fcsteaua.ro

Hai sa deratizam Templul!

120 posts in this topic

nu trebuie sa facem atmosfera ostila in timpul jocului.La ce foloseste?Protestul ar trebui facum inaintea inceperii meciului sau dupa....daca se face in timpul jocului chiar suntem penibili.Pentru orice rezultat nefavorabil noi o sa fim de vina.Jucatorii,antrenorul,conducerea vor da vina pe noi.

uita-te pe calendar, deschide televizorul, da pe orice eveniment sportiv, social, cultural etc si o sa afli cu surprindere ca manifestatia live este o deprindere a omului modern.

bun venit in noua era. aici nu exista bekali, argati, zmarandesti. aici o sa-i gasesti doar pe Hagi, Balint, Boloni si cei de seama lor..

tic tac..

un singur glas: CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!

Edited by twetwet

Sper sa nu fie doar o furtuna intr-un pahar cu apa. Oricum o sa vad maine pe stadion ce va fi din punctul asta de vedere. Iar in alta ordine de idei pt mine spiritul stelist inca nu a murit. Recunosc ca e in coma de ceva de timp dar n-a murit inca. Mai putem sa-l trezim. Pana la urma acest spirit l-am facut noi suporterii si toti cei care au iubit Steaua de la conducatori pana la jucatori. Din pacate azi conducerea este alcatuita din infractori iar echipa este formata din mercenari. Asa ca va fi foarte greu dupa mine sa mai avem atmosfera din anii 90 dar merita incercat iar maine e o zi perfecta pt a o face. Ce frumos ar fi sa vad maine 25 de mii de stelisti in templu....dar ma multumesc si cu 15 mii pt ca mi-e greu sa cred ca se va umple stadionul.

Aloooo !!!!Facem rau echipei....ce nu intelegeti?????Vreti ca echipa sa castige???Protestati inaintea meciului si dupa fluierul final.Injurati-l faceti ce va taie capul,aruncati cu oua in masina.....dar nu in timpul jocului.Eu inca mai sper ca luam campionatul.....voi nu???

multi sunt dezgustati de felul in care se manifeste anumiti suporteri pe stadioane, de bataile pe care le provoaca, de injuriile pe care i le aduc spurcatului, da' tot ei uita de modul in care se adreseaza si se comporta al nostru(?) conducator. degeaba s.ar protesta pasnic impotriva lui, nu ar avea niciun efect.

uneori marile incendii se sting cu alte incendii nu cu apa.

@mecarm

visezi prietene.

Eu ma multumesc sa le umilim pe javrele din groapa de gunoi. Nu avem conditii pentru a lua titlul. Trebuie sa fim realisti.

Edited by cristian86

@ mecarm

in momentul actual, binele Stelei inseamna indepartarea ciobanului. Demnitatea si pastrarea adevaratelor valori ale clubului, sunt lucruri mai importante decat performante de moment, obtinute cu ajutorul valizelor, arbitrilor, schemelor murdare ce pateaza blazonul clubului. Daca tu, in gandirea ta limitata si ingusta, nu te intereseaza decat performantele de moment si tu asta intelegi ca inseamna binele Stelei, nu incerca sa-ti versi inteligenta pe acest site indemnand lumea sa protesteze in statia lui 41, sau la ei in dormitor. O sa propun o noua regula de moderare pe acest site, sa existe ban pentru prostie, in felul acesta am avea un site mai curat...

@kustino

Iti fac eu un algoritm care sa detecteze prostia, numai ca trebuie antrenat, dar este de unde.

Asa zisi suporteri vin la stadion nu sa incurajeze echipa,ei vin sa-l injure pe cioban.Foarte frumos D-le moderator,incita suporterii la haos.Ok !Si eu sunt de acord ca Gigi Becali ar trebui alungat din Ghencea dar nu trebuie sa facem atmosfera ostila in timpul jocului.La ce foloseste?Protestul ar trebui facum inaintea inceperii meciului sau dupa....daca se face in timpul jocului chiar suntem penibili.Pentru orice rezultat nefavorabil noi o sa fim de vina.Jucatorii,antrenorul,conducerea vor da vina pe noi.

Frate!Pe tine te va afecta faptul ca daca Steaua va pierde cu Vaslui ciobanul va iesi in presa si va da vina pe suporteri?De ce sa tot inghitim tot raul pe care il aduce ciobanul acestei echipe?De ce plm sa nu ne facem auziti?Sa lasam sa treaca timpul iar Steaua sa devina o echipa nerespectata?

De ce sa-i facem pe plac ciobanului tacand din gura?Iar apropo ce rost mai are un protest in afara stadionului?Ciobanul se ia,pleaca si-l doare undeva de suporteri...Pe stadion trebuie contestat acolo unde il doare cel mai tare!Sa bata Steaua cu 5-0 pe Vaslui si tot nu conteaza...El trebuie contestat!Ce conteaza ca Steaua nu merge anul asta in CL?Doar performanta conteaza?Pe primul plan se situeaza omenia si respectul!Trebuie continuat protestul pana in panzele albe! Cum spunea si Lari... Injuraturile pot fi lasate deoparte,iar scandarile gen Gica Hagi,Ciobane pleaca din Ghencea trebuie sa rasune maine pe tot parcursul meciului. ELIBERATI Steaua DE ACEST VIRUS ! CANTATI IMPOTRIVA LUI MAINE LA MECI !

