fcsteaua.ro

Steaua Bucuresti - SC Vaslui 1 - 1 (1 - 1)

121 posts in this topic

BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT! BLAT!

Mi-e RUSINE baaaaaaaaah! V-a spus si porumboiu inainte d meci scoru' si ciobanu...ba chiar porumboiu a zis si marcatoru...MAI ALES DUPA CE S-AU VAZUT CU CATEVA ORE INAINTE DE MECI... Cum frate sa mai comentam cva....transferuri...arbitru....auzi, cik venea nou patron...babuinu nu se lasa pana nu ne retrogradeaza. Inca odata spun cu capul plecat: Mi-e Rusine! :puke: :puke: :sick::puke: :puke:

Mai bine ar jucau dracu' la Cucuietii din deal ca pe Ghencea in "urale" o ia sanatos la vale:)

Chiar imi pare rau ca nu s-a aruncat cu petarde in teren :( Se suspenda terenul si juca acasa la ... unde am spus mai sus:) Fanii muntii mari, pasari lautari...pasarele mii cu Steaua vor fi (?)...:)

Subscriu la ce a spus Virgil in editorialul " De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere".

Cu un lot "subtire" si un retur cu 17 meciuri in deplasare, daca "nimerim" locul 5 va fi o performanta si nu esec.

PS.

Pacat! Vasluienii erau de batut si pe tabela, ca in teren caseta tehnica arata diferenta. Dar cand e sa se aleaga praful...praf se culege:)

Edited by xray_rom

@AZAZELO...vrei sa spui ca Lacatus e antrenor...e o gluma trista....am incurajat echipa destul in tur...si care a fost rezultatul...sezonul e ratat...singura satisfactie care ar mai putea exista....ciobanul afara din Ghencea....lui Lacatus ar trebui sa-i facem un loc al lui in fata stadionului...unde inainte de fiecare meci...sa-l pupam..sa-l aclamam....iar pe banca sa vina un antrenor de fotbal.

Sa inteleg ca daca sezonul e ratat nu-ti mai incurajezi echipa ?

Cu cat coboara niste locuri in clasament stelismul din noi ?

Cat priveste antrenorul de valoare, pe noi nu ne va multumi nimeni. Vezi cazurile Piturca, Olaroiu, si chiar Zenga. Care oricum sunt daca nu de valoare cel putin buni.

Iar despre plecatul ciobanului...treziti-va !

Nu pleaca. Punct.

Azazello,

Despre foarte multi s-a tot spus ca nu pleaca, ca nu pot fi fortati sa faca un lucru de-a lungul timpului. Istoria a demonstrat contrariul.

Vox populi e mai mult decat o sintagma in latina.

Dar Andrei Ionescu e accidentat? Mi s-ar parea o solutie buna in locul lui Dayro care joaca acum ca un lesinat

am si eu o rugaminte acesta se presupune a fi siteul suporterilor stelisti,daca domnilor de mai sus le este scarba de noi atunci ii poftim pe siteul oficial al lui Argaseala

nu stiu cum va simtiti voi dar sincer prefer sa ma injure un dinamovist si sa nu primeasca ban,decat sa vina mioarele astea si sa dea vina pe noi de fiecare data cand pierde echipa

inteleg dreptul la opinie dar consider ca in momentul asta a fi cu Becali e mai rau decat a intra pe siteul asta si a-ti baga **** in toti care scriu

sper ca au inteles moderatorii ideea

meciul cu vasluiul mi-a dovedit doua lucruri:

1. Dinamo ia campionatul lejer. daca va intrebati ce treaba are scula cu prefectura, ei bine lupescu si prunea, adica pulea si pulescu pe acest forum, stiu ei de ce. hategan cred ca este la al doilea meci cand ne distruge in Ghencea in sezonul asta. iar arbitrul ala chelios de pe partea tribunei I ar trebui tocat marunt cu un topor neascutit, sau taiat cu un fierastrau ciont. la tusier cred ca a lucrat porumboiu!

