fcsteaua.ro

Ai castigat, Gigi

45 posts in this topic

In sfarsit, pot sa-ti spun ca ai castigat. Din momentul in care si Lacatus a lins in locul in care a fost scuipat si a acceptat sa revina la Steaua, pot sa iti spun sincer ca ai castigat.

Sper sa mai vin la cateva meciuri, imi e prea drag Templul ca sa renunt, dar eu unul nu iti voi mai striga sa pleci din Ghencea, nu voi mai scanda nimic. La clasicul "La-ca-tus, La-ca-tus" am renuntat de prin primavara...

Inca o data, sincere felicitari. Esti un strateg genial. Ai reusit, Dumnezeu stie cum, mutarea anului - ai reusit sa stopezi poate cel mai concertat protest de cand ai venit la Steaua, poate protestul care iti putea fi fatal. Ai castigat Gigi...

Ti-ai batut joc de oameni ca Hagi, Balint, Bumbescu, Satmareanu sau, mai nou, Munteanu. Ai cumparat, fara sa jignesc pe nimeni, glorii ca Duckadam sau Lacatus. Atat stii, sa cumperi. Daca respectivul nu e de vanzare, dai cu el de pamant. In orice caz, tu castigi, mi-ai dovedit-o inca o data.

As putea insa sa te asigur de un lucru. Tu nu vei mai fi contestat vehement in Ghencea, dar nici Marius Lacatus nu va mai fi idolul de acum 1 an, o saptamana sau chiar cateva ore. Nu ca ti-ar pasa...

Marius

Inca mai cred ca Lacatus n-o sa vina la Steaua.

noapte buna !

Edited by steaua_gloria

Nu stiu cine semneaza acest articol dar din partea mea n-are decat dispret.

<span Marius

It figures.

Edited by axl

Nu fi suparat pe Lacatus. El doar a demonstrat ca pentru Steaua, vine la echipa oricand si in orice conditii. Parerea mea e ca va incerca sa salveze tot ce poate fi salvat.

Daca nici asta nu va convins ca Lacatus e in stare sa faca totul pentru Steaua, atunci nu stiu ce ar mai putea face. El nu vine pentru Gigi sau pentru altcineva, el vine pentru Steaua lui, Steaua lui Marius Lacatus.

E trist ce se intampla, dar sa nu dramatizam, Laca iubeste prea mult Steaua si de aceea se intoarce.

De aici si pana la a-l face carpa e distanta mare. Lacatus nu este carpa, n-a fost niciodata, singura lui vina este ca iubeste Steaua.

In alta ordine de idei, Lacatus nu poate fi oficial antrenorul echipei, regulamentul nu-i permite, sa vedem ce-o mai fi, in orice caz, decat cu Dolarel, mai bine cu Laca, forzza Steaua!

Se pare ca Lacatus nu are voie sa antreneze Steaua din nou...plm, oricum protestul va continua si cu Laca pe banca si fara Laca.

SI indiferent cat de mult il iubesc pe Laca, sunt de parere ca intinde putin cam mult coarda, stii dragostea suporterilor pt el.

Oricum, ma bucur inca odata ca inca un antrenor este calcat in picioare de Jiji ! SI asta pt ca toti se grabesc sa vina la Steaua, in conditiile in care toti stiu cu ce mizerie de om trebuie sa lucreze. Dorinele, stiai f. bine cand ai venit cum o sa fie. Si ti-ai luato in freza. La revedere, sa speram ca am scapat de tine

Edited by axl

EXCLUSIV / Lacatus e in Turcia, negociaza si cu Ankaragucu

gsp

Sper sa ramana acolo. E spre binele lui.

Edited by f234567k

in caz ca ne displac cele 34 de saluturi ale lui Lacatus spre suporteri, sa ne reamintim: 

GI-CÃ HA-GI!!!!!

Si uite asa continua continua f***** la Steaua din cauza imbecilului. Sincer va spun ca nu stiu daca sa ma bucur sau sa-mi para rau de vestea asta.

Laca e o panarama de antrenor .Il joaca ciobanu cum vrea. Laca daca ai demnitate pleaca departe de Ghencea si ial si pe oier cu tine! :noexpression:

Probabil ca Munteanu nu a raspuns la comenzi. S-a suparat idiotul si si-a adus din nou sclav. Cum dracu sa schimbi un antrenor dupa atat de putine meciuri, majoritatea dintre ele foarte foarte dificile.

