fcsteaua.ro

Dialog socant Becali - Mititelu despre cazul Valiza

302 posts in this topic

"Aproape"nimic nou.Un singur lucru am dedus din aceste convorbiri:dorinta arzatoare a lui Mirel de a se transfera in strainatate!!!

:steag_cruce_invers:

E clar, Mirel nu mai suporta mizeriile pe care le face ciobanu in ultima vreme la Steaua, de asta doreste cu atata ardoare sa plece.

Daca voua va convine sa mergeti la stadion si sa incurajati o echipa de blatisti, eventual sa va luati si bataie degeaba..treaba voastra..eu am sa stau acasa pana pleaca Becali..si asa nu prea am mai mers la meciuri in ultimii 3 ani... n-am avut ce sa vad...

Incredibil cum inchideti ochii cand vine vorba de Radoi...sunteti ca mitica cu Gigi...

Daca era vorba de Lovin, sarea tot forumul pe el...bravo baieti...fiti ca Becali, aparati-va finul ;)

Edited by Fan FC Steaua

ati uitat sa bagati si dialogul asta !

http://www.evz.ro/media/other/c69db801cb85...a388f784987.pdf

Intr-o alta convorbire telefonica din data de 15.04.2008 ora 18.38 Becali George i-a solicitat antrenorului echipei Steaua Bucuresti, Marius Lacatus sa vorbeasca cu jucatorii de la UTA Arad pentru a le comunica ca daca vor invinge echipa CFR Cluj in etapa 30-a din 19.04.2008, ii va premia pe toti fotbalistii care intra in teren cu sume de 15.000 sau 30.000 euro in functie de rezultat. DIalogul dintre cei doi in legatura cu aceasta chestiune, a fost urmatorul :

Becali George : Ma Marius, da vorbeste ba cu aia de la UTA, ai vorbit cu aia de la UTA ?

Marius Lacatus : Am vorbit, am vorbit. Am vorbit si cu Adi, o sa trec eu pe la...pe la domnu' BARA cu Adi, maine, poimaine.

Becali George : Vorbiti cu mine intai daca vreti sa treceti pe la domnu BARA, M-ai inteles ?

Marius Lacatus : Pai...Nu vorb...

Becali George : Da tre sa vorbiti si cu ju...si cu jucatorii direct.

Marius Lacatus : Pai o sa vorbesc si cu ei care sunt, cu care am eu asa incredere sa vorbesc, da'....

Becali George : Da ! Da ! Da !

Marius Lacatus : Sa vorbim cu asta, cu ROLI, ca el a ramas antrenor, eu am vorbit azi cu el

Becali George : Cine e ROLI ?

Marius Lacatus : ROLAND NAGY, ala care a jucat la noi la Steaua si mi-a fost mie secund cat am fost acolo

Becali George : A !..Pai da, ba, sa le spuna la jucatori, le dea treizeci de mii prima, m-ai inteles ? De fiecare treizeci de mii

Marius Lacatus : Pai o sa vorbesc cu el, cu domnu' BARA sa le promita

Becali George : DA! Cincisprezece mii la meci egal, treizeci de mii la victorie, Ce p... mea !

Marius Lacatus : Pai da !

Becali George: Pai nu ?...Bine, jucatorii care intra in teren

Marius Lacatus: Pai normal.

Becali George: Da ! Pe urma treaba lor cum impart ei

Marius Lacatus, Pai o sa trec eu pe la tine cu Adi si dupa aia mergem la el

Becali George : Da ! Da !...da trebuie repede facuta treaba asta nu..

Marius Lacatus : Pai maine, maine, maine

Becali George : Sa nu faca aia manevre, intelegi tu ?

Marius Lacatus : Maine la pranz esti la palat ?

Becali George : Ca poate sa , ca pote sa-i incurce UTA. Ce crezi ? Nu poate sa-i incurce UTA? Sa faca un egal ?

dar nu-i asa, daca Mirel a facut asta e de condamnat, "simbolul" insa poate face orice .

Edited by 3456

@FanFCSteaua pana acum iubeai echipa Steaua, acum ne spui ca de vreo 3 ani nu prea ai mers la mecuri. Pai si atunci.. concret.. ce ai facut pentru echipa? Doar sa critici pe forum. Daca nu se inventau platformele astea online...