2. echipa noastra a lucrat ceva in pregatiri. meciurile din pregatiri au fost doar praf in ochii adversarilor din Liga I. am vazut ieri mai mult fotbal decat in tot turul. printre atatea muhhi date ciobanului, am reusit sa vad totusi niste pase date cu imaginatie (inclusiv de Banel!), niste trasee lucrate. am vazut un jucator cu o mare pofta de joc si in mare forma, Bogdan Stancu. am vazut jucatori buni ca Baciu (mult mai bun decat orice meci facut de Radoi in ultimii 3 ani), Banel si Ghionea (o singura greseala, noroc ca nu am luat gol cand a dat pe langa minge si a scapat noaptea spre poarta lui Zapata). am revazut insa si unde se rupe tot jocul. imi pare rau pentru Dayro, este un jucator bun si ieri chiar a vrut, a alergat foarte mult. nu stiu cati dintre voi ati observat ca dupa un corner al nostru, cand vasluienii au scapat pe contraatac, Dayro a fugit in aparare de ajunsese libero, in spatele lui Ghionea! deci ieri nu a fost indolent. a vrut. dar pus sa joace ceea ce nu stie, este frana echipei. a stricat toate mingile. in plus, toja a fost pe jumatate foarte bun, pe jumatate foarte slab. jumatate din mingi le-a facut excelent, jumatate le-a dat pe tava adversarului. Ogararu a prins si el o zi foarte slaba, s-a scos insa la linia de plutire cu centrarea de la gol, insa faza este 90% creatia lui Banel. in plus am observat ca nu le mai e frica sa incerce sa suteze de la distanta sau din prima, chiar daca mingea s-a dus in balarii (o Petre si toja). intrarile in teren ale lui Semedo (????) si tiago au dovedit ca Lacatus este intai angajat si apoi antrenor. in aceste conditii antrenor bun nu are cum sa fie!

eu cred ca nu de incurajari are nevoie echipa. sincer, cred ca nu le pasa de ce se striga in tribune, ei joaca pentru salariu, prime si prestigiul propriu. s-a vazut la sfarsitul meciului cat de mult tin la suporteri. cred ca echipa are in primul rand nevoie ca Gigi sa taca, pentru ca prunea si lupescu nu ar putea convinge toti arbitrii sa omoare Steaua daca ciobanul asta prost ar TACEA. daca si Dayro si Toja ar fi vanduti acum am impusca doi iepuri dintr-o data: am face rost de bani pentru salarii (ca ciobanul nu mai are bani), si am elibera doua locuri in echipa. pentru ca prea multe meciuri echipa joaca in 10 sau 9, cand mai intra si Semedo suntem 8. pai in conditiile astea... in loc de cei trei as prefera sa iau jucatori de la Steaua II, care joaca de multi ani impreuna si daca ar fi incurajati si motivati sunt sigur ca ar face treaba buna. in ultimul meci de pregatire Stratila, Onicas, Abuzatoaie au aratat in doar cateva minute mai mult fotbal decat jmecherii aia din prima echipa!

nu pot sa inchei fara sa multumesc din suflet celor ce au lucrat la el si au afisat bennerul cu "pieri din Ghencea satana". ala ar trebui sa ne fie avatar tuturor, sa fie deviza noastra de azi inainte.

Edited by mountytoma

Azazello,

Despre foarte multi s-a tot spus ca nu pleaca, ca nu pot fi fortati sa faca un lucru de-a lungul timpului. Istoria a demonstrat contrariul.

Vox populi e mai mult decat o sintagma in latina.

Toata stima pentru vointa poprului, dar poporul nu inseamna 5000 de oameni din peluza.

Asa cum voi aveti dreptul sa contestati, asa au si altii dreptul sa nu o faca.

Iar acest site nu est doar un mijloc de lupta contra lui Becali ci site-ul tuturor suporterilor stelisti.

Asa cum voi aveti dreptul sa contestati, asa au si altii dreptul sa nu o faca.

Iar acest site nu est doar un mijloc de lupta contra lui Becali ci site-ul tuturor suporterilor stelisti.

Pai si cine a sustinut contrariul?

LE: Da, Andrei Ionescu e accidentat.

Edited by Marius

Nu-mi vine sa cred ca sunt oameni care mai contesta suporterii stelisti,ca cica nu sustin echipa. Ma,voi pe ce lume ati trait? Da,ieri nu s-a sustinut echipa pentru k se protesta impotriva gibonului care a ruinat aceasta echipa,a dus-o la zero absolut in ultimii 3 ani,zero in campionat,zero trofee,zero in Europa(umilintele CL) dar mai ales zero ca imagine si atitudine din partea echipei.

