Virgil

Gluma Zilei

1,971 posts in this topic

Borcea a plecat de la Dinamo!

Jiji nu-l urmeaza?

Cine o fi ramas responsabil cu butoanele?... :)

Edited by danimarcu

Borcea plinge după Moti: "A plecat cel mai bun fundaș central al Romaniei!"

Daca l-ar intreba cineva pe Moti acum de Borcea: "A plecat cel mai bun investitor al Romaniei!". :bananadance:

Barcelona a dat opt goluri in ultimul amical disputat, fapt ce a bagat frică in acționarii din Ștefan cel Mare.

De teama unei rușini, dinamoviștii au vrut să adauge o anexa la contractul inițial, prin care Barcelona să fie obligată să nu dea mai mult de cinci goluri.

Catalanii au refuzat, dar intre cele două parți a existat un acord verbal in această privință, iar Barcelona promite că nu o va umili pe Dinamo.

Onlinesport.ro

Din Ziare.com: Dinamo pierde la limita cu FC Barcelona :)

Si eu care credeam ca "la limita" inseamna la doar un gol diferenta...

Mistocaareala asta ieftina este specifica poporului roman.

Noi radem de Dinamo, dar uite ca ei au reusit sa aduca o echipa de marca la Bucuresti, ceea ce ne-a Gi2 si stafful lui de incompetenti nu vor reusi niciodata.

Pe de alta parte, plecarea lui Borcica este un pas urias pentru ei.

Mai ales ca a venit si Negoita, un tip care chiar se pare ca are ceva in cap. Ca sa nu mai zic ca mai are si ceva banuti.

Asadar FC Steaua 2003, ne-a Gi2 si mioarele care-l incurajeaza neincetat sunt cele mai reusite glume ale anului.

Noi radem de Dinamo, dar uite ca ei au reusit sa aduca o echipa de marca la Bucuresti, ceea ce ne-a Gi2 si stafful lui de incompetenti nu vor reusi niciodata.

Real Madrid, acum 4-5 ani, intr-un meci oficial. Acum, pe langa ca o sa-mi zici ca il apar pe Becali probabil o sa repeti din nou ca esti si profesor universitar. (gluma zilei)

Mistocaareala asta ieftina este specifica poporului roman.

Pe de alta parte, plecarea lui Borcica este un pas urias pentru ei.

Mai ales ca a venit si Negoita, un tip care chiar se pare ca are ceva in cap. Ca sa nu mai zic ca mai are si ceva banuti.

Asadar FC Steaua 2003, ne-a Gi2 si mioarele care-l incurajeaza neincetat sunt cele mai reusite glume ale anului.

Real Madrid, Arsenal, Lyon sau Bayern Munchen probabil pentru tine nu sunt echipe de marca.

Meciuri in grupele UCL.

De cand esti stelist, din 2010?

Decat sa dai 1 mil. de euro sa vina o echipa ca Barcelona sa joace cu tine [mai ales in situatia financiara in care se afla javrele] mi se pare o tampenie.Sa nu mai adaug faptul sa stai cu frica in san [ca suporter dinamovist] sa nu iti dea aia cat a luat Nadia la olimpiada.

Pentru o echipa ca Steaua conteza sa aduca o astfel de echipa intru-un meci oficial [UCL] dar cum Dinamo nu o sa calce in urmatorii 10 ani pe acolo cred ca si asta este o idee de marketing.

P.S. : Daca am inteles eu bine Stelei i-a fost propus prima data amicalul.

Pe Meme il ustura ochii...

UPDATE Mihai Stoica s-a simtit jignit de declaratiile lui Adrian Porumboiu si i-a dat o replică dura

"El in momentul cind vorbeste trebuie să dea jos "Rapirea din Serai" de pe perete, el a ramas la nivelul ala. Treaba cu acea cutie de carton e o glumă intre mine si Gigi. Glumele pe care eu le fac cu Gigi, Porumboiu nu le poate intelege.

Balegarul nu poate fi ascuns, el miroase puternic, pe mine mă ustură ochii", a spus Mihai Stoica la sportro. :clap:

Welcome to Felix`s Resindence

Proasta asta linge zilnic balegarul lui Gigi si mai si spune ca miroase a Chanel. Si se mai si umfla in fuste. Mai penibila decat Coana Mitza nu-i nici Victor Ponta.

Cica "Faza cu cartonul - glume pe care nu le intelege Porumboiu..." :tomato: Zici "Coana Mitza" si tragi apa - e singurul gest salvator.

Edited by Gandalf the White

"A venit arbitrul la el si i-a spus: "It's over". El credea că arbitrul incerca să spună că nu a validat golul, de fapt se terminase meciul. Laur a inceput să tipe: "Is not over!". A intrebat "Who win?", iar arbitrul i-a raspuns zambind "You win". Abia apoi a inteles ce ii se spusese", a dezvaluit Ana Maria Prodan :D

Fara sa fiu rau am aflat ca rapidistii se folosesc de transfermaket.de ca sa-ti vand fotbalistii insa pentru a avea valoare isi pun aunturi cum ca sunt fotbalisiti stelisti :)

http://www.transfermarkt.co.uk/en/doru-bra...eler_81724.html

Vand tablou:

245303613-1634932-700_700.jpg

Si un citat care merge bine cu poza: Un prost gaseste intodeauna altul mai prost care sa-l admire. - Nicolas Boileau

Edited by ebonyc

Echipa nationala a Romaniei a ramas aseara fara suporteri

Dupa meciul de aseara castigat de Olanda cu 4-1, Romania a ramas fara 95% dintre suporteri. Intrebati dupa meci cu cine au tinut toti au raspuns ca sunt olandezi de mici si ca se bucura de victorie.

De asemenea, acestia aveau la gat si un fular al echipei Steaua Bucuresti si insigne cu liderul lor spiritual, Guru Ciobanul.

Si din Kamikaze:

424692_10151460746169746_1849321820_n.jpg

Edited by ebonyc

Sa radem de (cu) jandarmuia :yes::w00t:

au stat cu dex-ul in fata dar tot nu stiu despartirea in silabe

responsabilit- ate :blink:

atitudine empatica- cand jandarmul da cu pulanu

112.jpg

1122.jpg

11122.jpg

Edited by The_Foxes