Legat de subiect: Becali a gresit, plateste. A gresit sportiv, trebuia sanctionata Steaua. Daca se considera gresala penala (si am o foarte mare "incredere" in justitia noastra) sa se duca la puscarie.

Si iar off-topic, legat de venirea lui Lacatus. Nu am sa comentez nimic pana la primul meci. Atunci o sa vad reactia suporterilor la adresa babuinului de la echipa (cred ca o sa mai existe) si cum o sa reactioneze Laca.

Probele telefonice de la DNA facute publice recent demonstreaza probabil ca oierul a incalcat regulamentul FRF in vigoare la data respectiva, ramane de vazut daca FRF mai poate dispune redeschiderea cazului oficial arhivat dupa comisia de apel.

dna nu poate sa asculte telefoanele cuiva. poate doar sa intocmeasca o solicitare aprobata de un judecator catre singura enitate autorizata sa intercepteze comunicari. off-record, inregistrarea nu e barfa.

Hai frate,lasati kestiile astea.Nu mi se pare nimic incorect sa stimulezi financiar o echipa sa joace corect. Unii il atacati mai mult pe Lacatus decat pe Radoi,deoarece ultimul e inca in activitate,caci din discutiile prezentate par a fi la fel. Dar mi-a placut ce a spus Becali in finalul discutiei cu Radoi...Risc,ce sa fac,daca cacaciosii astia n-au fost in stare sa scoata un egal cu Dinamo. Cand noi ne resemnasem,Becali tot a incercat sa faca marea cu degetul in ultima etapa.De ce sa-l injurati si pentru asta?

Nu mi se pare nimic incorect sa stimulezi financiar o echipa sa joace corect. Cand noi ne resemnasem,Becali tot a incercat sa faca marea cu degetul in ultima etapa.De ce sa-l injurati si pentru asta?

nu ti-e rusine ma? pai asa castiga Steaua meciurile? dinainte? muream cu aia de gat, retrogradam, orice sa nu mai vad spectrul blaturilor asupra noastra. scopul nu scuza mijloacele prietene. si nici macar nu ai inteles care era scopul. prefer o versiune mai radicala decat a lui joga, 5 ani de B decat sa se demonstreze ca Steaua a furat un meci. noi suntem cine suntem si trebuie sa castigam in teren. citius, altius, fortius, ti-aduci aminte?

Edited by grizzly

o precizare il atacati pe Piece de park el ar fi inamicul public numarul unu aici.Omu si-a spus parerea,nu-l mai menajati atat pe Laca pt ca in meciul cu Poli l-a bagat pe Lovin in teren la 1-1 iar cu "cainii" orice antrenor avea Steaua era capabl sa faca un egal cu echipa condusa la acea vreme de ilustrii antrenori Talnar si Mihaescu...si nu ma mai luati ci alea 11 meciuri consecutive castigate ca tot ciobanu a fost " antrenor " si atunci iar secund i-au fost euro si dolareii sai.

Cat despre valiza ca totul e ok...un singur lucru lipseste...FAPTA!! orice lege pedepseste fapta, una pe care nici un procuror din lumea asta n-o poate demostra din simplul motiv ca ea nu exista. Nimeni nu a dat nimic ...nimeni nu a primit nimic....nici macar tentativa nu exista pentru ca la telefon si eu pot sa anunt ca maine il omor pe cioban, dar n-o fac....voi fi arestat????

nu ti-e rusine ma? pai asa castiga Steaua meciurile? dinainte? muream cu aia de gat, retrogradam, orice sa nu mai vad spectrul blaturilor asupra noastra. scopul nu scuza mijloacele prietene. si nici macar nu ai inteles care era scopul. prefer o versiune mai radicala decat a lui joga, 5 ani de B decat sa se demonstreze ca Steaua a furat un meci. noi suntem cine suntem si trebuie sa castigam in teren. citius, altius, fortius, ti-aduci aminte?