Suporterii stelisti au fost FOARTE RABDATORI,avand in vedere ce s-a intamplat la club in ultimii 3 ani. Echipa n-a jucat nimic,transferurile au fost in general ieftine si proaste,sau scumpe si proaste(scumpe pentru zgarcitul de Jiji). Cat echipa macina in gol si se facea de ras si prin Ghencea(vezi de ex meciul cu otopeni si multe multe altele) si prin deplasari(cele mai penibile meciuri ale noastre),ca sa nu mai zic de Europa(in CL n-am avut nici o sansa),suporterii veneau in numar mare acasa(mi se pare k Steaua e pe 1 la nr de spectatori pe stadion,ceea ce este o performanta in sine avand in vedere calitatea fotbalului prestat) si mergeau in deplasari,doar pentru a fi ignorati dupa meciuri de fotbalistii blazati ai lui jijinho.

De cand a plecat Stoica,clubul asta e condus cu curul de jijinho si "competentii" lui. Va dau un exemplu recent,desi ar mai fi multe altele: noi nu avem fundas stanga adevarat. Petre Marin,Ogararu si Golanski sunt oameni care ar putea sa joace pe stanga dar sunt DREPTACI,deci prefera banda dreapta. Aveam si noi in lot un jucator care stia sa joace si pe stanga,si anume Rada. Ce facem? Il dam la Otopeni. Sper k ati vazut ce probleme ce a avut ieri golanski pe stanga,fiind neobisnuit cu aces post.

Asa ca mai lasati-ma cu incurajarea echipei. Suporterii au fost acolo si cand ne-a batut dinamu pe Ghencea,si cand am inregistrat seria aia de 12-13 meciuri fara victorie(alta "peformanta"),si cand era sa luam bataie de la Otopeni si in multe alte momente penibile ale echipei.

Trebuie sa sacrificam binele Stelei pe termen scurt(obtinerea campionatului si sustinerea echipei) pentru a face cel mai mare bine pe terment lung(plecarea gibonului de la echipa).

Ia ganditi-va putin. Becali considera ca el a facut cele mai mari investitii in ultimul timp(stiti cum zice el k anul trecut a cheltuit nspe milioane). Pai cu aceste investii am inregistrat cea mai slaba serie a Stelei din istorie(parca 12 meciuri fara victorie),am avut cel mai slab atac din ultimii 30 de ani si am practicat un fotbal penibil.Ghencea nu mai sperie pe nimeni iar majoritatea echipelor abia asteapta sa joace cu noi pentru k stiu k dau de o echipa dezorganizata si cam lipsita de valoare de la mijloc in sus. Ce naiba,pana si la pariuri s-a pariat impotriva noastra desi jucam pe Ghencea :huh: Jiji a zis k in 4-5 ani cel mai mare salariu va fi de 100.000 si ca vom folosi numai juniorii nostri. Unde vom fi atunci oare? In divizia B?

Protestele trebuie sa continue.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Edited by predatorpulse7

Ieri parca au jucat o idee mai bine decat in amicale dar, dupa cum zicea si predatorpulse7, Ghencea nu mai sperie pe nimeni. Banda stanga a fost moarta, Dayro la fel.

Mare prostie cedarea lui Rada la Otopeni, s-a vazut ieri ca ar fi fost util...

Singurul lucru bun ieri a fost continuarea prostestului impotriva dobitocului. Geniala coregrafia cu "Pieri din Ghencea Satana"; sincere felicitari celor care au contribuit la realizarea ei.

Pai si cine a sustinut contrariul?

LE: Da, Andrei Ionescu e accidentat.

Tu sigur nu. Dar sunt cateva exemple. :)

Sunt uni tarani( din pacate numarul lor este destul de mare) Care merg la stadion cu goarna si jobenul pe cap, punga de seminta in mana obligatoriu. Se simt jigniti si abuzati de cei de la smarandescu ca trebuie sa respecte coada la intrare in stadion. Au platit oamenii biletul, vor sa vada si meci de fotbal spectaculos eventual sa fie si atmosfera senationala. Nu m-as mira ca la 0-1 pentru Vaslui sa strigati cu galeria m.. Jiji si dupa gol sa-l pupati in pl. Cat de handicapat poti sa fi sa zici ca daca galeria isi incuraja echipa rezultatul era altul? Este de vina galeria ca jegul ala de porumboiu a bagat bani in fotbal si a facut transferuri? Pe cand iubitul vostru cioban, conducatorul suprem a vandut jucatori importanti si a adus in schimb "mari sperante ale fotbalului"!

