fcsteaua.ro

Rãdoi la Al-Hilal?

95 posts in this topic

Sunteti exagerat de ipocriti. Va garantez ca daca va propune cineva un salariu de 5 ori mai mare in alta parte nici nu va uitati inapoi.

Si de doua ori sa fie mai mare si nu te uiti inapoi. Asa e viata.Dar multi de aici sunt atat de naivi incat cred ca Mirel ar vrea sa nu plece dar e cedat de "marele nostru dusman".

Edited by redondo

M-am gandit sa fac o supozitie, criza clar l-a afectat pe Cioban, lipsit de lichiditati ,cu niste terenuri valorand de 4 ori mai putin decat in vara,incoltit de DNA, neprinzand Parlamentul ( o miza uriasa pentru el pentru a-si redresa situatia financiara). Probabil ca dispensarea de Mirel este in stransa legatura cu imprumuturile pe care i le-a acordat Oli. Va spun cu siguranta ca, Mirel a fost pierdut de Cioban ca la o partida de poker. Oli a asteptat cu mare rabdare aceasta zi.A pompat cateva sume mari de bani Ciobanului. Va intrebati cine poate da aceste sume de bani? Poate doar camatarii sau niste oameni foarte bogati in zilele noastre(magnati rusi sau seici arabi). Dar acesti oameni au nevoie de un gir. Care credeti ca fost girul? Raspunsul este clar: Mirel Radoi. Ciobanul ,foarte mandru de pozitia sa de carton, liderul tarii in avutie,n u poate accepta criza care l-a lovit. Ce vor crede oamenii despre el? S-a tot perindat prin fata camerelor ,emanand opulenta si prost gust. Dar lipsa din ultima perioada de pe sticla confirma clar: averea s-a imputinat.

Parca vad o discutie intre Cioban si Oli:

" -Ba Oli, da si mie niste bani cu imprumut.

-Ba Gigi, ai innebunit? De unde sa-ti dau eu bani?

-Hai ba , ca ti-i dau inapoi cu dobanda, dar acum nu am lichiditati.Si astept sa se redreseze piata imobiliara la noi. Zic astia ca prin primavara BNR-ul va relaxa creditele si vor creste iar preturile la teren.

-Ba Gigi ,nu stiu.Lasa-ma cateva zile sa vad ce pot face.Dar imi lasi ceva ca garantie.

-Bine ba!"

Aceasta discutie avea loc anul trecut, Oli i-a dat 1 milion de euro,Ciobanul fiind convins ca-i va da banii inapoi repede fara sa piarda vreun bun.

Dar euro a luat-o razna, Ciobanul s-a speriat si l-a sunat pe Oli:

"Ai facut ceva ?

"-Ba Gigi,uite ti-am facut rost de bani. Dar mi-i dai repede,daca nu, imi dai ceva in schimb.

-Orice ba.Ti-l dau si pe Dayro!

-Nu,nu-l stiu bine .Mi-l lasi pe Mirel la schimb.

-Ba tu ai innebunit! Nu-l dau pe Mirel , Mirel nu pleaca decat in Europa ,doar la o echipa mare!

-Bine Gigi ,mai gandeste-te!"

Criza s-a adancit in Romania,euro s-a vandut la case de schimb cu 4,4 lei,gazele se vor scumpi,totul se va scumpi, preturile la terenuri nu vor mai creste (nu cele din zonele rezidentiale,foarte putine la numar) asa ca Ciobanul a decis. Nu are cum sa dea banii inapoi repede, cum anticipase el, asa ca face gestul extrem : il da pe Mirel in Arabia. Visul sau de a-l vedea la Inter sau Madrid se naruie!

Ai fost doar o sursa de vent pentru nas, Mirele!

Mirele nu pleca ca iar dupa Steaua o sa plangi ca majoritatea jucatorilor.

Sa va dau niste exemple de jucatori care jubilau la plecarea de la Steaua si acuma plang sa se intoarca inapoi sau sunt niste umbre pe unde joaca.

Claudiu Raducanu, Victoras Iacob, Thereau, Sorin Paraschiv, Dica, Hamutoski si asa mai departe.

