Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

STEAUA - OTELUL

76 posts in this topic

E interesant ce o sa se intample la Dinamo zilele astea! Daca Dinamo o sa piarda cu Iasi Andone o sa fie demis si o sa inceapa zile de foc la caini!

Noi doar trebuie sa ne vedem de treaba sa intram in grupele UEFA si sa castigam in campionat! Forza Steaua!

returul trecut, cand ne tremurau izmenele ca pierdem titlul, ne-am pus atatea sperante ca Otelul o va incurca pe Dinamo... gigica promisese bani otelului, dar a uitat ca pentru otelari a fost mai usor sa castige aceeasi suma de la Dinamo! erau prosti sa-si rupa oasele pentru banii lui Gigi incercand sa bata Dinamo (putin probabil), cand i-au putut primi de la Dinamo pentru a face figuratie?

pentru chestia asta ar trebui ca duminica Steaua sa le dea macar opt goluri!

si eu vreau sa`i distrugem pe galateni,dar vadem toti ce revenire de forma au otelarii dupa meciu cu Dinamo :!:.....curios....parca ii vad ca o sa manance pamantul cu noi

money.. ai mai scris asta intr-un topic...ala cu protestu.. si am mai dezbatut subiectul asta .. ce vrei sa faci ????

uite acum am vazut,eu aveam impresia ca am scris aici...si ma miram de ce nu apare... :?

returul trecut, cand ne tremurau izmenele ca pierdem titlul, ne-am pus atatea sperante ca Otelul o va incurca pe Dinamo... gigica promisese bani otelului, dar a uitat ca pentru otelari a fost mai usor sa castige aceeasi suma de la Dinamo! erau prosti sa-si rupa oasele pentru banii lui Gigi incercand sa bata Dinamo (putin probabil), cand i-au putut primi de la Dinamo pentru a face figuratie?

pentru chestia asta ar trebui ca duminica Steaua sa le dea macar opt goluri!

Pentru mine e de ajuns 1 gol, trebuie neaparat sa luam 3 puncte la meciul asta!

Stie cineva cine va arbitra?

astia sunt arbitrii:

Steaua Bucuresti - Otelul Galati 28.08.2005 ORA 21.00

Stadion: Ghencea

A: BERBECARU Victor (RM VALCEA)

A1: ONICAS Ion (ZALAU)

A2: CRINGASU EDUARD (PLOIESTI)

R: SAVA Cristian (BACAU

De ce or fi pus bulangii astia de la Telesport meciul la ora 21?Sa nu aiba lumea cu ce ajunge acasa.Niste nesimtiti.Sper sa dea faliment cat mai repede ca si asa nu-i vede nici dracu. :evil:

Salut,

mai sunt inca bilete pentru. meciul de diseara?

nu am fost la stadion dar sunt 100% convinsa ca sunt :)

Steaua - Otelul 4-0 Paraschiv 8` Dica 20` Iacob 57` Oprita 75` . Meci excelent facut de ai nostri au atacat non stop !!! Bravo baieti era nevoie de asa ceva !

Inca un gest de mare jucator a lui rradoi - prin min 75-80 la o minge in adancime "idolul" suporterilor a ajuns langa panourile publicitare din dreptul locului unde stateau cei de la ULT*RAS, de acolo cativa suporteri au inceput sa scandeze numele lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color].

Nu cred ca ati vrea sa stiti ce cuvinte i-au iesit pe gura capitanului echipei.

Atunci i-am inteles si eu pe cei care au scris acele mesaje pe gard.

Inca un gest de mare jucator a lui rradoi - prin min 75-80  la o minge in adancime "idolul" suporterilor a ajuns langa panourile publicitare din dreptul locului unde stateau cei de la ULT*RAS, de acolo cativa suporteri au inceput sa scandeze numele lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color].

Nu cred ca ati vrea sa stiti ce cuvinte i-au iesit pe gura capitanului echipei.  

Atunci i-am inteles si eu pe cei care au scris acele mesaje pe gard.

Tocmai ce am venit de la meci............din pacate ai dreptate, Radoi intr-o prima faza s-a oprit "usor" din joc s-a uitat foarte arogant inspre peluza iar la urmatoarea faza nu s-a sfiit sa injure. TOTAL NEPROFESIONIST, un comportament care nu face cinste nimanui. E jucator, sa demonstreze in teren ce stie, nu e pus acolo oricat ar fi de capitan sa se certe cu galeria, ce daca i-au strigat "Mirel Radoi, a luat de la Gigi oi" !!!!???Care-i problema pina la urma.......era un suporter care-si platise biletu' avea dreptul la o opinie......oricum a fost o atmosfera de kkt la peluza 2, atita incordare incat nimeni nu avea chef de nimik!!!! Stie cineva de ce au aparut toti bisnitarii de la Big Berceni in peluza 2 cu gesturi amenintatoare la inceputul meciului????? De ce puii mei i-au lasat sa intre la peluza 2 cind ei au abonamente la peluza 1?!?!?!?!?!!? De ce nu i-or lasa pe amaratii aia 200 de insi care canta in legea lor acolo la peluza 2 sa-si omoare plamaniii degeaba? Sau comunismul si cenzura sunt chiar asa la mare pret in Ghencea.??!?!?!?!?

nu fiti prosti nu mai veniti la stadion asta nu mai e Steaua :( mi s-a facut greata cand am vazut..ce-am vazut azi!

nu fiti prosti nu mai veniti la stadion asta nu mai e Steaua :(  mi s-a facut greata cand am vazut..ce-am vazut azi!

si ce te-a deranjat azi??

Atmosfera de sarbatoare in TFR,desi stadionul a fost plin doar pe jumatate.