Omule, tu intelegi ceva din toata problema asta? Nu erau meciurile Stelei.Daca nu incerca sa intervina era 3-0 la pauza pt CFR in ultima etapa.Asa macar am mai sperat.

hai lasati lamentarile Becali e o canalie si un oier incult dar cazul asta DNA e cusut cu ata alba iar stenogramele sunt niste porcarii destul de ambigui care pot fi interpretate cum vrei

de ex ii spune lui netoiu ca banii sunt pentru fotbal

discutia cu mititelu poate fi oricind intoarsa ca o discutie amicala mititelu declara chiar ca visul lui e sa bata Steaua si Dinamo

cu Bistrita si uta trateaza culmea ca sa se joace corect cu CFR (Bistrita la meciul ala a intrat cu rezervele si sutau baietii de la 40m ca sa nu dea gol din greseala)

cred ca un avocat bun (sau o Armata de avocati cum are Becali) poate sa ii faca de kkt pe niste procurori de la DNA timpiti care au facut o comanda politica

in Romania nu a fost posibil de organizat nici un calciopoli mai acatarii totul s-a facut ca de obicei

ca cumva sa iasa cu fata curata din treaba asta DNA a trimis in judecata jucind evident la intimidare

sa nu se inteleaga gresit nu il apar pe Becali asta trebuie sa infunde puscaria dar pentru tranzactiile de pamint cu Armata nu pentru un caz regizat (si asta prost) de niste procurori nu cu mult mai inteligenti ca el care culmea erau din Cluj

Mai, tata, mai... ce subiect de conversatie mai e si asta?

Pai daca ar exista macar un singur motiv sa acord circumstante atenuante acestei maimute acesta ar fi. Anume ca nu are nici o vina in cazul de fata. Sa premiezi pe cineva sa isi vada de treaba este infractiune doar in mintea unor oameni bolnavi.

Cimpanzeul e inocent precum un porumbel ratacit si ajuns pe mana unui columbar bezmetic. Uite ca am mai gasit pe cineva mai dobitoc decat Becali - acel procuror DNA, institutie de imagine. Se ocupa acum cu confectionarea notorietatii publice a unui animal perimat.Haideti, zau, nu putem schimba subiectul?

Ce tot atacati atata ?

ciobanu si restul stiu foarte bine cum se fac blaturile in campionatul Romaniei, asa ca au incercat sa contracareze orice fel de blat de la CFR...

toti zic ca...daca iti motivezi adversarii inseamna ca atunci poti sa ii "motivezi" sa si piarda meciurile cu tine, atunci de ce nu e nici-o convorbire in care sa vorbeasca de blat? e vorba de o premiere, regulamentul sportiv al ligii 1 nu permite asa ceva. atata tot...

atacam atata un antrenor care, a incercat sa faca tot posibilul sa ramana la echipa iubita, si un jucator care acum vrea sa plece, pentru ca nu mai suporta inca 2-3 ani de mizerie.

poate ca ei nu sunt atat de revolitonari ca unii care doar vorbesc pe forum, poate ca ei nu gandesc chiar asa de mult, dar au facut multe pentru club, cu totii stim cat iubeste Lacatus Steaua, el traieste si respira Steaua, poate ca nu gandeste ca noi dar el iubeste Steaua!

daca toti sunt atat de destepti pe forum, si tot spun despre ce ar fii trebuit sa faca Lacatus sau Radoi, atunci de ce nu au bani sa cumpere Steaua, daca tot sunt ei atat de destepti?

in final, cu totii asteptam un om care sa recupereze Steaua de la un cioban infect...

off topic: in Ojogo de azi scrie ca Ronny e aproape de Hertha Berlin dupa ce ieri confirmasera tratativele cu Steaua...:))) cred ca vine si asta

Si alta poveste numai buna pt minti mai saracute. Uite dom'le cat s-a caznit omul sa faca din cal armasar. Adica vezi Doamne, Lacatus nu are nici un merit. El a "facut" tot. Cele n-spe victorii la rand sunt "creatia"(shmenul) lui. Pai numai un copil poate sa creada asta. Va rog schimbati topicul, asta e subtire rau.

