fcsteaua.ro

Nu ne vom preda niciodatã!

113 posts in this topic

@zloty

Stii si tu cum a plecat. Dupa acea noapte cu Lyon in care Becali dadea declaratii din care se intelegea ca nu il mai doreste pe Lacatus. Dragoste cu forta e mai greu, asa ca a avut bunul-simt si a plecat.

E chiar penibil sa spui ca el a plecat pentru ca veneau meciurile cele mai grele ale Stelei. Un antrenor nu vine la Steaua sa joace doar cu Poli Iasi, Vaslui sau Buzau.

@zloty, aberezi ca de obicei. si cand a plecat a spus ca Steaua va fi mereu echipa lui de suflet, nu mai induce lumea in eroare.

Fãrã îndoialã cã Lãcãtuș are un sânge roș-albastru, un suflet roș-albastru și un spirit roș-albastru.

Faptul ca iubeste Steaua e o certitudine pentru noi ca va face orice pentru binele echipei, insa daca acest "bine" presupune propia-i umilire, propia-i decadere, atunci nu accept acest sacrificiu. La Steaua antrenorul poate rezista doar daca se impune prin respect si valoare in fata jucatorilor si a lui Becali. Lacatus a demonstrat ca nu poate sa se impuna in fata creditorului nici prin valoare , nici prin respect, deci, n-are nicio sansa la echipa ca si antrenor. Becali a mai mizat o data pe Lacatus pentru a dezamorsa situatia conflictuala dintre el si suporteri si vad ca joaca din nou aceeasi carte castigatoare pe termen scurt.

Edited by dee

@zloty

Stii si tu cum a plecat. Dupa acea noapte cu Lyon in care Becali dadea declaratii din care se intelegea ca nu il mai doreste pe Lacatus. Dragoste cu forta e mai greu, asa ca a avut bunul-simt si a plecat.

E chiar penibil sa spui ca el a plecat pentru ca veneau meciurile cele mai grele ale Stelei. Un antrenor nu vine la Steaua sa joace doar cu Poli Iasi, Vaslui sau Buzau.

Pai si cum de se intoarce acuma la omul care l-a dat afara? si in mod ciudat exact atunci cand oaia suprema se afla in razboi cu fanii ,cat de tamp sa fi sa nu iti dai seama ca esti folosit??? daca avea coloana vertebrala ii spunea :"aaaa Gigi acuma nuti mai castiga Hagi meciurile de la 2-0 ,acuma ai nevoie de mine sa potolesti multimea ,pare rau gigele nu vin " Laca ce a facut ?a cerut "daune morale" ca a fost dat afara si e din nou sub comanda lui il ciobandante

@john nu ai inteles nimica ,cine dracu a spus ca s-a dezis de club?? Nu dovedea mai multa iubire fata de club daca ramanea la meciurile grele?? acuma dupa ce perioada de foc a trecut vine repede inapoi la stapan

Edited by zloty

"Dar existã în supãrarea lui Dorinel și în naivitatea lui Lãcãtuș un sîmbure tonic. Dacã atracția fațã de culorile roș-albastre bate respingerea fațã de Becali, înseamnã cã Steaua e mai puternicã decît actualul ei stãpîn. Va rezista împotriva voinței lui și în absența lui."

Pentru prima data sunt de acord cu un articol scris de maria andries

Voi nu intelegeti nimic din fenomenul asta si din ce se intampla in jurul Stelei. In primul rand nu stiu cum unii dintre voi isi permit sa-l faca tradator sau jeg(celalalt forum), ordinar??? Baieti sunteti niste bieti soricei de calculator care nu cred ca au dat niciodata in minge. Eu am 17 ani, dar inteleg foarte bine ce inseamna Lacatus pentru Steaua(l-am si prins in ultimii 2 ani cred la Steaua...in sensul ca am ineput sa ma uit la meciuri of course).

Apoi revenirea asta ii mai da o sansa sa demonstreze ca e antrenor. Practic Dorinel a esuat lamentabil si Lacatus e indreptatit sa creada ca poate redresa echipa. Nu vreau sa se inteleaga din postul asta ca Lacatus e un antrenor maret, stralucit etc. Dar ceea ce am citit in unele posturi pur si simplu m-a scarbit. Daca asta e atitudinea "moralistilor" nu cred ca o sa mai ma obosesc sa intru pe forum.

Daca si pe Lacatus il injuram ...nush ce sa zic...cred ca Becali e un patron si un om extraordinar in comparatie cu noi. Fara ironie.