Sunt de acord sa-l contestam pe cioban, dar trebuie sa incurajam si echipa!

P.S. S-ar putea ca maine in Templu, pe langa jandarmii in civil, sa fie infiltrati si oameni becalizati, care vor incerca sa ne provoace, dar noi trebuie sa evitam orice fel de conflict.

nu inteleg de ce trebuie bagati in seama trepadusii care ne indeamna sa ii sustinem pe alde Banel,klovinho etc...eu nu mai pot sa le strig numele acestor asa zisi forbalisti care dupa plecarea regelui "isi dadeau coate si radeau intre ei" ,care au fugit ca niste lasi in meciul bricheta.care nu se sinchisesc sa salute galeria si pentru care singurul ideal in viata e sa primeasca un tricou cu autograf de la beckam...

pur si simplu vreau o schimbare totala de la cacatul din loja ,la jucatori pana la femeia de servici...vreau sa simt din nou emotia aceea unica cand joaca Steaua,vreau sa scapam de becalizatii din tribune si din teren,vreau Steaua de alta data

imi e frica de generatia care s-a nascut de cand e cacareaza in Ghencea,daca as fi copil si ar veni vremea sa imi aleg echipa favorita in momentul asta Steaua ar fi ultima optiune...daca nu o sa poata parintii sa le insufle copiilor spiritul stelist sau macar sa le povesteasca ce inseamna asta o sa avem peste 15-20 de ani o galerie formata din "mecarmi"

Edited by nemilosul

va fi greu ca Becali sa renunte la Steaua. nu cred ca va fi deranjat de noi asa de tare incat sa plece.

singura speranta e criza financiara...poate e buna si criza asta la ceva

sa vedem

si daca pleaca sal ia si pe Lovin

Jucatorii si Marius Lacatus nu au nicio vina ca sunt condusi de catre CIOBAN.

Ar trebui sa fie injurat la pauza timp de 15minute incontinu si la sfarsitul jocului ca echipa sa nu aiba de suferit.

Trebuie sa fim alaturi de jucatori sa-i sustinem pana la capat iar pe acest TARAN sa il facem sa plece.

Sa plece cu tot cu ZMARdoianul dupa el si cu toti verii lui.

Pana acuma a primit mai multe palme de la cetateni si el tot se crede Razboinicul Luminii.El nu a observat ca daca tot arunci cu noroi acel noroi se intoarce. Daca are gura spurcata sa lase pe altul sa vorbeasca sa vada la alte echipe ca in fata iese presedintele sau purtatorul de cuvant.

Ai ceva de spus spune in interiorul echipei. Cand totul merge bine isi aroga toate meritele cand merge prost incepe sa arunce sageti in altii cum ca ei sunt vinovati(Adi Ilie,Branco,Hagi etc).

Acest Cioban Taran si Camatar sa numai aiba nicio legatura cu simbolul Steaua.

@all care spuneti sa incurajam echipa... care echipa? Voi va m-ai identificati cu actuala echipa? In afara de Lacatus si Ogararu mai este cineva la club care sa reprezinte spiritul stelist?

Ce performante? Locul 2? din cupa am iesit de mult.

Becali pozeaza in victima, dar este cel mai mare rau abatut asupra echipei.

Echipa Steaua, pe care eu o cunosc a murit usor usor. Este nevoie de o resuscitare. Si asta inseamna alungarea ciobanului.

In afara de Lacatus si Ogararu mai este cineva la club care sa reprezinte spiritul stelist?

De Ghionea ce zici?

ok, inca unul. Altul?

Pai ce intelegeti voi prin spiritul Stelei? Doar strainii normal ca n-au de unde sa stie anumite kestii.In rest de ce de ex. Ghionea sau Ogararu reprezinta spiritul Stelei si Nicolita sau Lovin,nu?

Multa lume a spus ca trebuie sa sustinem echipa orice ar fi...permiteti-mi sa nu fiu de acord, sustinand echipa intr-un meci ii facem un bine temporar, incercand sa-l eliminam pe Becali ii facem un bine istoric, scapam echipa de un parazit care profita de gloria Stelei si se hraneste cu ea.

Trebuie sa aratam puterea si importanta pe care o au suporterii in ceea ce inseamna Steaua, si ca nici un parazit nu ne doboara. Steaua ne-a adus atatea satisfactii iar acum e timpul sa-i intoarcem favorul, sa o scapam de un parazit care o suge de orice energie.

Uniti-va pentru ca impreuna putem sa castigam. Sustinerea echipei este foarte important dar eliminarea lui Becali este primordiala.