Bagati-va mintile in cap! Acesta este un sezon ratat. Singura realizare ar fi sa-l contestam pe cioban pana pleaca sau isi schimba mentalitatea(imposibil).

Apropo... Inainte de inceperea sezonului va dadea teapa presa cu "mariile achizitii" facute de cioban. Multi niste panarame de fotbalisti ridicati in slavi de presa. Atunci va mai intelegeam optimismul. Dar acuma cu cine vrei sa iei titlu? Cu Litu si kapetanos?

AcMilan14 nu mi-o lua in nume de rau dar, sincer, eu cred ca tu ai o problema de perceptie a realitatii. Spui ca asa-zisii "tarani" vin cu goarna si jobenul la stadion pentru a urmari meciul si "se simt jigniti si abuzati de cei de la smarandescu ca trebuie sa respecte coada la intrare in stadion".

Am o surpriza pentru tine: asa se intampla in statele civizilate, mai exact, asa se intampla in multe alte tari in afara Romaniei. Pentru multi, un meci de fotbal este un spectacol in care joaca echipa favorita si nu o lupta cu autoritatile sau conducatorii clublui asa cum este pentru multi dintre NOI (observa te rog, am spus noi).

Si care este problema daca vreau sa vin cu prietena la meci sa vedem jocul Stelei? Asta inseamna ca sunt "taran"? Pentru ca vreau sa ne simtim bine si sa ne bucuram sau sa ne intristam impreuna de jocul echipei? As spune nu, asta inseamna sa fii suporter, nu la fel de fanatic precum altii dar, conform definitiei din DEX, se numeste suporter "susținãtorul, simpatizantul unui sportiv sau al unei echipe sportive."

In tur, asistand la un meci in tribuna, am avut in fata o familie cu 2 copii, asa-numiti "tarani" care scandau numele lui Nicolita dupa un gol inscris. Asta inseamna ca sunt tarani?

"Au platit oamenii biletul, vor sa vada si meci de fotbal spectaculos eventual sa fie si atmosfera senationala." Tu daca iti platesti internetul, te astepti sa ai conexiune buna, nu? Sau daca iarna platesti factura de intretinere, ai avea pretentia sa primesti si caldura nu? Bine gandit...

Aseara le meciul cu Vaslui nu am putut intra in tribuna pentru ca s-au stricat portile. La peluza, la fel, era o aglomeratie infernala. Suporterii au inceput sa injure si sa scandeze impotriva fortelor de ordine? Si tot noi suntem "tarani"?

Imi cer scuze pentru mesajul atat de lung, m-am inregistrat special pentru a-i raspunde acestui individ. Urmaresc de mult forumul dar, cu asa atitudine, cu siguranta ne ducem in jos. Poate te-ai simti mai bine singur in peluza, fara oameni in tribuna, sa poti sa-l injuri singur pe Gigi...

Nu spun ca Gigi nu trebuie injurat sau ca nu trebuie sa plece dar, daca incepem sa ne injuram intre noi si sa ne consideram superiori fata de cei ce au o perceptie diferita, e trist.

asta e un site al dinamovistilor unde cei care pun suflet in toate necazurile Stelei sunt taxati becalieni.periculos drum urmati cei care vreti sa fiti cool si nu tolerati faptul ca un suporter trebuie sa fie langa echipa in primul rand mai ales acum cand atacurile vin din toate partile.si tinta e distrugerea Stelei ,nu a lui Becali.dar ce sa le ceri unora care cred ca mieunand impotriva lui Becali fac bine Stelei si cine nu e cu ei e impotriva lor.ratiune,dragi stelisti!respect pentru azazzelo,iiar pentru cei care cred ca un eventual sacrificiu pe termen scurt cu pretul inlaturarii lui Becali ar fi bun le spun ca acel termen scurt va fi pana cand vom ajunge in divizia b si vom face plecaciuni in fata unui mititelu in varianta stelista.forza Steaua!!!

Extrem de enervanti marii comentatori ai meciului de aseara care tot il pupau in fund pe marele Wesley si marele Vaslui. Daca "a castiga o echipa" inseamna o echipa care sa stea cu 8 jucatori la limita careului inseamna ca fotbalul romanesc este intr-o mare criza.