Ma bucur ca intelegi ce a insemnat si ce inseamna Laca pentru Steaua,insa tocmai pentru asta el nu ar fi trebuit sa revina la "mila"jegului!I s-a mai promis un contract pe viata la Steaua si rezultatul se stie.Laca iubeste Steaua,nimeni nu se poate indoi de asta,Laca iubeste suporterii Stelei(cel putin asa cred)si pentru astea doua iubiri era mai bine sa ii dea cu flit ciobanului.Sunt de acord ca unii au ajuns prea departe,numindul in fel si chip pe Laca.

Cat despre soriceii de calc. care nu au dat cu piciorul in minge,afla ,dragul meu,ca multi din cei ce sunt pe acest forum jucau fotbal pe vremea cand tu nu vazusei,inca,lumina zilei!(si nu fotbal pe maidan)

:steag_cruce_invers:

Faptul ca iubeste Steaua e o certitudine pentru noi ca va face orice pentru binele echipei, insa daca acest "bine" presupune propia-i umilire, propia-i decadere, atunci nu accept acest sacrificiu.

a venit pentru bani si faima dee. atat. pacat. si de el si de noi.

Edited by grizzly

Offf,nasol moment,nasoala situatie!

Aceasta mutare a ciobanasului a facut KO toate sperantele de a-l vedea plecat pe ante-numitul!

Sa vedeti scandaluri peste scandaluri in retur(in general, toata lumea cu toata lumea)

Viata amara!

Forza Steaua!

cata dezordine si in acelasi timp cata maretie in gandurile ros-albastre! toti aveti dreptate, fiecare are dreptate, si Becali are dreptate, problema rezolvandu-se in raport cu unghiul din care privesti. ma gandesc sa ma abtin de la alte comentarii pentru a nu cadea in derizoriu. evenimentele de la Steaua nu sunt de comentat, pur si simplu ele sunt sarea si piperul gazetelor si gazetarilor, acesti dulai flamanzi fiind nascatorii mocirlei lustruite in care se tavaleste bipedul fara creier si bolnav de paranoia. acest lunatic se trezeste ritmic si ne propune scheciuri macabre pe spinarea Stelei si a jucatorilor acesteia; suporterii le inghit, desigur diferentiat, si-si consuma energia comentandu-le (de parca n-ar fi suficienti gaozarii). ce decadere, ce morbiditate, ce exaltare! acest machiavelic isi bate joc de toti si de toate si se pare nu poate fi oprit. sunt trist si nimic mai mult, bucuriile pe care mi le aducea Steaua au disparut si ma tem ca nu se vor reintoarce!

Insasi prezenta lui Lacatus pe banca Stelei este o umilinta si un afront la adresa tuturor marilor tehnicieni pe care i-a avut clubul asta!

In primul rand nu are legatura cu ce vorbeam. Eu nu vorbeam de Lacatus sau de calitatile sale de antrenor. Vorbeam despre capacitatea suporterilor Stelei de a se compromite in fata Creditorului.

Sper ca nu crezi ca si aecst lucru i se datoreaza lui Lacatus. De asemenea sper ca nu-mi vei contrazice fiecare post doar pentru a-l aduce pe Lacatus in discutie.

Personal m-am simtit mult mai umilit ca Stelist cand l-am vazut pe banca pe Olaroiu sau Dorinel Munteanu. Pana una alta Lacatus are un bilant pozitiv la Steaua, mult peste cel al lui Piturca, de exemplu.

a venit pentru bani si faima dee. atat. pacat. si de el si de noi.

Este normal sa se gandeasca si la latura financiara, insa daca accepta sa revina la Steaua a doua oara , nu cred ca o va face pentru bani sau pentru faima. Dorinta lui poate fi motivata doar de o puternica ambitie personala, (stie ca a dezamagit si vrea sa demonstreze contrariul) altfel nu-mi explic cum un om ar putea inghiti atata umilinta.

Personal m-am simtit mult mai umilit ca Stelist cand l-am vazut pe banca pe Olaroiu sau Dorinel Munteanu. Pana una alta Lacatus are un bilant pozitiv la Steaua, mult peste cel al lui Piturca, de exemplu.

De numele lui Olaroiu se leaga o semifinala de Cupa UEFA si un titlu.

De numele lui Piturca se leaga un titlu, o SuperCupa si constructia unei echipe care avea sa traga dupa ea intreg fotbalul romanesc de club.

De numele lui Lacatus se leaga o calificare in grupele Ligii Campionilor contra unei echipe superioare noua ca buget si lot, plus o revenire extraordinara in lupta pentru titlu, favorizata de evolutia penibila a contracanditatelor.

De numele lui Dorinel se leaga foarte putine lucruri. Totusi, victoria contra Urziceniului s-ar putea dovedi decisiva la final. De numele lui se mai leaga jocul excelent din Groapa si jocul bun din meciul cu Rapid, ambele necastigate doar din cauza nesansei, la fel cum a fost cazul si cu meciul contra Timisoarei. Totusi, Dorinel a stat teribil de putin pe banca tehnica. Si nu cauza sa.