Desigur ne va aminti ca a scos Steaua la vanzare cu 10 milioane si nimeni nu a cumparat-o, insa el vrea doar cumparator roman pt ca stie ca nu multi oameni din Romania au puterea de a sustine o echipa ca Steaua, iar cei care au poate tin cu alte echipe. Echipe ca Manchester United sau Liverpool, Chelsea au patroni straini si nu e nici o problema.

Deci sa zicem la unison " CIOBANE, AFARA DIN Ghencea!!"

inconstienta voastra va duce la destramarea Stelei!behaiti cat vreti dar sa nu plangeti cand Steaua va juca la matineu.faceti jocurile unor nemernici care isi freaca palmele cand vad ca haosul poate pleca de la suporteri!suporteri de carton.forza Steaua!!!

Ciudat, iuliane.. adica eu behai si tu esti una dintre oitele lu' Jiji. Cum vine asta, dom'le?!!

Serios vorbind, uite ce scriam mai devreme despre astia de-alde tine :

Au aparut de cand a avut Steaua un sezon bun in UEFA acum cativa ani, au aparut de cand au citit palmaresele echipelor din tara si s-au decis sa tina cu cei mai buni din motive matematice si nu sentimentale, au aparut din nevoia proprie de avea satisfactii in fotbal, gandindu-se nu la Clubul Sportiv al Armatei Steaua ci in primul rand la ce mandri ar fi ei ca "joaca in ceampion lig" . Oamenii astia sunt "suporteri de rezultat", daca Doamne-fereste, ne intrece dinamu la palmares, devin clar caini pana la moarte. Ei nu tin la Steaua ci la felul in care ii face Steaua sa se simta. Si noi, nemernicii, punem valorile steliste pe primul plan in loc sa ne complacem in mocirla in care se afla acum numele Stelei. Parerea mea...

Te regasesti, mon ami?!

Edited by Stanici

Pai ce intelegeti voi prin spiritul Stelei? Doar strainii normal ca n-au de unde sa stie anumite kestii.In rest de ce de ex. Ghionea sau Ogararu reprezinta spiritul Stelei si Nicolita sau Lovin,nu?

Nu ma refeream la straini. Si nu m-am referit doar la jucatori.

Obiectivul nr 1 este indepartarea oierului, este premisa fundamentala pentru o posibila revenire la normalitate, chiar daca rezultatele nu vor veni imediat.

Invatati naibii sa rabdati, daca iubiti acest club, aceasta echipa.

Sete de glorie, stralucire si faima! Asta ne dorim cu totii, asta este Steaua...stim ce vrem, stim cine suntem, pentru noi, stelistii, viata este o metafora ampla a culorilor mult iubite. Ce se intampla atunci cand imaginea noastra este patata?Actionam, facem totul pentru Steaua...e ca si cum ati lua un marker si ati sublinia intr-un ziar sportiv de cate ori este pomenit numele acestui milionar taran ca Amza Pelea zis si Gigi sau alte apelative care mai de care mai pompoase, ziarul s-ar manji de la prima pana la ultima pagina . O mizerie pe care vrem sa o inlaturam. Ne-am saturat de petele aduse clubului de acest cioban in mare parte prin intermediul presei, aceasta masinarie folosita pentru a manipula marea masa a suporterilor si nu numai. Noi preferam sa vedem "circul" de pe teren, vrem sa vedem echipa in fata, pe prima treapta a clasamentului, acolo unde ii este locul. Observ cu bucurie ca sunt din ce in ce mai multi suporteri ros-albastri care s-au trezit sau ignora aceasta pseudo-realitate creata de mass-media. Alatura-te si tu lor, omiteti aparenta TV...esenta fiind fotbalul oferit de echipa noastra, asa ca incurajati-o! Faceti abstractie de prezenta ciobanului in Ghencea! Si da ...noi suntem cei carora ne place sa ne luptam cu morile de vant, asa am biruit pana acum, asa am invins, asa vom invinge.Fiind impreuna ne creste puterea,asa cum o soapta devine voce,o voce devine strigat iar un strigat devine vacarm . Noi suntem Steaua Bucuresti! Asa ca Gigi lasa-ne... ca te lasam si noi!

Zeb Vcm

Pentru cei care sustin ca trebuie sa ne incurajam echipa pentru a avea sanse sa castigam fiecare meci...voi ati uitat cate meciuri am cantat ca disperatii, i-am incurajat pana la final, dar ei tot au luat bataie si nici nu s-au sinchisit sa vina sa salute oamenii de pe stadion???

Ce va face sa credeti ca la jucatorii actuali conteaza daca sunt sustinuti sau nu? Eu m-am lamurit de mult...ii cam doare undeva de public. Ei sa fie sanatosi, sa moara pe teren la fiecare meci, sa lupte, sa se zbata, sa joace accidentati, sa manance gazonul, sa nu mai fie cu nasul pe sus si dupa vreo 2 ani de atitudine d-asta, abia atunci sa aiba pretentia sa fie incurajati meci de meci.

Pana atunci, noi sa ne vedem d-alea noastre si sa ne manifestam cum ne dicteaza inima.

Numai uniti vom avea sanse sa realizam ceva.

De azi in colo, fara ignorare si fara compromisuri !