Asa e la inceput lumea e bucuroasa ca pleaca in afara la un club din strainatate dar dupa aia tot pentru Steaua o sa planga.

Va dati seama cam ce sanse mai avem acum la titlu, mai ales ca pe banca e un antrenor din categora lui "bai, ****" si nu un constructor de echipe? :)))

...totusi...

Edited by Fane

Radoi e sufletul Stelei. Dar ma bucur pentru el ca va pleca dupa 8 ani, la un club care ii va plati un salariu mai aproape de valoarea lui.

Radoi ar fi putut pleca de mult, iar acum s-ar fi putut scalda in valuta forte. Cel care l-a tinut pe loc a fost Becali. Nu-l mai putem opri, el isi doreste sa plece si noi stim ca are acest drept. Eu ii doresc la cat mai multi ani in fotbal, fara accidentari.

Radoi nu trebuie condamnat ca vrea sa plece.Eu cred ca pleaca pentru bani,pt a vedea cum e sa joci si in alta parte si pt a scapa de campionatul asta plin de mizerie.Daca nu era Oli antrenor la aia sigur nu se ducea,iar Al-Hilal e cea mai buna din Asia.

Eu sunt bucuros ca pleaca pt ca merita dupa cate a facut pt noi.Avem destui inchizatori si fundasi.Eu cred ca Steaua pierde nu un jucator ci un lider in vestiar si pe teren.Sper ca acum altii ca Oga,Goe,Ghionea sa-i ia locul si sa fie adevaratii lideri;imi pare rau ca nu gasesc un jucator cu personalitate de la mijloc in sus.Asta e,poate cu banii de pe Mirel luam si noi unu.

Bafta Radoi!! Oricum pana nu semneaza eu nu cred,el a mai plecat de vreo 15 ori pana acum comform ziarelor.

Va dati seama cam ce sanse mai avem acum la titlu, mai ales ca pe banca e un antrenor din categora lui "bai, ****" si nu un constructor de echipe? :)))

...totusi...

Va dati seama ce greu o sa-mi platesc eu ratele avand in vedere ca euro a ajuns la 4.3 lei, mai ales ca pe banca Stelei este un antrenor precum Marius Lacatus.

Bafta Mirele!

. Sa nu uit,Mirel era batut in cuie la echipa,doar o accidentare il mai scotea din lot,din acest motiv multi jucatori de pe postul lui erau resemnati cu titulatura de rezerva.

De multe ori nici asta nu il oprea sa intre pe teren.

Asta e finantare de la prietenul Oli pt Gigel cel cu frica de criza, finantare legala bah!

Si eu am parerea asta. Oli da banii, cumpara jucatorul, recupereaza banii de la seici.

Vai de tine

...totusi...

Topic Mirel Radoi, te iei de antrenor. Pana unde poate duce ura.

Ca sa fiu si eu off-topic: Il acuzai pe Lacatus cand era antrenor la Otelul ca`si dorea sa bata Steaua. Balint de cand e la Timisoara viseaza meciul cu Steaua si sa ne bata. Cum comentezi?

Edited by bodanelu

Mirel DACA va pleca....pentru ca inca nu e concretizat transferul SIGUR il vom regreta

Edited by RaMs3s

De multe ori nici asta nu il oprea sa intre pe teren.

Ma refer la accidentarile grave. Cele care l-au tinut departe de gazon.

Bine ca va castiga bani mai multi. Viata de fotbalist este scurta. Si majoritatea sunt cu mintea praf. Cheltuiesc banii doar pe masini,haine,ceasuri si discoteci. Mirel e mai cerebral decat majoritatea natangilor din Liga 1.

Bravo Mirele!

Edited by vlad75

Bine ca va castiga bani mai multi. Viata de fotbalist este scurta. Si majoritatea sunt cu mintea praf. Cheltuiesc banii doar pe masini,haine,ceasuri si discoteci. Mirel e mai cerebral decat majoritatea natangilor din Liga 1.

Bravo Mirele!

intradevar cerebral rau baiatu ,are cea mai scumpa masina din toti jucatorii ligii 1

intradevar cerebral rau baiatu ,are cea mai scumpa masina din toti jucatorii ligii 1

Omul nu doarme in masina aia scumpa ,Nemilosule. Altii isi iau o masina si nu au unde sa doarma.