Dintre toti, singurul a construit ceva a fost Piturca, in ciuda faptului ca a avut nevoie de exagerat de mult timp pentru a cladi o echipa. Lacatus a avut sansa sa construiasca ceva, insa a facut transferuri fie inutile, fie fara cap. A gandit pe termen scurt. E prea mult sa spui ca bilantul lui Lacatus este "cu mult peste cel al lui Piturca".

Totusi, prin acest topic s-a dorit altceva: sa nu uitam care ne este adevaratul dusman. Vom avea timp si de analize fotbalistice.

Este pentru a nu stiu cata oara cand acest ticalos becalian pentru a ameliora atmosfera din jurul sau ( ci nu a Stelei) si a le inchide gura suporterilor, recurge la astfel de mutarii. Imi pare rau pentru Lacatus dar revenirea sa imi lasa un gust amar. Am avut retinerii cand a venit prima oara dar l-am inteles pentru ca-si indeplinea un vis de multa vreme cat si pe-al nostru insa acum greseste enorm. Cand trageam si eu speranta ca tot acest spirit anti-becalian sa se cristalizeze a venit aceasta mutare perversa care mai mult ca sigur va avea repercursiunii nefaste pentru Steaua si protestul nostru. Sper totusi sa nu cedam si sa continuam ce-am inceput. Fara compromisurii!!!!!!!!!

Ciobane, pleaca din Ghencea!!!!!!!!!!!!!!!!!!

e de neinchipuitce face Becali cu Steaua. cum sa-l demita pe Munteanu in conditiile in care a vut un final de campionat infernal: egal cu Dinamo, Craiova si rapid in deplasare, victorie cu urziceniul, egal cu Timisoara pe teren propriu. daca ne uitam echipele astea formeaza primele echipe in clasament. au fost cele mai grele meciurui si am iesit onorabil la jucatorii pe care ii are Steaua (Banel, Lovin, Semedo, arthuro, Ov. Petre)

ne intoarcem din nou la Lacatus, sub mandatul caruia Steaua sa umplut de penibil: eliminarea din cupa cu sportul, egal cu otopeniul pe teren propriu, infrangeri cu vasluiul si cu Otelul.... (tot respectul pentru jucatorul Lacatus, pentru antrenorul Lacatus....). este clar ca a fost o masura de-a lui Becali pentru a muta atentia publicului de la scandalul cu ei , dar chiar asa de josnic poate fi si Lacatus? pacat

De asemenea sper ca nu-mi vei contrazice fiecare post doar pentru a-l aduce pe Lacatus in discutie.

Scuze, dar incep sa cred ca ai mania persecutiei. Este a doua oara cred cand raspund unui post de-al tau.

La Steaua daca spui ceva ..... nepotrivit (impotriva suporterilor)..... e blasfemie..... si asta doar stelistii adevarati o inteleg... terenul din Ghencea e sfant

Insasi prezenta lui Lacatus pe banca Stelei este o umilinta si un afront la adresa tuturor marilor tehnicieni pe care i-a avut clubul asta!

Incep sa cred ca intr-adevar ai doar o bucatica de minte. Imi cer scuze daca te jignesc, dar inversunarea ta contra lui Lacatus - manifestata cu mult inainte de episodul demisia - ma uimeste.

Tot un fel de mania persecutiei si asta, nu ?

Unde sunt argumentele, unde e dezbaterea? Niciunde. Verdicte si verdicte. Nimic constructiv. O lupta surda, oarba, muta, cum vrei, intre voi-stelistii cu coloana vetebrala, care nu se injosesc in fata lui Becali (ha ha - chiar niciodata) si noi stelistii- slugile si tradatorii, etichetati astfel pentru ca vrem civilizatie pe stadion, nu ne place violenta si vulgaritatea excesiva, si mai tinem si partea tradatorului de Lacatus.

Halal !

Edited by Azazello

Incep sa cred ca intr-adevar ai doar o bucatica de minte. Imi cer scuze daca te jignesc, dar inversunarea ta contra lui Lacatus - manifestata cu mult inainte de episodul demisia - ma uimeste.

Unde sunt argumentele, unde e dezbaterea? Niciunde. Verdicte si verdicte. Nimic constructiv. O lupta surda, oarba, muta, cum vrei, intre voi-stelistii cu coloana vetebrala, care nu se injosesc in fata lui Becali (ha ha - chiar niciodata) si noi stelistii- slugile si tradatorii, etichetati astfel pentru ca vrem civilizatie pe stadion, nu ne place violenta si vulgaritatea excesiva, si mai tinem si partea tradatorului de Lacatus.

Halal !