Numai respect pentru cei care au strigat impotriva ciobanului aseara la meci. Ar fi extraordinar daca manifestarile impotriva jijidiotului ar continua in tot acest retur. Sunt sigur ca pana la urma ciobanasul va ceda psihic si ori va intra la Balaceanca ori va vinde clubul. Coregrafia cu "Pieri din Ghencea, Satana!" este una de exceptie. In scurt timp ciobanul va fi nevoit sa plateasca milioane bune pentru a intretine in continuare clubul iar daca echipa nu se va mai duce in UCL acesta va fi nevoit sa scoata din buzunar + ca nu vom mai vinde noi nimic pe mai mult de 2,3 milioane. Nu cred ca ii va mai placea sa bage 7,8 milioane pe sezon pentru a fi injurat meci de meci. Dupa cum bine zice predatorpulse7, trebuie sa sacrificam binele Stelei pe termen scurt pentru a avea succes pe viitor, altfel suntem condamnati.

Ciobanul trebuie muhait meci de meci!

AcMilan14 nu mi-o lua in nume de rau dar, sincer, eu cred ca tu ai o problema de perceptie a realitatii. Spui ca asa-zisii "tarani" vin cu goarna si jobenul la stadion pentru a urmari meciul si "se simt jigniti si abuzati de cei de la smarandescu ca trebuie sa respecte coada la intrare in stadion".

Am o surpriza pentru tine: asa se intampla in statele civizilate, mai exact, asa se intampla in multe alte tari in afara Romaniei. Pentru multi, un meci de fotbal este un spectacol in care joaca echipa favorita si nu o lupta cu autoritatile sau conducatorii clublui asa cum este pentru multi dintre NOI (observa te rog, am spus noi).

In tur, asistand la un meci in tribuna, am avut in fata o familie cu 2 copii, asa-numiti "tarani" care scandau numele lui Nicolita dupa un gol inscris. Asta inseamna ca sunt tarani?

Nu spun ca Gigi nu trebuie injurat sau ca nu trebuie sa plece dar, daca incepem sa ne injuram intre noi si sa ne consideram superiori fata de cei ce au o perceptie diferita, e trist.

Bine ai venit pe acest site!

Imi pare bine sa vad ca exista oameni cu o astfel de mentalitate.

Edited by Azazello

Si care este problema daca vreau sa vin cu prietena la meci sa vedem jocul Stelei? Asta inseamna ca sunt "taran"? Pentru ca vreau sa ne simtim bine si sa ne bucuram sau sa ne intristam impreuna de jocul echipei? As spune nu, asta inseamna sa fii suporter, nu la fel de fanatic precum altii dar, conform definitiei din DEX, se numeste suporter "susținãtorul, simpatizantul unui sportiv sau al unei echipe sportive."

"Au platit oamenii biletul, vor sa vada si meci de fotbal spectaculos eventual sa fie si atmosfera senationala." Tu daca iti platesti internetul, te astepti sa ai conexiune buna, nu? Sau daca iarna platesti factura de intretinere, ai avea pretentia sa primesti si caldura nu? Bine gandit...

Aseara le meciul cu Vaslui nu am putut intra in tribuna pentru ca s-au stricat portile. La peluza, la fel, era o aglomeratie infernala. Suporterii au inceput sa injure si sa scandeze impotriva fortelor de ordine? Si tot noi suntem "tarani"?

Imi cer scuze pentru mesajul atat de lung, m-am inregistrat special pentru a-i raspunde acestui individ. Urmaresc de mult forumul dar, cu asa atitudine, cu siguranta ne ducem in jos. Poate te-ai simti mai bine singur in peluza, fara oameni in tribuna, sa poti sa-l injuri singur pe Gigi...

imi pare rau ca ai o astfel de mentalitate fabricata de o propaganda meschina (ti-ai facut deja pasaport biometric ca sa te scape de teroristii care ameninta lumea, presupun) nu te face nimeni "taran" ca vii cu familia in tribuna sa vezi meciurile Stelei ci pentru ca mananci seminte (le scuipi la altii in cap) si sufli in goarna crezand astfel ca iti incurajezi echipa

Sunt uni tarani( din pacate numarul lor este destul de mare) Care merg la stadion cu goarna si jobenul pe cap, punga de seminta in mana obligatoriu. Se simt jigniti si abuzati de cei de la smarandescu ca trebuie sa respecte coada la intrare in stadion. Au platit oamenii biletul, vor sa vada si meci de fotbal spectaculos eventual sa fie si atmosfera senationala. Nu m-as mira ca la 0-1 pentru Vaslui sa strigati cu galeria m.. Jiji si dupa gol sa-l pupati in pl. Cat de handicapat poti sa fi sa zici ca daca galeria isi incuraja echipa rezultatul era altul? Este de vina galeria ca jegul ala de porumboiu a bagat bani in fotbal si a facut transferuri? Pe cand iubitul vostru cioban, conducatorul suprem a vandut jucatori importanti si a adus in schimb "mari sperante ale fotbalului"!