Majoritatea suporterilor au fost concentrati la tribuna I si O.

Tribuna a II-a a fost cam 2/3 plina,peluza N la fel.

Nota discordanta a facut doar peluza S unde au fost foarte putini spectatori.

Hamutovski a fost aplaudat pentru cei 27 de ani impliniti astazi.

La intrarea in teren pentru incalzire Steaua a fost aplaudata la scena deschisa.S-a scandat minute in sir numele capitanului.

A aparut un banner cu urmatorul text : "Pentru noi veti fi mereu invingatori".

E drept ca a mai aparut unul,nu tot atat de magulitor pe care era scris : "Inca un obiectiv ratat".A avut o prezenta meteorica.Imediat au sarit unii binevoitori care l-au ascuns.

Meciul in sine a fost o joaca de-a soarecele cu pisica.

In prima repriza oaspetii au iesit foarte rar din jumatatea lor de teren.

Golurile primei reprize au fost inscrise de Paraschiv in min.9 si de Dica in min.20.

Repriza doua a inceput cu Oprita in locul lui Nicolita.

In min.57 a cazut golul de 3-0 semnat Iacob.

Dupa alte 18 minute Oprita a inscris un gol spectaculos cu capul,la o centrare a lui Dinita,care intrase in joc cu cateva minute in urma.

4 - 0 si tabela a fost inchisa.

Meciul s-a terminat in uralele suporterilor,care au scandat ca la inceputul meciului : Mi-rel Ra-doi,Mi-rel Ra-doi !

L-am remarcat in special pe Nesu,care astazi a alergat foarte mult,a facut curse spectaculoase,deposedari imposibile,a centrat.Risipa imensa de energie.

Steaua a inceput in urmatoarea formula :

Hamutovski - Ogararu,Radoi,Ghionea,Nesu - Nicolita,Paraschiv,Lovin,Bostina - Dica,Iacob.

In repriza a doua au mai evoluat,ca de obicei,Oprita,Dinita si Cristea.

Suntem in continuare lideri,cu 10 puncte din 4 jocuri si golaveraj 9-0!

Cine a stat la peluza 2 nu avea cum sa nu observe lipsa grupurilor care incurajeaza echipa de acolo. Sau Mustata a fost prezent pana a inceput meciul impreuna cu bisnitari,malaci si milogi in peluza 2. Si cel mai important nu avea cum sa nu observe ca Mustata impreuna cu alti 2 milogi il bateau pe un baiat care avea fular cu vacarm sus langa tabela iar jandarmii au asistat 2 minute fara sa intervina dupa care l-au scos din stadion tot pe cel batut. Mustata marele stelist calca in picioare stelisti la stadion. pentru asta un sincer M|_|IE Mustata, Gigi , MM si toti tiganii care vin si terorizeaza peluza 2

Cine a stat la peluza 2 nu avea cum sa nu observe lipsa grupurilor care incurajeaza echipa de acolo. Sau Mustata a fost prezent pana a inceput meciul impreuna cu bisnitari,malaci si tigani in peluza 2. Si cel mai important nu avea cum sa nu observe ca Mustata impreuna cu alti 2 tigani il bateau pe un baiat care avea fular cu vacarm sus langa tabela iar jandarmii au asistat 2 minute fara sa intervina dupa care l-au scos din stadion tot pe cel batut. Mustata marele stelist calca in picioare stelisti la stadion. pentru asta un sincer M|_|IE Mustata, Gigi , MM si toti tiganii care vin si terorizeaza peluza 2

eu nu sunt de la Sud,dar daca este aja cu zici u sa`i fie rusine lu mustatza...daca nici la suporteri nu e democratie ce sa zicem de conducere?

Pentru a nu da nastere la tensiuni si mai mari rugam lumea sa fie obiectiva in relatari si ar fi de preferat ca cei implicati sa povesteasca , pacat pentru ca toti iubim aceleasi culori.Limbajul trivial nu va fi tolerat!

observ ca pe foarte putini ii preocupa sa discute aici despre jocul echipei si despre rezultatul de aseara... Acest topic este strict destinat in acest sens, nu este normal ca dupa fiecare meci disputat de Steaua acasa sa se discute decat despre injurii, scandaluri, lupte in tribune. Vinovati sunt in ambele tabere pentru ca cei din Sud nu sunt usa de biserica. Cei care doresc sa vorbeasca despre asa ceva sa o faca pe topicuri destinate discutiilor despre suporteri. Sau cei care o faceti aici va face placere sa va duceti la meci doar ca sa faceti scandal ca sa aveti despre ce comenta? Aici se vorbete despre fotbal, nu scandaluri.

Despre meci: un singur semn de ingrijorare. ratam in continuare si din situatii de 1 la 1 cu portarul. meciul cu Varenga nu ne da atatea sanse de a inscrie. Plusuri pentru jocul echipei care joaca alt fotbal fata de cel din perioada Zenga. A aparut spectacolul in Ghencea. Cred ca in acest an nu avem rival in campionat, ce frumos ar fi sa nu primi gol nici dupa meciul cu Dinamo de acasa... S-ar imbolnavii Borcea...

Asa sa arate tabela pe 15 septembrie 4-0 pentru noi

Nu va speriati,nu este ceva imposibil,totul depinde de noi sa ne facem jocul asa cum stim si s-o bagam in ate sa nu mai stie pe ce lume sunt.Bravo Radoi ti-ai revenit si ma bucur tine-o tot asa nu te lasa.Jocul bun dar la finalizare nu trebuie sa ratam asa mult.

Forza Steaua pana la moarte !!!

Sign in to follow this  
Followers 0