Sunt de acord cu tine

Unde sunt argumentele, unde e dezbaterea?

Argument mai bun ca insusi Lacatus, eu nu vad.

21 octombrie 2008 : "Hagi n-ar fi pierdut acest meci de la 2-0. Eu spun cã niciun antrenor nu l-ar fi pierdut. Ca sã pierzi acest meci e ceva incredibil orice antrenor, chiar și eu,care n-am școalã de antrenor nu pierdeam. Pãi dacã avea CFR-ul avea 2-0, îi mai bãtea vreodatã Lyonul? Noi la 2-0 tremuram de fricã"

Patronul stelist a precizat cã a început sã aibã îndoieli cu privire la calitãțile de antrenor ale lui Lãcãtuș dupã meciul cu Oțelul din campionat, pierdut cu scorul de 0-2. "Am avut îndoieli fațã de Lãcãtuș la meciul cu Oțelul, când a jucat cu Tiago ca al doilea vârf "

"Lãcãtuș sã facã ce vrea el și cu asta basta! Am zis cã nu-l dau afarã pe Marius, nu-l dau. Sã facã ce vrea el pânã se va îneca singur. Cu tactica asta o sã pierdem un campionat, nu știu dacã mai ocupãm și locul doi. Dacã mergem așa, am pierdut un an cu Steaua.

Daca Lacatus se intoarce acum la Steaua, eu cred ca merita sa fie batjocorit de Becali. Cei care inca il mai sustineti pe Laca, aveti grija- maestrul spunea in toamna ca cine se ia de Gigi se ia automat si de el. Asa ca nu-l mai atacati pe creditor pentru ca il veti supara si pe simbol.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

cum ar zice un fost ministru de externe :"good point!" ai perfecta dreptate...mie mi-au placut la nebunie ultimele doua fraze ala ''simbolului":" NU e treaba ta Gabi!!" (adresandu-se pe un ton amenintator lui Balint cel care indraznise sa-i spuna adevarul in fata)...si apoi " unii au impresia ca Gigi se baga la echipa,ei nu e chiar asa..."(aparandu-si inca odata patronul)...

Halal !

O sa trec peste citatul "Never argue with idiots. They will reduce you to their level and beat you with experience" si o sa-ti raspund.

Pentru voi, astia care dormiti sub perna cu poza lui Lacatus, nu pot exista argumente.

Oricat ar incerca sa va explice lumea ca e un antrenor mediocru, care nu a construit nimic nicaieri, care a fost demis pana si de la Inter Gaz Bucuresti, care ne-a curatat de un titlu ca si castigat, care nu a avut bunul simt sa iasa in fata si sa apere Steaua la momentul "Valiza", desi el era autorul moral al acelui episod, prin ratarea campionatului, o sa tipati in continuare "La-ca-tus!".

Degeaba va vom explica ca el a fost cel care a facut pregatirea de vara, degeaba va vom spune ca el a avizat transferurile la echipa, degeaba va vom spune ca s-a umplut de penibil, pierzand cu Vaslui si Galati, fiind egalul Otopeniului si eliminat din Cupa fara drept de apel de o echipa de copii care navigheaza la jumatatea clasamentului in B, degeaba sustinem ca i-a lasat lui Dorinel o ruina de echipa, degeaba va explicam ca numai un sclav ar linge locul in care a fost scuipat, ca tot nu ati putea intelege! De ce? PENTRU CA NU AVETI MINTEA NECESARA!

P.S. Daca cineva imi cenzureaza mesajul, ne suparam!

Edited by Piece of Mind

Terminati-o frate cu vrajeala ca Hagi sau Christos nu pierdea meciul cu Lyon de la 2-0. Au fost executii extraordinare din partea francezilor(fotbalisti de clasa mondiala).Chiar nu realizati cu cine am jucat?

Imi plac foarte mult si titlul si mesajul acestui articol.

Mori, ciobane!

Edited by axl

Noi suporterii tinem cu echipa noastra de suflet.Ne doare ceea ce se petrece, ne afecteaza mersul prost al echipei, dar va trece si aceasta perioada grea si poate va fi iar bine, sau poate va fi mai rau.

Ma uit si la nivel de prim ministru cum apare si dispare un prim ministru si vine altul si ma ia graoaza.Ti- e sila pur si simplu! Ce sa ma mai mire in fotbal? Nu cred ca la alte echipe sau in alte tari se intampla asa ceva. TRaim niste timpuri ciudate, intr-o tara ciudata, :steag_cruce_invers: in care ciudatii ies usor la iveala, ajung sus rapid, dar caderea lor va fi de sus... !!!

Sa continuam ceea ce am inceput, poate va veni cineva cu bani si cu cap sa schimbe starea lucrurilor.

Forza Steaua