Este o decizie menita sa aduca ceva liniste in plus la echipa (cel putin asa crede el!). Si poate ca va si reusi acest lucru! Buba cea mare este insa lotul asta de jucatori destul de slabi de care trebuie scapat cu orice pret ! Succesul echipei este insa legat de inlaturarea "maselelor stricate"(lest inutil mancator de bani multi) si de aducerea unor jucatori superiori de valoare certa ! Cum insa nu prea mai sunt bani e cam nesigura "afacerea"! Poate ca se gandesc sa vanda cativa jucatori (Goian,Radoi,Ghionea,etc) si cu banii luati de pe ei sa aduca ceva jucatori mai "rasariti"! Trebuie inteles ca liniste la Steaua nu va fi decat atunci cand vor fi rezultate iar acestea se realizeaza cu jucatori superiori celor care sunt acum in lot !

Consider ca patronul ,echipa si suporterii nu au castigat nimic prin readucerea lui Lacatus atata timp cat lotul ramane acelasi ! Nici macar imagine ! Langa Lacatus poate ca ar fi bine sa fie adus Ienei care sa contribuie cu experienta sa si sa fie un "scut " intre patron si antrenor ! De asemenea cred ca aceasta miscare este "rodul" influientei lui Giovani si nicidecum a "inteligentei sclipitoare" a patronului .(nu e cazul sa-l facem acum geniu)

Revenind la "Ai castigat Gigi " eu cred ca nu prea este adevarat si nu stam nici noi si nici el pe roze ! Perioada urmatoare ne va lamuri daca sunt sanse de mai bine dar numai daca se va intari lotul cu jucatori de valoare !

Probabil ca Munteanu nu a raspuns la comenzi. S-a suparat idiotul si si-a adus din nou sclav. Cum dracu sa schimbi un antrenor dupa atat de putine meciuri, majoritatea dintre ele foarte foarte dificile.

Este clar ca atitudinea lui Munteanu de a cere bani public pentru transferuri nu a picat bine si i-a fost fatala antrenorului ! Pe de alta parte nu poti pretinde sa fii antrenor la Steaua daca faci numai egaluri la rand in campionat iar in CL n-ai venit cu nimic nou !(ma refer la rezultate)Din meciurile cu Dinamo,Craiova sau Timisoara trebuiau castigate macar doua !(pentru ca erau meciuri directe,decisive care conteaza enorm)

Este prost pusa problema. Laca nu vine la Steaua in primul rand pentru bani. Vine pentru ca, asa cum spunea un alt articol de pe acest site, aici e casa lui.

nu vine pentru bani, vine pt ca atat il duce mintea si asta ii caracterul lui, nu am inteles niciodata de ce stelistii il vad asa mare simbol pe acest personaj, trebuie cautat mult pt a gasit alt caracter atat de josnic precum al "simbolului".

L-am sustinut pe Lacatus si m-am certat cu multa lume de pe acest site din cauza acestui lucru. Nu-mi pare bine ca s-a intors. Pentru noi, pe termen scurt, va fi mai bine. pentru el insa va fi mult mai rau. lumea nu va intelege gestul lui.

Pentru mine este foarte simplu: Lacatus intotdeauna a avut curaj si si-a asumat riscuri fara sa se gandeasca de doua ori. La fel cum a executa penalty-ul in 86' , la fel se intoarce si acum. Din cauza nivelului l-a care a ajuns suporterul stelist isi risca toata cariera si toate realizarile de pana acum. Daca as fi in locul lui nu as face-o, este un pret prea mare.

In concluzie: Lacatus isi gestioneaza cariera de antrenor asa cum a facut-o si cu cea de jucator. Cu mult tupeu, fara sa se gandesca la consecinte si cu ochii numai la premiu. Nimci nu s-a schimbat, poate doar noi, umiliti, batuti, izgoniti de catre Becai.Laca este acelasi si asta este un sentiment foarte reconfortant pentru mine.

Edited by iancu dragosh

Protestul impotriva gunoiului trebuie sa continue.

Indiferent cine este pe banca tehnica la Steaua

nu stiu daca se poate mai rau de atat. cea mai mare lovitura nu ne-a dat-o Gigi ci omul pe care-l iubim cel mai mult

aceasta numire este doar pentru a ne-nchide gura, si probabil va fi o reusita in proportie de 80%

pana ieri am refuzat sa cred ca Lacatus va accepta nu numai sa se supuna acestui jeg din nou, ci mai ales sa ne-nchida noua gura

sunt dezgustata de tot ce se-ntampla-n conducerea noastra