Omule, tu intelegi ceva din toata problema asta? Nu erau meciurile Stelei.Daca nu incerca sa intervina era 3-0 la pauza pt CFR in ultima etapa.Asa macar am mai sperat.

imi place sa cred ca inteleg. poate, (prin prisma meseriei si a conjuncturii), ceva mai mult decat crezi tu).

sa primesti ceva pentru un lucru pe care oricum esti obligat de contract sa il faci cat poti mai bine se numeste primire de foloase necuvenite. asta este o infractiune. si chiar daca nu ar fi... sa umbli cu bani dupa altii cand ai putea sa investesti la tine in curte este ceva insuportabil. pt cei care sustin Steaua, oricum. parerea ta poate sa varieze.

cred ca un avocat bun (sau o Armata de avocati cum are Becali) poate sa ii faca de kkt pe niste procurori de la DNA timpiti care au facut o comanda politica

nu DNA s-a ocupat de trimiterea in judecata a becaliotului. ei doar au instrumentat dosarul. unul destul de bine pus la punct de altfel. ca solutia instantei este una favorabila ciobaniardului, asta este alta problema.

Edited by grizzly

cred ca Steaua trebuia sa piarda toate meciurile din retur toate 17 sa termine pe locul 16 ca sa spuna toti ca nu au facut blaturi

boul de trica spune ca atita timp cit s-a jucat corect s-a ajuns la diferenta de 14 puncte uitind sa aminteasca de faptul ca Steaua juca in Liga iar ei primeau penaltyuri ca fabbiani cu Bistrita

in alta ordine de idei daca poate sa imi aminteasca cineva daca in acesti 4 ani DNA a pus pe rol un caz mare (nastase patriciu seres) au facut comenzile lui base si acum ca sa mai dea si ei niste tunuri au iesit cu procesul asta daca in plus se dovedeste ca stenogramele au fost facute fara acordul vre-unui judecator atunci procurorii au pus-o de mamliga de-a binelea

Hai frate,lasati kestiile astea.Nu mi se pare nimic incorect sa stimulezi financiar o echipa sa joace corect. (...) Dar mi-a placut ce a spus Becali in finalul discutiei cu Radoi...Risc,ce sa fac,daca cacaciosii astia n-au fost in stare sa scoata un egal cu Dinamo. Cand noi ne resemnasem,Becali tot a incercat sa faca marea cu degetul in ultima etapa.De ce sa-l injurati si pentru asta?

In principiu n-ar fi nimic incorect. Problema e ca asta merge cand vrei sa eviti retrogradarea. Daca e vorba de lupta pentru primele locuri nu-i in regula. Daca jucatorii invata ca exista cineva care 'le mai da o sansa' ce vor face in cupele europene ? Ca pe-acolo e mai greu cu 'stimularea'.

Ne mai miram dupa aia ca suntem ciuca batailor in CL si ca avem jucatori blazati care nu mai progreseaza.

In afara de asta mai e si o problema de tactica. Daca un jucator al unei echipe de mana a doua vrea sa faca banu' e clar ce are de facut, mai ales daca va juca in ultimele etape impotriva contracandidatelor Stelei : face figuratie in tur impotriva adversarelor Stelei stiind ca in retur Steaua va dori sa recupereze decalajul si ca va avea nevoie ca adversarele sa piarda cat mai multe puncte. Daca Steaua n-are nimic de recuperat scade si nivelul stimularii, plus ca ar mai intra in calcul si 'taxa suplimentara de risc' pe care o presupune colaborarea cu un patron cu gura mare si minte putina si care mai e si pe lista DNA. E clar ca potaile si cfrcluj nu-s pe lista DNA deci daca vor sa sara la cap o pot face mult mai ieftin.

in alta ordine de idei daca poate sa imi aminteasca cineva daca in acesti 4 ani DNA a pus pe rol un caz mare (nastase patriciu seres) au facut comenzile lui base si acum ca sa mai dea si ei niste tunuri au iesit cu procesul asta daca in plus se dovedeste ca stenogramele au fost facute fara acordul vre-unui judecator atunci procurorii au pus-o de mamliga de-a binelea

dna nu organizeaza si nu instrumenteaza procese prietene. nu mai vb aiurea. daca ai citit adevarul de ieri si azi nu inseamna ca stii despre ce vb.

