razvan28

Iti Place Sa Mergi Pe Bicicleta ? Scrie Aici Despre Pasiunea Ta

286 posts in this topic

luati-va fratilor cauciucuri mari, eu am de 2.90 :D si atenueaza foarte mult socurile

Cauciucu de pe fata a pleznit in lateral in doua parti ala de pe spate nimic .... si cercurile amandoua au o galma si ala de pe fata a pleznit in lateral ... da spre surprinderea mea , inca ma tine :D ... nu o repar acum ... cand trece vacanta ma pun cu ciocanu pe cercuri sa le indrept galmele ( si alte indoituri:D , ala de pe spate oricum era stramb ) , si daca le stric mai rau cumpar altele :D .... si de cauciuc nu stiu ce sa zic , ca imi si pare rau ca era NOU !!! Creca ii pun niste lipici de petice la crapaturile alea ca sa nu intre nisip :D

in legatura cu iesirea pe biciclete..vinerea viitoare este in Bucuresti Ciclopromenada..o iesire organizata a biciclistilor..inca nu cunosc toate detaliile dar cica intalnirea se va face in centru cam pe la ora 23.00

revin cu detalii...

din pacate nu pot sa merg atunci :-<

cum naiba la ora 23 :| eu merg , daca aflati mai multe detalii postati va rog

am facut rost de toate detaliile..dupa cum urmeaza:

ÎNTÎLNIREA

Ne întîlnim în spatele Muzeului Național de Istorie, pe Str. Francezã, la scena ONGFest, în 11 septembrie, de la 23.30. Ne trecem pe tabelul de contacte pentru cã vrem sã mai pãstrãm legãtura și sã știm unii de alții. Este posibil ca o firmã de rãcoritoare sã ne ofere ceva de bãut și Mai Mult Verde sã ne doteze cu brãțãri fosforescente. Veți mai primi un flyer cu traseul și micile reguli de deplasare.

PLECAREA

Plecãm la ora 24, încercãm sã fim deci punctuali la întîlnire. Coordonatorii de traseu vor da startul. Aceștia vor purta semne distinctive (încã nu știu care vor fi acelea) și vor avea stații de emisie-recepție, ca sã nu ne mai pierdem unii de alții, ca la edițiile trecute.

TRASEUL

De data asta, este ceva mai lung, dar asta ați spus cã doriți mulți dintre voi. Dacã vi se pare obositor, vã puteți alãtura nouã în punctele de oprire, dar eu vã încurajez sã stați cu noi de la început pînã la sfîrșit. Este posibil ca în punctele de oprire sã fie bãuturi rãcoritoare gratuite.

Cal. Victoriei - P-ța Națiunile Unite - Spl. Independenței - Bd. Cantemir - Parcul Tineretului - Bd. ªincai - Bd. Nerva Traian - Bd. Unirii - P-ța Alba Iulia - Bd. Unirii - P-ța Unirii - P-ța Universitãții - P-ța Romanã - P-ța Victoriei - P-ța Charles de Gaulle - Bd. C. Prezan - P-ța Presei Libere - retur prin P-ța Victoriei - Cal. Victoriei

Punctele de oprire (5 minute fiecare, eventual 10 minute la Piața Presei Libere):

Parcul Tineretului (la terenul de baschet, vizavi de Liceul ªincai), P-ța Alba Iulia, P-ța Presei Libere.

Am încropit o hartã pe Google Maps cu acest traseu (dați pe Satellite). Cu albastru e dusul, cu roșu e întorsul.

PE TRASEU

Nu vã încurajez sã faceți mult zgomot, dar putem vorbi lejer între noi, mai ales pe piste, dupã cum știm de la edițiile anterioare. Pedalãm relaxați, de plãcere, nu facem trick-uri și nu organizãm curse de vitezã. Zîmbim.

SOSIREA

Ne întoarcem la locul de plecare, adicã scena ONGFest. Este posibil sã existe un mic foc de tabãrã sau o ieșire organizatã la terasã, dar deocamdatã nu promit, așa cã, dacã nu va fi nimic organizat, vom mai sta de vorbã sau ne vom distribui pe la terase pentru a sta de vorbã în fața unei rãcoritoare.

cel mai bine este noaptea..pacat ca lucrez :|..oricum o sa fie multa lume..

super tare, abea astept, sper ca vremea sa tina cu noi !!

aceasta intalnire nu este o intalnire a biciclistilor stelisti ci a tuturor bciclistilor.speram sa nu iasa niciun fel de incident si suntem rugati sa ne comportam civilizat :D..o sa fim cateva sute deci trebuie sa avem grija..sper sa pot ajunge si eu

Ar fi bine ca cei care mergem sa ne intalnim mai intai undeva si apoi sa mergem toti in grup spre punctul oficial de intalnire..

destul de greu de realizat pentru ca fiecare o sa vina cu propriul grupulet si fiecare se intalneste intr'o anumita zona si e mai greu sa ne intalnim apoi iar toti in alt loc..acum nu stiu..cum vreti si voi

ba,eu m-am super imbatat, am mai si condus pana aks, asa k nu mai merg :))

ba,eu m-am super imbatat, am mai si condus pana aks, asa k nu mai merg :))

Ati mers ma ?:D

nu frate, m-am imbatat k un porc, ziua unui tovarash :D si eram cu motoru, am ajuns acasa pilaf.. nu stiu cum am mers, si din tei pana in pantelimon am vreo 15 km d mers.. si am facut undeva la 8 minute.. m-am dus blana :|

eu am fost..m-am invoit de la club pe motiv ca sunt plecat in provincie :))

gata baietii , bagati bicicletele la revizie, pergatiti-le pentru primavara viitoare, nu mai iesim cu ele , a venit cancerul

mergeam foate bine cu bicicleta, intreceri, una alta....pana intr-o zi cand din cauza uneia am intrat in spital :mellow:

Phai, ma pregateam sa plec la un concurs... eram cu un coleg de clasa(aveam 13 ani) si m-a provocat la o intrecere. Am pus o frana intoarsa fara sa-mi dau seama ca acolo era pietris, bicicleta a fugit de sub mine si eu m-am izbit de ciment, lovitura a fost atat de tare incat am reusit sa imi iau toata carnea de pe rotula. Urmari: 1 luna in spital cu atela (unde am indurat chinuri groaznice, fara anestezii, etc), o luna acasa cu gips si dupa vindecare o cicatrice f urata din cauza careia eu nu port fuste mini :)) Mirobolant :rolleyes:

in tei m-am nascut si acolo am crescut timp de 19 ani.. e sufletul meu cartierul ala , da-le drq d javre

eu nu mai am bicicleta de vreo 3 ani, cand mi-au furat-o . am lasat-o undeva si n-am mai gasit-o :D

:))) se intampla ce sa faci

Imi iau cauciuc nou pe spate si e pregatita pt primavara.

PS. Totusi voi avea nevoie de ea si la iarna asa ca ii voi pune cauciucurile de iarna :punk:

bestial,. unde ai gasit caucioace de iarna ? si eu am mai iesit cu ea pe zapada :D de cateva zile ma tot uit la biclele mele cum stau p loc:( desi as vrea sa ies cu bicla, e cancer frate..:)