, despre jucatori si antrenori, despre suporteri, despre meciuri...dar vad ca singurul tau interes e apararea lui Jiji.

Iti explic eu cu ce ne alegem - cu faptul ca Becali va realiza ca nu mai e dorit in Ghencea. Sau daca nu va realiza el, fiind prea oligofren, va realiza opinia publica, cei care se uita la televizor si aud in fiecare meci aceleasi scandari ale celor 5000-10000-15000 de oameni, aceleasi articole despre asta in presa, aceleasi stenciluri pe pereti.

E mult, e putin, e insuficient, asta e. Intre a-l sustine prin tacere sau resemnare si a face un lucru cat de mic care sa ajute la indepartarea lui, aleg oricand a doua varianta.

Si nu iti fa griji, planuri exista, si o sa le vezi puse in aplicare la momentul respectiv. Brosurile impartite inainte de meci, comunicatele de presa, etc, etc, sunt doar primul pas.

Va faceti ca nu pricepeti ? Poate raspunde cineva la intrebarea "cu ce ne alegem injurandu-l p-ala si facand scandal?" Am inteles ca visati la nu stiu ce strategii europene implementate la....Bucuresti ... dar inainte de asta trebuie vazut cum scapm de animalul urat mirositor; iar daca singura strategie e acest razboi injuraturi-sfidare, atunci avem oligofreni si prosti de ambele parti, atunci toti suporterii stelisti sunt indreptatiti sa-i numeasca doar golani si huligani pe cei care merg la stadion si spun ca sunt sefii suporterilor. Pacat ...

Bun, hai sa zicem ca este cum spui tu. Imi zici si mie te rog ce strategie este la Steaua? De ce considera domnul Becali ca este mai bine sa nu cumpere nici macar un atacant si sa jucam cu Kapetanos? De ce este mai bine ca Steaua sa nu se bazeze pe nici macar un scouter? De ce este mai bine sa anunti antrenorii prin presa ca sunt demisi? Si intrebarile pot continua.

Daca tu ai o alta strategie prin care consideri ca putem scapa de Becali o ascult cu placere.

Va faceti ca nu pricepeti ? Poate raspunde cineva la intrebarea "cu ce ne alegem injurandu-l p-ala si facand scandal?"

Si cu ce ne alegem daca-l ingoram cum am facut-o pana acum? Cu el la conducere.

Babuinul este mort dupa imagine. Pozitiva. Nu suporta sa nu fie iubit de mase. Injurat, demonstrat ca nu mai e dorit, plecat!

Excelenta ideea de a avea o revista a noastra a celor multi, stelisti autentici, nu stelisti de conjunctura, stelisti carora ne pasa ceea ce se intampla cu echipa noastra de suflet! merita felicitari toti cei care au contribuit la redactarea acestei reviste si sper sa fie inceputul unei actiuni de "trezire la realitate" a suporterului naucit de minciunilor unora sau altora. Sper ca prin aceasta revista sa ne readucem aminte ce a fost si mai ales ce vom putea fi daca vom fi uniti, daca nu vom mai crede in minciunile si idioteniile unuia care se crede atoatestiutor! Inca o data felicitari, AISS!

P.S. vom avea o revista de tip saptamanal?

mai degraba lunar,ca e cam scumpeanu.

ce rezolvam prin aceste demersuri?injurat meci de meci,mesaje,coregrafii,fanzina?..sa plece.si pana la urma sa speram ca vom reusi.trebuie sa fim sustinuti de cat mai multi oameni.eu tind sa cred ca asta a fost doar primul meci si ca a fost avantul ala dupa pauza de a vedea Steaua,si poate de aceea nu am fost sustinuti de toti.unde mai punem ca au fost probleme cu turnichetii si sistemul de intrare in stadion,si multi au intrat in repriza 2.meciul urmator va fi mai putina lume,poate o lume mai receptiva la ce se intampla,sa speram.

p.s.revista este sustinuta financiar atat de AISS cat si de grupurile din Peluza Sud Steaua.

Felicitari pentru initiativa si pentru produsul finit. Cei cu sufletul ros-albastru inteleg mesajul. Nu vorbim de cei care au stat cu revista sub fund. Probabil acolo le este si mintea si chiar daca ar fi incercat sa citeasca...

Ma rog, ideea este ca astfel de initiative trebuiesc apreciate la justa valoare. Si cei care le au. Bafta!

am citit`o si eu, am luat`o inainte de pe ultras.ro, o initiativa laudabila.

