Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Steaua - FC Vaslui

52 posts in this topic

Steaua intalneste astazi echipa FC Vaslui intr-un meci din cadrul etapei a XVIII-a.

Meciul se va disputa pe stadionul "Steaua" de la ora 20:45 si va fi transmis in direct de Antena 1. Partida va fi transmisa si LIVE TEXT pe FCSTEAUA.RO.

Echipa probabila: Zapata - Ogararu, E. Baciu, Ghionea, Golanski - Ov. Petre, Tiago - Nicolita, Moreno, Toja - Kapetanos.

Antrenor: Marius Lacatus.

Partida va fi arbitrata de Ovidiu Hategan ajutat de arbitrii asistenti Aurel Onita si Ionel Popa.

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

Probabil prima infrangere dintr-un lung sir. Hai la meci sa-l injuram pe tembel. Poate se sictireste si vinde echipa.

Probabil prima infrangere dintr-un lung sir. Hai la meci sa-l injuram pe tembel. Poate se sictireste si vinde echipa.

Probabil ca esti Nostradamus.De oamenii ca tine chiar nu e nevoie pe stadion.

Haideti sa incepem cu o victorie!Forza Steaua!Intrebare de incepator:)) se respecta locurile indicate pe bilet?

Probabil ca esti Nostradamus.De oamenii ca tine chiar nu e nevoie pe stadion.

De oameni care nu mai cred in echipa, sau de oameni care vor sa mearga la stadion sa-l injure pe patron?

Steaua Victorie!

Steaua1.jpg

Avem nevoie de victorie. singura optiune in acest meci.

Steaua - Vaslui 2-0

De oameni care nu mai cred in echipa, sau de oameni care vor sa mearga la stadion sa-l injure pe patron?

Ambele variante.

Meci de 1,x,2. Nici nu stiu ce sa sper de la echipa, ca nu pot emite pretentii de la ea. Asta este, cu asta defilam, viitorul e sumbru.

La stadion unii se duc din inertie, auto-programati sa-si incurajeze echipa, indiferent de ce se intampla cu ea, ei fiind de acord cu orice.

Altii se duc ca sa protesteze (ori prin galagie ori prin liniste mormantala).

Altii nu se duc, protestand prin neparticipare, refuzand astfel sa bage bani in buzunarele ciobanului.

Indiferent de parerile impartite si destul de diverse ale suporterilor, adevarul este unul singur : Steaua nu este decat a oierului, care o conduce pe pasunile si islazurile pe care doreste el, nepasandu-i deloc de rahatul prin care taraste Steaua de atatia ani.

Singura sansa a Stelei de a scapa de rusine e sa scape de oierul asta imputit si de clanul lui de mafioti in fotbal. Eu zic sa protestati pana pleaca ! Alta solutie nu exista !

Hai Steaua !

greu,greu,greu...

Fa-ne fericiti astazi !

greu,greu,greu...

Ce mai frate...nu stiu cum va simtiti voi dar mie imi tremura chilotii...ce dracu,doar vine Vasluiul peste noi!

am gasit ceva interesant

Conducerea clubului CFR Cluj a anuntat, vineri, ca accesul cu seminte pe stadionul Constantin Radulescu este intezis.

"Casa feroviarilor clujeni, stadionul "Dr. Constantin Radulescu", s-a inscris deja in randul marilor arene fotbalistice ale Europei, demers pe care dorim sa-l desavarsim prin eliminarea consumului de seminte in tribune.

Suporterii CFR 1907 Cluj au demonstrat, in nenumarate randuri, ca sunt printre cei mai civilizati din tara si pot face spectacol de cel mai inalt nivel in propriul fief, arena "Dr. Constantin Radulescu". Aprecierile nu au intarziat sa apara si numele stadionului nostru este deja cunoscut in cea mai puternica intrecere intercluburi din lume: UEFA Champions League.

Astfel, pentru a continua demersurile facute spre o arena de nivel european, din toate punctele de vedere, conducerea CFR 1907 Cluj a decis interzicerea consumului de seminte in tribune si in incinta stadionului. Suntem convinsi ca intelegeti spiritul acestei masuri, luate exclusiv in sprijinul imaginii suporterului visiniu si a bazei sportive din Gruia, si va multumim pentru sprijin!", se arata in comunicatul de pe site-ul oficial al campionilor.

fular-campionii Cu toate problemele de lot pe care le avem, in seara vom invinge Vasluiul la doua goluri diferenta!...Forza Steaua

O decizie inteleapta a celor din Cluj.

Daca am ajuns sa tremuram cu vasluiul atunci am ajuns f rau. Mie unul nu mi-e frica deloc. Steaua e Steaua si mereu va fi asa. Si pana la urma cine sa va mai inteleaga... daca promovam tineri nu e bine daca nu-i promovam iar nu e bine. Sa avem rabdare 17 etape sa vedem ce iese si dupa aia putem sa facem ca toti dracii. Oricum sper sa continuam protestul impotriva oierului si azi.

Edited by robespierre

Ba da voi chiar sunteti netrebnici?!! Io vreau sa ma bucur ca Steaua bate macar pe Vaslui.. io vreau sa vad pe Steaua in cempions lig, sa merg la meci si sa povestesc vecinilor mei ca l-am vazut pe becam pe viu. Ce fund aveaaa... chiar credeti ca mai intereseaza pe cineva ca Steaua era odinioara asociata cu superioritatea data de de performanta+decenta?!! Baaai baaieeeti... nu ma intereseaza cum, io vreau sa ma bucur inca odata si inca odata si sa ii oftic pe dujmanii de la bolc ca noi jucam in cempion lig. Ce conteaza ca iei ia campionatul?!! Ie bun si locul 2, mi se rupe in paispe si de cupa, aia e pentru ratatii car vor de la Steaua sa fie un club demn, nu pentru d-astia ca mine care e pe interes. Daca ie nevoie, ma duc si io langa nea Jiji, Dumnezeu sa il ajute, sa purtam amandoi fularul lu' Dinamo ca sa ne scoatem niste bani din cempions lig. Moama, ce marfa e sa fi steilst!

Era o intrebare - daca suntem stelisti sau antibecalisti.., o sa raspund cu alta intrebare : "Voi sunteti stelisi sau becalisti?!!".

Edited by Stanici

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0