Corect,parerea mea poate sa varieze. Dar tu ai vorbit de meciuri trucate ale Stelei,care nu au existat. Ai incercat sa-l ataci din nou pe Becali...nu e o problema,sunt o gramada de topice pentru asta. Era vorba de o premiere...nu stiu daca intra neaparat la foloase necuvenite.Asa toti fotbalistii au salarii si cu toate astea mai primesc si prime.

PS Si mie imi permite meseria si conjunctura sa inteleg multe.

In principiu n-ar fi nimic incorect. Problema e ca asta merge cand vrei sa eviti retrogradarea. Daca e vorba de lupta pentru primele locuri nu-i in regula. Daca jucatorii invata ca exista cineva care 'le mai da o sansa' ce vor face in cupele europene ? Ca pe-acolo e mai greu cu 'stimularea'.

Ne mai miram dupa aia ca suntem ciuca batailor in CL si ca avem jucatori blazati care nu mai progreseaza.

In afara de asta mai e si o problema de tactica. Daca un jucator al unei echipe de mana a doua vrea sa faca banu' e clar ce are de facut, mai ales daca va juca in ultimele etape impotriva contracandidatelor Stelei : face figuratie in tur impotriva adversarelor Stelei stiind ca in retur Steaua va dori sa recupereze decalajul si ca va avea nevoie ca adversarele sa piarda cat mai multe puncte. Daca Steaua n-are nimic de recuperat scade si nivelul stimularii, plus ca ar mai intra in calcul si 'taxa suplimentara de risc' pe care o presupune colaborarea cu un patron cu gura mare si minte putina si care mai e si pe lista DNA. E clar ca potaile si cfrcluj nu-s pe lista DNA deci daca vor sa sara la cap o pot face mult mai ieftin.

ok atunci care e rolul jucat de DNA in toata afacerea asta ei fac dosare care apoi sunt puse pe rol?

Corect,parerea mea poate sa varieze. Ai incercat sa-l ataci din nou pe Becali...nu e o problema,sunt o gramada de topice pentru asta.

eu sunt perfect constient de faptul ca Becali a dat tonul in ceea ce se numeste revirimentul echipelor romanesti. el a preferat sa nu vanda, el a preferat sa bage bani. ceea ce a urmat, totusi, poate face oricand obiectul unei anchete penale. daca zici ca esti de meserie, continuam discutia pe privat. imi pare rau doar ca nu sunt din buc sa o dezbatem la o bere. nu sunt absurd, nu atac omul. atac ideile. atat. Becali a facut si mult bine. doar ca a fost unul relativ si nu unul in interesul pe termen lung al Stelei.

numai bine :)

@ calinel : dna, serviciile de informatii, politia sau parchetul doar instrumenteaza dosarele. adica produc probele. este treaba judecatorilor cum considera probele si ce sentinte dau. si, am uitat, procurorii sefi din parchetul de pe langa judecatoria care ar trebui sa ia pe rol dosarul pot da solutia de NUP fara chiar sa o motiveze. ideea pe care vreau sa o arat este ca unii oameni isi fac treaba si aduc ceea ce trebuie. altii se fac ca nu vad (cacofonie intentionata).

Edited by grizzly

cred ca Steaua trebuia sa piarda toate meciurile din retur toate 17 sa termine pe locul 16 ca sa spuna toti ca nu au facut blaturi

boul de trica spune ca atita timp cit s-a jucat corect s-a ajuns la diferenta de 14 puncte uitind sa aminteasca de faptul ca Steaua juca in Liga iar ei primeau penaltyuri ca fabbiani cu Bistrita

Vorba ta...in loc sa ncerce sa prinda "pestii mari" fac pe justitiari aici profitand si de antipatia de care se bucura Becali.

Atata timp cat justitia are un picior mai scurt si nu se impplica si la alte echipe care cu siguranta au facut acelasi lucru, cum ar fi CFR, Rapid, Dinamo, eu unul sunt de partea lui Becali in acest proces. Si binenteles a lui Piti.

Sa nu fim ipocriti sau sa bravam in imaculati.

Punct.

Toate lucrurile astea sunt instrumentate doar pentru distrugerea Stelei.