Steaua SUNTEM NOI! defapt numai noi iar revista asta e un glas reunit al stelistilor, chiar era nevoie si e un lucru de care ma simt, oarecum mandru! nu stiu de ce dar am sentimentul asta!

mai ales ca in presa gasim mizerii iar in Suporter Steaua sau FCSB cum ii zice acum, nu se putea altfel, decat cenzura, si numai lucruri de bine, ca la noi e totul roz :D

FELICITARI !

ps: ce am uitat sa intreb: revista va fi distribuita doar la meciurile din Ghencea ale Stelei sau si in deplasari?

Edited by ultrash

Andyro .... unde ai vazut tu oare ca sar eu in apararea lui Becali? Eu eram scarbit de el chiar la inceput, cand suporterii din Bucuresti ii scandau numele bucurosi ca mahalaua promovata de el era mai puternica decat cea a rivalilor din Bucuresti. Ce spun eu este ca e o ipocrizie si o naivitate sa credem ca DOAR injurandu-l, o sa plece urat-mirositorul din Ghencea. Inteleg din ce ati scris mai sus, ca sunt totusi si alte metode, ca exista o strategie de indepartare a lui. E o veste buna si sper sa dea rezultate si asta cat mai repede. N-as vrea ca astea sa continue intr-un razboi surd la fel ca pana acum, din care sa castige numai Borcea si altii care dintr-o data sunt "cel putin egali cu Steaua" .

Inainte de toate, echipa asta trebuie sa castige meci de meci.

am citit`o si eu, am luat`o inainte de pe ultras.ro, o initiativa laudabila.

Steaua SUNTEM NOI! defapt numai noi iar revista asta e un glas reunit al stelistilor, chiar era nevoie si e un lucru de care ma simt, oarecum mandru! nu stiu de ce dar am sentimentul asta!

mai ales ca in presa gasim mizerii iar in Suporter Steaua sau FCSB cum ii zice acum, nu se putea altfel, decat cenzura, si numai lucruri de bine, ca la noi e totul roz :D

FELICITARI !

ps: ce am uitat sa intreb: revista va fi distribuita doar la meciurile din Ghencea ale Stelei sau si in deplasari?

Pt inceput, revista o sa fie distribuita numai la stadion, lunar, efortul financiar este destul de mare, banii fiind stransi de la membrii grupurilor din Sud si de la AISS.

Mi se pare totusi frustrant sa citesc doar explicatii de genul "o fi insuficient, asta e" sau "mai bine fac scandal si haos decat sa-l sustin prin tacere". Sunt stelist de prea mult timp , am dat prea multe capete de pereti si mi-am rupt destul mainile in ultimii 20 de ani, ca sa imi permit sa le cer socoteala suporterilor care cred ca idiotul ala o sa plece pentru ca il injura cineva. Voi nu intelegeti ca ii faceti reclama ? Daca tot il cunoasteti asa de bine, nu va duce capul ca are destula putere incat sa se joace cu orice provocare venita din partea unora care nu ii pot face rau? Nu intelegeti ca o sa rada de noi la nesfarsit?

[...]

usurel

Edited by Marius

pt ce sa te iei de familia lui ? e vina fetelor ca s-au nascut din samanta stricata? Banati-l pe giglio asta, instiga la violenta si culmea, nu impotriva lui Becali ... [..]

Edited by Marius

cea mai proasta solutie, in orice situatie, e lipsa de actiune! vad ca mai cred unii in solutia timpului! da si timpul este o solutie insa a astepta sa "moara" Gigi mi se pare prea mult !

Felicitari initiatorilor si realizatorilor, continuati lupta pana la capat! un capcaun si un suburban nu au ce cauta la Steaua; orice cuvinte ar folosi acesta, el nu face decat sa murdareasca in continuare. acest retardat nu poate fi educat; acest exemplar are sangele alterat, creierul scurtcircuitat si nu poate fi vindecat.

daca nu toti cei care au primit revista au citit-o sa nu va suparati, lucrurile pot evolua si satisfactia e cu atat mai mare cu cat vor fi mai multi recastigati pentru adevarata Steaua.

Mult succes!

Frumoasa initiativa ... succes o sa incerc sa ajut cat pot....

@giglio

cu regret, trebuie sa=ti spun ca stelistii sunt barbati, ca au onoare ceea ce nu mi se pare a fi la persoana dumitale. daca in afara de o propunere jignitoare pentru oricine ar fi facut-o nu ai nimic de propus iti propun eu sa mai lucrezi la nivelul de civilizatie si sa revii dupa reeducare!