Stim cu totii ce masina conduce Mirel. Eu am spus mai cerebral decat fotbalistii.

Poti contesta aceste lucruri?

Omul nu doarme in masina aia scumpa ,Nemilosule. Altii isi iau o masina si nu au unde sa doarma.

Stim cu totii ce masina conduce Mirel. Eu am spus mai cerebral decat fotbalistii.

Poti contesta aceste lucruri?

cand dai pe o masina 300000 e (stii cat de fragil din punct de vedere medical esti si ca in orice moment poti sa iti inchei cariera)numai om cerebral nu te numesti

oricum probabil Radoi si-a luat masina bazandu-se pe nasu fecali ca il tine in puf indiferent de situatie

daca te referi cerebral in sensul familist atunci da este cerebral

daca el crede ca la arabi o sa fie ca la Steaua, 2 luni joaca 10 sta pe bara iar salariu merge se inseala amarnic

Topic Mirel Radoi, te iei de antrenor. Pana unde poate duce ura.

Atata vreme cat Radoi face parte dintr-un angrenaj, plecarea lui are consecinte in plan tactic, de organizare a jocului, iar asta e treaba antrenorului.

Ca sa fiu si eu off-topic: Il acuzai pe Lacatus cand era antrenor la Otelul ca`si dorea sa bata Steaua. Balint de cand e la Timisoara viseaza meciul cu Steaua si sa ne bata. Cum comentezi?

Una e sa iti doresti asta si sa fii decent dupa ce reusesti, alta e sa topai ca o maimutica si sa faci sprinturi de 50 de metri pentru a celebra cu jucatorii atunci cand impiedici Steaua sa castige (remember primavara lui 2000 la Steaua-National 2-3, 2004 la Ceahlaul-Steaua 1-1 sau septembrie 2007, la UTA-Steaua 1-1, ultimele doua exemple fiind scandaloase).

Mirel trebuie sa plece.S-a blazat aici si oricum si-a facut datoria.Chiar daca sportiv,face un pas inapoi,financiar ii este mult mai bine.Are deja 28 e ani.E normal sa se gandeasca la asta.Multa bafta Mirele! :thumbsup:

Bravo Mirele!

Hai sa facem putin off topic ca tot e vorba de bani

Sa nu va aud ca ii scuzati pe fotbalisti cand e vorba de bani, mai ales pe aceia care au salarii de peste 100.000€ pe an ca sunteti penibili. Chiar daca isi incheie cariera la 30-35 de ani, oamenii acestia la nici jumatatea vietii sunt aproape realizati. Indiferent cat de putin ar castiga un fotbalist, in timpul carierei tot isi cumpara o casa si o masina plus ca mai are si bani la banci, si asta este cazul pentru orice jucator din Liga1 indiferent de echipa.

Ce sa mai spunem de oamenii obisnuiti ca noi? majoritatea dupa ce termina facultatea (cam 25 de ani) se angajeaza pe un salariu putin peste 10-15 milioane, avand in spate o multime de probleme (locuinta, copii, trai, obiecte uz casnic etc.).

Sa recapitulam un fotbalist in timpul carierei are asigurate de club toate conditiile, (locuinta, masina, asigurare medicala, ingrijire medicala) plus salriul independet, deci pana la 30 de ani nu prea are tangente cu "viata" in timp ce un om obisnuit la 25 de ani fara bani, fara niciun sprijin trebuie sa se descurce.

Va salut!

Corect... Le reseau,vlad75, DelPiero etc

A venit timpul sa se gandeasca la familie si viitor

Ca jucator, eu personal il regret dar ca om ii urez multa bafta si succes acolo unde va juca.

Respect Mirel.

Edited by Fane

Hai sa facem putin off topic ca tot e vorba de bani

Sa nu va aud ca ii scuzati pe fotbalisti cand e vorba de bani, mai ales pe aceia care au salarii de peste 100.000? pe an ca sunteti penibili. Chiar daca isi incheie cariera la 30-35 de ani, oamenii

Pai crezi ca eu nu am probleme. Tocmai din cauza problemelor pe care le am eu ,tu sau altii obisnuiti ii accept decizia lui Mirel. Ce-a facut Mirel? A dat cu parul. Il puteam judeca,in masura in care am fi fost indreptatiti sa facem acest lucru, doar daca se ducea la javre sau la alte echipe rivale noua pentru cativa dolari in plus fata de salariul pe care il avea la Steaua.