Bagati-va mintile in cap! Acesta este un sezon ratat. Singura realizare ar fi sa-l contestam pe cioban pana pleaca sau isi schimba mentalitatea(imposibil).

Apropo... Inainte de inceperea sezonului va dadea teapa presa cu "mariile achizitii" facute de cioban. Multi niste panarame de fotbalisti ridicati in slavi de presa. Atunci va mai intelegeam optimismul. Dar acuma cu cine vrei sa iei titlu? Cu Litu si kapetanos?

sa porti un asemenea joben in cap mi se foarte penibil

Edited by Adrian
Fara postari consecutive.

imi pare rau ca ai o astfel de mentalitate fabricata de o propaganda meschina (ti-ai facut deja pasaport biometric ca sa te scape de teroristii care ameninta lumea, presupun) nu te face nimeni "taran" ca vii cu familia in tribuna sa vezi meciurile Stelei ci pentru ca mananci seminte (le scuipi la altii in cap) si sufli in goarna crezand astfel ca iti incurajezi echipa

Si probabil cere si vreun autograf de la gibonul sef dupa meci.

Ieri parca au jucat o idee mai bine decat in amicale dar, dupa cum zicea si predatorpulse7, Ghencea nu mai sperie pe nimeni.

Din pacate, doar Ghencea mai sperie. Echipa nu.

Nu stiu ce vom face cu Brasovul. Din ce am vazut ieri, daca nu jucam acasa, nu cred ca scoteam egalul.

Chiar daca tribunele au lucrat intr-un singur sens, impotriva lui becalii, presiunea facuta a fost destul de mare incat adversarul sa se retraga. De la pressing greu in prima repriza, vasluiul a ajuns la contraatacuri in a doua. Si, atentie!!!!!!, presingul lor a fost foarte, foarte bun.

Repet, daca nu juca acasa, cu 20 de mii de oameni in tribune, nu cred ca Steaua castiga punctul.

pacat....pacat....si iar pacat. Steaua a dat impresia ca poate mai mult insa nu a putut. cel mai frumos moment din meci a fost golul lui Stancu. ne indepartam mult de visul cu nr 24

FECALI George PLEACA DIN Ghencea . FECALI George PLEACA DIN Ghencea , Steaua nu este a ta

Edited by the_ace

meciul cu vasluiul mi-a dovedit doua lucruri:

1. Dinamo ia campionatul lejer. daca va intrebati ce treaba are scula cu prefectura, ei bine lupescu si prunea, adica pulea si pulescu pe acest forum, stiu ei de ce. hategan cred ca este la al doilea meci cand ne distruge in Ghencea in sezonul asta. iar arbitrul ala chelios de pe partea tribunei I ar trebui tocat marunt cu un topor neascutit, sau taiat cu un fierastrau ciont. la tusier cred ca a lucrat porumboiu!

2. echipa noastra a lucrat ceva in pregatiri. meciurile din pregatiri au fost doar praf in ochii adversarilor din Liga I. am vazut ieri mai mult fotbal decat in tot turul. printre atatea muhhi date ciobanului, am reusit sa vad totusi niste pase date cu imaginatie (inclusiv de Banel!), niste trasee lucrate. am vazut un jucator cu o mare pofta de joc si in mare forma, Bogdan Stancu. am vazut jucatori buni ca Baciu (mult mai bun decat orice meci facut de Radoi in ultimii 3 ani), Banel si Ghionea (o singura greseala, noroc ca nu am luat gol cand a dat pe langa minge si a scapat noaptea spre poarta lui Zapata). am revazut insa si unde se rupe tot jocul. imi pare rau pentru Dayro, este un jucator bun si ieri chiar a vrut, a alergat foarte mult. nu stiu cati dintre voi ati observat ca dupa un corner al nostru, cand vasluienii au scapat pe contraatac, Dayro a fugit in aparare de ajunsese libero, in spatele lui Ghionea! deci ieri nu a fost indolent. a vrut. dar pus sa joace ceea ce nu stie, este frana echipei. a stricat toate mingile. in plus, toja a fost pe jumatate foarte bun, pe jumatate foarte slab. jumatate din mingi le-a facut excelent, jumatate le-a dat pe tava adversarului. Ogararu a prins si el o zi foarte slaba, s-a scos insa la linia de plutire cu centrarea de la gol, insa faza este 90% creatia lui Banel. in plus am observat ca nu le mai e frica sa incerce sa suteze de la distanta sau din prima, chiar daca mingea s-a dus in balarii (o Petre si toja). intrarile in teren ale lui Semedo (????) si tiago au dovedit ca Lacatus este intai angajat si apoi antrenor. in aceste conditii antrenor bun nu are cum sa fie!

eu cred ca nu de incurajari are nevoie echipa. sincer, cred ca nu le pasa de ce se striga in tribune, ei joaca pentru salariu, prime si prestigiul propriu. s-a vazut la sfarsitul meciului cat de mult tin la suporteri. cred ca echipa are in primul rand nevoie ca Gigi sa taca, pentru ca prunea si lupescu nu ar putea convinge toti arbitrii sa omoare Steaua daca ciobanul asta prost ar TACEA. daca si Dayro si Toja ar fi vanduti acum am impusca doi iepuri dintr-o data: am face rost de bani pentru salarii (ca ciobanul nu mai are bani), si am elibera doua locuri in echipa. pentru ca prea multe meciuri echipa joaca in 10 sau 9, cand mai intra si Semedo suntem 8. pai in conditiile astea... in loc de cei trei as prefera sa iau jucatori de la Steaua II, care joaca de multi ani impreuna si daca ar fi incurajati si motivati sunt sigur ca ar face treaba buna. in ultimul meci de pregatire Stratila, Onicas, Abuzatoaie au aratat in doar cateva minute mai mult fotbal decat jmecherii aia din prima echipa!

nu pot sa inchei fara sa multumesc din suflet celor ce au lucrat la el si au afisat bennerul cu "pieri din Ghencea satana". ala ar trebui sa ne fie avatar tuturor, sa fie deviza noastra de azi inainte.

jucatorii echipei secunde nu sunt in stare sa promoveze in divizia b, in Romania nu se mai formeaza jucatori tineri de perspectiva pentru ca nu s-a investit absolut deloc profesionist in centrele de formare ca dovada Romania nu sa calificat la vreun campionat european la nici o grupa de varsta iar tineretul a fost penibil in calificari

jucatori ca bicfaldi Litu ionescu sunt modesti bicfaldi fiind chiar slab

toja si Semedo sunt doi purtatori ilegal de tricou (toja este ingrozitor de slab, nu are ritm , nu are viteza , nu vede jocul , nu stie sa dribleze ) ar fi trebuit indeparti iar Dayro moreno este atacant si ar trebui sa joace pe acel post (el joaca la Steaua practic mijlocas la inchidere cateodata) foarte aproape de kapetanos pentru a intra in combinatii cu acesta sau cu mijlocasi de banda si pentru a finaliza

o formula de echipa care ar putea sa aiba sanse pentru campionat ar fi zapata golanski(fundas dreapta) Ghionea Goian Ogararu Nicolita Ovidiu Petre plesan ( ar trebui ajutat sa isi revina in forma si poate fi un mijlocas la constructie accetabil ) szekely Dayro si kaptenos , intr-un sistem cu 4 fundasi un mijlocas de acoperire mai defensiz un mijlocas de constructie doi mijlocasi laterali de travaliu care sa centreze bine si sa intre in combinatii cu atacanti si obligatoriu doi atacanti care sa stea aproape de poarta

Edited by piturca2002

bravo Becali a reusit sa fie iar in centrul atentiei ia situl asta e dovada cea mai clara

articolul se cheama "Steaua Bucuresti - SC Vaslui 1 - 1 (1 - 1)" ia in 90 % din comentarii nu apare numele lui Stancu (gol superb) Ghionea Petre Marin etc. si numele oierului sef a Romaniei ce penibil

in loc sa vorbiti despre echipa voi dezbateti problema mileniului "a-l injura sau a nu-l injura pe xxx" iata ca xxx s-a dovedit mai destept ca toti ce face ce drege dar e tot timpul in atentia lumii si nu jucatorii antrenorii