Omul a plecat la foarte multi bani.De ce nu te-ai facut fotbalist. Poate tu ai avut alte aspiratii in viata.Eu clar am ales altceva in viata. Nu fotbalul.

Si acum iti spun o poveste,am jucat la Rapid,si puteam sa stau foarte linistit pentru ca taica-miu era prieten foarte bun cu Rica Raducanu. De fapt ii cam era dator Rica.Rica,chiar s-a luat de antrenorul meu de atunci din cauza mea. Crede-ma,taica-miu avea un cuvant foarte greu de spus in vremurile alea. Era pe vremea lui Ceausescu. Nu era securist. Dar am ales sa fac altceva in viata.

Si eu am cam aceasi viata ca a fotbalistilor in privinta jobului. Azi pot avea de lucru,maine nu. Mi-am ales singur meseria pe care o am si lucrez pe cont propriu,la risc. Sunt si zile proaste si zile bune. Tocmai din acest motiv il inteleg pe Mirel.

Cum a spus si Koryna, nu putem fi egoisti cand e vorba de binele unui om,chiar daca aceste lucruri ne intristeaza pe noi.

Asa ca dragule ,te rog sa nu mai jignesti colegii de forum cu apelative de genul penibil. Eu unul nu ma simt penibil pentru ca il inteleg pe Mirel. Nu putem fi egoisti in viata.

PS Si inca ceva Nu-ti imagina ca va fi usor si la o varsta mai inaintata .25 de ani? Eu iti urez foarte multi ani de viata lipsiti de griji.

Edited by vlad75

in situatia asta..24....nu curand...

important sa se faca ceva bun pt club cu banii pe Radoi.

adica transferuri bune ...2 jucatori cel putin.

recomandari: sergiu radu, Keseru, cocis, rosu, Ogararu, Mazilu, Danciulescu, codrea, tanasa, sanmartean.

nu stiu daca se gasesc dvd uri cu jucatorii astia.

Asa ca dragule ,te rog sa nu mai jignesti colegii de forum cu apelative de genul penibil. Eu unul nu ma simt penibil pentru ca il inteleg pe Mirel. Nu putem fi egoisti in viata.

PS Si inca ceva Nu-ti imagina ca va fi usor si la o varsta mai inaintata .25 de ani? Eu iti urez foarte multi ani de viata lipsiti de griji.

Vlad, cand am spus de bani ma refeream la scuze de felul "are si el familie si trebuie sa o intretina", pe care toti le invoca, indiferent de fotbalist, off topicul nu se referea strict la Radoi, era doar o paralela intre castigurile fotbalistilor si oamenii obisnuiti. Poti sa citesti comentariul meu legat de plecarea lui Radoi, mai spun inca o data, ii doresc numai succes si ii multumesc din suflet pentru ce a facut 8 ani la Steaua.

Nu ma opun plecarii lui de la Steaua, cum nici nu l-am catalogat vreodata ca mercenar sau alte feluri.

Cat despre penibili ma referam la cei care vin cu scuze -"a plecat sa isi ingrijeasca familia" daca Radoi cu salariul de 300.000 euro pe an isi pune probleme pentru familia lui atunci un parinte cu 2 copii si salariul de 10 milioane ce ar trebui sa faca? lui cine ii poarta de grija?

Mirele poti sa-l pupi sin cur pe Nashicu' pt ce tia facut cu cariera ta de jucator! Sigur era si pt tine o echipa bunicica din Anglia Spania sau Italia dar dragul tau Nashic a vrut sa ia 15 milioane pe tine.......halal Nash!!!

Si acum sa vedem si jumatatea plina a paharului: Plecarea lui Radoi e benefica pt ca deja trebuie o skimbare la Steaua, apoi daca el este de acord ar trebui sa-i respectam cu totii dorintza pt ca a dat totul pt acest club si trebuie sa fi recunoscatori!